forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/08/2019 : 00:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Pa obzirom da su još sve dostupne osim nekoliko njih rasprodanih(od kojih se neki još uvijek daju naći po striparnicama ili aukcijama) dalo bi se lako izračunati. A brijem jedno 20000 kn



Rasprodano ih je 25, što je, uračunavši sve ove koje će još izaći do kraja godine, otprilike jedna šestina biblioteke. Nije to ni malo. Iako da, mnoge se još mogu naći po striparnicama i(li) knjižarama. Čini mi se da bi cijena cijele biblioteke morala biti i preko 20 000 kuna, iako ne mogu zamisliti da bi netko to uopće prodavao (ili kupovao) tako.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/08/2019 : 00:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by sumohrvat

Pa obzirom da su još sve dostupne osim nekoliko njih rasprodanih(od kojih se neki još uvijek daju naći po striparnicama ili aukcijama) dalo bi se lako izračunati. A brijem jedno 20000 kn



Rasprodano ih je 25, što je, uračunavši sve ove koje će još izaći do kraja godine, otprilike jedna šestina biblioteke. Nije to ni malo. Iako da, mnoge se još mogu naći po striparnicama i(li) knjižarama. Čini mi se da bi cijena cijele biblioteke morala biti i preko 20 000 kuna, iako ne mogu zamisliti da bi netko to uopće prodavao (ili kupovao) tako.




Stvarno... Sad sam išao prebrojati i stvarno 25 rasprodanih kolorki. Dao bi ruku u vatru da ih nema više od 10. Ali sigurno ih barem pola još ima u knjižarama i striparnicama. Onda uzmi u obzir da ih možeš uzet na popustu čak i do 70 %, a često budu na 20 % popusta.


Istina, s tim popustima moglo bi se proći i jeftinije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2019 : 01:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by sumohrvat

Pa obzirom da su još sve dostupne osim nekoliko njih rasprodanih(od kojih se neki još uvijek daju naći po striparnicama ili aukcijama) dalo bi se lako izračunati. A brijem jedno 20000 kn



Rasprodano ih je 25, što je, uračunavši sve ove koje će još izaći do kraja godine, otprilike jedna šestina biblioteke. Nije to ni malo. Iako da, mnoge se još mogu naći po striparnicama i(li) knjižarama. Čini mi se da bi cijena cijele biblioteke morala biti i preko 20 000 kuna, iako ne mogu zamisliti da bi netko to uopće prodavao (ili kupovao) tako.




Iako je ovo LL tema, interesantno mi je to da bi neko prodao cijelu biblioteku Kolorku...jedini razlog koji ja vidim je nedaj boze bolesti. To da bi je netko kompletnu kupio, mi je itekako razumljivo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/08/2019 : 06:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni opet nije razumljivo da bi netko u cijelosti kupovao takvu kolekciju, pod uvjetom da će mu ista služiti prvenstveno za čitanje.
To je isto kao da kupiš sve albume koje je objavio Nuclear Blast i svakog ideš preslušavati, tu ima toliko žanrova i stilova da nema šanse da ti se svaki svidi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 29/08/2019 06:01:21
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46535 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/08/2019 : 06:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Nema šanse da ti se sve kolorke svide,al pitaj Markosa ,možda ima kakvu ponudu. Bar većinu ako ne sve.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2019 : 06:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Meni opet nije razumljivo da bi netko u cijelosti kupovao takvu kolekciju, pod uvjetom da će mu ista služiti prvenstveno za čitanje.
To je isto kao da kupiš sve albume koje je objavio Nuclear Blast i svakog ideš preslušavati, tu ima toliko žanrova i stilova da nema šanse da ti se svaki svidi.


