forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 76

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 10:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
Kod zapošljavanja upiši dei (Diversity, equity, inclusion) i employment. Puno kompanija ima kvote za zapošljavanje umjesto znanja i sposobnosti. Znan je primjer jedne aviokompanije (United Airlines) koja je izjavila, da će zaposliti pola crnca i žena za pilote. Nema veze, da je crnca 13% USA i malo žena pilotira.

Imao sam jedan graf, gdje je vidno, da heteroseksualni bijelci ne dobivaju posla kod puno tvrtka u USA zbog DEI jer znanje ne važi ništa, važne su kvote. Tražio sam a ne mogu da nađem.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3383 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2024 : 10:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by Macon
Ko te gazi, jadniče? Pa ti si u biti pogažen do fundamenta.



Mene nitko, ali takvi poput tebe kojima je Notax zvijezda vodilja bi gazili sirotinju i nemoćne.
No passaran!

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 10:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Daj nam primer podupiranja protivbelskog rasizma



Sve kvote na univerzama i kod zapošljavanja gdje glavni kriterij nije merit nego rasa, je protivbelski rasizam, jer sa padanjem kriterija u korist uglavnom crnca (i drugih grupa kao lgbtq), oni dobivaju mjesta. Rasizam je i protivazijski jer su i oni u šteti.

Kako teško je anonimizirati upise na fakultet, da se ne vidi, ko je ispunjavao teste? Nije teško ali to više ne važi ništa.

Ovdje imaš linkove i pogledaj nešto od toga (upiši hanson i ivy leagure jer dolje nije u redu link).
https://www.youtube.com/results?search_query=hanson ivy league

Imam utisak, da ste prespavali poslednje godine.



Kod rasizma nema kvota, zna se kakva je sudbina svih koji nisu određene rase.
Ovo kaj ti pišeš nije nikakav rasizam...edukacije malo:
https://www.enciklopedija.hr/clanak/rasizam



Jadničak se izvlačiš sa glupim pričicama za malu djecu. Rasizam su ravno kvote šta je za jedne i šta je za druge.

Sledeča varianta je, da je za jedne nešto sasvim zabranjeno a za druge dozvoljeno.

Šta ima nauka sa rasom? U testovima u školama se skuplja bodove za pravilne odgovore a umjesto imena onog koji odgovara može biti šifra, da se ne utječe na one koji prekontroliraju rezultate. Ko je iza šifre se pogleda tek, kad se skupi rezultate testova.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 27/10/2024 10:17:36
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3383 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2024 : 10:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by Macon

Kod zapošljavanja upiši dei (Diversity, equity, inclusion) i employment. Puno kompanija ima kvote za zapošljavanje umjesto znanja i sposobnosti. Znan je primjer jedne aviokompanije (United Airlines) koja je izjavila, da će zaposliti pola crnca i žena za pilote. Nema veze, da je crnca 13% USA i malo žena pilotira.

Imao sam jedan graf, gdje je vidno, da heteroseksualni bijelci ne dobivaju posla kod puno tvrtka u USA zbog DEI jer znanje ne važi ništa, važne su kvote. Tražio sam a ne mogu da nađem.



Koliko ti treba da shvatiš da u rasizmu nema kvota? Samim time se demantiraš s ovime kaj iznosiš!?
Čovjek te pital za primjere rasizma, a ti pišeš o reciprocitetu kod zapošljavanja. Jasno vidljivo kak rezoniraš stvar. Tipični glasači Notaxa
Znanja malo a galame puno. Pa i uvreda ako nejde drugač...

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo

Edited by - BeaGea on 27/10/2024 10:19:49
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 10:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Macon
Ko te gazi, jadniče? Pa ti si u biti pogažen do fundamenta.



Mene nitko, ali takvi poput tebe kojima je Notax zvijezda vodilja bi gazili sirotinju i nemoćne.
No passaran!



Jesi li ti ikad završio osnovnu školu? Koliko ti je godina?

