forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 29 - Svagdanja borba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/10/2013 : 22:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Manu Larcenet je, uz Lewisa Trondheima i Joanna Sfara, najistaknutiji predstavnik revolucionarnog novog vala strip autora koji su učmalom francuskom stripu udahnuli prijeko potreban dašak svježine, uzbudljivosti i aktualnosti. Svagdanja borba, njegovo najznačajnije i najpoznatije djelo, dobitnik Grand Prixa festivala u Angoulêmeu, priča je o suvremenom čovjeku u suvremenom svijetu, mladom fotografu koji je upao u životnu i kreativnu krizu. Nezadovoljan svojim radom, opterećen porijeklom i odnosom s roditeljima, te pritisnut sve češćim napadajima tjeskobe, izlaz pronalazi u selidbi u provinciju. Nova okolina i novi ljudi donose mu nove poticaje, ali ubrzo shvaća kako život ipak nije tako jednostavan, jer ljudi se mogu promijeniti, a i nitkovi ponekad mogu imati dušu. Potka ove potresne i dirljive drame o odrastanju, životnim odlukama, ljudskim odnosima i osjećajima je slika suvremene Francuske, njenog društva, politike i povijesti. Svi se ti elementi, u kombinaciji sa izvanrednim crtežom i prekrasnim kolorom, stapaju u jedno izuzetno kompleksno i duboko djelo, no ipak ispričano na iznenađujuće jednostavan i pristupačan način. Jednom riječju; genijalno!

Kolorka 29 • Svagdanja borba • 248 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Manu Larcenet • Crtež Manu Larcenet • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.10.2013. • Cijena 250 Kn

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2013 : 22:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
svaka čast za reprint,pogotovu na odluci da sve bude u jednom albumu.Naslovnica je prelepa.
mislim se da zamenim svoje albume za ovaj integral.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/10/2013 22:33:21
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 23/10/2013 : 23:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Mene smeta jedino sto je u kolorkama posto vec imam SB u pojedinacnim albumima, pa nece lijepo izgedati na polici sto mi fali broj 29 ;)
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 23/10/2013 : 23:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dermentor

Mene smeta jedino sto je u kolorkama posto vec imam SB u pojedinacnim albumima, pa nece lijepo izgedati na polici sto mi fali broj 29 ;)



Da, i ja sam o tome razmišljao.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/10/2013 : 00:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
SB meni je medju najboljim stripovima, pa eto nema dileme. Uprkos albumima ovo se naravno - kupuje.

Bit ce mi bas drago jos jednom procitat to stvarno fantasticno djelo.

Jack the Black.
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
754 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 24/10/2013 : 00:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
Respect! fulao sam u 2 izdanja, sad uzimam sve u jednom integralu!
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 24/10/2013 : 06:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
odličan strip,ko ga nema u prvom izdanju obavezno mora da nabavi ovo!

P.s. Marko,izbaci slovo viška iz naslova,izbode mi oči :-)

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/10/2013 : 06:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj put uzimam.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/10/2013 : 08:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

svaka čast za reprint,pogotovu na odluci da sve bude u jednom albumu.Naslovnica je prelepa.
mislim se da zamenim svoje albume za ovaj integral.



i ja razmisljam u tom pravcu



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Solim1
Starting Member



33 Posts

Member since 05/09/2010

Posted - 25/10/2013 : 16:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Solim1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

svaka čast za reprint,pogotovu na odluci da sve bude u jednom albumu.Naslovnica je prelepa.
mislim se da zamenim svoje albume za ovaj integral.



Razmisljam slicno. Sobzirom da obozavam ove albume cine mi se i kao idealan poklon. Tako da necu imati problem da udomim moje "stare".
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/10/2013 : 17:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solim1

quote:
Originally posted by anto

svaka čast za reprint,pogotovu na odluci da sve bude u jednom albumu.Naslovnica je prelepa.
mislim se da zamenim svoje albume za ovaj integral.



