forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/10/2015 : 23:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Upravo čitam #25, Pagliarani vrlo dobar...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/10/2015 : 12:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#25 - La porta sul buio

Ovo je već pristojno.
Saznali smo nešto o Ianovoj i Gmorovoj prošlosti, magijski elementi su pridonijeli da atmosfera bude malo misterioznija i intrigantnija, okršaj na kraju zanimljiv itd.
Kombinacija dva crtača tako da jedan radi sadašnjost a drugi prošlost je prilično uspjela.

7/10


edit:
Nažalost, serijal je do sada pokazao premalo u pogledu samih priča, bilo je iznimaka, ali nedovoljno brojnih. Većina avantura se oslanja na uobičajene bonelijevske mehanizme (misterija-potraga-poteškoće-okršaj s negativcem) i njihove varijacije. S druge strane crtež je zaista vrlo dobar do odličan.
Ja volim ovu fantasy atmosferu tako da se do neke mjere zabavim i sa ovim brojnih filler epizodama, ali definitivno ih ima previše.

Po meni su ovo priče koje vrijedi pročitati, ostalo se može preskočiti:
#1-4
#10-11
#15-17

Edited by - solar on 20/11/2015 21:54:02
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 11/10/2015 : 21:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
Pročitao brojeve #22: Šumski čovjek i #23: Krv zove krv

Ovaj dvobroj mi je već puno bolji nego par prethodnih epizoda ali je i dalje sve to prosječno. Sama priča je po meni mogla stati i u jedan broj, a ako su već išli na dvobroj onda su mogli priču malo i rastegnuti nego da ga popunjavaju sa fillerom kao što je priča o lovkinji. Npr, mogli su se malo više pozabaviti sa okršajem Iana i one beštije, koji je, unatoč napetosti i odličnoj atmosferi (malo me podsjetilo na Predatora), završio dosta brzo.
Crtež je ok, nemam zamjerki.

quote:
Originally posted by solar


edit:
Nažalost, serijal je do sada pokazao premalo u pogledu samih priča, bilo je iznimaka, ali nedovoljno brojnih. Većina avantura se oslanja na uobičajene bonelijevske mehanizme (misterija-potraga-poteškoće-okršaj s negativcem) i njihove varijacije. S druge strane crtež je zaista vrlo dobar do odličan.
Ja volim ovu fantasy atmosferu tako da se do neke mjere zabavim i sa ovim brojnih filler epizodama, ali definitivno ih ima previše.

Po meni su ovo priče koje vrijedi pročitati, ostalo se može preskočiti:
#1-4
#10-11
#15-17



Potpisujem.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/10/2015 : 23:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Iz broja #26, crtež Buscaglie...


Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 12/10/2015 : 21:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#25 - La porta sul buio

Ovo je već pristojno.
Saznali smo nešto o Ianovoj i Gmorovoj prošlosti, magijski elementi su pridonijeli da atmosfera bude malo misterioznija i intrigantnija, okršaj na kraju zanimljiv itd.
Kombinacija dva crtača tako da jedan radi sadašnjost a drugi prošlost je prilično uspjela.

7/10





procitao, dobro si ocijenio, jedna pristojna sedmica, lijepa prica, dobar crtez, posebno mi se svidja sto sve nije rijeseno u proslosti i sto ima mjesta za solidno finale, magije, care bare, druga dimenzija, sve je to vec vidjeno, ali nije lose izvedeno, ima neku vrijednost.

par stvari koje me smetaju: nevolim price u kojima se glavni junak prisjeca nekog dogdjaja, pogotovo ako taj dogadjaj nije od kljucne vaznosti za sam serijal ka "Zagor prica", svidjaju mi se flashbackovi kao sto je napravljeno kod vecine drugih junaka osim Zagora kad se prepricava njihova proslost, ali pripovjedanje neke pustolovine koja nije previse vazna mi je jeftini trik i znak manjka ideje. To je odlicno funkcioniralo u Bosellijevim Texovima, ali treba reci da je on te trikove koristio u razdoblju otprilike #430-550. a ovdje je tome pribjegnuto vec u broju 25. Mozda sitnica, ali mene nervira, mirise na podvalu.