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3383 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2024 : 10:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
E to su ti argumenti kojima Notax glasači barataju!

I dalje čekamo primjere rasizma umjesto reciprociteta kod zapošljavanja :)


Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 10:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Macon

Kod zapošljavanja upiši dei (Diversity, equity, inclusion) i employment. Puno kompanija ima kvote za zapošljavanje umjesto znanja i sposobnosti. Znan je primjer jedne aviokompanije (United Airlines) koja je izjavila, da će zaposliti pola crnca i žena za pilote. Nema veze, da je crnca 13% USA i malo žena pilotira.

Imao sam jedan graf, gdje je vidno, da heteroseksualni bijelci ne dobivaju posla kod puno tvrtka u USA zbog DEI jer znanje ne važi ništa, važne su kvote. Tražio sam a ne mogu da nađem.



Koliko ti treba da shvatiš da u rasizmu nema kvota i samim time se demantiraš (s ovime kaj iznosiš)!?
Čovjek te pital za primjere rasizma, a ti pišeš o reciprocitetu kod zapošljavanja. Jasno vidljivo kak rezoniraš stvar. Tipični glasači Notaxa
Znanja malo a galame puno. Pa i uvreda ako nejde drugač...




Najprije su Židovi nosili oznake i izbacili su jih iz škola i posla. Onda su jim razbijali dučane, tukli su jih i gazili, uzeli su jim nekretnine i imovinu, zatvorili su jih u geto, završilo je u Auschwitzu. Sve to ide po koracima, jedan za drugim, da se smire i pripreme ovce. Prvi korak je bio rasizam, poslednji masovno ubistvo i holokavst a između šta izvolite i šta se dogovorimo. Možda je bilo više rasizma i manje ubijanja ili obrnuto.

O Židovima pišem, jer ovi wokerski "revolucionari" baš propagiraju antisemitizam po početku Gaze.

A ti pišeš, da u rasizmu nema kvota jer postoji samo sve ili ništa bez sivina između, bez progresije zla.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 27/10/2024 10:29:44
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 10:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

E to su ti argumenti kojima Notax glasači barataju!

I dalje čekamo primjere rasizma umjesto reciprociteta kod zapošljavanja :)





To nije argument nego zapažanje na bazi tvojih odgovora. Pišeš glupo i djetinjasto.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3383 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2024 : 10:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
Nema kvota, svi Židovi su bili na tapeti. Nisu oznake nosili samo odabrani.
Daj sad to malo poveži kaj si napisal...

P.S. Kao prof, povijesti mi ne moraš objašnjavati Holokaust.

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 10:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

Nema kvota, svi Židovi su bili na tapeti. Nisu oznake nosili samo odabrani.
Daj sad to malo poveži kaj si napisal...

P.S. Kao prof, povijesti mi ne moraš objašnjavati Holokaust.



Ti dijete si profesor?

Učinak zabrane se može dostiči na dva načina. Može se nekima zabraniti na osnovi rase a može se drugi rasi toliko dozvoliti, da prvi ne ulaze više jer su drugi popunili mjesta. To se zove "affirmative action" ili "pozitivna diskriminacija". Da ti ilustriram: može se crncima zabraniti ulaz u bar a može se specialno dozvoliti stotini crnca prvima ulazak u bar. A onda nema više mjesta u baru jer je popunjen i nema više ulazka za ostale koji žele uči.

Svi rasisti i fašisti su oduvijek bili jedna sama pozitiva na misiji, svi su ispravljali (historijske) nepravde. Svi su imali odabrane grupe ili grupu ljudi a na drugi strani su bili oni drugi koje su grupno dehumanizirali. Sad smo svi bijelci rasisti i izrabljivači a bijeli heteroseksualni muškarci još podupiramo nasilje i patriarhat.

Ti češ mene da učiš šta je šta?

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 27/10/2024 11:53:55
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 10:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

Nema kvota, svi Židovi su bili na tapeti. Nisu oznake nosili samo odabrani.
Daj sad to malo poveži kaj si napisal...

