forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Torpedo, Kraken, Custer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 14/11/2006 : 20:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
Kraken mi je dobar, ali niti jedan twist na kraju me nije iznenadio
sve sam ih manje više očekivao, a ponajviše onaj s ženskom koja istražuje fetuse :)

priče su mi odlične, prava kritika društva

čuo sam da je Custer bez veze
no dobro mi izgleda :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 14/11/2006 : 21:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message  Reply with Quote
Dobro si čuo, Custer je scenaristički totalni shit, ali je crtež na nivou. Kako je to Bernetov rad, ostaje u zbirci.
--------------------------------------------------------------------
[quote]Originally posted by darth-vader

Kraken mi je dobar, ali niti jedan twist na kraju me nije iznenadio
sve sam ih manje više očekivao, a ponajviše onaj s ženskom koja istražuje fetuse :)

priče su mi odlične, prava kritika društva

čuo sam da je Custer bez veze
no dobro mi izgleda :)
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 17/11/2006 : 22:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Družio sam se sa majstorom Bernetom u proteklih tjedan dana pa evo kratkog komentara sva tri albuma:

Torpedo 15 - kao što je i neko od prethodnika napisao,crtežom vuče na Klaru.Jest da je priča malo bolestan ali meni ne smeta.Dobro sam se zabavio i nasmijao i žao mi je što je serijal završio.Treba napomenuti veliki posao koji je obavio Strip-agent sa Torpedom; za samo 5 godina izašao je kompletan serijal, u vrlo kvalitetnoj opremi,što je svakako za pohvalu

Kraken - ispočetka ništa posebno ali kako radnja odmiče postaje sve zanimljivije.Bolesno i perverzno,ali jako dobro.Bravo,Segura!Odavno me neka priča nije potresla kao "Dječja igra".Sa zadovoljstvom ću pročitati ostatak knjige.

Custer - s kim god sam pričao,svi su mi rekli da je dosadan i bezveze.Bio je i meni nakon prvih nekoliko priča ali nakon toga sam se oduševio.Vrlo inteligentno napisano i sigurno jedan od boljih stripova koje sam čitao u zadnje vrijeme.Treba imati na umu da je strip nastao prije 20 godina ,kad još nije bilo stvari koje su danas sasvim normalne i svakidašnje.

Drago mi je što Bernet dobiva tretman kakav zaslužuje.Ako može Hermann,može i tata Jordi;-)).Sad još lijepo Cicca(ovo pod hitno!),Sarvan,Dark tales,Light&Bold..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1919 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 18/11/2006 : 13:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message  Reply with Quote
dobro je ali je torpedo ipak najbolji od svih

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 18/11/2006 : 13:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Meni se Kraken najviše svidio,to sam i prije već negdje napisao.
Custer dosadno,Torpedo za nijansu bolji.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 18/11/2006 : 18:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
Custer sam pročitao, Krakena još nisam stigao. Ne slažem se sa većinom forumaša kojima je Custer loš strip, nije fantastičan, ali je iznad prosjeka.

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj đulova granja, a dert guši i suze osuši!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2006 : 21:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Procitao jedino Torpeda i taj je odlican! Stvartno steta da je zavrsio. Btw. uskoro dolazi u integralu od 600-700 stranica :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 19/11/2006 : 01:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
torpedo je odličan-preporučam...kraken-vrlo dobar,custer-napor...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove će čitat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 21/11/2006 : 13:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message  Reply with Quote
Kakav integral?
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/11/2006 : 15:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nakon totalnog razočaranja s Torpedom, uvatija san čitat Custera.Prvi dojam je bija katastrofa, međutim kad san se ufilma u priču, i poveza to sa predgovoron(obavezno ga pročitat da bi se moglo razumit strip), skužija san koliko je genijalan.Crtež standardno genijalan(Obožavan Bernetta), a priče interesantne, i nekako ostavljaju neki gorak okus, i ne mogu te ostavit ravnodušnin.Meni čista petica.
Kraken vrlo dobar, vridi novaca koje košta,al meni Custer bolji.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/11/2006 : 15:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
I meni je Custer lijep. Ima atmosferu i ima ideju. Izvedba nije toliko briljantna, ali vizija je, i to se mora uzeti u obzir.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 28/11/2006 : 20:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
kao što rekoh
custer +3
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 07/06/2007 : 18:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
tek jucer nabavio Krakena i kao i uvijek sam odusevljen Bernettom :-)

