forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/08/2019 : 14:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Kod Libellusa kompletirati nekog junaka i ima smisla, ali kod Fibre baš i ne osim ako te baš ne bodu one brojčice na hrbatu. Da ne znam kako nategnem ukus po mojem guštu je nekih 2/3 Kolorki. Kupovati preostalu trećinu samo da bi se popunila praznina mi nema nikakvog smisla osim ako imam žestoki okp



I previše kuna.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 29/08/2019 : 16:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Kod Libellusa kompletirati nekog junaka i ima smisla, ali kod Fibre baš i ne osim ako te baš ne bodu one brojčice na hrbatu. Da ne znam kako nategnem ukus po mojem guštu je nekih 2/3 Kolorki. Kupovati preostalu trećinu samo da bi se popunila praznina mi nema nikakvog smisla osim ako imam žestoki okp



Fibra/Darkvud su primer izdavača kvalitetnih stripova za različite ukuse čitalaca, tako da sakupljanje svih izdanja nema baš previše smisla - pre samo ono što pojedinom čitaocu leži.
Kod Fibre mi odgovaraju na primer Mange, dok god Darkvuda ne.
Superheroje ne čitam i ne kupujem ni kod jednih ni kod drugih.
Ali zato imam većinu Darkvudovih Perli i nešto više od 1/3 Kolorki.

Boneli izdavaštvo i sakupljanje svih epizoda pojedinog junaka je drugačiji tip strip kolekcionarstva.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2019 : 21:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Ovo je portal za popularizaciju stripa, a često to - kako vidim - nije tako.


Nazalost, malo cesce od cesto...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 30/08/2019 : 04:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Ovo je portal za popularizaciju stripa, a često to - kako vidim - nije tako.



moram da se ne slozim, ovo je forum, a forum sluzi za diskusiju, pogotovo za onu koja je smislena
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 30/08/2019 : 04:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
A sto se tice samog topika, tj. meni zanimljivog off topika, ja ne vidim smisao da neko u Hrvatskoj potrosi toliki novac na nesto sto moze procitati u biblioteci. Ako ti se svidi, i zelis da imas za kasnije da nekada ponovo procitas, onda odes i kupis. Mada mi se sve vise cini da sam sebe lazem da cu ja kao ponovo to procitati nekada, ali deo toga verovatno hocu.

Za stinkija imam samo odgovor da bi se iznenadio koliko se u Srbiji formirao kult Fibre u smislu da se vecina stvari jako lako preproda nekom drugom kolekcionaru. Ne sakuplja niko da sam primetio bas sve Kolorke i slazem se da je tu toliko razlicitih stvari da je gotovo nemoguce da ti se sve svidi da zelis da imas za drugo citanje.

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/08/2019 : 08:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Kod Libellusa kompletirati nekog junaka i ima smisla, ali kod Fibre baš i ne osim ako te baš ne bodu one brojčice na hrbatu. Da ne znam kako nategnem ukus po mojem guštu je nekih 2/3 Kolorki. Kupovati preostalu trećinu samo da bi se popunila praznina mi nema nikakvog smisla osim ako imam žestoki okp


Reče ja pa otišao kupit rasprodate Put kraljica i Ljepota tame, a nije da sam nešto lud za njima. OKP dakle 😂😂😂😂
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/08/2019 : 23:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by sumohrvat

Kod Libellusa kompletirati nekog junaka i ima smisla, ali kod Fibre baš i ne osim ako te baš ne bodu one brojčice na hrbatu. Da ne znam kako nategnem ukus po mojem guštu je nekih 2/3 Kolorki. Kupovati preostalu trećinu samo da bi se popunila praznina mi nema nikakvog smisla osim ako imam žestoki okp


Reče ja pa otišao kupit rasprodate Put kraljica i Ljepota tame, a nije da sam nešto lud za njima. OKP dakle 😂😂😂😂


