forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Novi Zagor u Italiji...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 764

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 28/04/2018 : 16:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz



Od Kazarovih nije ali od Kjariole jeste.





Tu se nećemo složiti.
Kjarolin "vrišteći" crtež je jedino dobar za neki horor strip - za Zagora ne odgovara uopšte.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 28/04/2018 : 16:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot



Jedna od boljih novijih naslovnica!Fantastično pozicioniranje likova, sjajan međuodnos netipičnih boja, pomalo sf kontrast... Osobno, veliki zagovornik povratka Zagorovih neprijatelja!





Crtež jeste dobar, ali bi mnogo bolja i atraktivnija poza bila da Markus dolazi odozgo, kao na staroj Ferijevoj naslovnoj.
Ovako na prvu deluje da stoji na nekoj grani.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 28/04/2018 : 16:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ako pogledamo koliko je naivno bilo prvo pojavljivanje ovaj povratak bi mogao da bude sasvim solidan jer kao sto je i Crveni Strijelac tako je i Markus običan fuseraj iz naivnog doba... Vjerujem da će epizoda biti korektnima naspram svog drevnog predhodnika.





Prvo pojavljivanje Markusa je prekratko, da bi moglo da ponudi nešto spektakularno.
Crveni strelac je već sasvim solidna priča, samo ga nije trebalo dirati.

Zaista je preterano sa ovim vraćanjem prastarih i starih neprijatelja...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11394 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/04/2018 : 20:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U ovoj epizodi su zajedno Markus i Thunderman?
To bi stvarno moglo biti interesantno.

Ali stvarno preteruje sa povratcima Burattini, mogao je da dozira jedan povratak godisnje, a ne jedan za drugim Takeda i Blondi (njima dvoma se navjse radujem), Markus i Thunderman (moglo bi biti dobro zbog Markusa prvenstveno),Vampir, Smirnoff, u maxiju princ Aleksis i Eskimo, ne znam da li sam jos nesto propustio.

U redu je vratiti sve njih ali ne u tako kratkim razmacima, ovo je gore nego onaj period povrataka od Mortimera, preko Rendala, do Alhemicara.

Edited by - going going on 28/04/2018 20:49:36
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 28/04/2018 : 22:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Upravo to.
Nije problem (uglavnom) samo u povratcima, već u prečestom korišćenju istih.
A jeste i u njima - kada se radi o likovima iz tzv "naivnog" (a meni jako dobrog) perioda, a koje je trebalo ostaviti da mirno počivaju na stranama tih prastarih epizoda.
Tandermen i ovi noviji...manje-više.
Normalno je da će i priča o njemu, kao i o Smirnofu biti bolja (ili barem ozbiljnija), kad su prve bile treš i akciona sprdačina, sa sve Badenlandijom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/04/2018 : 10:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Ali stvarno preteruje sa povratcima Burattini, mogao je da dozira jedan povratak godisnje, a ne jedan za drugim Takeda i Blondi (njima dvoma se navjse radujem), Markus i Thunderman (moglo bi biti dobro zbog Markusa prvenstveno),Vampir, Smirnoff, u maxiju princ Aleksis i Eskimo, ne znam da li sam jos nesto propustio.



Ti povraci nisu počeli juče, traju već skoro četiri godine, još od završetka JA odiseje.
Od tada većina priča sadrži nečiji povratak, na prstima ruke se mogu izbrojati one epizode koje to nemaju.

