forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 02/11/2014 : 11:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Uh, da je ovo otišlo na kioske...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 02/11/2014 : 13:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda jako primamljivo.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1235 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 02/11/2014 : 14:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ovo izgleda jako primamljivo.


Istina, izgleda preodlično. Samo što ja ne znam kako da to nabavim u Hrvatskoj
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/11/2014 : 15:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by Zagor12

Ovo izgleda jako primamljivo.


Istina, izgleda preodlično. Samo što ja ne znam kako da to nabavim u Hrvatskoj


Pa u Asteroid striparnici (Zagreb) imaš hrpu Vč-izdanja, zovi ih ili im pošalji mail pa će ti naručit Dragonera i poslat ti ga ako si izvan Zagreba.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1235 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 02/11/2014 : 15:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Hvala Solar
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/11/2014 : 20:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kako vam ovo može biti primamljivo
vjerovatno zatp što je epska fantatiska
ono čudo veliko sam jedva pročitao i to dok sam prije 5 godina čekao bus u zagrebu 4 sata
i odmah prodao

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 02/11/2014 : 20:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Hoće li biti ovog Dragonera negdje na Interliberu?
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 02/11/2014 : 22:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Sada sam pročitao na jednom sajtu. Izgleda da je KI Dragonero u Boneli formatu.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/11/2014 : 10:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Hexenu se ovo vjerovatno neće svidjeti ali nećemo lagati ljude.

#9 - "Udarac koji ubija"

Serijal pati od sindroma "malih priča", tj. od pete epizode pa nadalje. Ni Enoch se, u svojoj prvoj samostalnoj priči, nije uspio otresti toga.
Crtež najgori do sada, dvojac Bormida/Pueroni u nekim kadrovima čak vuku na alanfordovski stil, uglavnom prosječno do loše.

spojleri:
Dosadnjikavo i neuzbudljivo, radnja bezvezna a nadasve očekivana: neko naručeno ubojstvo, par osvetoljubivih vještica i očekivan obrat na kraju, gdje je iscjeljitelj ispao ubojica.

Priča: 4
Scenarij: 5
Crtež: 5
Naslovnica: 9

Edited by - solar on 03/11/2014 11:00:10
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 03/11/2014 : 14:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Sada sam pročitao na jednom sajtu. Izgleda da je KI Dragonero u Boneli formatu.



Potvrđujem. Izvorni Boneli format

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 03/11/2014 : 15:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by legaz

Sada sam pročitao na jednom sajtu. Izgleda da je KI Dragonero u Boneli formatu.



Potvrđujem. Izvorni Boneli format


Pa od tebe sam i ''drpio'' podatak.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 03/11/2014 : 16:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by legaz

Sada sam pročitao na jednom sajtu. Izgleda da je KI Dragonero u Boneli formatu.



Potvrđujem. Izvorni Boneli format


Pa od tebe sam i ''drpio'' podatak.



Pretpostavio sam, al eto da i ovde budemo jasni i glasni

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 03/11/2014 : 23:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Hexenu se ovo vjerovatno neće svidjeti ali nećemo lagati ljude.

#9 - "Udarac koji ubija"

Serijal pati od sindroma "malih priča", tj. od pete epizode pa nadalje. Ni Enoch se, u svojoj prvoj samostalnoj priči, nije uspio otresti toga.
Crtež najgori do sada, dvojac Bormida/Pueroni u nekim kadrovima čak vuku na alanfordovski stil, uglavnom prosječno do loše.

spojleri:
Dosadnjikavo i neuzbudljivo, radnja bezvezna a nadasve očekivana: neko naručeno ubojstvo, par osvetoljubivih vještica i očekivan obrat na kraju, gdje je iscjeljitelj ispao ubojica.

Priča: 4
Scenarij: 5
Crtež: 5
Naslovnica: 9



Lijepo sam ti rekao u jednom od prijašnjih postova:
"Ako ti se ove epizode nisu svidjele, vjeruj mi, neće ti se svidjeti ni ove slijedeće jer su sve na sličnu foru."

Spojler:Jedino što mi se sviđa je što je ona vještica bacila nekakvu čar na Iana, pa time ima i velike šanse za povratak, jer mi se činila kao zanimljiv lik.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/11/2014 : 23:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by legaz

Sada sam pročitao na jednom sajtu. Izgleda da je KI Dragonero u Boneli formatu.



Potvrđujem. Izvorni Boneli format


Hmmm...Čudno.Bonelli u Bonellijevom formatu.?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/11/2014 : 23:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
VC a i Ludens ne koriste originalni Bonelli format nego umanjenu verziju. Ludens mislim za 1 cm kraci a Veseli za 2 cm manji format.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/11/2014 : 23:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
I onaj one-shot Dragonero je VČ objavio u Bonelli formatu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/11/2014 : 00:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa sve to spada u bonelli format.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/11/2014 : 09:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

pa sve to spada u bonelli format.


Ovisi kolika si cjepidlaka.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/11/2014 : 09:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by legaz

Sada sam pročitao na jednom sajtu. Izgleda da je KI Dragonero u Boneli formatu.



Potvrđujem. Izvorni Boneli format


Hmmm...Čudno.Bonelli u Bonellijevom formatu.?


