forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 (Post)Revolucionarni Marti Misterija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 53

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 01/05/2009 : 22:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
A ja bash VC Martija chekam najnestrpljivije od svih VC izdanja. Neshto vishe volim Dilana, ali on ide mesechno pa lakshe padne.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1944 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/05/2009 : 23:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

A ja bash VC Martija chekam najnestrpljivije od svih VC izdanja. Neshto vishe volim Dilana, ali on ide mesechno pa lakshe padne.



Nisam ga čitao još ali prozirna senka reče da je ovaj novi Kazna Elohima skroz OK.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 01/05/2009 : 23:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by Le Samourai

A ja bash VC Martija chekam najnestrpljivije od svih VC izdanja. Neshto vishe volim Dilana, ali on ide mesechno pa lakshe padne.


Nisam ga čitao još ali prozirna senka reče da je ovaj novi Kazna Elohima skroz OK.


Malo muchi muku sa strukturom radnje, ali meni sasvim dobra epizoda. Od VC-a mi je jedino Nedodjija bila bash dosta losha, ostale idu uzlaznom putanjom kvaliteta. Mislim da su mi najbolje ipak Zlatni Buda i Trinaesto Iskushenje.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1944 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/05/2009 : 23:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Da znaš da je i kod mene isti slučaj
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 02/05/2009 : 01:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kazna Elohima uz Trinaesto isusenje najbolja epizoda VC, iako ni jedna ni druga nijesu ni blizu najboljim danima serijala. U Kazni Elohima, Castelli jos jednom muku muci sa raspletom, sto ne cudi, kad se zna da mu ni u najboljim danima ovo obicno nije bila jaca strana. Da je finalizacija odradjena kako treba, imali bismo jednu jako dobru epizodu. Ovako, imamo zanimljivu osnovnu ideju, neke pristojno iskoriscene starozavjetne motive i povaratak u Italiju, ali i nedorecen, zbrzan i naivan zavrsetak.

Ipak, meni licno je dovoljno da Marti puno prica o istoriji ili nauci, da putuje (po mogucnosti u Italiju) i flertuje sa ribama, a da kad se sve to spoji, dobijemo bar neku iole smislenu i povezanu cjelina, pa da uzivam u tih sat vremena koliko mi treba da procitam ovaj strip. U svakom slucaju, trebalo bi da uslijede jos bolje epizode, a kao kroz maglu se sjecam da sam negdje procitao da bi sledeca epizoda, "Carev paun", trebalo da bude jako dobra.
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 02/05/2009 : 04:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Ako si to pokupio sa onog italijanskog portala to nije garancija posto je vec vise puta pokazano da se ukusi italijana i ovadasnje publike bitno razlikuju

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 02/05/2009 : 13:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by delboj



Opet zanimljiva naslovna, prisutne su nove ideje, to je lijepo.



Kvragu, taman kad sam htio otpisati Alessandrinija kao crtača naslovnice on izbaci dvije koje su...... pa drukčije, odlične ... i to zaredom.


Naslovnica bi bila puno bolja da nema Jave na njoj, koji blago rečeno ima patetičnu facu.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4676 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 02/05/2009 : 14:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Kazna Elohima je po meni druga najbolja od dosadasnjih.Najbolja mi je Sudbina Atlantide,mada su mi i ostale odlicne.Jedino mi kod VC Martija smeta ovaj robotski font na naslovni i rikni.Nekad je i nerazumljivo sta pise

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 02/05/2009 : 14:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Kazna Elohima je po meni druga najbolja od dosadasnjih.Najbolja mi je Sudbina Atlantide,mada su mi i ostale odlicne.Jedino mi kod VC Martija smeta ovaj robotski font na naslovni i rikni.Nekad je i nerazumljivo sta pise



Da, baš je ružan taj font. Jesi vidio kako izgleda u originalu:
http://www-en.sergiobonellieditore.it/auto/scheda_speciale?collana=71&numero=279&subnum=0
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4676 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 02/05/2009 : 14:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Jesam,ali mi se ne svidja jer su kod njih slova mnogo sitna
Bilo bi dobro da je normalan font,ali da ne menjaju gde su ga sada ostavili

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 11/05/2009 : 10:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
Pročitah MM Gigant 13.

