forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 16:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Suma sumarum, jebatga, malo tržište, svatko bi dio kolača, piši propalo. Ostaje vlastiti print i original i to je to. Tu i tamo ako uloviš štogod od početka i sa barem približno razumnom cijenom, evo mislim da im je Dampyr u toj kategoriji, furaj. inače ćorak.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29608 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/07/2022 : 16:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marko R

quote:
Originally posted by supermark

Zar nisu Dade rekli da idu s tim do kraja?
Nevezano dokle to Talijani izbacili


Par puta su pitani za to šta će biti, i nikad nigde nisam video da je išta slično rečeno. Kako bi to uopšte funkcionisalo? Boneli bi dozvolio da neko DRUGI boji njihove stripove? Ili bi bojili samo i isključivo za Libellus? U to stvarno sumnjam. Čak i da je tako, mogu misliti koliko bi tek to podiglo cenu u stratosferu.




Poprilično sam siguran da je to plan
Mislim da sam dobio tu infomaciju izravno iz libellusa (usmeno)
Živi bili pa vidjeli
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 16:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Relitti umani bukvalno je ljudske relikvije hahahaah. Naravno, to je talijanski izraz za, pa ološ stoga je točan prijevod samo ološ. Prevoditelja zajebalo ono "umani" onomad kad izdavaše c/b a sad samo kopirali.

Kad kažeš relitto na talijanskom misli se na relikviju bukvalno ili na nešto u tom stilu ovisno o kontekstu a gore spomenuti izraz je baš to, kao jedna cijelina pa zaključujemo da je prijevod pogrešan.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/07/2022 : 16:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by mmihoci
Dakle oko 9 000 kuna stoji.


Da se neko ne ulovi i kaže kako to nije neka cifra... i nije ali radi se o deset godina kroz koje se uz raznorazne akcije prodavalo 200 komada. I opet ni to nije puno kad bi pričali o jednom, dva ili tri reprinta... Za one koji se žele kad im padne na pamet uključiti tribalo bi odraditi stotinjak, par stotina reprinta i tako dalje u kontinuitetu... zar ne?


Oni su se tu malo bili opekli, kao i ja, jer na pocetku nisu imali iskustva. Ali jebi ga, naucis. I meni brojevi 3, 4 godinama leze i nikako da se prodaju. Ali to je zato sto nema jedinice i dvojke. Kod iole duzih serijala jedinicu i dvojku moras u startu tiskati bar 20% vise.

Ja npr sad radim reprint Mort Cindera i Eternauta u 1000 komada. A u pitanju je cetvrto ili peto izdanje vec. Jer to je jedini nacin da dobijem cijenu tiska pribliznu kao prije. I da prodajna cijena ostane ista kao prije. Radije da mi stoje na skladistu godinama nego da me neko pljuje kako sam derikoza. Prodat ce se, kad-tad.

Trouble will find me
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 16:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
E vidiš, možda je tu ključ...prve brojeve izdavat u većem tiražu da svi, ili barem više ljudi, mogu uletiti u "kolekcionarenje". :)

P.S. Svaka čast za stav, "prodat će se" a vrlo vjerojatno i hoće. Tj. svaka čast za rizik.

Ja sam dojma da je Libellus osjetio miris zelenbaća i puca ono ne na sigurno nego turbo sigurno...samo gledam kad će naklade na 100 komada...ako je to uopće i u kojem svemiru isplativo a da cijena nije turbo paprena.

Edited by - shizma on 20/07/2022 16:51:32
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 16:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by mmihoci
Dakle oko 9 000 kuna stoji.


Da se neko ne ulovi i kaže kako to nije neka cifra... i nije ali radi se o deset godina kroz koje se uz raznorazne akcije prodavalo 200 komada. I opet ni to nije puno kad bi pričali o jednom, dva ili tri reprinta... Za one koji se žele kad im padne na pamet uključiti tribalo bi odraditi stotinjak, par stotina reprinta i tako dalje u kontinuitetu... zar ne?



