forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 389

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/08/2019 : 21:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Idu svakodnevno najave na Libellus forumu, samo što nisu toliko zanimljive jer u njima nema Tonke.
Tonka je proizvod koji privlači pažnju, da sam izdavač kopirao bih je u milijunskom tiražu da svatko zainteresiran ima svoju glanc "nečitanu" Tonku, da ne mora uzimati onu korištenu koja je prošla kroz puno ruku.

Legendo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/08/2019 : 22:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Dinko - da, u SNK, ali SNK je u Preradovicevoj, a ne Gajeva

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 27/08/2019 : 23:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Dinko - da, u SNK, ali SNK je u Preradovicevoj, a ne Gajeva



Majko moja pa ti znaš i ulicu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/08/2019 : 23:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kako ne, pa zivio sam u Zg-u 6-7 godina, najbolje da ne znam

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 27/08/2019 : 23:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/08/2019 : 00:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Izgleda da je propao deal sa ovim drugim kolegom u vezi kompleta Zagor LL 1-27, tako da je taj isti komplet Zagor LL 1-27 sad ponovno dostupan (sve važi isto).

Izmjenili smo nekoliko sms-ova, stvar je što on ima već knjige 2-10. To je trećina kompleta kojeg ja nudim i ja nisam htio da sad prodajem knjigu 1 i 11-27, jer što ću ja onda s ovima 2-10? Niti sam prodavač, evo, prvi put uopće da sam ja sudjelovao na aukcijama u ulozi kupca je bilo u 7.mjesecu ove godine. A kamoli da ja nešto još prodajem (u ovom trenutku još niti ne znam postavit aukciju, probat ću sa jednim kiosk stripom vježbat pa da vidim kako to ide - zbog ovog kompleta 1-27 da ga znam postavit ako se nitko ne javi u međuvremenu). Nemam uopće živaca za to ni želje, ni volje. Pogotovo za knjige 2-10 koje se relativno lako daju nabavit, a prodat pitaj boga. Sad jel se kolega ljuti ili ne što nisam htio pristat, ne znam, ali ja ovo nisam mogao prihvatit.

I ovako idem povoljno s tim knjigama (148 kn prosjek knjige) i mislim da ću ovako kad je niz 1-27 puno lakše prodat. Pa i da ne prodam uopće, neka ih kod kuće. Ne smetaju. Možda će ih netko čitat jednog dana, možda ću i ja. Uglavnom, ne znam kako bi drugi postupili na mom mjestu u ovoj situaciji, ali ja ostajem pri svome. Pa i da sam ispao gad, neka sam

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/08/2019 00:14:35
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/08/2019 : 02:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma da je rođeni brat ne mora ti biti neugodno ni žao jer si napravio jedinu ispravnu stvar. Takvih koji posjeduju prvih 10 knjiga ima cijelo čudo, nabavili negdje za bagatelu i dalje ne ide jer ostale koštaju malo više.
Prvih 10 knjiga ima vrijednost samo unutar nekog kompleta od minimum 25 knjiga, same po sebi idu za siću i teško ćeš ih nekome prodati. Ovaj tvoj komplet je taman na granici da bude isplativ, zato inzistiraj samo na tome da ga prodaš u cijelosti i nikako drugačije

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/08/2019 : 07:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Da nemam LL Zagore, bez razmišljanja bi uzeo taj komplet od Reema.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/08/2019 : 08:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala na savjetu i komentarima da, stvarno nema smisla "razbijat" komplet, pogotovo u ovakvom slučaju gdje ostaju ovi brojevi kojih ima dosta. Ovaj potez od prije, gdje sam razbio komplet 1-67 i gdje su otišle knjige 28-67 (na uzajamnu korist mene i dr. kolege), to se svakako isplatilo.

Ali da se ide ovako sad nešto radit, onda je mislim situacija takva da se ne može očekivat da će se knjige dobit po istoj toj cijeni od 148 kn prosjek. Ja i u tom slučaju ne bih dao ni za 200 kn po knjizi. Bolje se meni onda isplati njih pojedinačno prodavat.

Cijena cijelog tog kompleta je upravo takva jer knjige 2-10 i 11-24 pa i 1 nekako "drže" ravnotežu. Neke je lako nabavit i manje koštaju, veći dio je već teže nabavit i naginju višim cijenama. Ovako je cijena neka "sredina", ali čak i dosta ispod toga.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/08/2019 08:20:14
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/08/2019 : 08:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ne razbijaj komplet,to je skroz ok cijena.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/08/2019 : 09:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma naletit će ti neko, ako imaš FB profil, možeš se''učlaniti'' u grupe stripofili i prodaja stripova na balkanu i tamo ih ponudi, uvjeren sam da ćeš brzo naći kupca.
Koliko sam ja shvatio Zagor je ko vw, drži cijenu i uvijek ga imaš kome uvalit. :P

Inače ne bi ni ja razbijao tako komplet, bilo čega a ne samo stripova, jer ćeš poslije baš nasexat da prodaš ostatke ili ćeš ih morat dat jako jeftino.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/08/2019 09:34:17
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/08/2019 : 10:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DinkoJ

quote:
Originally posted by ReemCP

Pomislio od novih komentara da su mozda najavljeni neki novi stripovi, kad mi jos na crnki i BMW-u



Ali ovo je sasvim logično pošto je sve povezano.