Ne bi bas to stavljao kao poveznicu sa Nuclear Blastom. Cak ni za vid etiketa neke firme. Presirok je to pojam. Nije mi to bas isto. Meni osobno su prosle sve kolorke, ali eto dijelim isti ukus kao i Marko,izgleda i to mi je bas drago. Eto desi se i takvo sto nasrecu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/08/2019 : 08:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Količinom izdanja jest preširok pojam pošto NB postoji više od 30 godina, ali žanrovski je ova usporedba taman tu negdje.
Ti si rijedak slučaj kojem je sve sjelo iz takve biblioteke, samo što nije realno očekivati da se to isto dogodi nekome tko je unazad nekoliko godina čitao samo Bonelli serijale.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12507 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/08/2019 : 09:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Boli te briga, ako ne 'uvalis' te knjige sto su ti ostale, za neko vrijeme, uvjek mozes poceti ponovo skupljati Zagija slikovnicu za 'solde' sto si dobio...nikad ne reci nikad.

Da, nikad ne znas, mozda u buducnosti bude cak takva situacija, tko zna a ovaj "mini" komplet ako prodje, prodje. Mislim da je u njemu prvih 69 ep kronoloski, pa ako i ostane, nije steta. Period do epizode 55 je ionako zasad objavljen samo u SD i onim LU knjigama.

quote:
Originally posted by Tonka24

Dečki za koliko otprilike novaca bi se mogla nabaviti Fibrina kolekcija kolorki?


Moja prva ponuda koju sam dobio za Zagor LL komplet 1-67, od jednog kolege, bila je ponuda dosta kolorki od Fibre jer covjek ima gotovo cijelu tu kolekciju. Radilo bi se o razmjeni i eventualno mozda nesto jos za nadoplatit. A isto mi je mislio racunat po cijenama sa popustom kako je on to kupovao, stvarno je bio korektan sa ponudom.

Ja nisam prihvatio iako vjerujem da bi vecina prihvatila taj dogovor. Mene je vise zanimao Mister No i uskoro mi je stigla ponuda koju nisam mogao odbit ;) i jako sam zadovoljan, sto je najvaznije.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/08/2019 : 09:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Moja prva ponuda koju sam dobio za Zagor LL komplet 1-67, od jednog kolege, bila je ponuda dosta kolorki od Fibre jer covjek ima gotovo cijelu tu kolekciju. Radilo bi se o razmjeni i eventualno mozda nesto jos za nadoplatit. A isto mi je mislio racunat po cijenama sa popustom kako je on to kupovao, stvarno je bio korektan sa ponudom.

Ja nisam prihvatio iako vjerujem da bi vecina prihvatila taj dogovor. Mene je vise zanimao Mister No i uskoro mi je stigla ponuda koju nisam mogao odbit ;)


Kako se ono kaže, prije bi čovjeku odbio bubreg nego takvu primamljivu ponudu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12507 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/08/2019 : 10:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako se ono kaže, prije bi čovjeku odbio bubreg nego takvu primamljivu ponudu.

+1

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2019 : 11:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Količinom izdanja jest preširok pojam pošto NB postoji više od 30 godina, ali žanrovski je ova usporedba taman tu negdje.
Ti si rijedak slučaj kojem je sve sjelo iz takve biblioteke, samo što nije realno očekivati da se to isto dogodi nekome tko je unazad nekoliko godina čitao samo Bonelli serijale.


To stoji, zakleti, rekao bi dugogodisnji Bonnelijevci ce se tesko naci u cijeloj zbirci Kolorki.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/08/2019 : 11:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Dečki za koliko otprilike novaca bi se mogla nabaviti Fibrina kolekcija kolorki?




Većina fibrinih stripova, Orke, Kolorke, Orke i Kolorke specijal ne spadaju u "moraš skupit sve" kategoriju. Nema šanse da ti se sve svidi.
Kupovanje ovakvoga kompleta ti je čisto bacanje para.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 29/08/2019 : 11:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Meni se od svih kolorki ne sviđaju svega 4-5. Šta nije u redu sa mnom?

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/08/2019 : 11:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonka24

Dečki za koliko otprilike novaca bi se mogla nabaviti Fibrina kolekcija kolorki?