OKP-Od Kolorki popizdim
Samo ti nastavi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 01/09/2019 : 14:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Kod Libellusa kompletirati nekog junaka i ima smisla, ali kod Fibre baš i ne osim ako te baš ne bodu one brojčice na hrbatu. Da ne znam kako nategnem ukus po mojem guštu je nekih 2/3 Kolorki. Kupovati preostalu trećinu samo da bi se popunila praznina mi nema nikakvog smisla osim ako imam žestoki okp



Po meni se ne isplati libellus nikako. Eventualno ciljano epizodu od pokojeg junaka kupim koja mi nesto znaci. Skupi, male naklade, nula bodova od reprinta, pa od preprodavaca jos skuplje.
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 01/09/2019 : 22:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Nakon što smo završili sa službenim najavama tekuće ture koja će uskoro biti vani, vrijeme je da se polako okrenemo sljedećoj, 9. ovogodišnjoj turi koja će do kraja rujna biti u prodaji.😊

Naravno, već znate da smo najavili da će u toj rujanskoj turi biti četiri albuma iz Thorgalova svijeta (12. integral redovnog serijala, 4. integral Kriss od Valnora, 3. integral Mladosti i 3. integral Vučice), a večeras sa zadovoljstvom objavljujemo da će zajedno s njima u toj turi biti i 13. knjiga redovnog serijala Nathana Nevera te stoga ovom prilikom premijerno donosimo i novu naslovnicu koju je specijalno za naše izdanje epizode “Tragična opsesija” (originalni broj 36) nacrtao fenomenalni Roberto De Angelis!😎

U danima koji slijede očekujte i preostale dvije nove Robertove naslovnice (za 37. i 38. epizodu), a detaljnu najavu cijele ture očekujte u drugoj polovini ovog mjeseca.😉

[url=https://ibb.co/GMd42Bv][/url]
[url=https://aluminumsulfate.net/ammonium-sulfate]formula ammonia gas[/url]

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2019 : 03:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Napokon Torgal! A dobro je i da se smanjuje praznina u redovnom Nathanu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/09/2019 : 08:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Hmmm-- Kolorke ima itekako smisla skupljati - imaju brojeve. To bi bilo nešo kao komplet Stripoteke: različiti stripovi objedinjeni u jednu ediciju koja se nekom generalno sviđa.
Po meni, za skupljanje je najproblematičniji Teks jer nema brojeva na rikni, niti ide po redu. miješaju se nove i stare epizode i ukoliko netko želi imati konačnu kolekciju Teksa, morat će staviti npr Zločin na zaleđenom jezeru ZS izdanje kraj Libellusovog. Ili kolor Libellus. Znači, od cijelog Libellus programa, najviše zamjeram to objavljivanje best of Teksa u boji, bez naslovnica, a da nema prihvatljive alternative.
Falinga je i što nema originalnih Nathan never naslovnica za prve brojeve ali to nije krivnja izdavača.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/09/2019 : 09:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Thorgali

Nathan
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2019 : 09:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote

Falinga je i što nema originalnih Nathan never naslovnica za prve brojeve ali to nije krivnja izdavača.
[/quote]
Castellini je odavno zaratio sa SBE i ne dozvoljava koristenje svojih naslovnica.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 02/09/2019 : 10:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Dobro stinky govori - ja san veliku većinu Fibre ili pročita "preko" knjižnice ili sken/fizički original engleske varijante (bilo da se radi o engleskom prijevodu francuskog stripa ili američkom tpb-u).

No, Kolorka i Orka svakako imaju i svoju kolekcionarsku draž. Naglašavam, ne subjektivno sadržajnu (jer ti se doista ne može sve od selekcije svidjeti - čak i sam Marko retrospektivno "prizna" mane pojedinih naslova), ali kolekcionarsku, vizualnu, onu koja draži ocd impulse ima.

Pa sad, kako ko voli.