Razmisljam slicno. Sobzirom da obozavam ove albume cine mi se i kao idealan poklon. Tako da necu imati problem da udomim moje "stare".



vala jes idealan poklon ovo, obozavam Svagdanju....
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 07/11/2013 : 11:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, ako ga netko nije do sad pročitao, pa čak i nabavio, apsolutno preporučam. Jedno od najboljih Fibrinih izdanja.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/01/2014 : 08:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Eto nakon sto godina pročitao i ja ovo pošto ga hvalilo na sve moguće strane. Nisam ni izbliza toliko oduševljen...mislim odličan je to strip bez daljnjeg, ali me nakon nekog vremena umori to soljenje pameti... jebote pa u ovom stripu su svi pametni...i umjetnici i vojnici i šljakeri i veterinari i babe i didovi i zdravi i bolesni i pijani i trizni i napušeni...i djeca, jebote djeca od 5-6 godina govore jezikom adolescenata i spuštaju svojim roditeljima. Samo sam čekao da i ona crna mačka počne filozofirati. Na kraju imam dojam da je Larcenet sličniji onom retardiranom fotografu umjetniku nego glavnom liku.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 21/01/2014 : 22:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip... nakon Povratka zemlji, svakako da sam ocekivao nesto dobro..., ali i pored toga Svagdanja je uspela da me na neki nacin iznenadi i to pozitivno... drugacije je, a opet se oseca taj "licni pecat" autora... prilicno dobra prica, zanimljiv stil crtanja i sasvim dobro uzivanje...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/01/2014 : 13:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Eto nakon sto godina pročitao i ja ovo pošto ga hvalilo na sve moguće strane. Nisam ni izbliza toliko oduševljen...



Ovo veliko hvaljenje stvarno zna bit problem jer se očekivanja drastično dignu. Istu stvar san doživija sa Pulp fiction. Apsolutno svi su ga gledali prije mene, svi su bili razvaljeni od ushićenja, sve fore iz filma su mi i bez da san ga gleda bile poznate i onda kad san konačno pogleda film teško razočarenje. Film mi je baš ono bija debilan.
Tek na drugo gledanje je sija kako triba, a svakin slijedećin gledanjen je bija sve bolji.
Ja o Svadganjoj borbi nisan zna ništa nego me Marko na Mafestu 2007. "nagovorija" da provan pročitat tako da san je čita nepripremljen. Zato je možda kod mene postigla efekt savršenstva.
Do dan danas meni jedan od nadražih/najboljih stripova koje san ikad pročita.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/01/2014 : 13:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

Eto nakon sto godina pročitao i ja ovo pošto ga hvalilo na sve moguće strane. Nisam ni izbliza toliko oduševljen...



Ovo veliko hvaljenje stvarno zna bit problem jer se očekivanja drastično dignu. Istu stvar san doživija sa Pulp fiction. Apsolutno svi su ga gledali prije mene, svi su bili razvaljeni od ushićenja, sve fore iz filma su mi i bez da san ga gleda bile poznate i onda kad san konačno pogleda film teško razočarenje. Film mi je baš ono bija debilan.
Tek na drugo gledanje je sija kako triba, a svakin slijedećin gledanjen je bija sve bolji.
Ja o Svadganjoj borbi nisan zna ništa nego me Marko na Mafestu 2007. "nagovorija" da provan pročitat tako da san je čita nepripremljen. Zato je možda kod mene postigla efekt savršenstva.
Do dan danas meni jedan od nadražih/najboljih stripova koje san ikad pročita.



Istina, meni se sa Svagdanjom borbom dogodilo isto, pričali smo već o tome... Ista stvar i s Darkwoodovim Pinokijem... Svi su ga nahvalili naveliko, a meni je nakon čitanja reakcija bila 'meh'...