Neke od tih priča su dobre, druge nešto manje. U svakom slučaju se vidi nesposobnost autora da stvore nešto novo, bez obzira da li je povratak jednog lika bolji ili gori od prethodnog pojavljivanja. Jednostavno Burattini i co. nemaju dobrih ideja, pa se već četiri godine drže već poznatih likova, nadajući se da će na taj način privući pažnju stripofila.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 29/04/2018 : 10:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
I onda tu dolaze razne sage koje kako-tako isprave cijelu stvar, a i da imaju ideje one bi vecinom bile vec videne u ranijim epizodama tako da ako cemo realno - nista bez mladih scenarista. Da dopuste malo mladim i svjezijim autorima da se izraze onda bi serijal mozda i zivnuo.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 29/04/2018 : 12:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Eno na FB italijanski fanovi svršavaju na Markosov povratak, jedino im he teško palo što to nisu crtali Sedioli Verni.A onda se nadoveže još neki paćenik pa ubaci Nuča (ni krivog ni dužnog). Tolika zatupljenost to je nevrovatno.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16884 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/04/2018 : 12:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Već se nebrojeno puta pokazalo da njihov ukus dosta odudara od našeg.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 29/04/2018 : 14:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Upravo sami fanovi udaviše Buratinija sa tim "hoćeš li vratiti ovog ili onog" pitanjima.
Ne znam gde samo iskopaju te likove - sad se setiše i Bazilea.
Prilično nezanimljiv lik i za ono vreme, a ne znam šta bi tu danas moglo novo da se doda.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16884 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/04/2018 : 14:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Basile?? Ajme.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1070 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 29/04/2018 : 14:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Nema razloga za Basileov povratak.
No možda mogli bi ga nekako uklopiti kao Kandraxovog "henchmana", koji se nalazi kao sjena na Otoku sjena.
Nije da bi želio da se vrati, samo mi je sinula ideja kako da ga vrate, a da sad ne smišljaju cijelu priču samo za njega.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 29/04/2018 : 14:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Evo i pitanja za ovaj mesec:
(gugl prevod)
(samo neka od njih 20)

3. Da li braća Espozito rade na novoj priči?
O: Da. Njihova nova priča se zove Tajna iz prošlosti.

4. Toričeli, radi li nešto novo?
O: Nakon što je završio kratku priču za Storije o Darkvudu
radi na Povratku Kandraksa.

5. Da li će biti novih detektivskih priča, poput "Demonske knjige"?
O: Sasvim sigurno će se u budućnosti pojaviti nešto takvo.

6. Rekli ste da će obračun sa Rakošijem biti odložen za Evropsku sagu - da li nas u 2019. očekuje sukob sa Helingenom?
O: U 2019. imamo više jakih priča, ako sve bude išlo kako treba, kako u redovnoj seriji, tako i u pratećim izdanjima. I povratak rakošija i Helingen su u planovima i sve zavisi od brzine rada autora (ko prvi završi - ide na kioske). Verni i Sedioli su prave mašine, ali ih je zadržala realizacija projekta kaiš izdanja, tako da ćemo morati da sačekamo na ludog doktora, ali u medjuvremenu neće biti dosadno.

7. Šta je sa organizacijom koja koristi kamuflažna platna iz "Ubica iz Darkvuda"?
O: Dobro su kamuflirani. U stvari, Toninelijeva priča je imala otvoren kraj, koji pre ili posle treba zatvoriti.

8. Tkač, vraća se ili ne?
O: Vraća se.

10. Ajron-men, da li je zaista mrtav?

O: U stripu se svi mogu vratiti, ali ne treba preterivati s tim. ()

12. Da li će i na putu kroz Aziju biti nekih priča poput Izgubljenog sveta, ili Uklete Zemlje?
O: Ne.

13. Kada će novi vukodlak?
O: kada bude postojala dobra ideja za takvu priču.

14. Da li ste razmišljali o povratku Jetija i Vordela besmrtnog?
O: O Jetiju sam razmišljao, a čini se da je Vordel loše završio i za sada ga treba ostaviti na miru.

16. Zašto Toričeli stalno menja stil crtanja?
O: To je deo njegovog umetnički nemirnog karaktera. On je eksperimentator koji uvek traži nešto što nikada ne pronađe.

17. Hoćemo li imati povratak ovih likova: Dekster Grin, Bučer, Ben Stivens i Nat Murdo?
O: Dvojica od njih će se vratiti, ali ne uskoro.
(Moj komentar: Bučeru je Zagor prosvirao metak kroz glavu, pa ne znam kako bi i mogao biti vraćen, kao i Ben Stivens. Ko samo postavlja ovako glupa pitanja?)

18. Veoma me zainteresovala priča "Kromov glasnik" - kada će biti otkrivene tajne iz epiloga iste?
O: To će se dogoditi u priči Tajna iz prošlosti.

