forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Blueberry, u MC
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 30/08/2007 : 01:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Kani se ti nas Hrvata.Mi smo taki kaki smo.
Ovo je forum od stripova a ti si ljepo negdi otvori blog pa
filozofiraj o tome kakvi smo mi Hrvati i što nas jebe.

Mi Hrvati smo još dobro ispali kako nam je bilo i kako će nam tek biti
a tebi ako se ne sviđa odi u Etiopiju .
Ja ti platim kartu


problemi koje prirode su u igri ?
Tko je rekao da se meni ne sviđa ovdje... ?
problemi s čitanjem u prvom redu, a dalje da i ne govorim...

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/08/2007 : 19:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by dsormaz1

Pa to je vec 100 put objavljivano u svim mogucim izdanjima, pa tako i Bookglobea.


za razliku od demona missourija i svih ostalih pricha iz gradjanskog rata...ciklus o blagu jeffa davisa je toliko puta izobjavljivan, a ove izvrsne priče nisu nikada u cijelosti - što je šteta jer su fenomenalne....podržavam dsormaza u cijelosti jer je ovaj dio blueberryeve prošlosti zaslužio da se dostojno objavi


Ja sam fanatik za Blueberryjem pa cu najvjerojatnije uzeti i ta prva 2 iz sage o konfederacijskom blagu, ako ih doista ponovo objave sljedece godine u HC-u. Medjutim, mislim da je stvarno vec krajnje vrijeme da se, iz tog ciklusa, konacno objavi "Povratak Blueberryja", koji je ionako sad na redu, Bookglobe je ionako vec objavio prvih 5 epizoda iz tog konfederacijskog ciklusa. A "Povratak Blueberryja" dosad je objavljen samo u Spunku (i to u 7 brojeva, bas su ga izmrcvarili!!!) i u Politikinom zabavniku, do tih starih izdanja mnogim ljudima je tesko doci (ja tu epizodu imam u Spunku, prava je gnjavaza citati to tako rascjepkano u 7 dijelova).
I da, one epizode iz gradjanskog rata (poslije "Demona Missourija"), kad ce to vec jednom ugledati svjetlo dana...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 30/08/2007 : 20:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
neke su još išle u politikinom ali na čirilici (mislim dvije) a ima još niz epizoda iza toga...demoni missourija bi trebali biti prioritet iako ih nije crtao gir...
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 06/09/2007 : 14:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s tobom Rommel. Te epizode nisu nikada kod nas objavljene u albumu, a ni kontinuirano. Ni u PZ nisu završene.
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 07/09/2007 : 18:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message  Reply with Quote
Upravo dobio ova 2 Blueberrya! Primjetio sam da je logo Bookglobe ponovo promjenjen pa tako sad na 8 albuma imamo 4 različita.

Nadam se da ćemo što skorije imat priliku vidjeti i petu verziju.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/09/2007 : 01:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Ovaj je finalni....!
Go to Top of Page

pajawizard
New Member



Serbia
107 Posts

Member since 23/08/2006

Posted - 17/09/2007 : 08:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send pajawizard a Private Message  Reply with Quote
Ne bih zeleo da se ponavljam, ali stojim pri svom stavu da starija izdanja koja su izlazila pre dvadeset i vise godina bolje je objaviti u integralima nego krenuti ponovo sa albumima.
Sto se tice izdanja koje planira Marketprint ako bude c/b, nece im pomoci ni niska cena.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 17/09/2007 : 21:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
taj Blueberry na početku ti je jak cb... meni je inače Giraud jak cb
Go to Top of Page

pajawizard
New Member



Serbia
107 Posts

Member since 23/08/2006

Posted - 18/09/2007 : 13:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pajawizard a Private Message  Reply with Quote
Ok to je vec stvar ukusa mada je 'moje' misljenje da ce kolor izdanje imati mnogo bolji prijem kod citalaca, jer tesko ce neko ko je citao kolor izdanja preci na c\b.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/09/2007 : 19:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Obožavam stripove u boji i žao mi je što Mprint neće izdavati u boji...
Ipak jedva čekam kupiti Marketprint c/b integral Bluberija iz dva razloga.
1. Pretpostavljam (nadam se) da će ići od početka pa se ukazuje mogućnost cijelog serijala od jednog izdavača.
2. Vjerujem da će cijena za integral (volim integrale) od 3 albuma biti povoljnija nego da se kupuju pojedinačno 3 albuma...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 20/09/2007 : 19:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Obožavam stripove u boji i žao mi je što Mprint neće izdavati u boji...
Ipak jedva čekam kupiti Marketprint c/b integral Bluberija iz dva razloga.
1. Pretpostavljam (nadam se) da će ići od početka pa se ukazuje mogućnost cijelog serijala od jednog izdavača.
2. Vjerujem da će cijena za integral (volim integrale) od 3 albuma biti povoljnija nego da se kupuju pojedinačno 3 albuma...


