forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 213

naker
Advanced Member



4444 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/10/2024 : 20:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jel čitaš prvi put ili obnavljaš ali uživaj. Prelepo štivo.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7233 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/10/2024 : 22:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ne znam jel čitaš prvi put ili obnavljaš ali uživaj. Prelepo štivo.


Prvi put. Prve dvije sam čitao nekad prošle godine i onda nikako dočekati ostatak. Ma imam dojam da bih ga mogao čitati i na japanskom (koji ne znam) i uživati, toliko je divan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vatrena_stenica
New Member



133 Posts

Member since 27/04/2024

Posted - 11/10/2024 : 21:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vatrena_stenica a Private Message  Reply with Quote


Ginger's Revenge [Victor Santos] 3/5

Ovde ocenu izvlači jedino crtež, jer je priča prekratka, pritom viđena i prežvakana milion puta, ali je i pitka i plitka. Ovo je jedno ekstra brzo čitanje i solidno tabanje. I to je otprilike to.






Wherever there is man, there is Hell.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1200 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/10/2024 : 16:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Procitao sam Babe in the Woods

Moja ocena: 10/10

Tema o stripu je ovde: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=54864
Go to Top of Page

Wolfman
Senior Member



Croatia
1064 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 17/10/2024 : 16:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
My Favorite Thing is Monsters: Book Two
Emil Ferris | Fantagraphics (2024)



Čini mi se da je izivko nahvalio prvi dio svojevremeno. Drugi dio je napokon izašao ove godine, nakon niza odgoda i raznih komplikacija (bila je tu i neka tužba imeđu autorice i Fantagraphicsa i svašta nešto). Neću duljiti, reći ću samo da je po meni druga knjiga zadržala kvalitet prve. Ako se ne varam, najavljen je i prequel u izdanju Pantheona i još neki projekti, no tko živ tko mrtav do tada s obzirom na dosadašnju dinamiku

matttt je nedavno izbacio video o autorici i procesu izdavanja prve knjige Monstersa:


Edited by - Wolfman on 17/10/2024 19:05:23
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12393 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/10/2024 : 16:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Jesam, meni se strip jako svidio i veseli me da je napokon objavljen drugio dio.
Nijemci (Panini) ga nisu još objavili ali ići će to uskoro.

Drago mi je čuti da je drugi dio na razini prvoga.

Utisci o prvom dijelu.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2340317

Have mercy
Go to Top of Page

Wolfman
Senior Member



Croatia
1064 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 17/10/2024 : 17:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Ma u principu sve je to zapravo jedna knjiga, samo su iz marketinških razloga razdvojili na dva dijela.
Onda se još izdavanje prvog, a pogotovo drugog dijela dosta zakompliciralo kao što sam spomenuo, ali na sreću ipak je kompletirano na kraju svih peripetija.

Edited by - Wolfman on 17/10/2024 17:06:28
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12393 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/10/2024 : 17:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Ma u principu sve je to zapravo jedna knjiga, samo su iz marketinških razloga razdvojili na dva dijela.
Onda se još izdavanje prvog, a pogotovo drugog dijela dosta zakompliciralo kao što sam spomenuo, ali na sreću ipak je kompletirano na kraju svih peripetija.


Da, koliko se sjećam, nitko to nije htio objaviti u komadu.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12393 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/10/2024 : 23:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Canary (Splitter 2024, 160 str.) - Snyder & Panosian

Scott Snyder poznat je najprije po svom radu na Batmanu ali radio je on i druge stvari.
Izdavačka kuća Splitter kupila je prava na jedan šarolik buket njegovih djela te je samo ove godine objavila njih 6.
https://www.splitter-verlag.de/autoren-zeichner/autoren-s/scott-snyder/

Godine 1891. u Utahu se događaju misteriozna ubojstva bez nekog vidljivog motiva. Maršal William Azrael Holt zadužen je za istragu.
Put ga dovodi u uspavani gradić Canary, mjesto jednog od njegovih najvećih podviga. Mjesto u kojemu je prije devet godina ohladio ludog serijskog ubojicu Hyruma Tella.
Jesu li ova ubojstva povezana s onim što se dogodilo u prošlosti?

Čitao sam desetak Snyderovih djela, od American Vampire, preko Night of the Ghoul do We are Demons i znao sam da čovjek voli horror žanr.
Niti s jednim me nije kupio, najviše su mi se svidjele kratke priče u We are Demons.