19. Da li će se vratiti Bazileo?
O: Za sada ne. Ponuđena je priča sa njegovim povratkom, ali nije zadovoljila kriterijum.

20. Da li će biti susreta Zagora i Dampira?
O: I Bozeli i ja smo raspoloženi za to. Živi bili - pa videli.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11394 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/04/2018 : 14:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@King slazem se, bas se pokazuje nesposobnost autora da smisle nesto i da vode serijal, tu se prvenstveno misli na Burattinija, ali ni Zambreleti nije pokazao nista cime bi se isticao, Rauch je tu vec godinama i i dalje nije nadmasio svoje prve dve epizode (Delaware i Brodolomnici), Altariva je za sada napisao vise nego solidan specijal Banda petorice videcemo sta ce biti s njim da li ce biti novi Rauch ili mozda i bude nesto od njega, jedino je tu Marolla koji nesot obecava sudeci po reakcijama citaoca ali ja jos uvek nisam procitao Helgejt gori.

Nego ko je bese taj Basile?

Od negativaca iz tog pocetnog perioda nisu vratili vesticu Yasku, ne mogu da se setim da li je ona poginula na kraju epizode ili ne, ali verujem da Buretu to ne predstavlja problem da bi je vratio.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/04/2018 : 15:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Yaska je umrla na kraju epizode (nesretnim slučajem), a kako je nakon smrti tijelo izgorjelo u plamenu, scenarist koji bi je vratio morao bi biti pravi čarobnjak.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/04/2018 : 15:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Basilea to je onaj lik iz epizode Planina bogova koji je Zagora stavio na 12 kušnji, slabo se sjećam kraja priče pa mi nije ostalo u pamćenju što se dogodilo s njime.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16884 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/04/2018 : 15:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Yaska je umrla na kraju epizode (nesretnim slučajem), a kako je nakon smrti tijelo izgorjelo u plamenu, scenarist koji bi je vratio morao bi biti pravi čarobnjak.



Wendigo može sve.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7745 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 29/04/2018 : 15:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Pola ovih pitanja su o povratcima nekih likova...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/04/2018 : 16:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Niti ja necu razumijeti te povratke, pa to je ostalo u povijesti 30-40 godina iza konja,ironiziram "NAS" starih konjina koji i iako citamo stripove ne mremo svariti-probaviti-defekalizirati tu kolicinu naive koju nam servira scenarista. Da li on misli da smo mi neki zatucani i zapeli u sezdesetim-sedamdesetim godinama u djetinjstvu forme "perpetum mobile"-a vrtimo se stalno u tom razdoblju?
Mislim da je to nepostivanje ipak donekle zrele publike koja ocekuje ipak malo zrelije i updateovane likove prilagodjene za moderno doba.
I onda se cudim kako ljudi vole jednostavnog kauboja poput Texa i crtaci odlaze iz staffa nezrelog Zagora u "ozbach"ekipu.
A i kako su se nakon "SZ prolaza" poceli drzati kako-tako vremenskih okvira,sa Marcusom su dobro promasili. Pa i onda je bio star u prvom pojavljivanju. Uzmimo da se od prvog susreta vrem.linija pomakla unaprijed samo desetak godina, a ne dvadesetak(priblizno neki normativ da su nasi junaci jos relativno "mladi") tada bi Marcus vec bio davno u starackom domu. A citali bi epizodu "Ukleti Metuzalem".
To ne mogu probaviti. Klistir,konobar!
Drzim se jos ovih extra za skupiti,a ove Buretove eskapade zaboraviti sto prije.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 29/04/2018 16:44:32
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 29/04/2018 : 17:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Niti ja necu razumijeti te povratke, pa to je ostalo u povijesti 30-40 godina iza konja,ironiziram "NAS" starih konjina koji i iako citamo stripove ne mremo svariti-probaviti-defekalizirati tu kolicinu naive koju nam servira scenarista. Da li on misli da smo mi neki zatucani i zapeli u sezdesetim-sedamdesetim godinama u djetinjstvu forme "perpetum mobile"-a vrtimo se stalno u tom razdoblju?


