forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/08/2015 : 17:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dragonero specijal br. 2 - Avventura a Darkwood

Moj prvi Dragonero. Nakon pročitanog muči me samo jedna stvar - a li i redovna serija prati jednostavne i generičke pripovjedačke okvire kao ovaj. Kako se radi o susretu dva junaka ovdje je to čak i logično, jer ipak treba čitatelje upoznat s likovima i ispričat priču. Upoznavanje s likovima i nije problem. Nevjerojatno je koliko su Ian i Zagor slični. Viettiejvo i Enochovo oduševljenje ovim izdanjem je sigurno iskreno, jer je vidljivo koliko je Zagor utjecao na njih kao autore. Ne loš strip ali ne se ističe ničim. Čak je i crtež samo prosječan. Uz nekog iz Dragonerove posade crtača vjerujem da bi i dojam bio bolji.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 09/08/2015 : 17:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Dragonero specijal br. 2 - Avventura a Darkwood

Moj prvi Dragonero. Nakon pročitanog muči me samo jedna stvar - a li i redovna serija prati jednostavne i generičke pripovjedačke okvire kao ovaj. Kako se radi o susretu dva junaka ovdje je to čak i logično, jer ipak treba čitatelje upoznat s likovima i ispričat priču. Upoznavanje s likovima i nije problem. Nevjerojatno je koliko su Ian i Zagor slični. Viettiejvo i Enochovo oduševljenje ovim izdanjem je sigurno iskreno, jer je vidljivo koliko je Zagor utjecao na njih kao autore. Ne loš strip ali ne se ističe ničim. Čak je i crtež samo prosječan. Uz nekog iz Dragonerove posade crtača vjerujem da bi i dojam bio bolji.



Nemozes ni zamisliti koliko!

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/08/2015 : 23:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Enoch/Malisan #27
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 15/08/2015 : 23:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

ma krivo mi što ovo ne uze Libellus, nego glupi VČ pa ga tegli ko crevo!

Ma može li Lib da ga uzme pa tiraž 250



Samo da se pridruzim zeljama, ako neko to uopste prati.
Za Dampyra mi je takodje jako zao sto ga ne radi LL.
Ta dva serijala bih bas voleo da radi neko ozbiljno i brzo, pa sta kosta nek kosta. Jednom se zivi, jbsg
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/08/2015 : 21:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Nego solar ako znas kako stoji na dragonero forumu prica broj 22-23 od Enocha. Ja sam je popodne procitao i totalno mi je bezveze. Spin off kako tako ali glavna prica cak smece rekao bih. Nisam uz komp pa da sam provjerim.


Nisam još pročitao spin-off, ali glavna priča je stvarno banalna, pomalo bezveze, i stvarno neambiciozna. Po meni ovo je Enochov drugi promašaj nakon broja 9.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/08/2015 : 22:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nova Matteonijeva priča u kojoj ćemo prvi put vidjeti južna kraljevstva...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/08/2015 : 22:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pridruzujem se zeljama za skoro izdanje "Dragonera" u Libinom stilu...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 26/08/2015 : 21:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
Konačno sam nabavio nove brojeve (sve osim broja 21 nažalost), tako da se konačno mogu pridružiti solaru i guidi u mojim recenzijama (ako ikoga uopće zanima). :)
Za sada sam pročitao novi specijalac i mišljenje mi je uglavnom pozitivno. Ako ste fan Dragonera, strip će vam biti ok. Ako ste pak fan Zagora, strip će vam isto leći. Ako ste pak fan obojice, kamo sreće. Priča se isto dosta brzo čita, sa podosta akcije. Sviđao mi se onaj dvoboj između Dragonera i Zagora iako imam dojam da su Zagora prikazali jačim (tipično). Malo me podsjetilo na one fore iz Marvela kad se dva superjunaka međusobno mlate.
Smetalo mi je što se naši junaci nekako prebrzo skompaju i što je kraj zbrzan. Praktički imaju mogućnost da idu iz jednog svijeta u drugi i nikom ništa. Idu oni nazad u svoje kućice jesti večeru. Čovječe, pa to je otkriće tisućljeća, šta sjediš doma?!
Kolor je kao i po običaju dobro urađen, iako sam primjetio da se boje Myrvinih očiju stalno mijenjaju. Na početku stripa su plave, a kasnije su smeđe pa sam stoga zbunjen: koje su boje njenih očiju?
Sve u svemu, specijalac ko specijalac. I dalje mi smeta što su uvlačili Zagora u cijelu tu priču, ali dobro, šta je tu je, moglo je biti i gore, mogli su dovući Bleka. :D
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/08/2015 : 21:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
tako da se konačno mogu pridružiti solaru i guidi u mojim recenzijama (ako ikoga uopće zanima).

Zanima, samo ti piši.
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 29/08/2015 : 22:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
Pročitao dvobroj #18: U Zemlji Ghoula i #19: Bez ljudske milosti.

Priča je ok, ali me nije pretjerano dojmila. Problem je u tome što smo se ovakvih priča previše nagledali u serijalu, kad naši junaci moraju osloboditi nekog (npr, u brojevima 7,8,10,14 i 17). Strip me također podsjetio na Zagorov strip "Do posljednjeg daha" gdje je radnja praktički identična. Zagor/Dragonero oslobađa djevojku po noći od Indijanaca/Ghoulova, nakon čega ga ovi love po šumi gdje nas pred kraj čeka konačan obračun između glavnog negativca i glavnog junaka.
Glavni negativac je ovdje mogao biti zanimljiv, jer se prikazuje puno pametniji od ostalih Ghoulova, ali ga svejedno nisam puno razlikovao od ostalih (što po izgledu, što po ponašanju).
I nije mi baš bio jasan onaj Kraken na kraju. Dobio sam dojam da je jezero iz kojeg je iskočio dosta plitko, pa mi nije bilo jasno gdje se skrivao svo to vrijeme, no dobro.
Crtež mi se isto nije baš pretjerano svidio. Pagliarani čudno crta lica, pogotovo ženska, sve izgledaju nekako... spljoštene i muškobanjaste. Također štedi na tinti jer ne sjenča puno, pogotovo na početku broja #18. Stranice 6 i 7 su teške za gledati.