Opet smeta me uzasno klasicna Bonelli resetka, cak i Zagor i Tex imaju moderniji raspored vinjeta, imas najbolje crtace koji u ovom slucaju (bas ovaj broj) moraju crtati Bonelli skolski, sto ne bi bila koja duplerica kao u Orfanima ili cijela stranica ili malo porazbacano, nije to nikakav trik, a postize se puno efekta, jedini koji to shvaca je izgleda Recchioni jer kad vec Bonelli forsira sve uredno onda Recchioni ispada napredan covjek sa sjajnim idejama, postize efekt sa stvarima koje su odavno normalne.

I za kraj, nemogu vise s ovim persiranjem na voi, kakav crni voi (2. lice mnozine) pa to ne rade vise nigdje. Pa jeli dosta toga, Dragonero je novi serijal, ako vec mora u NN, MM, Zagor i
Tex ne mora i ovdje. Julia, Orfani, Dylan, Lukas, Lillith, neke Storie su normalni i koriste kako i treba Lei (3. lice jednine). I opet tu Recchioni ispada napredan jer ovi su 50-60 godina iza danasnjeg vremena, ruga se glupanima.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/10/2015 : 22:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#26 - Horda živih mrtvaca

Radnja se odvijala uobičajeno predvidljivo za ovaj tip tematike - napušteno selo, neko prokletstvo i napadi živih mrtvaca, plus par usputnih likova. Baš kad sam se počeo dosađivati, Vietti, nenadano, na otprilike dvije trećine stripa, vadi priču iz kolotečine. Tu počinje Ianov prijelaz u drugu dimenziju u kojoj smo vidjeli neke stvari važne za kontinuitet a čak je bilo trenutaka poetske kvalitete. Sjećam se da je slična fora sa prokletom vojskom i njihovim krajnjim iskupljenjem bila upotrijebljena u "Gospodaru prstenova".
Crtež je odličan, Buscaglia je pravi izbor za ovakve mračne priče.
Također bi volio da je ona ženska s početka i kraja bila integralni dio priče a ne tek usputni lik.

8/10

Edited by - solar on 13/10/2015 22:19:51
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 14/10/2015 : 15:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#26 - Horda živih mrtvaca

Radnja se odvijala uobičajeno predvidljivo za ovaj tip tematike - napušteno selo, neko prokletstvo i napadi živih mrtvaca, plus par usputnih likova. Baš kad sam se počeo dosađivati, Vietti, nenadano, na otprilike dvije trećine stripa, vadi priču iz kolotečine. Tu počinje Ianov prijelaz u drugu dimenziju u kojoj smo vidjeli neke stvari važne za kontinuitet a čak je bilo trenutaka poetske kvalitete. Sjećam se da je slična fora sa prokletom vojskom i njihovim krajnjim iskupljenjem bila upotrijebljena u "Gospodaru prstenova".
Crtež je odličan, Buscaglia je pravi izbor za ovakve mračne priče.
Također bi volio da je ona ženska s početka i kraja bila integralni dio priče a ne tek usputni lik.

8/10



Evo procitao i ja, nije lose, neocekivano je zaokrenut drugi dio price, prica s blagom je dobra, jos bolji fokus na Iana, mac i unutarnja previranja, prilicno (doduse labilnih) poveznica s proslim epizodama. Moze stati, idemo dalje... ceka Malisan, ha solar?

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/10/2015 : 17:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
ceka Malisan, ha solar?

Moj omiljeni crtač u staffu!
Čak razmišljam o tome da Recchioniju napišem mail u kojem bi mu predložio da ga "ukrade" za onaj budući samurajski serijal.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/10/2015 : 18:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nova Gregorinijeva priča.
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 19/10/2015 : 23:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
#24: Attraverso L'Erondar

Priča 1: Dobra priča ali junaci nekako prebrzo dođu do riješenja (što nije ni čudo s obzirom na limitirani broj stranica). Sviđalo mi se što je Sera konačno imala svoju pustolovinu, iako je većinom opet bila "dama u nevolji". Crtež mi baš i nije nešto. De Luca mi dobro crta akcijske scene ali mu face baš ne leže. Nekako mi je "preobičan". Priča mi se više svidjela da nije bilo te ljubavne tematike, barem bi izbjegao kliše.