Ovo mi je sigurno među 3 najlošija MM giganta do sada.

Jedino što mi je ok je praktično naslovna strana.

Zaplet priče na početku deluje zanimljivo, ali dalji razvoj je pun slučajnih (nemogućih) koincidencija i čudnih rešenja. Rasplet je bez ikakve logike. Crtež ružnjikav.

Baš šteta...
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1944 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/05/2009 : 12:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Martin Mystere - Kazna Elohima (prikaz)

http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7339
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 16/05/2009 : 13:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Izgleda sam bio u lošem raspoloženju kad sam čitao Kaznu Elohima s'obzirom da mi se od svih epizoda MM VČ najmanje dopala
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 10/06/2009 : 20:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote


Martin Myst#232;re #304 "The forbidden city"
Subject and screenplay: Paolo Morales
Drawings: Paolo Morales and Davide De Cubellis
Cover: Giancarlo Alessandrini

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 10/06/2009 : 21:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
lepa,ali bas lepa naslovnica.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 10/06/2009 : 21:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote


Speciale Martin Myst#232;re n. 26, annuale
Trappola di celluloide
Soggetto e sceneggiatura: Carlo Recagno
Disegni: Rodolfo Torti
Copertina: Giancarlo Alessandrini

In allegato: Martin Myst#232;re Presenta: Mystery Movie
Soggetto e sceneggiatura: Alfredo Castelli
Disegni: Giancarlo Alessandrini, Lucio Filippucci, Alfredo Orlandi
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/06/2009 : 21:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno



Martin Myst#232;re #304 "The forbidden city"
Subject and screenplay: Paolo Morales
Drawings: Paolo Morales and Davide De Cubellis
Cover: Giancarlo Alessandrini


Naslovnica bi bila dobra da nema ovoga tipa sa žutom kosom....
Dalje neću komentarisati, da ne bih letio sa foruma...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/06/2009 : 22:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Zanimljive naslovne.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 10/06/2009 : 23:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno



Martin Myst#232;re #304 "The forbidden city"
Subject and screenplay: Paolo Morales
Drawings: Paolo Morales and Davide De Cubellis
Cover: Giancarlo Alessandrini



Izgleda da je epizoda nastavak priče MM LMS 71/72 Intriga u Pekingu

Iako nisam čitao taj Intrigu u Pekingu lipo je što se vraćaju na ove stare epizode.

Naslovnica je genijalna.Nadam se da će i priča biti na istoj razini.
Go to Top of Page

vlaki
New Member



218 Posts

Member since 24/10/2003

Posted - 11/06/2009 : 02:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vlaki a Private Message  Reply with Quote
Meni su ove nove epizode DSSM (ili noviji prevod u VČ - DSČM)mnogo slabije nego one iz nekih drugih vremena ovog junaka, do sredine devedesetih. Posebno bimestrale period, dosad je bilo loše i to vrlo loše. OK, epizode su možda interesantne kao tekst, kao neka priča, ali kao strip, kao celina... Zapravo, dosad kod nas ovde nije još stigao Kazna Elohima, pa da potvrdim ili opovrgnem POPBOKS-ov tekst, sačekaću, pa možda i sve ovo krene i nabolje. Sama forma izdanja u Italiji, sa redovnog, mesečnog na dvomesečno kaže koliko je DSSM popularan danas. Složiću se sa jednim komentarom iz druge teme da je nekad dobro da se prekine kad je nešto u usponu, u najvećoj popularnosti. Ovako imamo sad već oženjenog, lenjog junaka, koji više priča, manje skače u akciji. Ili nek mu urade neki reboot ili nek ga pošalje na jedan dobro zasluženi odmor. Dugoročno!
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
485 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 11/06/2009 : 08:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Uvek je zadovoljstvo videti neki strip Moralesa u najavi :)

