forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 (Post)Revolucionarni Marti Misterija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 53

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16781 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/02/2009 : 10:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Konačno je gotova recenzija MM 300, poslao sam DeeCay, vjerovatno će biti objavljena za par dana.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/02/2009 : 11:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Bravo! Jedva čekam!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 24/02/2009 : 09:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
Na stripovi.com je bila neka vrsta tradicije ranijih godina da se objavi scanlation jubilaraca popularnih Boneli junaka.
Tako smo imali prilike da pročitamo "pre roka" u skeniranom obliku DD200, NN100 i DD241/242. Za to je bila zaslužna ekipa iz "DušMan comicsa" koju smo činili ja i Djole kao prevodioci i DušMan koji se pozabavio grafičkom obradom.
Nekako mi je bilo žao da prođe MM300 bez slične akcije, jer je u pitanju zaista poseban i u nekom smislu do sada jedinstven projekat Bonelija. 160 strana u boji, 7 priča iz različitih perioda serijala sa mnogim likovima koji su obeležili serijal, a svaku je crtao drugi crtač. Bez obzira što ovakav koncept često ne rezultira vrhunskim rezultatom i da je logično da je kvalitet samih priča neujednačen, svakako se radi o pravoj poslastici za ljubitelje Marti Misterije.
160 strana u boji nije mali zalogaj, tako da je na skenu koga ćete imati prilike da pročitate, pored standardnog Djoleta, sarađivao veliki broj fanova stripa, članova ovog foruma i šire, gde je svaki dao svoj doprinos sa prevodom, lekturom, obradom skena, prelomom ili završnom kontrolom celog stripa. Hteo bih ovde da se još jednom zahvalim svima njima na trudu.
Molio bih da ovaj post ne pokrene rasprave o skeniranom stripu, nego da svako ko voli Martija skine ovaj broj i pročita ga, kao i da ga jednog dana kroz četiri godine kupi, kada ga (nadam se) VČ objavi.
Eto, imali ste prilike da pročitate delbojevu recenziju, a sada možete i sami da date ocene kada ga pročitate. Marti Misterija 300 - Sedam gospodara duginih boja možete da skinete na sledećem linku:
http://www.megaupload.com/?d=4GUIK1XT
Pozdrav svim ljubiteljima Martija.

Edited by - tantus on 24/02/2009 12:32:43
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 24/02/2009 : 11:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
Hvala!
Pročitao sam. Dobar je.
Ali piše u zanimljivostima delbojeve recenzije Kasteli bolestan
Vjerovatno je on sve i smislio a Regano samo unio u pricu

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 24/02/2009 : 11:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
Castelli je bio jako bolestan, ali se oporavio.

Njegov jedini doprinos je koncept jubilarca, znači da bude 7 priča, za svaku od duginih boja po jedna. Sve ostalo je uradio Recagno.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 24/02/2009 : 12:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Prelisato sam. Izgleda fenomenalno. Možda već danas pročitam. Hvala puno na scanu.:)))

@Tantuse - Jesi li se dokopao najnovijeg Mignaccovog regularca (Egipćani)? Talijanima je osrednji.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/02/2009 : 12:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Procitao! Super prica, dopada mi se zato sto se nadovezuje ili prethodi razlicitim periodima u MM serijalu. A i sam koncept boja koje uticu na ljudsku psihu je vrlo dobar. Pored alternativne istorije sveta, to mi je jedan od pluseva za pojedine Martinove price - uticaj razlicitih culnih opazanja (boja, zvuka) na ljude i veza koju grade sa drugim svetovima.
Lepo koncipirano, jos lepse nacrtano, i boje su lepo ukomponovane!

Veliko hvala ekipi na trudu i na tome sto su isti trud podelili sa nama!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 24/02/2009 : 12:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Prelisato sam. Izgleda fenomenalno. Možda već danas pročitam. Hvala puno na scanu.:)))

@Tantuse - Jesi li se dokopao najnovijeg Mignaccovog regularca (Egipćani)? Talijanima je osrednji.



Nema na čemu, baš mi je drago.

I meni je prosečan MM301. Baš ništa posebno. Niti doprinosi misterijama Egipta, niti ima neki posebno zanimljiv zaplet.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2009 : 14:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

Na stripovi.com je bila neka vrsta tradicije ranijih godina da se objavi scanlation jubilaraca popularnih Boneli junaka.
Tako smo imali prilike da pročitamo "pre roka" u skeniranom obliku DD200, NN100 i DD241/242. Za to je bila zaslužna ekipa iz "DušMan comicsa" koju smo činili ja i Djole kao prevodioci i DušMan koji se pozabavio grafičkom obradom.
Nekako mi je bilo žao da prođe MM300 bez slične akcije, jer je u pitanju zaista poseban i u nekom smislu do sada jedinstven projekat Bonelija. 160 strana u boji, 7 priča iz različitih perioda serijala sa mnogim likovima koji su obeležili serijal, a svaku je crtao drugi crtač. Bez obzira što ovakav koncept često ne rezultira vrhunskim rezultatom i da je logično da je kvalitet samih priča neujednačen, svakako se radi o pravoj poslastici za ljubitelje Marti Misterije.
160 strana u boji nije mali zalogaj, tako da je na skenu koga ćete imati prilike da pročitate, pored standardnog Djoleta, sarađivao veliki broj fanova stripa, članova ovog foruma i šire, gde je svaki dao svoj doprinos sa prevodom, lekturom, obradom skena, prelomom ili završnom kontrolom celog stripa. Hteo bih ovde da se još jednom zahvalim svima njima na trudu.