Većina fibrinih stripova, Orke, Kolorke, Orke i Kolorke specijal ne spadaju u "moraš skupit sve" kategoriju. Nema šanse da ti se sve svidi.
Kupovanje ovakvoga kompleta ti je čisto bacanje para.



+1

Ja kupujem samo što mi se svidi, ali vidio sam da ima ljudi koji ih kupuju sve i slažu po brojevima na policu.
Moji nisu složeni po brojevima nego po nekom mom redu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/08/2019 : 11:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
tonka,
nemoj kupovati tako kako ti se pričinilo u napadu ludila. to nema nikakvog smisla, čak kupovati fibrine stripove nema smisla. posudiš u knjižnici, ako te zanima, i pročitaš.

više smisla imati kupovati libellus onda, makar je i to upitno obzirom na cijene. ali to su stripovi, recimo mister no, koji nešto znače, može čovjek biti vezan na tako nešto, pogotovo ako cijeli život živi s time. libellus bonelli stripovi su nešto prisno, a i masovni su popkulturni fenomen kod nas, pa otuda ta čudna situacija da se prodaju po nemam pojma koliko kuna, a fibrin strip ćeš teško prodati, samo pod sretnim okolnostima.

tko nema na što drugo trošiti, ajde, ima nekakvog suludog smisla kupovati te skupocjene libelluse čija se istina nalazi na talijanskim kioscima (ili kod nas kad ima) ili na sajmu - stripovi od par kuna, to je njihova istina.

fibrini pak stripovi nemaju baš puno smisla kao nekakvo "skupljanje". to je kao da skupljaš knjige. nitko ne skuplja sve knjige, nego se veže eventualno za njih par, koje nešto znače.
to je za čitanje, ako koga zanima, i izvan te puke zabave nema nikakavog smisla (kao što to i pokazuje fibrina publika). fibra je fejsbuk grupa za lajkanje, libellus-bonelli je objektivni kult, kod nekih već fiksiran kao ritual, maltene prisilno ponavljanje.

ali kult ima postojanost i otuda malo više smisla kupovati to.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/08/2019 : 12:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Dobro stinky govori - ja san veliku većinu Fibre ili pročita "preko" knjižnice ili sken/fizički original engleske varijante (bilo da se radi o engleskom prijevodu francuskog stripa ili američkom tpb-u).

No, Kolorka i Orka svakako imaju i svoju kolekcionarsku draž. Naglašavam, ne subjektivno sadržajnu (jer ti se doista ne može sve od selekcije svidjeti - čak i sam Marko retrospektivno "prizna" mane pojedinih naslova), ali kolekcionarsku, vizualnu, onu koja draži ocd impulse ima.

Pa sad, kako ko voli.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/08/2019 : 12:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
vice, to je točno, postoje i takvi poremećaji (a ti ćeš ih stručno medicinski imenovati)

ali to više nema veze sa fibrom, libellusom, jer bilo što može imati kolekcionarsku draž, pa i to da si ljude kupe 13 primjeraka istog stripa. s dovoljnom količinom resursa, cijeli svijet može imati kolekcionarsku draž, i zamislivo je da, nemam pojma, ivanl skupi čitav svijet u njegovoj sveukupnosti i poreda ga na police.

s kolekcionarima sam se obračunao davno, kad sam još bio mlad i lud i kad nisam ni znao kamo će me misao ponijeti. ali taj tekst MALLEUS MALEFICARUM - MALJ PROTIV KOLEKCIONARA na žalost više nemam, pa ako itko od prisutnih kolekcionara čuva taj zloglasni pamflet, nek mi pošalje.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/08/2019 : 12:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

vice, to je točno, postoje i takvi poremećaji (a ti ćeš ih stručno medicinski imenovati)

ali to više nema veze sa fibrom, libellusom, jer bilo što može imati kolekcionarsku draž, pa i to da si ljude kupe 13 primjeraka istog stripa. s dovoljnom količinom resursa, cijeli svijet može imati kolekcionarsku draž, i zamislivo je da, nemam pojma, ivanl skupi čitav svijet u njegovoj sveukupnosti i poreda ga na police.

s kolekcionarima sam se obračunao davno, kad sam još bio mlad i lud i kad nisam ni znao kamo će me misao ponijeti. ali taj tekst MALLEUS MALEFICARUM - MALJ PROTIV KOLEKCIONARA na žalost više nemam, pa ako itko od prisutnih kolekcionara čuva taj zloglasni pamflet, nek mi pošalje.