P.S. Kao prof, povijesti mi ne moraš objašnjavati Holokaust.



Da, da, svi su nosili oznake. Osim onih koji su se drukčije dogovorili i neki su i dobili (mastno platili) certifikat arijske rase. I o tome sam nešto pročitao.

Ma ne brukaj se više, jadničak.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3383 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2024 : 10:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
Poanta je bila da ti nam navedeš primjere rasizma, a ne da mi tebe učimo kaj je kaj...opet si pobrkal stvari. Tko bi rekel :)

Hoće li ti primjeri ili je zapelo?

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3383 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2024 : 10:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by BeaGea

Nema kvota, svi Židovi su bili na tapeti. Nisu oznake nosili samo odabrani.
Daj sad to malo poveži kaj si napisal...

P.S. Kao prof, povijesti mi ne moraš objašnjavati Holokaust.



Da, da, svi su nosili oznake. Osim onih koji su se drukčije dogovorili i neki su i dobili (mastno platili) certifikat arijske rase. I o tome sam nešto pročitao.

Ma ne brukaj se više, jadničak.



Naravno, pa u startu sam ti napisal da Notaxima korupcija nije strana. Iako nije baš bilo lako dojti do certikata pripadnosti arijevskoj rasi, ali ako si Krupp onda može. Baš kak to funcionira i kod Trumpa danas...tko proizvodi oružje i sije smrt njemu je posebno drag (pa makar bil i Portorikanac imigrant).
Ali generalno da, ako si Židov moral si nositi/imati oznaku...kvota sigurno nema.

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo

Edited by - BeaGea on 27/10/2024 10:52:08
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1930 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 27/10/2024 : 10:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Daj nam primer podupiranja protivbelskog rasizma



Sve kvote na univerzama i kod zapošljavanja gdje glavni kriterij nije merit nego rasa, je protivbelski rasizam, jer sa padanjem kriterija u korist uglavnom crnca (i drugih grupa kao lgbtq), oni dobivaju mjesta. Rasizam je i protivazijski jer su i oni u šteti.


ima odredjeno znacenje koliko velike su te kvote i vazno je da li ima mesta diskriminaciji kada se primaju studenti tj
da li kriteriji mogu biti subjektivni

znas li sta o tim kvotama kolike su zapravo?

dakle ti imas osecaj da si belci izlozeni vecim nepravdama nego druge grupe ili smatras nekako da sa ovim potezima belci nemaju poziciju u drustvo koje zasluzuju?

inace kako si mislio da se vremenom povecaju sanse ljudima "na dnu" samo time da se sami trude sto vise? Kada si u startu kilometar iza tesko je doci uspesno do cilja..

ono sto predlazes mozda i nije lose ali ne znam da li je skroz lako izvodljivo

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25209 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/10/2024 : 11:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

Poanta je bila da ti nam navedeš primjere rasizma, a ne da mi tebe učimo kaj je kaj...opet si pobrkal stvari. Tko bi rekel :)

Hoće li ti primjeri ili je zapelo?



Još jedan post koji nema veze sa temom i to bi bilo to. Zatvoriću vam topic sad kad se bližite vrhuncu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 11:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Daj nam primer podupiranja protivbelskog rasizma



Sve kvote na univerzama i kod zapošljavanja gdje glavni kriterij nije merit nego rasa, je protivbelski rasizam, jer sa padanjem kriterija u korist uglavnom crnca (i drugih grupa kao lgbtq), oni dobivaju mjesta. Rasizam je i protivazijski jer su i oni u šteti.


ima odredjeno znacenje koliko velike su te kvote i vazno je da li ima mesta diskriminaciji kada se primaju studenti tj
da li kriteriji mogu biti subjektivni

znas li sta o tim kvotama kolike su zapravo?

dakle ti imas osecaj da si belci izlozeni vecim nepravdama nego druge grupe ili smatras nekako da sa ovim potezima belci nemaju poziciju u drustvo koje zasluzuju?

