forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 (Post)Revolucionarni Marti Misterija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 53

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 18/01/2009 : 14:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

da li tko zna od kada u ITA MM izlazi dvomjesečno i da li je bio kakav popratni tekst u kakvim ITA novinama o razlozima prelaska na dvomjesečni ritam?


Izlazi od onog broja od kojeg je VČ krenuo sa Martijem.
Mislim da je to bio broj 279.
Ispravite me ako griješim...
Razlog je bio taj što se dvomjesečnim ritmom izlaženja može lakše raditi na zahtjevnijem scenariju kakav prati Martija.
Prva tri MM nisu dokazala to,a o drugima ćemo kada ih Četvrtak objavi.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 18/01/2009 : 18:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Evo da kažem samo par riječi u MM 300, a detaljnije o tome ću u recenziji (napisana je, sad treba da se doradi). Sve u svemu, najbolji jubilirac dosad, 7 priča, 7 crtača, neki malo lošiji, mnogo odrednica na prethodne epizode, nije lako baš sve povezati, ali dobro. Rekanjo je uradio dobar posao.


Super..
Zbog odličnog jubilarca i zbog recenzije.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/01/2009 : 09:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kad bude objavljena recenzija onda ću dati i još neki komentar na forumu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2009 : 14:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ako radi Recagno, niti ne sumnjam da će biti puuuno referenci... A još je ktome i jubilarac!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/01/2009 : 14:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ako radi Recagno, niti ne sumnjam da će biti puuuno referenci... A još je ktome i jubilarac!


Svaka kratka priča nosi odrednice na prethodne epizode.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/01/2009 : 22:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja sam pročitao MM 300 i ne djelim delbojevo oduševljenje. Jubilarac je prilično dobar ali ipak mi je 200 bolji. Recagno pokušava biti možda malo previše ozbiljan, nema one razigranosti sa likovima kako kod Castelija. I priče i nisu ispričane po nekom redu kao u 200 osim po duginim bojama ali to može proći ... smeta mi da je baš za predstavljanje plave ( ili modre) boje izabrano božićno vrijeme kad bi na ulicama trebala prevladavati crvena boja...

svi crtači su mi se svidjeli, zanimljivo je vidit roija u boji ali ipak je on bolji u c/b , malo me alessandrini razčarao ali...

jedno pitanje zašto je na početku kad prikazuju atlantidu grb mua na zgradi, greška ili.. i kolor , nemam ništa protiv takvoga ali zašto nisu ostali kod onog koji je bojao dd 250?

inače nisam uspio pohvatati sve konce jer ne pratim sve ove nove epizode mm-a pa se zato radujem recenziji. možda će ona baciti novo svijetlo na ove priče.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/01/2009 : 08:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Vidjećemo, ne zavisi od mene kad će recenzija biti objavljena, treba da obavim neke konsultacije. Ali zaista staviti prigovor na plavu priču je glupo, jesi li ti čitao MM 296?
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 26/01/2009 : 13:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Evo, danas su mi stigla 2 VC MM-a (uz 4 prekrasne, predivne, prelijepe knjige Magicnog Vjetra).

Moram priznati da je dizajn naslovnice grozan, ali ne i pregrozan!
Smeta mi samo naslov, jer da ne znam kako se epizoda zove, to sigurno ne bi mogao saznati iz onih hijeroglifa. Unutra je sve ok.

Danas cu krenuti sa ^Sudbinom Atlantide^, i bas me zanima hocu li se oduseviti kao Spock ili razocarati kao, recimo, kico.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 26/01/2009 : 18:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Atlantida je jos dobra, s obzirom sta sleduje posle nje :)

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/01/2009 : 20:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Jesam, čitao sam MM 296. Odlična priča. Nisam mislio reći da je plava priča loša, jedna je i od boljih, ali valjda sam po defaultu božićno vrijeme povezao sa crvenom bojom pa mi je malo bilo previše plave na ulicama makar odlično donosi sjetnoj atmosferi priče i shvaćam da je to moralo tako biti.

btw da li se javlja još gdje ovaj doktor spektar osim u 100 i tu?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/01/2009 : 20:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Jesam, čitao sam MM 296. Odlična priča. Nisam mislio reći da je plava priča loša, jedna je i od boljih, ali valjda sam po defaultu božićno vrijeme povezao sa crvenom bojom pa mi je malo bilo previše plave na ulicama makar odlično donosi sjetnoj atmosferi priče i shvaćam da je to moralo tako biti.

btw da li se javlja još gdje ovaj doktor spektar osim u 100 i tu?