Za ove prostore, da.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/11/2014 : 22:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Gianluca Pagliarani

Edited by - solar on 19/01/2015 11:42:04
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/11/2014 : 23:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#18



Album sa svim naslovnicama:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.842110229143473.1073741840.520458311308668&type=3

Edited by - solar on 04/05/2018 13:49:47
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/11/2014 : 12:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
kolekcija (nije moja)

Edited by - solar on 19/01/2015 11:56:52
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/11/2014 : 18:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#10 "Jame Fargha"

NAPOKON jedna priča koja zaslužuje mjesto u ovom serijalu.
Gregorini razbija s crtežom, žao mi je što više nema gigant edicije jer su neki kadrovi baš spektakularni.
Enoch nije ponudio ništa revolucionarno ili genijalno, nego se nadovezao na romanzo i na početnu sagu.
Sve je nekako ozbiljnije, bolje, promišljenije, važnije.

spojleri:
Početak jako dobar, nakon što je Jan jedva izvukao živu glavu suočio se s nepovjerenjem i prezirom od strane "svojih" ljudi, a na to se nadovezuju i već dosta puta viđene predrasude prema Gmoru. To mi je bio zanimljiv momenat jer ih na nekoj razini još više ujedinjuje, odnosno distingvira od "ostalih".

Priča se odvija na granici, nisu to neke seoske zabiti s čudnim likovima koji teroriziraju pasivno stanovništvo, ovdje su ulozi puno veći.
Akcijske scene su interesantne, dobar mi je štos s Albenom kao i povremeno čačkanje po Janovoj podsvijesti i njegov odnos s ubijenim zmajem (27, 28 str.).
Ali daleko najbolje od svega jest onih zadnjih par stranica i otkriće kraljičinog identiteta. Opet mi nije palo na pamet da bi to mogla biti Hekuba, a trebao sam to skontat već kad su počeli govorit da to mora biti ljudsko biće.



Uglavnom, vrlo dobro.

Edited by - solar on 04/05/2018 13:50:21
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 10/11/2014 : 20:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#10 "Le fosse dei Fargh"

NAPOKON jedna priča koja zaslužuje mjesto u ovom serijalu.
Gregorini razbija s crtežom, žao mi je što više nema gigant edicije jer su neki kadrovi baš spektakularni.
Enoch nije ponudio ništa revolucionarno ili genijalno, nego se nadovezao na romanzo i na početnu sagu.
Sve je nekako ozbiljnije, bolje, promišljenije, važnije.

spojleri:
Početak jako dobar, nakon što je Jan jedva izvukao živu glavu suočio se s nepovjerenjem i prezirom od strane "svojih" ljudi, a na to se nadovezuju i već dosta puta viđene predrasude prema Gmoru. To mi je bio zanimljiv momenat jer ih na nekoj razini još više ujedinjuje, odnosno distingvira od "ostalih".

Priča se odvija na granici, nisu to neke seoske zabiti s čudnim likovima koji teroriziraju pasivno stanovništvo, ovdje su ulozi puno veći.
Akcijske scene su interesantne, dobar mi je štos s Albenom kao i povremeno čačkanje po Janovoj podsvijesti i njegov odnos s ubijenim zmajem (27, 28 str.).
Ali daleko najbolje od svege jest onih zadnjih par stranica i otkriće kraljičinog identiteta. Opet mi nije palo na pamet da bi to mogla biti Hekuba, a trebao sam to skontat već kad su počeli govorit da to mora biti ljudsko biće.



Uglavnom, vrlo dobro.



Slažem se da Gregorini rastura sa crtežom, trebalo bi to gledati u boji.

Spojleri:

Vidiš, meni je baš počelo ići na živce to konstantno pljuvanje po Gmoru. Ok, kužim, ljudi su rasisti prema Orkovima. Move along. Prestanite nas lupati po glavi s tom informacijom.

Što se tiče priče, nije me baš dojmio onaj zid koji štiti ljudsku rasu od Algenta, sve je to već viđeno u Game of Thronesu, Gospodaru Prstenova i ostalim fantasy uratcima.
I živcirala me ona crvenokosa. Ok, nema veze što smo u hladnoj rupetini punoj divovskih crva, ajmo se seksati sa zgodnim i nabildanim tipom.
I iako "Le Fosse dei Fargh" obećavaju, nastavak po meni ruši cijeli dojam. Vidjet ćeš kad pročitaš.


Edited by - solar on 04/05/2018 13:51:00
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/11/2014 : 20:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
I iako "Le Fosse dei Fargh" obećavaju, nastavak po meni ruši cijeli dojam. Vidjet ćeš kad pročitaš.

Divno, jedva čekam!

quote:
Što se tiče priče, nije me baš dojmio onaj zid koji štiti ljudsku rasu od Algenta, sve je to već viđeno u Game of Thronesu, Gospodaru Prstenova i ostalim fantasy uratcima.

Srećom, samo sam gledao LOTR, tako da mi to i ne smeta toliko.

quote:
I živcirala me ona crvenokosa. Ok, nema veze što smo u hladnoj rupetini punoj divovskih crva, ajmo se seksati sa zgodnim i nabildanim tipom.

Da, to je postalo potpuno predvidivo, barem da ulože malo truda pa da između ženskih i Jana bude neka dublja i duža veza, ovako je to sve nekako bezveze.

quote:
Vidiš, meni je baš počelo ići na živce to konstantno pljuvanje po Gmoru. Ok, kužim, ljudi su rasisti prema Orkovima. Move along. Prestanite nas lupati po glavi s tom informacijom.

To ima smisla ako je neodvojivi dio priče tj. ako scenaristu baš treba takva scena, ali slažem se da ne moraju svi živi u Erondaru biti rasisti.


Što kažeš na Hekubu, izgleda da će svi likovi koju su "umrli" kad tad oživjeti?
Tek sam sad primijetio da je na naslovnici sljedećeg broja ona, nikad nisam gledao na facu jahača.

Edited by - solar on 04/05/2018 13:52:03
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000