forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 (Post)Revolucionarni Marti Misterija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 53

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 28/08/2009 : 23:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Aj dobro.

Ali uzmimo Nedođiju. Čitavi strip se želi vratiti besmrtnost Nedođiji, a secund prije vraćanja, iz čistog mira odluče postati smrtni. Kako ti to može proći? Koji je smisao Nedođije, ako nije besmrtna? Nije ovo DD da se priča o smislu vječnog života i sl.

P.S Volim i ja Novi mm, neke stare priče su mi prazne, za razlike od novih. Volim ovo kemijanje i kompliciranje starih misterija. Ipak, ovo od VČ za mene nije dovoljno dobro (6 brojeva).

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 28/08/2009 23:50:54
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/09/2009 : 15:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nova SDA #12 "La donna che rap#236; Albert Einstein " (ŽEna koja je otela Alberta Einsteina)?

Evo, Recagno je uspio uplesti i Einsteina u mutne poslove baze Drugdje... Vidim tu i nekakva nova misteriozna žena. Možda ima kakve veze sa prijašnjim fatalnim ženama koje se motaju oko Recagneve sage o mačevima, tipa Morgana, Angelica ili slično. Ipak je mač tu na naslovnici u desnom donjem kutu.




“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 01/09/2009 15:07:26
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/09/2009 : 15:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2009 : 12:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Evo i kratkog intervjua s Recagnom na sbe sajtu:
http://www.sergiobonellieditore.it/news/1frameset_news.html

Priča i što nas čeka u ostatku ove godine i 2010. godini...

U sljedećoj PIBD imat ćemo ponovno Frankensteina (kojeg su već obradili davno u priči "Frankenstein 1986." s groznim Bagnolijem-Henryjem).

U listopadskom MM su Morales i Grimaldi s KGB-om i Olgom Petrovnom ("Posljednji konvoj"). Petrovnu smo vidjelu u Moralesovom gigantu #10 "Anđeo zla". U prosincu slijedi magična priča od MIgnacca i Bagnolija! (majku mu još ga nisu izbacili)

U novom almanahu će Martin morati spašavati iz nevolje drugog "detektiva nemogućeg".

Novu Godinu ćemo proslaviti s Moralesom i Alessandrinijem, u kojoj će Martin surađivati bok uz bok s fascinantnom mladom ženom...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 10/09/2009 : 12:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Mignacco i Bagnoli? O dragi bože! Mignacco 2 priče godišnje. Pa jesu li ti urednici normalni?
Osim toga, za Bowie nož kažu da je sranje, što znači da nije to malo Moralesa, bilo bi nam ga "spašavanje". A di je Recagno? Napisao 300 i sad Mignaccu prepušta mijesto!? Bili su najavili Jinxa do kraj godine, a nema ga, osim ako se ne pojavi u "magičnoj" Mignaccovoj priči.
Sve je krivnja S. Bonellija, naj scenariste, čiju ulogu izdavaća ipak nikad nisam cijenio previše. Kriv je za propast mnogih serijala u novije vrijeme, jer je do boli tolerirao razorazne mediokritete. Prosječni čovjek s ulice je bolji od Mignacca, De Narda, Masiera... Ali važno da se kaže kako je SBE jedna profesionalna kuća s kapitalističkom filozofijom, a meni se pak čini da je riječ o socijalnoj udruzi, pravo mijesto gdje antitalenti mogu saviti gnijezdo.

A što je s tim Alessandirnijem & Morales? Koja je to edicija?

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2009 : 13:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Mene više zgrožava činjenica da je Bagnoli aka Henry još u staffu. Čovjek skandalozno crta! Za Mignacca mi je sad normalno, čim ima smanjeni angažman kod Mister Noa, vjerojatno su ga samo preusmjerili na MM. Dok se sjetim da su maknuli Berettu i Russoa, A MIgnacco se i dalje šlepa...

Morales i Alessandrini moraju biti redovni serijal u veljači (jer očito je da 12. mjesec još ne može otvoriti novu 2010. godinu), no očito bude se radnja dešavala tijekom prazničnog vremena. ILi neće.