Bonellija sam sakupljao sve brojeve, ali dobro Stinky veli to je lako kad se radi o o kiosk izdanjima za par kuna..... Fibru kupujem samo ono što mi nešto znaći i što želim imati kod kuće, tako da u biti imam ukupno oko 30-tak knjiga....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2019 : 14:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nekome znaci sve, i zeli imati komplet. To znaci zeli imati sve, i nastaviti tako, sto je tu cudno?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/09/2019 : 15:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nekome znaci sve, i zeli imati komplet. To znaci zeli imati sve, i nastaviti tako, sto je tu cudno?


Pa čudno je zato što zbog tolike različitosti u sadržaju, žanru i stilu crtanja kolorki je vrlo mala šanda da ti se može svidjeti baš svaki broj. I onda kupuješ nešto što ti se ne sviđa samo zato da ne bi imao rupu među brojevima na policama. A tu već počinjemo mješati kolekcionarstvo sa okp-om. I ok, svatko sa svojim parama može raditi šta hoće, ali smijemo barem komentirati Tonkin post i reći svoje mišljenje, a on neka odluči.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 02/09/2019 : 15:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
pa mislim da je veci okp ekipa koja skuplja klasik zagor sa svim varijantama naslovnicama :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2019 : 15:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nekome znaci sve, i zeli imati komplet. To znaci zeli imati sve, i nastaviti tako, sto je tu cudno?


Skupljat sve kolorke znači imat višak para ili manjak ukusa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2019 : 15:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Nekome znaci sve, i zeli imati komplet. To znaci zeli imati sve, i nastaviti tako, sto je tu cudno?


Skupljat sve kolorke znači imat višak para ili manjak ukusa.


Je, tebi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2019 : 15:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ivanl

Nekome znaci sve, i zeli imati komplet. To znaci zeli imati sve, i nastaviti tako, sto je tu cudno?


Pa čudno je zato što zbog tolike različitosti u sadržaju, žanru i stilu crtanja kolorki je vrlo mala šanda da ti se može svidjeti baš svaki broj. I onda kupuješ nešto što ti se ne sviđa samo zato da ne bi imao rupu među brojevima na policama. A tu već počinjemo mješati kolekcionarstvo sa okp-om. I ok, svatko sa svojim parama može raditi šta hoće, ali smijemo barem komentirati Tonkin post i reći svoje mišljenje, a on neka odluči.


Mozda me samo par Kolorki ostavilo ravnodusnim. Bas, par... Normalno da cu ih uzimati sve...Vec sam ti rekao sto znaci OKP...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2019 : 16:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Nekome znaci sve, i zeli imati komplet. To znaci zeli imati sve, i nastaviti tako, sto je tu cudno?


Skupljat sve kolorke znači imat višak para ili manjak ukusa.


Je, tebi...


Naravno, meni.
Niti iman viška para, niti kupujen stripove bez ikakvog kriterija.
Dok Tonka nije spomenija komplet Kolorki nije mi ni padalo na pamet da ima fantoma koji i to kompletiraju.
Al znaš kako se ono kaže...
Ko ima masla i muda maže.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2019 : 16:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Nekome znaci sve, i zeli imati komplet. To znaci zeli imati sve, i nastaviti tako, sto je tu cudno?


Skupljat sve kolorke znači imat višak para ili manjak ukusa.


Je, tebi...


Naravno, meni.
Niti iman viška para, niti kupujen stripove bez ikakvog kriterija.
Dok Tonka nije spomenija komplet Kolorki nije mi ni padalo na pamet da ima fantoma koji i to kompletiraju.
Al znaš kako se ono kaže...
Ko ima masla i muda maže.


Kako ti se vise da? Pobogu...
Je, ima brale fantoma sta se svemu iscudavaju...
Evo za novo iscudavanje, kad ti toliko dobro ide; jedva cekan 'iskrcat' glupe novcanice, koje sluze za kupnju tako dobrih stripova ka sta ih Fibra pici. Jedva cekan novi kontigent u zamjenu za te sarene papirice zvane novcane jedinice...
Nije mi bas maslo...uzgred budi receno...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2019 : 16:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ivanl

Nekome znaci sve, i zeli imati komplet. To znaci zeli imati sve, i nastaviti tako, sto je tu cudno?