naravno, i Seguri kapa do poda

tek sam procitao trecinu, ali s obzirom da me svaka stranica sve vise odusevljava, mislim da mogu napisati gorenavedene komentare i prije samog kraja

a sto se samog kraja tice, ne znam kad cu doci do njega, jer Krakena namjeravam citati jaaako polako - da mi duze traje :-)))))))

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 07/06/2007 : 22:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


ne mogu se sada dobro sitit.uglavnom kraken je istraživao(detektiv?)pojavu fetusa u kanalizaciji,koja su dolazila iz ilegalne klinike za pobačaje.i povalija je zgodnu žensku,koja je na kraju tragično završila(također u kanalizaciji).mračno!



znas li mozda jel ova epizoda jos negdje objavljena, jer upravo sam je procitao i imam strasan osjecaj deja-vua, dapace, siguran sam da sam je vec vidio

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/06/2007 : 23:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Da, objavljeno u reviji Oscar, druga polovina osamdesetih ako se ne varam.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 08/06/2007 : 11:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
thnx, renky, ali jaki je vec napisao da je objavljeno u Oscaru, pa sam pitao je li jos negdje osim u Oscaru ;-))

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/06/2007 : 12:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Uh, ovo je stari topic pa ga nisan čita ponovo od početka ali mislim ( gotovo 100% ) da nije nigdi više objavljeno.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 08/06/2007 : 12:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
thnx anyway ;-)

anybody else?

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 09/07/2009 : 00:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

I meni je Custer lijep. Ima atmosferu i ima ideju. Izvedba nije toliko briljantna, ali vizija je, i to se mora uzeti u obzir.

Upravo. Custer je neverovatno neopravdano opljuvan strip. Triljo opet pokazuje neverovatno vladanje zhanrom, a posveta jednom od mojih omiljenih filmova (Alfavilu) mi takodje nimalo nije smetala.

Iskreno, jedan od mojih omiljenih Triljo stripova. Stavio bih ga ispred Noci bez sna, Lajt&Bolda, mozhda chak i josh ponechega.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 19/07/2009 : 11:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
I ja sam sad procitao jednu custer pricu u Bernetov monografiji, i bila mi je jako dobra. Radi se o policijskom inspektoru koji ju vodi na "uhicenje" jednog kriminalca. Kraj je odlican. Mozda je to najbolja custer prica, ali svakako me dovoljno zainteresirala da nabavim strip. Dok me u istoj monografiji strip Sarvan nije nimalo odusevio. Odlican crtez, ali prica vrlo konfuzna.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
752 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 25/07/2009 : 16:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
custer mi je najlošiji trillov strip,ali je svejedno dobar.
definitivno originalna priča sa odličnim crtežom.nije ispalo dobro koliko je moglo
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/02/2012 : 22:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kraken

KRAKEN SA 1 | 168 str.


Kraken, zastrašujuće biće, mutiralo u smeću, gnjileži, kemijskom otpadu kojeg je Metropol odbacio u svoje kanale, zbog čije je prisutnosti stvorena Podzemna akcijska skupina, čija je jedina zadaća njegova lokalizacija i uništenje!

http://www.stripovi.com/recenzije/kraken-kraken-sa-1-kraken/1436/


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/02/2012 : 22:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Da, objavljeno u reviji Oscar, druga polovina osamdesetih ako se ne varam.


Ljudi, jel netko zna što je sve izašlo osim ovoga? Izašla je samo prva priča ili neka druga?