Recagno, tko zna, možda priprema specove, almanahe, gigante, ionako se priče pišu koju godinu unaprijed.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 10/09/2009 : 13:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Da, Beretta, Russo out; Mignacco, supružnici Bagnoli-Pfeifer i dalje tu. Podsijeća me na ovaj forum.

Mignacca ne mogu zamisliti da petlja s kompleksnom materijom, da se drži kontinuiteta, ma nikako ga ne mogu zamisliti, a to dokazuje i prosječni MM 301.

Da nije Moralesa, strah me iti pomisliti na što bi to sve sličilo. Eto, srećom, Morales će biti u 3 od 4 zadnja izdanja. Za ovu pekinšku kažu da nije loša.

Castelli (zbog stare slave), Recagno i Morales su jedini koje priznajem (od preostalih u staffu).

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 14/09/2009 : 12:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
1) Znači, maxija nema ove godine, pošto do kraja nije ostao niti jedan slobodan mjesec (a nije ni najavljen).

2) http://agarthi.forumfree.net/?t=17463167&st=45

Diskusija s kraja 2008. Jel se meni ovo samo čini, ili se Beretta na mala vrata ponovno vraća u staff.
Kaže da neće dati službenu izjavu, ali da je riješio sve nesuglasice te da priprema priču na 156 str. - dakle redovni broj.
Jedan tip dolje kaže kako bi to moglo biti u planu za 2010. godinu.

Bilo bi to super, da usmjeri ili završi neka poglavlja. Ali vjerojatno se više ne bi mogao razmahati kao nekoć. Bar zna da treba nekako podesiti zajebe u kontinitetu, a ne stvarati nove.

3) Jedan lik pita Recagna, hehe:
"Hello Carlo
I read in your interview for the upcoming stories from elsewhere that Mignacca return to writing for Martin. We can still consider a guest writer and now is a "trainee" in order to become a test drive in your team?"

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 14/09/2009 12:33:39
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/09/2009 : 14:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno
2) http://agarthi.forumfree.net/?t=17463167&st=45

Diskusija s kraja 2008. Jel se meni ovo samo čini, ili se Beretta na mala vrata ponovno vraća u staff.
Kaže da neće dati službenu izjavu, ali da je riješio sve nesuglasice te da priprema priču na 156 str. - dakle redovni broj.
Jedan tip dolje kaže kako bi to moglo biti u planu za 2010. godinu.

Bilo bi to super, da usmjeri ili završi neka poglavlja. Ali vjerojatno se više ne bi mogao razmahati kao nekoć. Bar zna da treba nekako podesiti zajebe u kontinitetu, a ne stvarati nove.


Da, to se Vince pohvalio na netu. Vidjet ćemo...
To je ono što je pisao prije nego su ga maknuli, neka verzija Blair Witch Projecta s wiccama i praznovjerjem...
Ja bih rado da se pozabavi do kraja s Ericsonom, Adamom i Velikim Drevnima što je započeo Russo. Isto tako, obećao je da će pomiriti sve one izvanzemaljce koji se spominju u MM serijalu. Veli kao, postoji neki razlog zašto je tolikim izvanzemaljcima Zemlja interesantna!

Mignacco, ma sigurno će ga staviti za stalnog u MM. Možda ima potencijala, no nekako ga ne vidim ko misteriologa ili kako krpa neke glavne narativne linije serijala.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 14/09/2009 : 16:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Neka, nadajmo se da je sve to točno.
Simpa lik.
I da, najviše bih volio da se pozabavi s Adamom, Ericsonom, LJUCovima.
To mi je trenutno najinteresantniji plot kod Martyija.
Za izvanzemaljce - isto super.

Prejaka je ona rasprava između njega i Senke.
Vidi se da su forumaši redom ostali šokirani kad je Senka počeo držati lekcije Beretti o nekim sitnicama na koje nitko od njih dosad nije obraćao pažnju. Nisu mogli ni zamisliti da van Italije ima takvih continuity freekova. Ali mislim da će Senkine sugestije pozitivno utjecati na daljni Berettin rad.