Priča 2: Priča je jednostavna da jednostavnija ne može biti. Junak odlazi u mračni dvorac spasiti djevojku od čudovišta. Malo me podsjetio na "dungeon crawler" iz mnogobrojnih videoigara, pogotovo Elder Scrolls serijala. Negativac mi je bio dosta impresivan i volio bi da se one žene-ribe ponovno pojave u nekom od nastavaka. Mangiantini je solidan.

Priča 3: Još jedan "dungeon crawler" pun akcije i kao što je rekao Solar, zanimljivog spoilera za iduće brojeve. Gugliottin crtež je odličan, bila ga je prava milina čitati. Vinjete na stranici 76 je grijeh držati u tako malom formatu.
Bez obzira na to, ona žena mu baš i nije legla, nekako je previše muškobanjasta (možda mu je to bila i namjera?).

Dakle, zaključak: zadovoljan sam ovim brojem. Ideja da se stave tri mini-priče u jedan broj je definitivno zanimljiva. Ne vjerujem da sam išta slično ikad vidio u nekom Bonellijevom stripu.
Istina, priče su jednostavne i dosta slične, ali s obzirom na broj stranica, Vietti je iz njih izvukao maksimalno što je mogao. Priče su me malo podsjetile na pustolovine Komandanta Marka: kratke i jednostavne, baš za staviti mozak na pašu.
I za kraj: trebalo mi je neko vrijeme da skužim da su tri lika koji se pojavljuju uz naše junake zapravo skauti koje smo upoznali u broju 5. Sviđa mi se taj kontinuitet i volio bi ga vidjeti još u budućnosti. :)

Konačna ocjena: 8/10
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 20/10/2015 : 00:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hexen

#24: Attraverso L'Erondar

Priča 1: Dobra priča ali junaci nekako prebrzo dođu do riješenja (što nije ni čudo s obzirom na limitirani broj stranica). Sviđalo mi se što je Sera konačno imala svoju pustolovinu, iako je većinom opet bila "dama u nevolji". Crtež mi baš i nije nešto. De Luca mi dobro crta akcijske scene ali mu face baš ne leže. Nekako mi je "preobičan". Priča mi se više svidjela da nije bilo te ljubavne tematike, barem bi izbjegao kliše.

Priča 2: Priča je jednostavna da jednostavnija ne može biti. Junak odlazi u mračni dvorac spasiti djevojku od čudovišta. Malo me podsjetio na "dungeon crawler" iz mnogobrojnih videoigara, pogotovo Elder Scrolls serijala. Negativac mi je bio dosta impresivan i volio bi da se one žene-ribe ponovno pojave u nekom od nastavaka. Mangiantini je solidan.

Priča 3: Još jedan "dungeon crawler" pun akcije i kao što je rekao Solar, zanimljivog spoilera za iduće brojeve. Gugliottin crtež je odličan, bila ga je prava milina čitati. Vinjete na stranici 76 je grijeh držati u tako malom formatu.
Bez obzira na to, ona žena mu baš i nije legla, nekako je previše muškobanjasta (možda mu je to bila i namjera?).

Dakle, zaključak: zadovoljan sam ovim brojem. Ideja da se stave tri mini-priče u jedan broj je definitivno zanimljiva. Ne vjerujem da sam išta slično ikad vidio u nekom Bonellijevom stripu.
Istina, priče su jednostavne i dosta slične, ali s obzirom na broj stranica, Vietti je iz njih izvukao maksimalno što je mogao. Priče su me malo podsjetile na pustolovine Komandanta Marka: kratke i jednostavne, baš za staviti mozak na pašu.
I za kraj: trebalo mi je neko vrijeme da skužim da su tri lika koji se pojavljuju uz naše junake zapravo skauti koje smo upoznali u broju 5. Sviđa mi se taj kontinuitet i volio bi ga vidjeti još u budućnosti. :)