Kada sam vidio naslovnicu, baš sam se obradovao njegovom westernu.
U početku to i izgleda kao normalna western priča: tipična vukojebina, s tipičnim likovima, tu je gradonačelnik, lokalni šerif, zgodna šankerica, dešavaju se ubojstva.
Ubojica je navodno neki luđak kakvih barem na Zapadu nije manjkalo. I tu završava romantika.
Čitatelj ne očekuje da bi mogao slijediti horror mada sam ambijent da i to naslutiti. Na kraju priča ispada kao da ju je pisao Lovecraft.

Crtež djeluje odbojno ali opet nekako privlači čitatelja.
Panosian nudi ekstravagantne krajolike, boje se čine neprikladnim, jake su i žive, dominiraju žuta, crvena ili zlatna.

Solidan western i ništa više. A ni manje. Očekivao sam više. Vidjet ćemo još neko njegovo djelo.






- Gradonačelnik Kenrick Gemmer i asistent i asistent Jack Heirs...



- Dobrodošli u Canary, gorski biser Utaha....



- Peter Muntz i njegovi burazeri vode restoran, sestra Nellie zadužena je za sve bolesti, John Jover je telegrafist.
Imamo i fotografa, to je Mr. Frank Lamong.



- Ime mi je Wovoka, kršten sam kao Robert Roberts. Časne nise bile baš kreativne.




Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2259 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 18/10/2024 : 08:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo jako lijepo izgleda. Horror vestern, dobar crtež - dajte mi to! Ludense, šta se čeka??
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 18/10/2024 : 10:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Ludens?

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2259 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 18/10/2024 : 10:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Oni su najjeftiniji i najdostupniji
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 18/10/2024 : 10:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Istina, istina....

bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi plivali s izdanjima van svog Bonelli svemira... zamisli npr. fibrin katalog u jeftinim ludensovim kiosk izdanjima. milina!

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1200 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/10/2024 : 07:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute
Meni inace Ducks crtez nije smetao dok sam ga "testirao", crtez moze da bude "los" ili "decji" (sto je opet sve subjektivno) ali mora da bude konzistentan a ovaj meni jeste bio.

Pogledacu ponovo ovaj strip, vratio sam ga na listu.

EDIT: dobio je Eisnera prosle godine... sta god to znacilo... mozda zbog sadrzaja/politike...



Ducks je konacno stigao na red i procitao sam ga. Dobar je ali nije nista epohalno. A mogao je biti i kraci. Oduzio se i pomalo je bio repetitivan. Dosta se moglo izbaciti bez uticaja na celinu i poruku koju salje. U principu to je prica o surovom sistemu u koji smo dobrovoljno usli i koji nam odgovara dok nas placa i tada gutamo njegove mane a kada nam vise ta lova ne treba (tj. uzeli smo mu sto smo hteli) onda lajemo na njega. Verujem da je dosta nas proslo kroz tu fazu. Ja znam da ja jesam.

Da li je vredan Eisnera? Po meni nije ali me ne cudi da ga je dobio.

Ipak, prica je zaokruzena i drzi paznju, humor je na momente meni zaista odlican a i crtez je konzistentan i svidelo mi se narocito kako autorka crta izrazaje lica glavne junakinje tj. sebe.

Moja ocena: 8/10
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1200 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 22/10/2024 : 00:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


City Monster mi je stigao preko jake preporuke a i hype je bio veliki obzirom na letimican pogled na Amazon i Goodreads ocene. Usledilo je ogromno razocarenje. Strip sam procitao za manje od pola sata. Crtez je konzistentan ali ipak meni prejednostavan i los i ne gradi atmosferu. Prvih 10ak strana je prica i licila na nesto ali onda se potpuno razvodnilo i izdosadilo i izsililo a i kraj mi je onako bio meh. Strip je definitivno originalan u nekim segmentima i preporucujem da se pogleda jer je kratak a moguce je da ce nekome leci jer reviews su odlicni.

Moja ocena: 4/10

Amazon: https://www.amazon.com/dp/0593087798
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/52674642-city-monster

Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1200 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/10/2024 : 01:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Kao sto sam najavio povremeno cu ostavljati opise stripova koje sam davno citao ali ih i dan danas cuvam u papiru jer su mi fenomenalni (naravno za moj ukus).

Na redu je Spaghetti Western iz 2004. u izdanju ONI-ja. Format je neuobicajen, strip je manjeg formata i horizontalan (kao recimo The House od Paco Roce) a crtan je u sepia tonovima i to tako da je na svakoj strani samo jedna jedina slika. Takodje je neobicno sto se dobija sa omotnicom koja je tako napravljena da se strip moze staviti uspravno na policu i tako uklopiti sa ostalim "normalnim" stripovima.