Evo gospodina Mignacca, majstora prosjeka:
http://www.youtube.com/watch?v=ITDssCOL3Wk

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/09/2009 : 16:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno
Prejaka je ona rasprava između njega i Senke.
Vidi se da su forumaši redom ostali šokirani kad je Senka počeo držati lekcije Beretti o nekim sitnicama na koje nitko od njih dosad nije obraćao pažnju. Nisu mogli ni zamisliti da van Italije ima takvih continuity freekova. Ali mislim da će Senkine sugestije pozitivno utjecati na daljni Berettin rad.



NEkako imam dojam da su ovi noviji fanovi serijala, jer nekako nemaju previše saznanja o prvih stotinjak epizoda na koje se senka prvo referirao... Kao tko su Ra-Vanu i onaj drugi izdajnikn npr. iz "Prozirnih sjenki". No, kako teku replay-ovi, mislim da je neke stvari senka prihvatio kao razumna objašnjenja (i smirio strasti prema kraju), a Beretta će ti i dalje po svome, kako se meni čini!

Uglavnom, možemo samo nagađati što će se uopće dalje dešavati s franšizom, a kad sve to bude objavljeno (kod nas) - vidjet ćemo.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/09/2009 : 12:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i Houdinija...

NIje loš broj, a evo divim se Castelliju kako je mogao isprričati cijelu priču u recimo par glavnih scena u sadašnjosti (flashbackove ne računamo) - scena u kući s tajanstvenim gostom, pa sa susjedima, posjet Toweru i sukob s duhom. Možda bi ova priča najbolje sjela u Priče iz baze Drugdje jer je jako vezana uz prošlost i mjesto baze Drugdje. Jedino nekako nespretno dolazi sam rasplet jer se dešava kao i kulminacija radnje pa brzi završetak koji nam nije razjasnio pravu prirodu onoga što se dogodilo. Besmrtnost San Germaina i Kralj svijeta iz Aghartija? Nisam očekivao ovakvu kombinaciju s Houdinijem...

Auti na FTL pogon?! Dobra fora... Ongaro bi trebalo malo porazmisliti na dizajnu neke ležernije i modernije odjeće za svoje junake. Baš su uštogljeni, posebno Martin s onim puloverom zakopčanim do grla.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
485 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 27/09/2009 : 01:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam MM304 - Zabranjeni grad.

Morales je moj omiljeni lik u trenutnom MM staffu, tako da priče u njegovom stilu kod mene jednostavno uvek imaju prođu.

I ova je takva, ima par sitnih mana, ali vrlo čitljiva. U svakom slučaju najbolja od broja 300. Nadam se da ce i sledeca biti takva, posto opet on pise scenario.

Prica se nadovezuje na neke dogadjaje iz "Glinenih vojnika", ali je sama potpuno nezavisna.
Kod Moralesa nema skoro nikad velikih misterija, ali zato uvek puno akcije i solidnog scenarija. Obzirom kakva mu je trenutna konkurencija u MM staffu, meni vise nego dovoljno :)
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 27/09/2009 : 07:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija


Kod Moralesa nema skoro nikad velikih misterija, ali zato uvek puno akcije i solidnog scenarija. Obzirom kakva mu je trenutna konkurencija u MM staffu, meni vise nego dovoljno :)



Da, scenariji su mu poprilično daleko od tipičnih Martijevih, pa i Bonnelijevih općenito, nešto je vidljivo drugačije kod njega, američki, filmski utjecaj, rekao bih, radnja teče kao u holivudskim filmovima ("Deset pošasti" su naprimjer kao stvorene za ekranizaciju u holivudskom blockbusteru).

U početku me to živciralo kod njega, no s vremenom sam se navikao.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 02/10/2009 : 12:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

quote:
Originally posted by Inferno

Prelisato sam. Izgleda fenomenalno. Možda već danas pročitam. Hvala puno na scanu.:)))

@Tantuse - Jesi li se dokopao najnovijeg Mignaccovog regularca (Egipćani)? Talijanima je osrednji.



Nema na čemu, baš mi je drago.