Konačna ocjena: 8/10



;) dragom mi je sto ti je dobra epizoda, ja sam je citao na ljeto na plazi i super mi je legla. mangiantini mi je bio na maksimumu i cinilo mi se da ne moze bolje, a gugliotta me odusevio i sto je najbolje imao sam osjecaj da moze jos dvije klase bolje, kakvi potezi "tusem", jednostavi i perfektni

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 20/10/2015 : 17:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
Gugliotta je stvarno odličan, malo me podsjeća na fantastičnog Gregorinija. Volio bi ga još vidjeti, kao i još par njih (Platano, Matteoni).
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/10/2015 : 10:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

http://www.sergiobonelli.it/gallery/39206/Dragonero---Gli-Studi-03.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/10/2015 : 11:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 26/10/2015 : 00:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
#27 "Jelenove kandze" koji sam upravo procitao krasi dosad najbolji crtez serijala autora Luce Malisana. Enoch je shvatio kakvog asa ima u ekipi i pripremio mu scenarij u kojem se Malisan moze potvrditi kao elitni crtac, mislim da mu je s ovim radom cijena skocila u nebo. Scenarij je potpuno prilagodjen crtezu, daje mu sjevernu Enklavu, sjevernjacke planinske lance, lavine, snijeg, prekrasne sume, akciju i jos svasta i sve u sluzbi crtaca. Vjerujte da ne pretjerujem kad kazem da ima oko 70 spektakularno nacrtanih tabli u epizodi, scene i table se redaju vizualno jedna bolja od druge. Prica pored ovog i nije tako bitna, kad se napravi ovakav scenarij i crtac ga ovako prikaze onda se bilo koja prica moze progutati jer je citanje uzitak.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/10/2015 : 12:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Talijanska tv-emisija o stripovima "fumettology" je obradila i Dragonera, ukupno traje 25 minuta.

link:
http://www.rai.tv/dl/RaiTV/programmi/media/ContentItem-e9a68df2-0c35-4f99-95d2-6debc84e5c5f.html#p=
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/10/2015 : 17:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Dragonero magazin #1

Scenarij: Stefano Vietti
Crtež: Gianluca Gugliotta, Manolo Morrone, Fabio Babich, Fabrizio Galliccia, Emanuele Gizzi
Naslovnica: Gianluca Pagliarani, Paolo Francescutto (kolor)
Kolor: Ketty Formaggio, Paolo Francescutto, Francesca Vivaldi, Hamilton Piky, Simone Garizio

http://www.sergiobonelli.it/scheda/39332/Dragonero-Magazine.html
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 27/10/2015 : 18:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Lijepa naslovnica, kao neki francuski album i jos prica u boji, ali nazalost nemam tih 6,30 eura za ovo, probija mi budzet :)

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/10/2015 : 18:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/10/2015 : 18:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/10/2015 : 18:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote


http://www.sergiobonelli.it/upload/1445944077919.jpg
http://www.sergiobonelli.it/upload/1445944084319.jpg

Edited by - solar on 27/10/2015 18:19:59
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 27/10/2015 : 18:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Lijepa naslovnica, kao neki francuski album i jos prica u boji, ali nazalost nemam tih 6,30 eura za ovo, probija mi budzet :)



Tsk, tsk, kakav si to stripofil.
Jel zna netko u kojem je ovom formatu? Izgleda mi kao A4 sa tvrdim koricama, ali pretpostavljam da sam u krivu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/10/2015 : 18:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Jesi.

Klasični Bonelli.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/10/2015 : 00:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Prvi pogled na dio svijeta izvan Erondara i onoga što smo do sada mogli vidjeti u serijalu - ukratko novi dio mape...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/10/2015 : 17:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Svježe vijesti sa Lucca comics festivala - SBE u suradnji sa RAI-jem radi Dragonero-animirani serijal.

Slika sa konferencije...

Edited by - solar on 31/10/2015 17:12:28
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000