E,onda je ovo zima kao stvorena za tebe!
Go to Top of Page

Francois
New Member

Croatia
138 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/09/2007 : 13:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Francois a Private Message  Reply with Quote
Kupljeno jucer u MCu!

Par opaski:

Najljepsa HVALA Bookglobeu sto je bar jedan ciklus zaokruzio, pa sad mozemo i procitati albume, a ne samo tu i tamo brisati prasinu s njih.

Ciklus Konfederacijsko zlato ne smatram cjelovitim, jer su prva dva albuma objavljena u SC varijanti i ne izgledaju lijepo na polici prislonjena uz svoju vecu i deblju bracu.

Inace, albumi lijepo izgledaju, korice su sasvim OK i u skladu s francuskim izdanjem. Tisak je sasvim uredan, na kvalitetu papira isto ne bi bilo zamjerke. Prijevod ne mogu komentirati (vidi gore) ali se nadam da je bar korektan.

Nadam se i ocekujem da ce Bookglobe ipak malo ubrzati ritam izlazenja Blueberryja, jer ovim tempom trebamo 10 godina da popunimo sve rupe.
Dugo je to, predugo. Meni bi osobno najvise odgovarao mjesecni ritam izlazenja, ali shvacam da to ne dolazi u obzir jer izdavac istovremeno objavljuje mnostvo drugih albuma kojih velika vecina mene ne zanima, ali nadam se da zanima nekog drugog.

Ne shvacam da stripovi koji su izlazili jos prije 20-30 godina u Stripoteci i koje starija publika koja ima bolju kupovnu moc dobro poznaje ne izlaze u albumima, a neka novija i po meni slabija produkcija dobiva sansu.






F.Dargaudix
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 28/09/2007 : 00:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Kompletiranje ove Bluberijeve priče me je podsetilo naa onaj film Milča Mančevskog-Pre kiše. Prvo smo dobili sredinu, pa kraj, i na kraju-početak. Dopala mi se ova fora.
Obožavam ove Bluberije, baš sada su pored mene, gledam ih i ne mogu da se načudim kolko su lepi. Momci, ima nešto i u pojedinačnim albumima, nije baš sve u integralima. Ja se ne mešam u ritam izlaženja ovog stripa, ali imam par pitanja:
1. Koliko je ovakvih albuma Bluberija izašlo?
2. Da li će i kada izaći Čikuana Perl i Čovek vredan dolara?
3. Da li postoji nastavak te priče koji ide posle Angel Face-a?
Uzgred, ja sam Bluberija počeo da čitam baš u ovom izdanju, što znači da nisam stručnjak, ali mislim da bi ovaj strip bio dobar i crno-beli.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/09/2007 : 00:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
1.nije mi jasno na šta misliš?UUkupno je izašlo 28 albuma do sada ne računajući albume iz serije mladi Blueberry i maršal Blueberry.
2.već su izašli 95 godine(meke korice)a u dogledno vrijeme ići će i u Hc
3.Da.poslije angel facea idu 3 albuma koji se direktno ne nastavljaju na njega,ali zato u albumima br.21 i 22 završava ta saga.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 28/09/2007 : 01:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
još jednom
bluberi c/b ni do jaja onom u boji
uz dužno poštovanje za prvih 6
i uz napomenu da je i u c/b oke
al ko što rekoh ni do cohones...
jaki ne zavaravaj ekipu

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 28/09/2007 : 08:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

1.nije mi jasno na šta misliš?UUkupno je izašlo 28 albuma do sada ne računajući albume iz serije mladi Blueberry i maršal Blueberry.
2.već su izašli 95 godine(meke korice)a u dogledno vrijeme ići će i u Hc
3.Da.poslije angel facea idu 3 albuma koji se direktno ne nastavljaju na njega,ali zato u albumima br.21 i 22 završava ta saga.