Pa čudno je zato što zbog tolike različitosti u sadržaju, žanru i stilu crtanja kolorki je vrlo mala šanda da ti se može svidjeti baš svaki broj. I onda kupuješ nešto što ti se ne sviđa samo zato da ne bi imao rupu među brojevima na policama. A tu već počinjemo mješati kolekcionarstvo sa okp-om. I ok, svatko sa svojim parama može raditi šta hoće, ali smijemo barem komentirati Tonkin post i reći svoje mišljenje, a on neka odluči.


Mozda me samo par Kolorki ostavilo ravnodusnim. Bas, par... Normalno da cu ih uzimati sve...Vec sam ti rekao sto znaci OKP...


Pa eto... Tih par kolorki što te ostavilo ravnodušnima... Šta će ti. Da te ne bode u oči praznina između brojeva na policama? Ovo ispada kao da skljupljaš poštanske marke, a be strip za čitanje.
Usput, daj napiši koje ti to kolorke nisu legle.


Upravo tako.
Skupljanje radi skupljanja.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2019 : 17:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Nekome znaci sve, i zeli imati komplet. To znaci zeli imati sve, i nastaviti tako, sto je tu cudno?


Skupljat sve kolorke znači imat višak para ili manjak ukusa.


Je, tebi...


Naravno, meni.
Niti iman viška para, niti kupujen stripove bez ikakvog kriterija.
Dok Tonka nije spomenija komplet Kolorki nije mi ni padalo na pamet da ima fantoma koji i to kompletiraju.
Al znaš kako se ono kaže...
Ko ima masla i muda maže.


Kako ti se vise da? Pobogu...
Je, ima brale fantoma sta se svemu iscudavaju...
Evo za novo iscudavanje, kad ti toliko dobro ide; jedva cekan 'iskrcat' glupe novcanice, koje sluze za kupnju tako dobrih stripova ka sta ih Fibra pici. Jedva cekan novi kontigent u zamjenu za te sarene papirice zvane novcane jedinice...
Nije mi bas maslo...uzgred budi receno...


A kako se tebi da svakon sranju koje izađe pisat panegirike?
Jebe se meni za tvoje šarene papiriće i šta ćeš ti s njima.
Sad ću malo bit patetičan, upravo onakav kakav si ti najčešće kad pišeš.
Ja jako volin strip, ne komadno, nego ka formu. U "moraš skupit sve" kolekcijama ja vidin brda nesritnih, nepročitanih, neotvorenih, nerealiziranih i frustriranih stripova. Vlasnike tih stripova smatran zlostavljačima.
Ti stripovi su mi ka rasni trkaći konji koje zli vlasnik cili život drži u štali.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 02/09/2019 : 17:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

Nakon što smo završili sa službenim najavama tekuće ture koja će uskoro biti vani, vrijeme je da se polako okrenemo sljedećoj, 9. ovogodišnjoj turi koja će do kraja rujna biti u prodaji.😊

Naravno, već znate da smo najavili da će u toj rujanskoj turi biti četiri albuma iz Thorgalova svijeta (12. integral redovnog serijala, 4. integral Kriss od Valnora, 3. integral Mladosti i 3. integral Vučice), a večeras sa zadovoljstvom objavljujemo da će zajedno s njima u toj turi biti i 13. knjiga redovnog serijala Nathana Nevera te stoga ovom prilikom premijerno donosimo i novu naslovnicu koju je specijalno za naše izdanje epizode “Tragična opsesija” (originalni broj 36) nacrtao fenomenalni Roberto De Angelis!😎

U danima koji slijede očekujte i preostale dvije nove Robertove naslovnice (za 37. i 38. epizodu), a detaljnu najavu cijele ture očekujte u drugoj polovini ovog mjeseca.😉

[url=https://ibb.co/GMd42Bv][/url]
[url=https://aluminumsulfate.net/ammonium-sulfate]formula ammonia gas[/url]



Kada i koji Spirui idu?
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000