Nismo mi zapeli, ali bojim se da veći dio talijanskih fanova jest.
A ipak oni zauzimaju veći dio onih što kupuju Zagora.

Ja sam prije par godina švrljao tamo po njihovim forumima i moram reći da mi djeluju mnogo drugačiji nego ovdje fanovi.
Tako da Moreno štanca priče koje oduševljavaju njih. Šefove iz SBE zanima samo profit i vjerojatno će cijediti Zagora dokle ide, dokle su živi tamošnji fanovi. Privlačenje novih im očito ne pada napamet ili smatraju da je to nemoguće.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 29/04/2018 : 17:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Posle ovakvog spiska pitanja, čovek se zapita koja količina retardiranosti je potrebna da ti ovake budalaštine i padnu na um.

Ovo je najbolje od svih:

quote:
19. Da li će se vratiti Bazileo?
O: Za sada ne. Ponuđena je priča sa njegovim povratkom, ali nije zadovoljila kriterijum.


Au suncen ti tvoje kakav je to scenario bio kada je kod Bureta otpao. Pa on je oličenje debilnih scenarija. Za njega je Tonineli Dostojevski.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 29/04/2018 22:33:44
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 29/04/2018 : 19:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Basilea je na smrt izgrizao kerber, nije mi jasno kako njega mogu da vrate, ali srećom, izgleda to ipak neće biti slučaj.

Gvozdeni čovek, Bučer i Vođa Crnih vukova Kraus su dobili metak u glavu i totalno bi bilo idiotski vraćati ih.E sad, nisam čitao epizodu sa povratkom Crnih vukova koja još kod nas nije izašla, tako da je Kraus možda i vraćen, oni koji su to čitali neka me uteše da nije tako. :)
Bivši oficir Oford koji se 2 puta pojavljivao u Toninnelijevom periodu je dobio metak valjda negde u grudi ili po sredini leđa i on je kao valjda označen mrtvim.

Žestok udarac Zagorovom sekirom u glavu su dobili Jednooki Džek i Tkač, Džek je valjda mrtav, a Tkač bi trebao da ostane paralizovan i u zaista teškom stanju (kako reče onaj doktor na kraju te priče), ako ga vrate zaista me zanima kako će to izgledati.
Udarcem oštrice indijanskog tomahavka sa kojeg je kapljala krv u glavu ubijen je i Hakaram (bar bi trebalo da bude tako).

Definitivno je mrtav i Vahumi odnosno Martin nakon pada sa velike visine, praktično je izdahnuo u Zagorovom naručju.
Ali eto sa druge strane, pad sa ogromne visine su preživeli Ben Stivens i sada izgleda Eskim (Beli Ris) i Markus.

Mada, sve je izgleda moguće, najbolji primer za to je Ben Stivens, prvo je preživeo pad sa ogromne visine, a onda kada je definitivno bio mrtav, Vendigo ga je vaskrsao.Izgleda da uz nedostatak boljeg objašnjenja Vendigo može uvek da posluži kao džoker, zaista to po meni nema smisla.


Uprkos nekim kritikama, povratak grofa Smirnofa ima logike po meni jer em nije bio ni ranjen čak, a em je ta priča ostala nedorečena uz obećanje Smirnofa da će se osvetiti.Samo, trebalo ga je ranije vratiti, no to je jedan od retkih povrataka koji ima smisla po meni.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 29/04/2018 : 20:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ben Stivens mi je medu favoritima i jako mi se dopao njegov kameo u "Hellingen je ziv" sto je po meni njegovo najbolje i najhaoticnije pojavljivanje. Sve ostalo jr mamuzanje mrtvoga konja.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2596 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 30/04/2018 : 00:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Ovaj koncept povrataka koji traje i traje i kojem se ne nazire kraj ima potencijal da traje u nedogled.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 30/04/2018 : 07:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ovaj koncept povrataka koji traje i traje i kojem se ne nazire kraj ima potencijal da traje u nedogled.


Toga se i ja bojim. I kako ce vratiti Crvenog strijelca, kad je otegao papke.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page
Page: of 764 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000