U pitanju je kratka prica o pljackanju banke ali prikazana iz veoma neobicnog ugla u kome se moderna vremena mesaju sa svetom divljeg zapada iz spageti vesterna. Pocinje time sto u jednu modernu banku danasnjice ulaze dva lika koji kao da su sisli sa platna Sergio Leone-ovih filmova. Musterije zatecene unutra im se u pocetku smeju ali situacija se brzo razvija i komplikuje... Na nekoliko mesta se daje direktan omaz tom zanru a scenario i dialozi su odlicni. Uz par obrta i flashbacka i uz fenomenalan kraj ovo je jedan veoma sladak strip koga cu i dalje cuvati i povremeno mu se vracati.

Moja ocena: 10/10

Amazon: https://www.amazon.com/Spaghetti-Western-Scott-Morse/dp/1929998910
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/768821.Spaghetti_Western













Go to Top of Page

Wolfman
Senior Member



Croatia
1064 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 25/10/2024 : 01:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Final Cut
Charles Burns | Pantheon (2024.)



Originalno objavljen u nekoliko europskih zemalja u obliku tri albuma s naslovom Labirinti (npr. Dédales u Francuskoj, Labirinti u Italiji, Laberintos u Španjolskoj), najnoviji grafički roman Charlesa Burnsa napokon je na engleskom jeziku objavio Pantheon i to u integralnom izdanju s naslovom Final Cut. Ne znam je li išta promijenjeno u ovom "final cut" izdanju u odnosu na europske albume, no naslov je svakako prikladan i funkcionira na nekoliko razina. U centru Burnsovog narativa su opet adolescenti: povučeni Brian, njegov popularni prijatelj Jimmy, Jimmyjeva prijateljica Tina te crvenekosa djevojka Laurie, koja postane objekt Brianove opsesije i svojevrsna muza za njegov najnoviji sci-fi filmski uradak. Naime, Brian i Jimmy od djetinjstva snimaju jednostavne amaterske sci-fi i horor filmove 8-milimetarskom kamerom. I dok za Jimmyja to ne predstavlja ništa više od jeftine razbibrige i hobija zahvaljujući kojem je uvijek u centru pažnje na zabavama na kojima projicira filmove društvu iz škole, Brian doživljava film i općenito umjetničko stvaralaštvo puno ozbiljnije te osobnije. Burns je tu ubacio dosta autobiografskih elemenata. Primjerice, cijelu početnu scenu u kojoj Brian sjedi u kuhinji i crta svoj autoportret s izobličenim vanzemaljskim licem u odrazu kromiranog tostera Burns je privukao iz vlastitog pamćenja kada se prije desetak godina borio sa spisateljskom blokadom nakon objavljivanja prethodne trilogije Last Look (Posljednji pogled). Sama priča je dosta prizemnija od Crne rupe i Posljednjeg pogleda, no i dalje zadržava tipičnu Burnsovu atmosferu kroz koju se majstorskim crtežom miješaju snolike i groteskne vizije, klasične filmske reference (Bogdanovichev The Last Picture Show se tu izdvaja svojim značajem za cijelu radnju) te stvarnost sagledana iz nekoliko različitih perspektiva. Final cut je podjednako posveta umjetničkom žaru i želji za stvaranjem i izražavanjem kao i priča o odrastanju te (ne)mogućnosti povezivanja s ljudima i svijetom oko sebe. Pa ima li onda tu Burns išta novog za reći? Grafički neupitno, a što se priče tiče: iako mi je kraj odličan, sve skupa bih rekao da je ipak nešto slabija i od Crne rupe i od Posljednjeg pogleda.

Edited by - Wolfman on 25/10/2024 01:36:02
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3498 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 25/10/2024 : 02:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
I moj prvi utisak je sličan. Ne znam, nešto nedostaje... Nisam neki filmofil, pa možda prosto nisam povukao neku bitnu paralelu sa The Last Picture Show i ostalim posvetama?

I crtež mi je tek korektan. Ima lepih tekstura, ali nekako premalo jeze, a mislim i da senke crta napamet. Ni u Black Hole nisu imale uvek smisla, ali to mu je štih, nisam ih ni čitao bukvalno.

A moguće da su problem velika očekivanja, svaki novi Burnsov strip bi trebalo da bude događaj. Slušao sam nedavno jednog književnog kritičara, kaže nešto u smislu da se boji kako do kraja života neće pročitati nijedan novi "veliki srpski roman". Tako i ja kad je reč o stripovima

Super je ta uvodna scena, da je barem bilo više takvih momenata.



Go to Top of Page
Page: of 213 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000