Hvala van svima i pohvale... Što da se kaže! Za sto godina doći će i VČ do tog broja.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 24/02/2009 : 15:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

Na stripovi.com je bila neka vrsta tradicije ranijih godina da se objavi scanlation jubilaraca popularnih Boneli junaka.
Tako smo imali prilike da pročitamo "pre roka" u skeniranom obliku DD200, NN100 i DD241/242. Za to je bila zaslužna ekipa iz "DušMan comicsa" koju smo činili ja i Djole kao prevodioci i DušMan koji se pozabavio grafičkom obradom.
Nekako mi je bilo žao da prođe MM300 bez slične akcije, jer je u pitanju zaista poseban i u nekom smislu do sada jedinstven projekat Bonelija. 160 strana u boji, 7 priča iz različitih perioda serijala sa mnogim likovima koji su obeležili serijal, a svaku je crtao drugi crtač. Bez obzira što ovakav koncept često ne rezultira vrhunskim rezultatom i da je logično da je kvalitet samih priča neujednačen, svakako se radi o pravoj poslastici za ljubitelje Marti Misterije.
160 strana u boji nije mali zalogaj, tako da je na skenu koga ćete imati prilike da pročitate, pored standardnog Djoleta, sarađivao veliki broj fanova stripa, članova ovog foruma i šire, gde je svaki dao svoj doprinos sa prevodom, lekturom, obradom skena, prelomom ili završnom kontrolom celog stripa. Hteo bih ovde da se još jednom zahvalim svima njima na trudu.
Molio bih da ovaj post ne pokrene rasprave o skeniranom stripu, nego da svako ko voli Martija skine ovaj broj i pročita ga, kao i da ga jednog dana kroz četiri godine kupi, kada ga (nadam se) VČ objavi.
Eto, imali ste prilike da pročitate delbojevu recenziju, a sada možete i sami da date ocene kada ga pročitate. Marti Misterija 300 - Sedam gospodara duginih boja možete da skinete na sledećem linku:
http://www.megaupload.com/?d=4GUIK1XT
Pozdrav svim ljubiteljima Martija.


Također zahvaljujem na ovom skeniranom stripu.Mislim da će to prije libellus izbaciti.Oni više vole Martina od VC
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 24/02/2009 : 20:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
pitanje za martijevce.sta se desava sa ludensovim m.m.od kad su krenuli sa preko 96strana?jesu li izbacene samo naslovnice pojedinih brojeva,ili su preskocene epizode obelezene kao BIS.stao sam na broju 65 pa me interesuje ima li tu nekog hronoloskog reda.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2009 : 20:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

pitanje za martijevce.sta se desava sa ludensovim m.m.od kad su krenuli sa preko 96strana?jesu li izbacene samo naslovnice pojedinih brojeva,ili su preskocene epizode obelezene kao BIS.stao sam na broju 65 pa me interesuje ima li tu nekog hronoloskog reda.



Pa, izdavanje integrala je u trendu... Ništ ne preskaču u redovnoj seriji, izdaju se cjelovite epizode u jednom izdanju. BIS je dodatak redovnoj seriji u Italiji koje fino već svi izdavači godinama preskaču. Budući da on nije u broju regularne serije očito nisu zainteresirani. Dakle, sve po redu...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 24/02/2009 : 20:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Narančasta priča - Koji je razlog "maveriku", čimbeniku koji može poremetiti pravi vremenski slijed? Nije valjda Newtonova romansa? To je glupo. Iz istog su vremena. Nisam čitao neke stripove (generacije), pa mi nije jasno što je dovelo do toga, ako je Spektor isto "popravljao" stvari?

P.S: Opa, 3000 postova. To mi je bio glavni cilj kad sam se registrirao. Sad kad ima 5 zvjedzdica, idem ja pomalo...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 24/02/2009 20:48:29
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 24/02/2009 : 20:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
u redu deecay,ali naslovnice koliko pratim sa bonelijevog sajta kao da su preskocene.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 24/02/2009 : 20:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Momci, hvala puno na trudu i zelji da to podelite sa ostalima! Skida se...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2009 : 21:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

u redu deecay,ali naslovnice koliko pratim sa bonelijevog sajta kao da su preskocene.