Plava i crvena su sigurno najbolje priče od ovih 7. A plava je baš prikladna za božić. Crvena priča ima mnogo simbolike, i tu je izbor dobar.

Ne pojavljuje se Doktor Spektar nigdje drugo osim u MM 100 i 300.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 27/01/2009 : 13:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam "Sudbinu Atlantide".

Ocjena će biti - 55% do 61%.

Priča nije uopće loša, nego je promašena! :DDDDDDDDDD

Drugi put ću napisati komentar, ali slažem se s delbojom da je dobar ugođaj, kao u 80-ima (trnci te prođu kad vidiš Grad pet prstenova, jer, bogati, MM dosad nije izaša iz papuća, a sada se vrzma po Posejdoniji). Slažem se i s Kikyem koji je zamjerio djetinjasto čeprkanje po vremenu i putovanju kroz vrijeme, a i s flambyjem koji smtara da je uvod predugačak, a kraj naprasit... Ne trebam biti MM freak da shvatim kako je došlo do reseta kontinuiteta. Priča se vrti oko MM-a i Orlija koji su bili pred teškom dilemom. Ali sve je spizdilo ono obrazloženje o putovanju kroz vrijeme koje nikako ne drži vodu i protivi se nekim starim shemama iz MM-a. Zašto nije obrazloženo zašto onaj top koji dematerijalizira ima svojstvo vraćanja u prošlost. Mogli su bar reći da je bio neki kvar ili nešto. Zašto se recimo nisu teleportirali na mjesto gdje sad nema "ničega", a prije je bila Atlantida i labaratorij gdje su dospjevale dematerijalizrane stvari. Nešto u tom stilu. Ovako mi glupo ispada to njihovo odlučianje o sudbini Atlantide ako je ona u MM-ovom svijetu očito uništena. Pogrešno je shvaćati vrijeme kao više pravaca (a bogami ni kao jedan pravac). Castelli je htio reći kako je katastrofa poništila onu shemu o paradoksima (to treba učiniti i s dalekom budućnošću, jer gdje bi bio kraj vremena) i kako je moguće promjeniti zacrtani slijed događaja (nema paradoksa, pa je tako Orlofu ostala ruka...) Ali odmah potom je Castelli počeo negirat sebe i počeo pričati o kotaču sudbine (koji je sam po sebi "paradoks sistem" koji se eto baš sad poklopio i živa bića se moraju vratiti nazad, a neživa bića se vraćaju, ako MM to "poželi"!!!! Ovo mi djeluje usiljeno izmišljanje. Ali, recimo da je sve tako bilo, da je satelit ostao tamo i da postoji mogućnost izmjene zacrtanog slijeda (sudbine), kako objasnit ako eventualno dođe do toga? Što bi se dogodilo sa svijetom u kojem sad živi MM? Jedino, ako bi nekadašnja Atlantida nastavila živjeti u nekoj paralelnoj dimenziji. Terminator shema je glupost, pa je ne treba ni uzimati u razmatranje. Šta ja znam. Konfuzija mi je u glavi. Onaj satelit su jednostavno mogli koristiti Atlantiđani i da im je izmaklo kontroli... Ali, recimo, da satelit nije uopće korišten, onda ova epizoda postaje potpuno besmislena ili je poslužila tek da se MM i Orli prošetaju Atlantidom. Kako objasniti da su se teleportirali baš 5 godina prije propasti Atlantide. Može se. Jer je tada djelovao ona brod, ali i dalje nije spomenut nikakav kvar koji bi mogao omogućiti vremensko putovanje. I jel stvarno moguće napraviti komoru na dnu mora, a da je tlak ne uništi?

U svakom slučaju, epizoda me nije razočarala jer mogu dati neka svoja objašnjenja. Ipak ima dosta nelogičnosti da bi je preozbiljno shvatili. Srećom, ja volim ove konfuzne konfuzije, pa priču neću okarakterizirat totalno slabom.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 27/01/2009 : 22:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Pa recite mi šta ono bi?