Inače Reem kao da mi nismo skontali zašto si ti malo malo pa u Zagrebu. Živiš 200 kilometara od Zagreba a stripove kupuješ u SNK.
Znači ovako imaš dobru plaću, imaš kolekciju Libellusa, sad si kupio 4x4 i redovno posječuješ Zagreb, hmmm baš zanimljivo.


Sve ok ali ovo zadnje, da " ovo ", ne znam kome se na to može uopće dignuti, pa ovo ni ne izgleda na ljudsko biće.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/08/2019 : 11:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Lwood - aha, a i jos ima opcija na rate, tako da mislim da nitko ne bi trebao bit nezadovoljan :)

@DiSkAcH - hvala na savjetu, ako ne bude islo, probat cu onda tako ;) istina, nema smisla drugacije radit. Ako nista, bolje da onda ostane kod kuce :)

@Tonka - pogledaj samo Maju Suput u sto se pretvorila. Vidio je neko jutro na nekoj reklami, valjda neke madrace prodaje ili sl., tako nesto. Plastika-plastika. Sto je najgore, ona vjerojatno misli da je prelijepa i da izgleda cool.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/08/2019 : 12:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala na savjetu i komentarima da, stvarno nema smisla "razbijat" komplet, pogotovo u ovakvom slučaju gdje ostaju ovi brojevi kojih ima dosta. Ovaj potez od prije, gdje sam razbio komplet 1-67 i gdje su otišle knjige 28-67 (na uzajamnu korist mene i dr. kolege), to se svakako isplatilo.

Ali da se ide ovako sad nešto radit, onda je mislim situacija takva da se ne može očekivat da će se knjige dobit po istoj toj cijeni od 148 kn prosjek. Ja i u tom slučaju ne bih dao ni za 200 kn po knjizi. Bolje se meni onda isplati njih pojedinačno prodavat.

Cijena cijelog tog kompleta je upravo takva jer knjige 2-10 i 11-24 pa i 1 nekako "drže" ravnotežu. Neke je lako nabavit i manje koštaju, veći dio je već teže nabavit i naginju višim cijenama. Ovako je cijena neka "sredina", ali čak i dosta ispod toga.


Boli te briga, ako ne 'uvalis' te knjige sto su ti ostale, za neko vrijeme, uvjek mozes poceti ponovo skupljati Zagija slikovnicu za 'solde' sto si dobio...nikad ne reci nikad.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 28/08/2019 : 13:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by DOMI

Uglavnom bismo svi trebali biti zadovoljni jer se ne sjećam da je ikada bilo toliko stripova u ponudi - svih vrsta: SC, HC, mat, lak, ovakvih, onakvih... Neka me netko ispravi ako griješim.

Što će tko kupovati - njegova je stvar.



+1

Pretpostavljam da je to i mišljenje sina .



Nije. Poruka je to bolesnicima koji ne mogu trpjeti BMW na cesti.


nije problem da je 90% automobila na putu upravo bmw
ali nije
90% automobila su fijati, opeli, renoi, vw-i, i ostali manji porodicni automobili
pa se onda zapitaj kako neko moze da priusti bmw
kad znas za koju platu ti radis
koliko te kosta benzin, registracija i odrzavanje auta
koliko onda taj neko drugi zaradjuje? i kako?
da li je sposoban? strucan? genije?
nije
nego je spreman da radi sve ono sto 90% ljudi nije
da se bavi sumnjivim poslovima sa sumnjivim ljudima
eto kako

ali kakve to veze ima sa stripovima?



Hm da, jer legalnim putem se ne može zaradit veća lova, samo za preživljavanje.

Sa stripovima ima veze jer je referenca da ako neko ima para na bacanje, more ih bacat i na stripove, ne mora samo na aute, mobitele i što ja znam na što se već ljudi pale.