A šta smo Bogu zgrešili da daju Specijalce Tortiju...
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 11/06/2009 : 11:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Le samurai,i ja isto najvishe uvek iscekujem MM od VC jer su mi sve epizode do sada fantasticne.
Tu su 13 iskusenje i kazna elohima koje su mi najbolje do sada,potom atlantida i nedodjija,i onda zlatni buda koji mi se uopshte nije svideo :S

Inache ova naslovna sa samurajem bi bila mnogo bolja da vatromet nije uradjen kompjuterski

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 11/06/2009 : 12:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vlaki

Meni su ove nove epizode DSSM (ili noviji prevod u VČ - DSČM)mnogo slabije nego one iz nekih drugih vremena ovog junaka, do sredine devedesetih. Posebno bimestrale period, dosad je bilo loše i to vrlo loše. OK, epizode su možda interesantne kao tekst, kao neka priča, ali kao strip, kao celina... Zapravo, dosad kod nas ovde nije još stigao Kazna Elohima, pa da potvrdim ili opovrgnem POPBOKS-ov tekst, sačekaću, pa možda i sve ovo krene i nabolje. Sama forma izdanja u Italiji, sa redovnog, mesečnog na dvomesečno kaže koliko je DSSM popularan danas. Složiću se sa jednim komentarom iz druge teme da je nekad dobro da se prekine kad je nešto u usponu, u najvećoj popularnosti. Ovako imamo sad već oženjenog, lenjog junaka, koji više priča, manje skače u akciji. Ili nek mu urade neki reboot ili nek ga pošalje na jedan dobro zasluženi odmor. Dugoročno!



Ima i dalje ljudi koji žele da se ovaj junak završi na pravi način a ne da se ukine tipa rez.
Ima i onih koji prate same priče, a ne kukaju o tipu Martina kojeg sada čitaju bez puno akcije.
Sva sreća imaš izbor pa ne moraš kupovat ako ti se nesviđa.
Iskreno govoriti da je onaj libellusov MM toliko bolji od ovog sada je čista glupost.I onaj period ima užas epizoda kao i ovaj.
I nije ni lako napraviti neku kvalitetnu epizodu za MM više da nebude i malo dosadna.
Triba sve to uklopit i povijest i akciju i pseudoarheologiju i magiju i šta ti ja znam što više.Svašta se sad miješa u MM.

MM je napredovao od Indiana Jones đira kao šta svaki junak napreduje.Sad jeli to na gore to je da čitatelj sam ocjeni.Ali pisati da se jedan junak gasi zado što se nekome nesviđa pristup kakav je sada u stripu je totalno bzvz.
Slažem se kad se sve priče koje su toliko dugo u u opticaju zaključe da se junak pošalje u mirovinu.

Ali dok ostaje i malo toga otvorenog nema smisla gasit junaka jer sve one priče koje vape za svojim završetkom ostale bi neodgovorene.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 11/06/2009 : 13:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Provodina slazhem se sa tobom.Meni se i inache vishe svidjaju epizode gde ima vishe priche.Samim tim dobijamo i vishe informacija o mitu/legendi etc.. kojom se Marti bavi u toj epizodi.Meni je to super.
I da,provodina rechca ne se pishe odvojeno od glagola:P :D
Tipa nebude,nesvidja :D

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/06/2009 : 14:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Martin Mystere - Kazna Elohima (prikaz)

http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7339



Ovo o rješavanju tajne osmjeha Mona Lise nije točno.
To je uzeto iz jedne SF priče (Osmjeh Mona Lise), napisane puno prije Martija( i tamo je reklama za javnu kuću ili grudnjak, tako nešto. Uglavnom, Mona Lisa je u toplessu)
Da ga ubiješ, ne mrem se sada setiti tko ju je napisao, ali ima u Siriusu.
Provjeriti ću doma, a do tad više vjerujte meni nego sebi

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 53 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000