Oni su se tu malo bili opekli, kao i ja, jer na pocetku nisu imali iskustva. Ali jebi ga, naucis. I meni brojevi 3, 4 godinama leze i nikako da se prodaju. Ali to je zato sto nema jedinice i dvojke. Kod iole duzih serijala jedinicu i dvojku moras u startu tiskati bar 20% vise.

Ja npr sad radim reprint Mort Cindera i Eternauta u 1000 komada. A u pitanju je cetvrto ili peto izdanje vec. Jer to je jedini nacin da dobijem cijenu tiska pribliznu kao prije. I da prodajna cijena ostane ista kao prije. Radije da mi stoje na skladistu godinama nego da me neko pljuje kako sam derikoza. Prodat ce se, kad-tad.



Kužim ja, ne kuže mnogi.
Ali ajmo malo ovako... zašto nise Eternauta u startu roknija 1500 ili 2000?
Njihovi tiraži su ( igrom slučaja ) i više nego 20% veći... jer kasnije je padala prodaja i tiraž. Ne mogu to objasniti. Ako recimo nesretnog NR ima i jedinice i petnaestice još... kako? Zašto?

Kad ste stali na noge onda je lakše donit odluku, idem u reprint i idem sa većim tiražom pa nek' stoji, prodat će se. Zar ne?
I mislim da je lakše raditi reprint integrala nego pojedine ( makar to bila i prva ) epizode ongoing ili gotovog ali trakavičastog serijala.

No vi ste izdavači, znate bolje i ne želin se nikome mišat i solit pamet. Dok mi paše i mogu... tu sam. Neću cmizdrit.
Čak ne znam jesan li dovoljno jasno sve ovo napisa.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Marko R
Starting Member



Serbia
66 Posts

Member since 08/03/2015

Posted - 20/07/2022 : 17:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Marko R a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shizma

E vidiš, možda je tu ključ...prve brojeve izdavat u većem tiražu da svi, ili barem više ljudi, mogu uletiti u "kolekcionarenje". :)

P.S. Svaka čast za stav, "prodat će se" a vrlo vjerojatno i hoće. Tj. svaka čast za rizik.

Ja sam dojma da je Libellus osjetio miris zelenbaća i puca ono ne na sigurno nego turbo sigurno...samo gledam kad će naklade na 100 komada...ako je to uopće i u kojem svemiru isplativo a da cijena nije turbo paprena.


Tiraži Lib Zagor kolora:

1-6: 1200
7-10: 800
11-20: 500
21-...:400

Takođe, iako sam isto pizdeo zbog tih tiraža, reprinta i svega što je već milion puta prežvakana priča u vezi Lib-a, treba imati u vidu da su Mort i druga Fibrina izdanja uglavnom jednopuci ili imaju PAR knjiga, do 5. Ovako sad mi jedino pada na pamet Rip Kirbi kao neki izuzetak. A i njega ima koliko? 20-tak. Skroz je druga priča sa izdanjima Lib-a, to su sve maratonski serijali od po 400, 500 i kusur epizoda. Ne znam koja im je računica, ali da su probali reprinte - JESU. I sam bih verovatno uzimao još neka izdanja (pored gomile kojih već kupujem od njih) kada bi bili dostupni raniji brojevi. Ali jeb, to mu je što mu je.

PS: I jedno pitanje za sve: da li IKO igde u bilo kojoj bivšoj YU državi ima primer izdavača koji je na ovaj ili onaj način, kiosk ili kolekcionarski, kompilacijama ili pojedinačno, BILO KAKO isterao JEDNOG Boneli junaka kontinuirano od početka do kraja (EDIT: pojašnjenje - dakle, nebitno da li je taj serijal završen, samo da su izdali SVE što i u Italiji postoji)?

Edited by - Marko R on 20/07/2022 17:26:12
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/07/2022 : 17:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Koji je to dugovječni Bonelli junak uopće i u Italiji došao do kraja? Mister No i Ken Parker?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2022 : 17:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Saguaro je bio zamisljen kao dugovjecni ali bio zakljucan i zakucan veoma brzo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Marko R
Starting Member



Serbia
66 Posts

Member since 08/03/2015

Posted - 20/07/2022 : 17:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Marko R a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Koji je to dugovječni Bonelli junak uopće i u Italiji došao do kraja? Mister No i Ken Parker?



