forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra predstavlja: Svagdanja borba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 02/02/2009 : 17:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladimir

Ma jebe mi se za prezime, gdje su stripovi?
O tome govorim, hrvatska kulturna elita (nabijem ih na...OK, neću) ne smatra stripove knjigama.
Pitanje je jesi li ti uopce izdavac!? Ne bi me cudilo da ti puknu i PDV na stripove.
A, lako je moguce da si po obavljenom poslu, vjerojatno najbolji izdavac KNJIGA u Hrvatskoj.



"Hrvatska kulturna elita" pod navodnicima. Neka mi netko konačno objasni tko spada u tu elitu. I što stoji iza njih, koja djela, koja umjetnost? To je mala, zatvorena skupina ljudi koji jedni drugima idu na izložbe, kupuju to nešto malo jadnih knjiga i pišu predgovore u zamjenu za recenzije po opskurnim časopisima... Dakle mali uplašeni ljudi koji se boje da netko ne vikne Car je gol! Oni vrlo malo znaju i o svom području djelovanja tako da se ne trebamo čuditi kada ne prepoznaju Umjetnost u stripu ili njegov značaj.
Zato mi je danas bilo jako drago kada sam vidio da je Jergović koji je jedan od rijetkih koje cijenim napisao tekst o Borbi. To nije recenzija nego čin potpore i tako na to treba gledati.
A kulturna "elita" koja po difoltu mora dobivati i pozornost medija i novac neka se samo bori protiv Celzijusa i Sudaca koji su im lagano osvojili izloge knjižara. Možda mi je malo i drago zbog toga, a smiješno sigurno je.
Enivej, Markose svaka čast, doveo si strip i u dnevni tisak.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 02/02/2009 : 17:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nevjerojatno.


Ti se nemaš tu šta šokirat.
Tebe poštujemo.
Zbog sajta,zbog Fibre,zbog mnogo,mnogo toga...
Ali brate,novinar sađe na forum jednom godišnje kada mu u redakciji prođe stripovski tekst i grlom u jagode.
Čemu napad,čemu vrijeđanje...
Ajde molim te.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/02/2009 : 18:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
1) Pogledaj dobro tko je koga prvi napao.
2) Razmisli dobro sto bi ti rekao da tebi netko kaze da si ulizica.
3) Vlado nije novinar, nego fan stripa. Čovjek dobro pise, kompetentan je i strucan kad je rijec o stripu (sto,, uvjerili smo se, nije cest slucaj u novinarstvu) i sticajem okolnosti ima priliku progurati u novine poneki tekst - ne iz interesa, ne iz koristi - nego zato sto zeli podrzati ono sto smatra vrijednim. Srecom, to je puno vise od jednom godisnje. Normalno da reagira na omalovazavanje na stvari tipa "pih, nes ti teksta" - kad zna koliko se namucio da nesto napise i progura za objavljivanje, plus da postigne da netko ugledan kao sto je Jergovic napise osvrt o stripu.

Ali, naravno, najlakše je reći ulizica. Kome se on ulizuje, meni? MENI? Ako ćemo ići gledati tko se kome ulizuje, pa tko tu kome pravi uslugu, on meni ili ja njemu? Pa jebote, valjda bi se onda ja njemu trebao ulizivati, a ne oni meni?!?!?!!? Čovjek je toliko pošten da ne želi uzeti besplatan primjerak za recenziju, nego KUPI strip u striparnici i napiše tekst i onda će mu netko reći da je ulizica!?!? Sramite se.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 02/02/2009 : 18:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

2) Razmisli dobro sto bi ti rekao da tebi netko kaze da si ulizica.



Uff...ovo me dotuklo.

Ispričavam se gospodinu Vladimiru.

Brišem prethodni post,jer me sramota čitat ga.
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 02/02/2009 : 19:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
Hajde, hajde, sve OK.
Nema ljutnje.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8078 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/02/2009 : 21:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
naravno da nema ljutnje
vladimire, ako si slobodan u petak navečer, navrati u pivnicu zlatni medo, upravo smo u dogovorima za redovni sastanak, pojedemo, popijemo, porazgovaramo o stripovima i svemu, zabavimo se
nika i ti navrati

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
689 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 22/03/2011 : 07:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Da li je ovaj album rasprodan ili ga ima jos za kupiti u nekoj od striparnica ?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/03/2011 : 08:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Koliko ja znam, nema ga više za kupiti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

cbarks
Junior Member

Slovenia
339 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 22/03/2011 : 08:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cbarks a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ga imas u stripartnici Buch u Ljubljani (http://www.stripi.si/main.php) . Kod Bucha imaš puno rasprodanih izdanja.

It´s a must for every serious collector!!
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
689 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 23/03/2011 : 00:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Steta, nisam ga ni na aukcijama vidao :(
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 23/03/2011 : 21:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Nemoj, bit će ti žao kasnije :-).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/12/2011 : 20:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U splitskom profilu jedan(oštečen/natučen donji lijevi kut/hrbat)se primjerak pojavio po simpatičnoj cijeni od samo 200 kunića.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/12/2013 : 11:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nešto malo na temu...