Čitam "Nedođiju" i "čisto okay pričica", kad one zadnje dvije stranice POSERU SVE ŽIVO!

Čitavu epizodu se pokušava nekom čarolijom vratiti besmrtnost u Nedođiju, i kad su se sve pripremne radnje podesile, dođe neki čovo, koji je zapravo mrtav, i reće da se predomislio te da ništa od besmrtnosti, valjda iz razloga kako bi mi mogli postavljati retorička pitanja o životu, odrastanju i tak!!!

Da nije ove gluposti, bio bih spreman oprostiti sve druge zamjerke, ali ovako teško...

Slično se dogodilo u spec "Četvrta karavela" s prezbiterom Johannesom.[sic]

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 28/01/2009 : 02:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Pa recite mi šta ono bi?


Čitam "Nedođiju" i "čisto okay pričica", kad one zadnje dvije stranice POSERU SVE ŽIVO!

Čitavu epizodu se pokušava nekom čarolijom vratiti besmrtnost u Nedođiju, i kad su se sve pripremne radnje podesile, dođe neki čovo, koji je zapravo mrtav, i reće da se predomislio te da ništa od besmrtnosti, valjda iz razloga kako bi mi mogli postavljati retorička pitanja o životu, odrastanju i tak!!!

Da nije ove gluposti, bio bih spreman oprostiti sve druge zamjerke, ali ovako teško...

Slično se dogodilo u spec "Četvrta karavela" s prezbiterom Johannesom.[sic]



A je l' si čitao "Zemlja Nedođija"? To je tek glupo u Božju mater, i od tolikih epizoda, Recagno se pozabavio baš njenim nastavkom u drugom "revolucionarnom" broju... Ali, opet je i "Povratak u Nedođiju" bolji od ovoga što ide u Maxijima...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 28/01/2009 : 15:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by Inferno

Pa recite mi šta ono bi?


Čitam "Nedođiju" i "čisto okay pričica", kad one zadnje dvije stranice POSERU SVE ŽIVO!

Čitavu epizodu se pokušava nekom čarolijom vratiti besmrtnost u Nedođiju, i kad su se sve pripremne radnje podesile, dođe neki čovo, koji je zapravo mrtav, i reće da se predomislio te da ništa od besmrtnosti, valjda iz razloga kako bi mi mogli postavljati retorička pitanja o životu, odrastanju i tak!!!

Da nije ove gluposti, bio bih spreman oprostiti sve druge zamjerke, ali ovako teško...

Slično se dogodilo u spec "Četvrta karavela" s prezbiterom Johannesom.[sic]



A je l' si čitao "Zemlja Nedođija"? To je tek glupo u Božju mater, i od tolikih epizoda, Recagno se pozabavio baš njenim nastavkom u drugom "revolucionarnom" broju... Ali, opet je i "Povratak u Nedođiju" bolji od ovoga što ide u Maxijima...


"Zemlja Nedođija" sam ponovno pročitao neposredno prije čitanja "Povratka u Nedođiju" kako bi bolje pohvatao konce. Za ništa. Jer se u ovoj novoj Nedođiji, u 2/3 stripa prepričava što se dogodilo u staroj Nedođiji.
Mada, Nedođiju i Petra Pana ne možemo nazvati nekim tipičnim Mystereovim misterijem, meni priča nije baš skroz nezanimljiva. Neka i Nedođije u Mystereovom univerzumu, zašto ne?!
Dakako, bilo bi bolje da nije stavljena kao broj 2.
Kao što rekoh, pričica mi je sasvim okay, mada i meni kod Recagna malkice smeta ovo što je Djole napisao (dolje). Naime, Recagno ubacuje neke elemente koji jednostavno ovu priču udaljavaju od izvorne verzije Petra Pana i Nedođije kakvu poznajemo iz priča. Znam da je želio popuniti neke praznine, ali... Kelti, vila i Zeleni čovjek još mogu proći (povezivanje Nedođije s nekim ustaljenim stvarima iz MM univerzuma poput naroda malih ljudi i sl...), ali čemu sad Wendy i njezini kompleksi?!