Dakle, Konačna ocjena:

Priča: 5
Scenarij: 6
Crtež: 6
Naslovnica: 7

Bilo je i boljih brojeva.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 31/08/2015 : 10:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Dragonero N° 29 (Vietti - Rizzato/Platano) 09/10/2015






Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/09/2015 : 23:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#23 - "Sangue chiama sangue"

Nakon što sam pročitao spin-off priča ima malo više smisla, ustvari to jest najbolje od svega. Prvi put vidimo djelić južnih kraljevstva, egzotične životinje i sve opasnosti koje se tu kriju. Primjetno je kako je Enoch u ovih 40-50 stranica imao više inspiracije i originalnosti nego u cijeloj glavnoj priči.
Porcaro je odličan, svaki kadar mu je interesantan nema tu fušarenja, baš sam imao osjećaj kako je uživao u crtanju.

Toliko o spin-offu, kao što sam već spominjao u prethodnim postovima, glavna priča je banalna i pomalo bezveze. Kraj mi se čini nabrzinu napisan, pogotovo kad ona živina počne "pričati", kao da Enoch nije znao kako bi to sve u zadanom okviru dobro završio pa je pribjegao banalnim rješenjima.

Glavna priča - 6/10
spin-off - 9/10
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/09/2015 : 08:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

http://www.sergiobonelli.it/gallery/39106/Dragonero---gli-studi.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 13/09/2015 : 15:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
#20 "Mrtvačka glava"

Zadnja dva broja me nisu impresionirala. Nije me ni ovaj. Jednostavna ali zbrzana pričica. Da mi je ovo prvi broj Dragonera, bio bi zadovoljan, ali nažalost nije, vidio sam bolje.
Najviše me nervirala činjenica da glavni negativac OPET preživi. To smo već vidjeli po stoti put u ovom serijalu. Kad ćemo ikad imati epizodu gdje negativac UMRE?
Također sam odmah skužio da je Mrtvačka glava žena. Ne znam da li da to shvatim kao prednost ili nedostatak crtežu De Luca. Što se tiče crteža, ok, solidan je, ali ponekad mi nešto tu fali... ponovno ponavljam: vidio sam i bolje.


Dakle, konačna ocjena baš i nije bajna:

Priča - 6
Scenarij - 7
Crtež - 8
Naslovnica - 7
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/09/2015 : 09:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

http://www.sergiobonelli.it/gallery/39127/Dragonero---Gli-studi-02.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/10/2015 : 10:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 06/10/2015 : 19:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam bas Dragonero specijal sa Zagorom. Ocekivao sam nekakvu priglupu pricu, ali ne da to nije nego je stvar odlicna, najbolji Dragonero do sada po meni, prica je izuzetno kvalitetna i za vrhunsku uzivanciju. Crtez W. Venturija je za strasan je i kolor. Preporuke svima i zelim da se sto prije objavi na hr/sr.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/10/2015 : 15:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#30
Priča/Scenarij: Luca Enoch
Crtež: Gianluigi Gregorini
Naslovnica: Giuseppe Matteoni

http://www.sergiobonelli.it/scheda/39227/Il-contagio.html
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/10/2015 : 15:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/10/2015 : 15:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/10/2015 : 00:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Radna verzija naslovnice luksuznog reprinta Dragonero-romanza u koloru

Edited by - solar on 10/10/2015 00:52:54
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/10/2015 : 16:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#24 - Attraverso l´Erondar

1. priča: dobar ctež, priča prosječna do loša. Uopće im nije trebao sukob s random negativcem jer je cijela poanta u odnosu između Sere i njezinog vilenjaka, a to se moglo razviti na milijun drugih načina.

2. priča: hrpa klišeja sa nedovoljno dobrim crtežom, već sam zaboravio o čemu se radi.

3. priča: dosad najbolja, slijedi istu šablonu kao i prethodne, ali za razliku od njih ova čak ima veze sa kontinuitetom, daje nam neke natuknice za budućnost, pravi teaser. Crtež prilično dobar, premda može i bolje.

Sve u svemu - ništa posebno.

6/10
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/10/2015 : 19:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Reprint? Vec bilo u prodaji i rasprodano!
Nije los ovaj strip, nedostaje onog LOTR-a stiha u stripovima....privlacniji su mi ipak oni BD serijali na slicnu tematiku i kraci su, nego ovi tal.dugometrazni . 😒

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/10/2015 : 19:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Procitao sam bas Dragonero specijal sa Zagorom. Ocekivao sam nekakvu priglupu pricu, ali ne da to nije nego je stvar odlicna, najbolji Dragonero do sada po meni, prica je izuzetno kvalitetna i za vrhunsku uzivanciju. Crtez W. Venturija je za strasan je i kolor. Preporuke svima i zelim da se sto prije objavi na hr/sr.


neznam sto se ceka...ajmo ludens na kioske....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/10/2015 : 21:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nakon uspjeha Viettijevog Dragonero-pisanog romana prošle godine, došao je red da Luca Enoch napiše jednoga.

Dragonero pisani roman #2
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000