To je ta stvar, ima i ta serija sa mladim Bluberijem i ta serija Maršal Bluberi. Ja sam ovoj strip počeo da čitam tek sa Bookglobeovim izdanjem i zato me zanima kolko toga ima, a izgleda da ima baš dosta. Treba sve to skupiti.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/09/2007 : 11:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
imaš u Comic Stripu(najboljoj Hr strip reviji koja je nažalost neslavno propala)objavljeno 6 ili 7 albuma Blueberryja(nastavci,boja,dobar tisak).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6139 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 01/10/2007 : 17:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

još jednom
bluberi c/b ni do jaja onom u boji




Sa ovim se nikako ne mogu složiti.Evo baš listam Angel Face i završnu borbu sa Blueberryjem.Pa to je kriminal kako je bojano,ko da su se osnovnoškolci igrali bojama.Prvo likovi imaju žutu boju(!),pa crvenu,da bi na zadnjoj slici Angel imao potpuno zelenu(!!!) facu.Ako su već bojali,onda je to trebalo napraviti po uzoru na Mister Blueberry sagu koja je sa te strane oK.Ovako,unakazili su Girauda maksimalno tako da jedva čekam Marketprintovu c/b varijantu.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 01/10/2007 : 18:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by jaki

1.nije mi jasno na šta misliš?UUkupno je izašlo 28 albuma do sada ne računajući albume iz serije mladi Blueberry i maršal Blueberry.
2.već su izašli 95 godine(meke korice)a u dogledno vrijeme ići će i u Hc
3.Da.poslije angel facea idu 3 albuma koji se direktno ne nastavljaju na njega,ali zato u albumima br.21 i 22 završava ta saga.



To je ta stvar, ima i ta serija sa mladim Bluberijem i ta serija Maršal Bluberi. Ja sam ovoj strip počeo da čitam tek sa Bookglobeovim izdanjem i zato me zanima kolko toga ima, a izgleda da ima baš dosta. Treba sve to skupiti.


Ovdje ti je kompletni popis:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=8636
Prica o konfederalnom blagu proteze se izmedju brojeva 13. i 23.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/10/2007 : 16:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

još jednom
bluberi c/b ni do jaja onom u boji
uz dužno poštovanje za prvih 6
i uz napomenu da je i u c/b oke
al ko što rekoh ni do cohones...
jaki ne zavaravaj ekipu



Poštovani druže cohones

Prvo; samo je Talaja do jaja
Drugo; prvih 12 epizoda Blueberryja je do cohones c/b i puno su mi draže nego kolorirane. Pogotovo kad se kolorom posere maestrov rad.
Treće; boja mi donekle štima od perioda kad je mračna strana ( Moebius ) počela zadirati u stil Girauda jer je očito crtano ( za razliku od spomenutog 1-12 perioda ) ciljajući da će boja postati sastavni dio crteža. E sad, o tome što je ista povremeno pokakila opći dojam, možemo posebno raspravljati.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2313 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 03/10/2007 : 20:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Ma nikakav problem,sad ce Marketprint da krene sa c/b integralima,HC naravno,a Bookglobe ce da nam servira omiljenog porucnika in full color,HC naravno,pa ce svi biti zadovoljni,eto...ko u onoj narodnoj,i vuk sit i ovce se broje,akhm...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2313 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 04/10/2007 : 14:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
U novoj Stripoteci objavljena naslovna za integral Blueberryja.Mnogo je COOOL uradjeno...bice to bas lepo izdanje...jos ako je i kvalitetan papir to ce biti prava stvar

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/12/2007 : 00:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
zna li se tačno kada će izaći prve knjige iz ciklusa "mladost blueberry-a", čija je tematika američki građanski rat? jedva čekam te albume, pa koja informacija bi bila više nego poželjna.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Caldera
New Member



Croatia
250 Posts

Member since 12/09/2007

Posted - 17/10/2008 : 12:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caldera's Homepage  Send Caldera an AOL message  Send Caldera an ICQ Message  Send Caldera a Yahoo! Message  Send Caldera a Private Message  Reply with Quote
Da li su Bluberryevi HC albumi od Bookglobea u boji rasprodani? Koliko sam skužio izašlo ih je 28 ali po knjižarama se da naći od 15 pa na više (vidio na netu)? Prvih 14 je rasprodano? Ima netko saznanja da li će ići reprint?

----Mjesto za oglas----
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 17/10/2008 : 12:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caldera

Da li su Bluberryevi HC albumi od Bookglobea u boji rasprodani? Koliko sam skužio izašlo ih je 28 ali po knjižarama se da naći od 15 pa na više (vidio na netu)? Prvih 14 je rasprodano? Ima netko saznanja da li će ići reprint?


Prvih 14 ne postoje.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000