Mala digresija, legalno, posteno I 'krvavim radom' se I te kako moze zaraditi 'kinta'...
A ima onih koji I zarade tu 'kintu' I nije ih briga za BMW, a eto briga ih je za stripove...
A moje skromno misljenje je da 'bacanje pare' na stripove itekako nije bacanje. A cak I da neko baca pare na aute, mobitele,ko zna sto jos, pa sto to koga briga? Evo mene nije briga, iako mi to moze biti cudno. Ali I ja sam cudan kolegama jer skupljam tamo neku kartusinu. Bar je tako bilo na pocetku, sad su malo upoznati s materijom pa im je to zanimljivije.
Nego zavisti sto neko ima za Ficu a nema za BMW-a ce uvjek biti I bilo je... To pak, nije uopce cudno. Glede, vec stotinama puta povucene paralele s automobilima.



Ja sam krivo povezao luksuzna od neluksuzinih izdanja sa autima, ali ti si moj post kompletno krivo shvatio.
Kad kažem bacat pare, ne mislim loše, mislim da je to za nekog sa strane bacanje para, za mene je bacanje love recimo na fensi felge za auto, ali nije kupit strip, ili dobar mobitel...kužiš, svi imaju neko svoje veselje. Neki kupuju za svoj gušt, a nekima to služi za pokazivanje pred drugima...ali nebitno i to je dio nas tj tog našeg veselja, ispunjavanja štogod.
I dio gdje ja kažem da se lova ne može zaradit legalno je sarkazam.


objasni kako
evo sedim i belezim
pratim te k'o na casu
kako zaraditi veliku lovu na legalan nacin
od svog rada
osim ako nisi programer
tu imam primer jako dobrog drugara koji ima bruka platu za osam sati dnevno rada od kuce

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/08/2019 : 13:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Loto i kladionica

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/08/2019 : 15:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski
objasni kako
evo sedim i belezim
pratim te k'o na casu
kako zaraditi veliku lovu na legalan nacin
od svog rada
osim ako nisi programer
tu imam primer jako dobrog drugara koji ima bruka platu za osam sati dnevno rada od kuce



Ček, ja sam mislio da si sarkastičan...
Pa evo prvi najbanalniji primjer bi ti bili pomorci, naravno zavisi tko si i što si, ali može se pošteno zaradit. Tu su još platforme i/ili neki posao koji radiš u inozemstvu.
Pa su tu neke rukovodeće pozicije u razno-raznim firmama, menađerski ugovori i slično.
Mogu samo pretpostavit da me sad samo trolaš jer ne vjerujem da neko misli da se ne može legalno zaradit veća lova od X količine.
Sve se može, zavisi samo tko si, što si i gdje si. A još je i bitnije kako sa tom lovom barataš.
Ali ovo je sada debeli OT, pa ju tu prekidam raspravu.

I ne znam jel se ti referiaš na zaradu od par milijuna € na mjesec ili šta? Ali vj ima i takvih, eno neki igraju nogomet.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/08/2019 : 18:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Lwood - aha, a i jos ima opcija na rate, tako da mislim da nitko ne bi trebao bit nezadovoljan :)

@DiSkAcH - hvala na savjetu, ako ne bude islo, probat cu onda tako ;) istina, nema smisla drugacije radit. Ako nista, bolje da onda ostane kod kuce :)

@Tonka - pogledaj samo Maju Suput u sto se pretvorila. Vidio je neko jutro na nekoj reklami, valjda neke madrace prodaje ili sl., tako nesto. Plastika-plastika. Sto je najgore, ona vjerojatno misli da je prelijepa i da izgleda cool.



Hvala ti na ovim riječima. Nisam ja kontra plastike, sve su većinom danas takve, ali kada rade čudovišta od sebe, to sam itekako kontra. Tvoje riječi mi dokazuju da ima još normalnih ljudi na ovom svijetu.
To je sve IQ-a 180 ali u minusu.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/08/2019 : 20:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Dečki za koliko otprilike novaca bi se mogla nabaviti Fibrina kolekcija kolorki?
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 28/08/2019 : 20:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Dečki za koliko otprilike novaca bi se mogla nabaviti Fibrina kolekcija kolorki?



Hoćeš i njih samo kronološki čitati?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/08/2019 : 20:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Dobra.
Ali ipak ne, kako su priče svaka za sebe...ili ne?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/08/2019 : 22:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Dečki za koliko otprilike novaca bi se mogla nabaviti Fibrina kolekcija kolorki?



Cijela? Zar to prodaje netko?
Zanimljivo pitanje...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/08/2019 : 22:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Pa obzirom da su još sve dostupne osim nekoliko njih rasprodanih(od kojih se neki još uvijek daju naći po striparnicama ili aukcijama) dalo bi se lako izračunati. A brijem jedno 20000 kn
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/08/2019 : 22:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Dečki za koliko otprilike novaca bi se mogla nabaviti Fibrina kolekcija kolorki?





čekaš interliber da dobiješ popust od 30% na nerasprodane primjerke
ili pitaš supermarka da ti sredi 31%
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/08/2019 : 22:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
28%.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 389 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000