Majstore... Jesi primijetio kako su deblji brojevi u zadnje vrijeme od SA? To je zato jer je unutra cjelovita priča od 150-strana, a u Italiji su izlazili po 96 stranica. Naravno da se gubi pokoja naslovnica...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 24/02/2009 : 21:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
e to je to,ipak gubimo naslovnice.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 24/02/2009 : 21:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Vezano za broj "300" i čitavu vikinšku sagu, evo jedan video iz igre u kojoj je junak Ragnar na kraju uspio prokrčiti put do Asgarda. Prešao je preko duginog mosta - Bifrosta.

Stara igra se zove Rune. Odlična je. A priča je prava poslasica.

http://www.youtube.com/watch?v=9ZMKID1PSjs

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/02/2009 : 21:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Konačno je gotova recenzija MM 300, poslao sam DeeCay, vjerovatno će biti objavljena za par dana.



kamo/kuda si JE poslao? i kad je dixie promijenio spol? je li to vezano za ovaj 14.2. nesto?


Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16781 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/02/2009 : 21:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by delboj

Konačno je gotova recenzija MM 300, poslao sam DeeCay, vjerovatno će biti objavljena za par dana.



kamo/kuda si JE poslao? i kad je dixie promijenio spol? je li to vezano za ovaj 14.2. nesto?




Pa dobro, zaboravi se nekad pomoćni glagol, ne pazim toliko kad pišem na forumu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/02/2009 : 22:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
pa nije poenta u tome, to je zbilja sitno. nego sto treba Deecayu/Dikeju, jer je musko. jel jesi, dixie? izjasni se!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2009 : 23:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

pa nije poenta u tome, to je zbilja sitno. nego sto treba Deecayu/Dikeju, jer je musko. jel jesi, dixie? izjasni se!



DeeCay in Dixieland! Muško, muškarchina, bećar, apsolutno! Samo ja to neću dokazivati curuniru... Morat će mi vjerovati na riječ.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1944 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/02/2009 : 23:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Zna li se kad će novi Marti od SA? Ima već 2 meseca od prošlog, sviđa mi se ideja sa "integralima" pa sam ih kupio
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2009 : 23:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

e to je to,ipak gubimo naslovnice.



Jel to važno? Što će mi naslovnica, pa glavno da se ne gubi priča... Ti čitaš naslovnice ili priče, majku mu staru!? Ja mislio da ti pitaš za priče, a kad ono naslovnjače... cccc.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16781 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/04/2009 : 11:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tardis123456

evo procitao nastavak i vec sada mogu reci da mi je ovo, bez pretjerivanja, jedna od najboljih marti epizoda ikada. naprosto genijalno.

uglavnom, nastavak "l'orrore oltre la soglia" (nesto kao strava iza praga (prag vrata, chtulhu jetle) nije klasicni nastavak "java adio" epizode vec se moze gledati i kao epizoda za sebe. sama radnja se odvija par mjeseci kasnije. maria je stvarno mrtva i java i marti su u totalnoj komi, depresija vlada.
u meduvremenu se u igru vraca arth koji je nekim cudom prezivio kaos koji je prouzrocila marija u prosloj epizodi i putem svog (kako ga nazvati) placenika harryija ubija svog strica i krade mu kamen (koji je ustvari necronomicon) i amajliju (sve s dogadaja s kraja prosle epizode). arth tako nasljeduje i bogastvo strica i pokusava ponovo doci do moci necronomicona. s druge strana java i marti su u totalnoj depresivi i kada cuju da se arth vratio i prezivio pokusavaju cak na silu natjerati travisa da uhapsi artha na sto ih ovaj uvjerava da nit ima osnove ni dokaza. njima tako pukne film i pokusavaju rjesiti stvari serifovski ali arth zarobljava i martija i java.

to zavrsava tako da uz pomoc jos 6 znanstvenika do kraja epizode marti, arth i java otrkivaju tajnu kamena, odlaze s druge strane vrata chtulhu a i tih 80tak stranica je pregenijalno, na razini epizode 4 starog martija sa onom psihodelijom u kuci.
na kraju java se prakticki bori sa yogsotohom - posljedni put se pojavljije duh marije, ljubi javu kao prvi put kad se se susreli i to je to. uglavnom, previse je toga u epizode za opisati ovako al bottom line je da je java i dalje tu i da je ova epizoda u kompletu s proslom remek djelo. bar po meni. nesto potpuno novo u martijevom svijetu sto je, s obzirom da je ovo 297 epizoda, stvarno podvig:)

a i crtez je nevjerojatno dobar (grimaldi)


Evo konačno sam pročitao ovaj nastavak i nisam pretjerano oduševljen, vjerovatno što ne volim ovakve teme. Prvi dio je bio odličan, drugi ima kvalitet, ali ipak zaostaje za prvim.
Go to Top of Page
Page: of 53 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000