No Pinokio mi je na drugo čitanje legao malo bolje, pa vjerujem da će i sa Svagdanjom biti isto...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/01/2014 : 14:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Znam o čemu pričate, ali ne vjerujem da je to kod mene u pitanju. Strip mi je ispočetka bio zaista izvrstan, ali sam se pri kraju uhvatio kako mislim "kolko moš srat"...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 23/01/2014 : 18:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Tonto, kad se Svagdanja pojavila prvi put kod nas to je bio integral sa samo dva prva albuma.
Moji dojmovi tog prvog djela: tada mi je malo mi je zasmetalo pametovanje koje si spomenuo ali je ukupan dojam bio jako dobar. Kako sam s vremenom čitao strip drugi, treći put sve sam više uživao u crtežu, vještini a manje pažnje obraćao politici pa je strip postajao sve bolji.
U drugom dijelu je Larcenet počeo pretjerivati sa "pametovanjem"... ali do tada se Svagdanja več zacementirala kao kultni album.
Mislim da je sudbina ovog izvrsnog stripa u biti tragična: kultni prvi integral, jedini koji treba imati, je rasprodan - može se kopiti samo drugi integral i sad ovo sabrano izdanje u kojem kasniji albumi kvare dojam i onemogućavaju novom čitatelju da doživi ono oduševljene koje smo mi stari lavovi imali sredinom dvijetisućitih.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/01/2014 : 20:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
malo je preteska optuzba da ti kasniji kvare ono ranije. sad, IV jeste katastrofa u odnosu na prva, al tako to ide kod Francuza. ko se nije pomirio sa time, imace problema sa Borbom i ne samo sa njom.
evo mnogi nesto brbljaju da su Gospodari jecma losi na kraju, pa stoga kao ceo integral nije odlican, svasta
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/02/2014 : 17:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da imam suprotna mišljenja od većina ovdje. Da i ja sam bio malo razočaran nakon prvog albuma, bio je dobar ali sam očekivao daće biti nekako drukčiji, bolji. No nakon još dva albuma bio sam apsolutno oduševljen s stripom, bez potrebe da uspoređujem s bilo kakvim očekivanjima, moglo bi se reći da mi se uvukao pod kožu. Ja čak i ne vidim problem u četvrtom albumu. Završava neke stvari iz prethodnih, ne pokušava ih nadmašiti ni ništa, već biti drukčiji ali da poštuje tradiciju prethodnih. Meni nije smetao niti spori ritam.
Općenito strip uspijeva biti životan i pravim forama na pravim mjestima. Smeta me što neke stvari nisi dobile dovoljno prostora, npr. ne znam što je bilo dalje s bratovom obitelji, a s druge strane ima previše napušavanja i odlazaka psihijatru da mi opravdalo naraciju. Smetala bi me i evolucija crteža ali on je i dalje prokleto dobar da mu ne mogu to uzeti za zlo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/02/2014 : 17:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Izgleda da imam suprotna mišljenja od većina ovdje. Da i ja sam bio malo razočaran nakon prvog albuma, bio je dobar ali sam očekivao daće biti nekako drukčiji, bolji. No nakon još dva albuma bio sam apsolutno oduševljen s stripom, bez potrebe da uspoređujem s bilo kakvim očekivanjima, moglo bi se reći da mi se uvukao pod kožu. Ja čak i ne vidim problem u četvrtom albumu. Završava neke stvari iz prethodnih, ne pokušava ih nadmašiti ni ništa, već biti drukčiji ali da poštuje tradiciju prethodnih. Meni nije smetao niti spori ritam.
Općenito strip uspijeva biti životan i pravim forama na pravim mjestima. Smeta me što neke stvari nisi dobile dovoljno prostora, npr. ne znam što je bilo dalje s bratovom obitelji, a s druge strane ima previše napušavanja i odlazaka psihijatru da mi opravdalo naraciju. Smetala bi me i evolucija crteža ali on je i dalje prokleto dobar da mu ne mogu to uzeti za zlo.


takođe

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/02/2014 17:52:14
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/02/2014 : 18:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
problem 4ke je sve vece ucesce Blasta u Svagdanjoj, pogotovu je tu bitan deo koji mi se zgadio gde Marko prica o ubijanju cerke. ako ga je vec tu nesto cackalo moglo se to reci na drugi nacin.

sporiji ritam stripa je ocekivan kako zivot dalje odmice. mozda je moglo da vise da se ide na cerku i tako doda osvezenje. al Manija je izgleda uvukao Blast (koji nije strip za mene). vec u trojci imamo sporiji ritam pa ne smeta.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/02/2014 : 18:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Da, to je najbrutalniji moment...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/07/2014 : 23:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
On July 10, auditions were launched for the casting of the film adaptation of Manu Larcenet s tetralogy The Daily Struggle . The protagonists were chosen, the supporting cast yet. In mid-August to start filming in the French Lorient and Concarneau. The direction is entrusted to Laurent Tuel . Nicolas Duvauchelle , Maud Wyler and André Wilms (shown above from left to right) interpret the main roles. For additional casting to be sought mainly amateurs who can shape to port workers, factory workers, bar hangers and tutti quanti. Character Heads so.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 19/07/2014 : 03:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Fino utrošeno vrijeme na ovo djelo.
Dobar strip.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/10/2016 : 15:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U prodaji je drugo izdanje Svagdanje borbe.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000