Mislio sam da je neko kod nas izdao SVE što je i u Italiji od jednog junaka (nije bitno da li je završen serijal, samo da je objavio sve do sada). Dakle, da je neko npr. krenuo od Dilana broja 1, stigao Boneli i sad paralelno izdaje kad i oni najnoviji broj.

Edited by - Marko R on 20/07/2022 17:18:37
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 17:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Koji je to dugovječni Bonelli junak uopće i u Italiji došao do kraja? Mister No i Ken Parker?



Nik
Magični

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 20/07/2022 17:18:09
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29608 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/07/2022 : 17:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Paka01

Koji je to dugovječni Bonelli junak uopće i u Italiji došao do kraja? Mister No i Ken Parker?



Nik
Magični




Koliko znam, izbacuju oba junaka i dalje
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/07/2022 : 17:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Paka01

Koji je to dugovječni Bonelli junak uopće i u Italiji došao do kraja? Mister No i Ken Parker?



Nik
Magični



Hm, da... Magičnog se nisam sjetio, a za Nicka sam mislija da još uvik ide.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 17:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ne ide. Ovo je nešto kao... ajmo probat. Ionako imamo gomilu crtača na lageru😉

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 17:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Paka01

Koji je to dugovječni Bonelli junak uopće i u Italiji došao do kraja? Mister No i Ken Parker?



Nik
Magični


Koliko znam, izbacuju oba junaka i dalje


Kad je bija zadnji Magični?

Pa ide onda i MRNo... i Ken je dodana nova epizoda nakon... koliko...
To je nova politika kuće koja je krenula sa Siročadi, sezonska. Gerilska😉
Bang! Iznenada pa ako upali. Kad vide da ide dobro, nova sezona... ako ne ide... “planirana je samo jedna sezona”.
Kao serije na TV.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2022 : 17:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marko R

Mislio sam da je neko kod nas izdao SVE što je i u Italiji od jednog junaka (nije bitno da li je završen serijal, samo da je objavio sve do sada). Dakle, da je neko npr. krenuo od Dilana broja 1, stigao Boneli i sad paralelno izdaje kad i oni najnoviji broj.


Ima, naravno:
Magicni Vjetar
Gea
Leo Pulp
Caravan
Jan Dix
Greystorm
Skriveno lice (Volto Nascosto)
Cassidy
Demian
Shanghai Devil
Lilith

Ne znam koliko fali Brad Barronu, ako ista. Isto nisam siguran za Mercurio Loi ako jos nesto fali.
Nisam siguran koliko jos fali kod Lukasa i Adam Wildea. Odessa bi trebala zavrsiti sa sljedecom knjigom (6 epizoda sve skupa).

Komesar Ricardi jos izlazi ali CK je tu. Orfani isto, ali LL je tu.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/07/2022 17:28:38
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 17:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Tex albumi
Giganti skoro
Pa u dlaku smo sa DD kolor festom. PIBD također.
Mladi Tex isto ne kasnimo puno
Tex kolor specijalci, još malo
...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2022 : 18:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro, to su vec podedicije... ;P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/07/2022 : 18:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marko R
Tiraži Lib Zagor kolora:

1-6: 1200
7-10: 800
11-20: 500
21-...:400




Ovo je dobrim delom i zbog tempa.
Go to Top of Page

Marko R
Starting Member



Serbia
66 Posts

Member since 08/03/2015

Posted - 20/07/2022 : 18:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Marko R a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Marko R

Mislio sam da je neko kod nas izdao SVE što je i u Italiji od jednog junaka (nije bitno da li je završen serijal, samo da je objavio sve do sada). Dakle, da je neko npr. krenuo od Dilana broja 1, stigao Boneli i sad paralelno izdaje kad i oni najnoviji broj.