Susret s licem u Larcenetovoj Svagdanjoj borbi
teskt by Željko Porobija

Svagdanja borba, analiza Larcenetove vizije čovjeka...




“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/07/2024 : 21:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja konacno procitah (digitalno na engleskom, ovde su to preveli kao Ordinary Victories).

Vecina radnje mi se svidela mada mi je glavni lik u pocetku bio antipatican (nece nikakav komitment, sve je (njemu) OK dok je na pilulama i pusi travu). Malo me i nerviralo to "slucajno srecem devojku u malom mestu koja je bas idelana u tom trenutku za mene" sto sam vec video mnogo puta i u sta je tesko mnogo puta poverovati. Onda se radnja poboljsala ali sve ono kroz sta je junak prolazio meni nije bilo mnogo originalno. Znam relativno intimno nekoliko slicnih ljudi i njihove filozofije tako da ni tu nije bilo iznenadjenja. Onda imamo par preokreta koji su manje-vise ocekivani a na kraju mi se nikako nije svideo odlazak u dnevnu politiku koji doprinosi da strip izgleda pomalo zastareo danas. Jesu to mozda svevremenske teme aktuelne i danas po (izborima u) raznim zemljama ali mi je bilo malo previse direktno.

Ovo je za mene kategorija stripa koji jeste odlican da se procita jednom ali ga necu kupovati u papiru i ne verujem da cu ikada ponovo imati zelju da ga citam.

Moja ocena: 8/10
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 24/07/2024 : 21:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Bas si nasao temicu gde niko nije ostavio komentar 11 godina :)
Ovo je tema prvog izdanja fibrine svagdanje borbe
samo mi nije jasno jos da li ima tema i za drugi deo prvog izdanja posto nevidim drugu naslovnicu
(kuckam bez da sam citao ovih cetri strana)
Nesto sam bio umislio da je prvo izdanje bilo cb ali bice da je to na sta sam mislio presveto srce :)

uglavnom tema za fibrino drugo izdanje (i ihaha reprinta)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=44574&whichpage=1




Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 24/07/2024 : 23:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Od ovog autora nemoj da preskočiš ovaj strip.
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-29-brodeckov-izvjestaj/414/

Po meni najbolji njegov rad.
Baci pogled na zavir, pa ako ti odgovara, ulovi ga negde bar digitalno. Jako slojevit i bogat strip.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 24/07/2024 23:06:59
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/07/2024 : 01:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
@matori, nasao sam sve teme i nisam bio bas siguran gde da komentarisem i na kraju sam odlucio ovde jer je bilo najvise akcije

@borg hvala, nasao sam ga na jednom bezobraznom sajtu... htedoh da kazem ako je super narucicu ali vidim da je rasprodat... jos jedan adut za legalne, placene digitalne stripove...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2024 : 01:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni znao da postoji ova tema! Sad listam prve strane, koliko imena kojih vise nema, kakva drugacija komunikacija, bas mi je sve to simpaticno.

@matori evo teme za drugi deo Svagdanje borbe http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32092&whichpage=1
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/07/2024 : 04:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Bradaz mini-recenzija Svagdanje borbe (i ocena 5/5):

Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2639 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 25/07/2024 : 10:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

@matori, nasao sam sve teme i nisam bio bas siguran gde da komentarisem i na kraju sam odlucio ovde jer je bilo najvise akcije

@borg hvala, nasao sam ga na jednom bezobraznom sajtu... htedoh da kazem ako je super narucicu ali vidim da je rasprodat... jos jedan adut za legalne, placene digitalne stripove...


Ako ne bude Fibra reprintala, a budes zeleo fizicku kopiju, trebalo bi DW da izda i Borbu i Brodeckog
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 25/07/2024 : 10:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nisam ni znao da postoji ova tema! Sad listam prve strane, koliko imena kojih vise nema, kakva drugacija komunikacija, bas mi je sve to simpaticno.



Da, na prvim stranama topika se oseća entuzijazam oko novih početaka stripa na ovim prostorima. Dobro si primetio :). Nekako sada sentimentalno gledam na taj period...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3223 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/07/2024 : 14:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by wintermute

@matori, nasao sam sve teme i nisam bio bas siguran gde da komentarisem i na kraju sam odlucio ovde jer je bilo najvise akcije

@borg hvala, nasao sam ga na jednom bezobraznom sajtu... htedoh da kazem ako je super narucicu ali vidim da je rasprodat... jos jedan adut za legalne, placene digitalne stripove...


Ako ne bude Fibra reprintala, a budes zeleo fizicku kopiju, trebalo bi DW da izda i Borbu i Brodeckog


Jel ovo neka procena, želja, ili je neko to izjavio?
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2639 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 25/07/2024 : 14:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Insajderska info :)
Svagdanja ce biti za salon/sajam.
Prenosim info sa jedne stipofilske grupe.

Edited by - jagodanbg on 25/07/2024 14:25:05
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000