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/08/2019 : 13:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

Meni se od svih kolorki ne sviđaju svega 4-5. Šta nije u redu sa mnom?


zaboravio si dragi teen

dobro je sto diskusija o fibri na temi o libellusu uopste nije offtopic
a neke druge jesu

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/08/2019 : 13:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Dobro stinky govori - ja san veliku većinu Fibre ili pročita "preko" knjižnice ili sken/fizički original engleske varijante (bilo da se radi o engleskom prijevodu francuskog stripa ili američkom tpb-u).

No, Kolorka i Orka svakako imaju i svoju kolekcionarsku draž. Naglašavam, ne subjektivno sadržajnu (jer ti se doista ne može sve od selekcije svidjeti - čak i sam Marko retrospektivno "prizna" mane pojedinih naslova), ali kolekcionarsku, vizualnu, onu koja draži ocd impulse ima.

Pa sad, kako ko voli.


Dakle, ako čovik nije poremećen nema potribe da se skuplja Orka ili Kolorka.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/08/2019 : 13:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

Meni se od svih kolorki ne sviđaju svega 4-5. Šta nije u redu sa mnom?


Ništa, sve je OK, vidiš da ti se ne sviđa baš sve.
OK si, možda su ti kriteriji preniski, ali nema osnove za dijagnozu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2019 : 13:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

vice, to je točno, postoje i takvi poremećaji (a ti ćeš ih stručno medicinski imenovati)

ali to više nema veze sa fibrom, libellusom, jer bilo što može imati kolekcionarsku draž, pa i to da si ljude kupe 13 primjeraka istog stripa. s dovoljnom količinom resursa, cijeli svijet može imati kolekcionarsku draž, i zamislivo je da, nemam pojma, ivanl skupi čitav svijet u njegovoj sveukupnosti i poreda ga na police.

s kolekcionarima sam se obračunao davno, kad sam još bio mlad i lud i kad nisam ni znao kamo će me misao ponijeti. ali taj tekst MALLEUS MALEFICARUM - MALJ PROTIV KOLEKCIONARA na žalost više nemam, pa ako itko od prisutnih kolekcionara čuva taj zloglasni pamflet, nek mi pošalje.


Obavljeno vec odavno. Kao i utazenje zedi na izvoru mudrosti s kojeg ti sad pijes.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 29/08/2019 : 13:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by mikado

Meni se od svih kolorki ne sviđaju svega 4-5. Šta nije u redu sa mnom?


zaboravio si dragi teen

dobro je sto diskusija o fibri na temi o libellusu uopste nije offtopic
a neke druge jesu



Autosarkazam je u pitanju.
A da budemo ontopic od Libellusa mi sviđa sve, ali kupujem samo Dragonera i Magičnog Vetra. Texa i Martija sam prodao; previše novca i premalo prostora i vremena.
Sviđa mi se ono što stinky kaže da je Bonelli za kiosk izdanje i da ima neku prisnu povezanost za nas koji smo odrasli na njemu.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4987 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 29/08/2019 : 13:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Ovo je portal za popularizaciju stripa, a često to - kako vidim - nije tako.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 29/08/2019 : 14:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Kod Libellusa kompletirati nekog junaka i ima smisla, ali kod Fibre baš i ne osim ako te baš ne bodu one brojčice na hrbatu. Da ne znam kako nategnem ukus po mojem guštu je nekih 2/3 Kolorki. Kupovati preostalu trećinu samo da bi se popunila praznina mi nema nikakvog smisla osim ako imam žestoki okp
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000