Ima, naravno:
Magicni Vjetar
Gea
Leo Pulp
Caravan
Jan Dix
Greystorm
Skriveno lice (Volto Nascosto)
Cassidy
Demian
Shanghai Devil
Lilith

Ne znam koliko fali Brad Barronu, ako ista. Isto nisam siguran za Mercurio Loi ako jos nesto fali.
Nisam siguran koliko jos fali kod Lukasa i Adam Wildea. Odessa bi trebala zavrsiti sa sljedecom knjigom (6 epizoda sve skupa).

Komesar Ricardi jos izlazi ali CK je tu. Orfani isto, ali LL je tu.




quote:
Originally posted by Renky

Tex albumi
Giganti skoro
Pa u dlaku smo sa DD kolor festom. PIBD također.
Mladi Tex isto ne kasnimo puno
Tex kolor specijalci, još malo
...



Magicni Vjetar - serijal, ali i dalje samo 100 brojeva. a i njih završio Lib.
Gea - mini serijal, 18 brojeva.
Leo Pulp - mini serijal, 3 (TRI) epizode.
Caravan - mini serijal, 12 kom. BEZ Libri 2 kom.
Jan Dix - mini serijal, 14 kom.
Greystorm - mini serijal, 12 kom. BEZ Libri 3 kom.
Skriveno lice (Volto Nascosto) - mini serijal, 14 kom.
Cassidy - mini serijal, 18 kom. BEZ Libri 3 kom.
Demian - mini serijal, 18 kom. Specijali 4 kom.
Shanghai Devil - mini serijal, 18 kom.
Lilith - mini serijal, 18 kom.

Mislio sam na velike, a ne mini-serijale. Čak i Magični, Dragonero, Ken imaju oko 100 brojeva, ali ajde. A i njih izdaje/izdavo Lib uglavnom.

Tex. Zagor. Mister No. Marti. Dilan. Natan. Neka bude i Nik Rajder i Dampir. I SVE od junaka, a ne samo sve Gigante, Maxije, Specijale i tako pojedinačno raskomadano.

Njih niko nije uspeo da objavi jer predugo traju i ko god da proba, ili kreće od tamo nekog random 150-i-ko-zna-kog-broja, ili brzo batali ako i krene od početka. Zato su ovi veliki serijali koje Lib tera neuporedivi sa tim kraćim.

Edited by - Marko R on 20/07/2022 18:21:40
Go to Top of Page

Marko R
Starting Member



Serbia
66 Posts

Member since 08/03/2015

Posted - 20/07/2022 : 18:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Marko R a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Marko R
Tiraži Lib Zagor kolora:

1-6: 1200
7-10: 800
11-20: 500
21-...:400




Ovo je dobrim delom i zbog tempa.



Ček, sad mi reci, misliš da je prebrz tempo? Jer koliko ja pratim forum, tamo se svakodnevno kukaju jadikovke kako je Zagor utanjio, pumpaj jače, daj 5 mesečno, još, brže, i slično?

Ali mi smo za 10 godina na POLA, kao što rekoh. Znači i sa ovim tempom, stižemo ih za 10 godina. Mr. No će biti gotov za oko 7, 8 godina, dakle preko 20 godina za sve regularce! Martija NIKAD neće stići, to je jasno, svi ćemo pre pomreti od starosti.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 18:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Libellus će ( od silne zarade rasprodajom Zarobljenika zvijezda ) platiti crtače da im nacrtaju u svakom serijalu epizodu di glavni junak gine, završi u zatvoru, ludari, pokupi koronu, odluči se baviti izdavaštvom... i onda će tu epizodu objaviti kad oni odluče staviti ključ u bravu.
Puno je još do toga ali priča se...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/07/2022 : 18:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Možda bi bilo zgodno da rizik reprinta preuzmete na sebe.