-------origualy posted by Djole--------
Recagno može da pljune pod prozor Moralesu. Morales piše odlične priče, sa odličnim likovima i jakom ideološkom crtom - kojima, admittedly, možda i jeste više mesto u Dilanu nego u Martiju, ali su ipak odlične. Recagno sklapa slagalicu, povezuje raznorazne misterije, istinite ili izmišljene, za koje niko nije ni očekivao da će biti povezane, a ni tražio to. Samo zaboravi da od toga napravi priču. Povratak u Nedođiju je dobar primer toga, a gigant Crveni kralje još bolji - gomila flashbackova, gomila sporednih radnji, gomila objašnjavanja ranijih rupa u serijalu, a šta tu radi Marti? Ništa.

-*-*-*-*-*-*

A meni ne. Ako nešto mrzim kod MMa, to su epizode tipa "E, znate ono književno delo? E, ono se stvarno odigralo". To je fan fiction, nije profesionalno pisanje. Tipičan primer - druge Priče iz baze Drugde. Čak su i solidne, ali to Recagno piše fan fiction o Šerloku Holmsu. I njegov Marti se čita isto tako - kao fan fiction. ("Sad ću da povežem Mabusa i elementarce sa Nedođijom! Vau! A posle ću da Berettin Duh Prosvetiteljstva da pretvorim u Anđela! Al' sam to dobro povezao!") To nije mašta, to je plagijatorstvo. Što je okej, veći deo Bonellija je baziran na tome, no meni ne mora da se dopada.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7784 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/01/2009 : 20:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Što bi Nedođija značilo na hrvatski? Vukojebina???

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/01/2009 : 21:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Što bi Nedođija značilo na hrvatski? Vukojebina???




Prevodi se kao Nigdjezemska, bukvalan prevod sa engleskog Nowhere land. Meni mnogo bolje zvuči Nedođija.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7784 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/01/2009 : 21:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
A meni ne. I što ćemo sad?

Inače, u jednom Mister Nou (Serijski ubojica), onaj lik kaže nešto ovako: "Zašto san došao iz New Yorka umrijeti u ovoj nedođiji (a pod tim misli na amazonsku prašumu)?"

Znači, ipak je neka vrsta vukojebine u pitanju. Samo što izgleda da je ova Nowhere Land službena verzija.

Edited by - mpavin on 28/01/2009 21:44:13
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/01/2009 : 22:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

A meni ne. I što ćemo sad?

Inače, u jednom Mister Nou (Serijski ubojica), onaj lik kaže nešto ovako: "Zašto san došao iz New Yorka umrijeti u ovoj nedođiji (a pod tim misli na amazonsku prašumu)?"

Znači, ipak je neka vrsta vukojebine u pitanju. Samo što izgleda da je ova Nowhere Land službena verzija.


Pa nećemo ništa

U srpskom prevodu će biti Nedođija, u Hrvatskom Nigdjezemska.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/01/2009 : 22:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

A meni ne. I što ćemo sad?

Inače, u jednom Mister Nou (Serijski ubojica), onaj lik kaže nešto ovako: "Zašto san došao iz New Yorka umrijeti u ovoj nedođiji (a pod tim misli na amazonsku prašumu)?"

Znači, ipak je neka vrsta vukojebine u pitanju. Samo što izgleda da je ova Nowhere Land službena verzija.



a to je onda los prijevod. nedodija (srp.) znaci zemlja koje nema, i niposto nije nuzno nekakva vukojebina. vukojebina je naprosto vukojebina, tamo gdje jedino mozes pojebati vukove ili biti pojeban samo od istih...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/01/2009 : 22:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
"Bestragija" bi bilo išto što i vukojebina. "Nedođija" nije.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/01/2009 : 22:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
a nemoj mi molim te reci da bi ikad iskoristio tu nakaradnost umjesto predivne vukojebine

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/01/2009 : 22:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Zavisi od konteksta i od uređivačke politike. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/01/2009 : 22:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
mlogo vukojeban kontekst i jos vise jebana politika

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 29/01/2009 : 01:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Nedodjija u tom smislu dodje kao 'Bogu iza ledja.' Iliti po engleski 'in the middle of nowhere.'
Go to Top of Page
Page: of 53 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000