inace kako si mislio da se vremenom povecaju sanse ljudima "na dnu" samo time da se sami trude sto vise? Kada si u startu kilometar iza tesko je doci uspesno do cilja..

ono sto predlazes mozda i nije lose ali ne znam da li je skroz lako izvodljivo



Victor David Hanson (doktor koji je bio profesor na jedni univerzi) kaže u jednom videu, da su bijeli muškarci iz srijednog sloja sasvim izgubili mogučnost upisa na mnogo univerza jer su jih kvote za manjine sasvim izbacile. Jedino sinovi bogatih koji daju sponzorske pare se još mogu upisati.

Prosječni bijelci su izloženi rasizmu i sistemskom rasizmu. Ovo sa upisima i zapošljavanjem je sistemski protivbelski rasizam. Ideja bogate elite je uništenje bijelog srednjeg sloja koji je bio u večini, jer može manjina zbog avtomatizacije, robotizacije, digitalizacije proizvesti sve. To znači, da ne trebaju više dobro plačati večine. Srednji sloj je bio bedem demokracije a elite su odlučile suspendirati demokraciju, ideal vladanja jim je kineska distopija.

To sa crncima (start kilometar iza) je lažno jer su istočni Azijci došli u SAD puno poslije njih i za tri, četiri generacije socialno se digli na najbogatiju populaciju u prosjeku. A prva generacija je počela kao fizikalci.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 27/10/2024 11:13:41
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 11:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

Naravno, pa u startu sam ti napisal da Notaxima korupcija nije strana. Iako nije baš bilo lako dojti do certikata pripadnosti arijevskoj rasi, ali ako si Krupp onda može. Baš kak to funcionira i kod Trumpa danas...tko proizvodi oružje i sije smrt njemu je posebno drag (pa makar bil i Portorikanac imigrant).
Ali generalno da, ako si Židov moral si nositi/imati oznaku...kvota sigurno nema.



Ti si tipičan primjerak jednoga, kome odnos do Židova sa oznakama koje bi izbacili iz škola i posla, tukli jih i ponekad ubijali, ne bi značio očiti rasizam, jer bi to primili tvoji na sistemskim pozicijama. Bijelci ne trebamo oznaka, na prvi pogled smo drukčiji od sistemsko privilegiranih manjina.

A do Auschwitza češ biti toliko pripremljen, da nečeš čuti i vidjeti ništa. Sa tim, da ne vjerujem u Auschwitz ali vjerujem u to, da čemo živjeti puno lošije jer rade sve, da bi se živjelo lošije. Zelena ludost sa čistom energijom i CO2 bulaznenjem je dekretarstvo društvene znanosti na polju prirodnih znanosti. Političari su velikom večinom iz društvenih znanosti.

Niko od nas neče umaći skuplji energiji sa lošijom dobavom iako možemo utječi kulturni ludosti lijevih.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 27/10/2024 11:29:28
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1328 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 27/10/2024 : 11:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by BeaGea

Poanta je bila da ti nam navedeš primjere rasizma, a ne da mi tebe učimo kaj je kaj...opet si pobrkal stvari. Tko bi rekel :)

Hoće li ti primjeri ili je zapelo?



Ne odgovaram ti jer mi je od početka jasno, da nismo na polju argumenata. Napisao sam više argumenata, ti se dalje pravi šta hočeš.

Ti si na polju sile i prazne religije. Pišem za druge, da iz pročitanog sami zaključe. A takvi kao ti nećete imati poslednju riječ iako ste za zabranu svega što nije iz vašeg vjerovanja.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 27/10/2024 11:43:28
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3383 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2024 : 11:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by Macon
Bijelci ne trebamo oznaka, na prvi pogled smo drukčiji od sistemsko privilegiranih manjina.



Upravo ovako razmišlja i Notax

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25209 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/10/2024 : 12:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Zahvalite Maconu i BeaGea.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 76 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000