Tj. dogovorite se s izdavačem vas X da retiskaju neku knjigu u Y komada da mu to platite a vi se onda brinete za prodaju. Odnosno da se obvežete na otkup viška knjiga nakon Z vremena koje sam izdavač ne proda u tom Z vremenu.
Vrlo vjerojatno LL (s obzirom da su dosta "tvrdi" odnosno nepopustljivi) će kao uvjet staviti da kvaliteta "reprinta" mora biti u rangu orginala odnosno u granicama tolerancije njihovog "pakiranja". A možda i neće biti tako "tvrdi" pa vam dopuste retiskanje u mekim koricama s naznakom da to nije "pravo" LL izdanje.
Naravno, Ugovori s vlasnicima prava mogu takvu ideju odmah stopirat.

Odmah zaboravite opciju da vam prodaju digitalnu kopiju pa da si sami printate kak hoćete jer to danas još neće ići iz vrlo vjerojatno tehničkih a posebice poslovnih razloga. A možda se i varam.

No, nije sramota to pitati ako vas ima dovoljan broj i volja da takav posao preuzmete na sebe.

Vjerojatno Marko kao vlasnik stripovi.com ne bi imao ništa protiv da prodaja ide preko tog sitea. Ali ga isto možete pitat.
Go to Top of Page

Marko R
Starting Member



Serbia
66 Posts

Member since 08/03/2015

Posted - 20/07/2022 : 18:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Marko R a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Možda bi bilo zgodno da rizik reprinta preuzmete na sebe.

Tj. dogovorite se s izdavačem vas X da retiskaju neku knjigu u Y komada da mu to platite a vi se onda brinete za prodaju. Odnosno da se obvežete na otkup viška knjiga nakon Z vremena koje sam izdavač ne proda u tom Z vremenu.
Vrlo vjerojatno LL (s obzirom da su dosta "tvrdi" odnosno nepopustljivi) će kao uvjet staviti da kvaliteta "reprinta" mora biti u rangu orginala odnosno u granicama tolerancije njihovog "pakiranja". A možda i neće biti tako "tvrdi" pa vam dopuste retiskanje u mekim koricama s naznakom da to nije "pravo" LL izdanje.
Naravno, Ugovori s vlasnicima prava mogu takvu ideju odmah stopirat.

Odmah zaboravite opciju da vam prodaju digitalnu kopiju pa da si sami printate kak hoćete jer to danas još neće ići iz vrlo vjerojatno tehničkih a posebice poslovnih razloga. A možda se i varam.

No, nije sramota to pitati ako vas ima dovoljan broj i volja da takav posao preuzmete na sebe.

Vjerojatno Marko kao vlasnik stripovi.com ne bi imao ništa protiv da prodaja ide preko tog sitea. Ali ga isto možete pitat.




Ako se dobro sećam, oni su tako nešto jednom i nudili na forumu, a ja sam na topicu za MM 63 predložio isto, i šta je bilo? Niko, ali NIKO se nije javio. Tad sam se poprilično otreznio od tih iluzija koliko ljudi o tome ozbiljno razmišlja.
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 18:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Da, izgleda da je nemoguće izdavat ove dugogodišnje serijale kako to rade talijani, nema tržišta očito, kod nas Zagor i samo Zagor. Italija je ogromno tržište a mi, pogotovo nakon raspada države gomila sitnih i to ne ide osim ovako kako to oni rade očito...kažem očito jer traju ali je tužno gledati kako tiraž pada a cijena raste i to proporcionalno te se nameće doista pitanje...do kada će to tako izdržati. Evo ja mislim da nema člana ovog foruma koji ne bi htio pročitati na našem jeziku barem dio Bonellija koji izdaju pa bi zato svi trebali navijat da opstwnu što duže tj da što duže postoji baza 200 ljudi.

Drugi će čitati u knjižarama ili što je izglednije u digitalnom obliku kad se pojavi.

Zaključno, svi trebamo navijati za Libellus "vojsku" da izdura što duže i svima onogući čitat strip (kad, tad) jer ako neće Libellus tko će izdati bonelije na naški. :)

Eto, ni Libellus vojska se nebi posramila kako sam ih nahvalio :))

Edited by - shizma on 20/07/2022 18:42:18
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000