Strip revija OSCAR - "Cvor", Bjelovar, 1987.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2014 : 18:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kraken,klasični "crni" španski strip sa nasiljem,sisama,pucanjem,perverzijama,sisama,...
Smešten u podzemnim kanalima Metropolisa,među pripadnike PAS-a,koji su zaduženi za red u istom.Glavni junak,poručnik Dante,jedan mi je od boljih strip junaka čije sam akcije čitao u zadnje vreme.
Iako mi se ideja,ambijent i glavni junak dopadaju,sama priča mi nije toliko upečatljiva i zanimljiva;okarakterisao bih je kao solidnu.Jednostavno,očekivao sam više od Segure,sa obzirom na kvalitet drugog njegovog serijala, Hombrea.
Mada,kako strip odmiče,priče postaju bolje, a zadnjih nekoliko bih okarakterisao i kao jako dobre.
Berneta ne bih ni da komentarišem,čovek jedan od najvećih strip crtača.
7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/12/2014 18:56:12
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/01/2015 : 17:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Abuli/Bernet:Topedo 1936 1-5 (Strip-Agent)
(Ubij bližnjega svoga!;Ubijam,dakle postojim;Smrt u gotovini;Umetnost ubijanja;Zbogom ljubavniče)
*ovo je ujedno i sadržaj Torpeda 1 od System Comicsa


Da mnogo ne palamudim - strip razvaljuje;uživanje i zabava u najčistijem obliku.
Negde je neko osporavao status remek dela ovog stripa - nego šta nego je remek delo!Koliko ima autora koji na osam (eventualno deset) stranica mogu da kreiraju priču koja ima sve - i sjajan uvod,odličnu razradu i maestralnu završnicu? Vrlo malo.I da naprave preko 50 takvih "stripića" a da pri tom ni jedan ne liči na neki drugi.
Ovo je brutalan gangsterski strip, izuzetno seksistički i politički nekorektan sa fantastičnom dozom humora!I ono što je jako efektno, glavnog junaka često na kraju napuše,prevare,pretuku,...

Abuli je ovde briljirao - u ostalim stvarima koje sam čitao od njega, nije ni blizu ovakve inspiracije i kreativnosti.Bernet je legenda - možda su mu sve ženske koje crta jako slične, ali ume čovek da podigne adrenalin (i još ponešto).

U prvih pet albuma, odnosno u prvom SC integralu su sve kratke priče (samo prve dve crta prvi crtač, Aleks Tot, sve ostalo Bernet),znači nema nijedna na 46 stranica, i sve su podjednako dobre.Stvarno ne znam koju/koje bih izdvojio kao ponajbolje.

Abuli&Bernet:Torpedo 1936,epizode 6-15(Strip-Agent)
(iliti Torpedo 2 i 3 od System Comicsa)


Rekoh već Torpedo mi je čista klasika u albumima 1-5 (odnosno u prvom SC integralu).
Isto mogu reći i za priče u brojevima 6-8.
Od devetke pa nadalje,ipak dolazi do izvesnog pada.I crtački i scenaristički.I dalje tu ima eksplozivnih dojajnih epizodica,ali ponekad i ne tako sjajnih priča.Ako bih Torpedu dao 10/10 za albume 1-8, ostatku opusa bih dao ocenu manje.
Znači,ima tu klasika poput "Bilo jednom u Americi","Majami Bič","100% svinjetina",.. ali ima i epizoda ne tako očaravajućih.
Tu su i četiri kompletna albuma -Cuba, U auto,Simone,Majmunska lova i Dan zlih namjera.
Najbolji mi je zadnji,Dan zlih namjera,ujedno i najluđi i najperverzniji; a ujedno i odličan završetak serijala.
I ostala tri "dugometražna" su dobra,ali ne kao one sjajne kratke priče.

Što se tiče izdanja, u brojevima 6-15,posebno u knjigama 9-14, na dosta mesta je otisak loš.Ne znam kakvo je Sistemovo izdanje,ali ovde su pojedini albumi na ivici podnošljivosti.Siguran sam mi je i to pokvarilo utisak kod pojedinih priča.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/01/2015 17:08:43
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000