I meni je prosečan MM301. Baš ništa posebno. Niti doprinosi misterijama Egipta, niti ima neki posebno zanimljiv zaplet.


Ispodprosječan. Minjako nije ni napravio neku smislenu priču, samo se trudio da popuni broj stranica redajući slične slike, bez neke prave akcije, tajanstvenosti ali i povezanosti svega toga. A ima i potpuno bespotrebnih stranica, potrošenih na nevažne situacije. Sve u svemu, nismo dobili ništa. Najava je bila zanimljiva, ali sve je ostalo na tome. Nije mi jasno kako niko ne uvidi da je Minjaku potrebno 100 priča da napiše jednu dobru.

quote:
Originally posted by Deers

Pročitao i oduševio se!!!!!!
Priča 9/10
Crtež 9/10
Jedna od najboljih Martinovih priča, u posljednje vrijeme. Imamo ponovno Martina pustolova. Ruju jednostavno rastura. Uz odličan crtež, ok možda nije bezprijekoran ali daleko bolji od mnogih koji rade na Martinu.
Ono što me najviše zaintrigiralo: Jel se ono na kraju navješćuje u kojem pravcu će se Martin razvijati?


Priča jeste dobra, ali poslije tvog komentara očekivao sam malo više od Meteora. Ova epizoda me je malo podsjetila na neke stare, najviše zbog toga što ponovo vidimo Martija u pravoj akciji, što se sve rjeđe dešava. Mada su neke stvari malo pretjerane, posebno ono iskakanje iz helikoptera.

Edited by - delboj on 03/10/2009 14:03:04
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/10/2009 : 17:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj


quote:
Originally posted by Deers

Pročitao i oduševio se!!!!!!
Priča 9/10
Crtež 9/10
Jedna od najboljih Martinovih priča, u posljednje vrijeme. Imamo ponovno Martina pustolova. Ruju jednostavno rastura. Uz odličan crtež, ok možda nije bezprijekoran ali daleko bolji od mnogih koji rade na Martinu.
Ono što me najviše zaintrigiralo: Jel se ono na kraju navješćuje u kojem pravcu će se Martin razvijati?


Priča jeste dobra, ali poslije tvog komentara očekivao sam malo više od Meteora. Ova epizoda me je malo podsjetila na neke stare, najviše zbog toga što ponovo vidimo Martija u pravoj akciji, što se sve rjeđe dešava. Mada su neke stvari malo pretjerane, posebno ono iskakanje iz helikoptera.



Možda jednostavno nisam imao velika očekivanja pa me zato oduševio, a svakako je odlično opet vidit Martija u akciji

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 06/10/2009 : 17:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
A šta da očekujem od dvije sljedeće priče?
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/10/2009 : 21:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
U decembru je na redu božićna priča:

Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7785 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 07/10/2009 : 22:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Loša naslovna, Diana izgleda ko očerupana kokoš.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/10/2009 : 22:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Stvarno štraca od naslovnice. A strah me je da bi i tema, također, mogla biti neozbiljna.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/10/2009 : 23:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Loša naslovna, Diana izgleda ko očerupana kokoš.


Meni ovo liči na Tortijev crtež.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/10/2009 : 01:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
delboj, nekako ne vidim sliku koju si stavio...


Pročitavam ovaj novi Zabranjeni grad, a na samom početku Morales predstavlja poznatu sliku "Veliki val Kanagawe" Katsushikaija Hokusaija, koji je btw bio Japanac i radio je pejsaže Japana. A priča MM-a je smještena u Kinu?!



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/10/2009 : 08:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, slika je u redu.

Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1944 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/10/2009 : 11:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Izašao danas "Užas Kejp Roka", originalni 286. Senka reče da od sledećeg broja kreću odlične do fenomenalnih epizoda - Blago Kapetana Kida, Grendel, Poslednji let Amelije Erhart, Emotikon itd. Jedva čekam.

Edited by - goksi on 08/10/2009 11:38:33
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 08/10/2009 : 13:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
E ako je tako i ja zadovoljno trljam ruke.I vrijeme je bilo da se Martin pokaze u pravom svijetlu novim citaocima.
Go to Top of Page
Page: of 53 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000