forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13854 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 20/07/2022 : 14:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Ajmo, Jaki je udicu bacija... nemojte ga razočarati.

Da. Zasad je najavljeno najmanje do 130.
A pretpostavljam da Bonelli ne očekuje baš neku veliku zaradu, mada joj se nebi bunija, jer ode je trošak kolora i tiska što je svakako manje nego startni trošak... Usto idu i reprinti C/B a možda je i ranije bilo neko Tutto izdanje tako dok god je nekakav plus... ne baš pozitivna nula očekujem da izdanje ide.



Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/07/2022 : 14:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

A pretpostavljam da Bonelli ne očekuje baš neku veliku zaradu, mada joj se nebi bunija, jer ode je trošak kolora i tiska što je svakako manje nego startni trošak... Usto idu i reprinti C/B a možda je i ranije bilo neko Tutto izdanje tako dok god je nekakav plus... ne baš pozitivna nula očekujem da izdanje ide.



Ne znam koliko Bonelli sudjeluje u bojanju stripa a koliko Republica?
I kakav je uopće odnos između njih dvoje?
Da li Bonelli dobiva neku fiksnu cijenu a sav rizik i zarada ide republici?Ili su pola-pola?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 14:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
@ Renky

Pa ljudi traže stotine alternativa, evo u nastanku organizacija redovitog posjećivanja Italiji...ovo kod nas skup sport...zamisli kad
ti jeftinije otići u Italiju i pokupovat stripove, ajme što smo jadni. ...ili nedaj bože printati stripove...ccc
Zar treba još šta reći o cijenama ovdje.

Doduše obogaćujemo poznavanje talijanskog.

Edited by - shizma on 20/07/2022 14:35:30
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 14:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče MrNo kolora inicijalno kod njih bilo do 60 ako se ne varam
pa skužili ide te nastavili, na znam do kada. Kalkuliraju i oni a ja bi rađe da i mi imamo ko i oni jeftinu varijantu umjesto ovih tvrdih korica.

P.S.

E da, i format je veći nego libelusov, imam prva 23 broja, naručivao preko ebay dolazilo me oko 110 kuna po broju pa odustao jer porasla poštarina.

Edited by - shizma on 20/07/2022 14:39:41
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/07/2022 : 14:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@Renky
Znas li za Zagora koliko je planiran u boji? Koliko jos knjiga Libellusa? Da skinemo to s q :D
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 14:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
@ sawitch

valjda do tu: https://www.comicsbox.it/albo/ZCSAC_212

Što će reći skidanje sa falusa nije niti blizu :)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29608 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/07/2022 : 14:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zar nisu Dade rekli da idu s tim do kraja?
Nevezano dokle to Talijani izbacili
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 14:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Koga briga, kad se odluče imati stvari koje prodaju na lageru, pa jedan primjerak, jedan primjerak, ostavit ću im puno više novaca. Pucaju na sigurno i ne žele riskirat i to je to a drugi čekaju da se oblak 200 kolekcionara raspline pa da promjene politiku. :)

Ne znači to da moraju imati stotine knjiga od svakog broja, to je nemoguće ali ne vidim zašto je neizvedivo svako par mjeseci štancati njihove "ture" ali rasprodane brojeve, sigurno ima zainteresiranih. Kužim, nema velikog profita kao što je sada pa se to nema velikog profita pretvori u izjavu tipa financijski neizvedivo.

Gledajući čisto laički ajde još je i lakše, predlošci postoje, uređivanje već rješeno, prevedeno...jedino što ostaje je tiskari naložit printaj to i to, ono što već jeste.

Ako netko stručno može obrazložiti da nije baš tako volio bih pročitati pojašnjenje.

Evo npr...slijedeća tura, mrno prva knjiga toliko primjeraka, mm prva knjiga toliko primjeraka i tako dalje za sve rasprodane. Nebi bilo dovoljno kupaca, dali je to u pitanju?

Edited by - shizma on 20/07/2022 15:03:41
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/07/2022 : 15:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by lwood

Kakav je ovo naslov? Ljudski ološ? A inače je kakav ološ?



Možda je to neka nova korektnost, da se izuzmu svi osim ljudi !

Na ovoj naslovnici piše: Uhvatite ga živog (Google).


https://bonelli.fandom.com/wiki/Mister_No_59




U ovoj LL Mr No kolor knjizi su 3 epizode:
58) Ljudski ološ (Alfredo Castelli / Franco Bignotti) (3./1980.)
59) Uhvatite ga živa! (Alfredo Castelli / Franco Bignotti) (4./1980.)
60) Uskršnji otok (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (5./1980.)

Vjerojatno treba gledati broj 58 orginala a ne 59.



U pravu si. 58-ica ima naslov Relitti umani.

Po Googleu to bi bilo Ljudske olupine.
U smislu truleža tj. ološa.

Tako da je ono ljudski nepotrebno ako se prevodi kao ološ.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/07/2022 : 15:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ako u turi od recimo 500 komada jedan strip košta 200 kn, to se rasproda... Libellus odluči nadoštampati još 100 komada istog stripa, no cijena onda neće biti 200 kn nego recimo 350 po komadu.

Kod tiskara je šema: što veći broj primjeraka, to manja cijena po komadu... U ofsetnom tisku je to tako, zbog izrade ploča, štelanja stroja, itd... Nije to ko na digitalnom printeru, pritisneš "print" i ista je cijena za 1 ili 10 komada.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 20/07/2022 15:07:14
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 15:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shizma

@ Renky

Pa ljudi traže stotine alternativa, evo u nastanku organizacija redovitog posjećivanja Italiji...ovo kod nas skup sport...zamisli kad
ti jeftinije otići u Italiju i pokupovat stripove, ajme što smo jadni. ...ili nedaj bože printati stripove...ccc
Zar treba još šta reći o cijenama ovdje.

Doduše obogaćujemo poznavanje talijanskog.



Uz dužno poštovanje... meni za odlazak u iole pristojno kino triba vozit 100 km u jednom pravcu ( ili više od 80 ako ću u susjednu državu ).
Tribam li išta dodati.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/07/2022 : 15:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by shizma

@ Renky

Pa ljudi traže stotine alternativa, evo u nastanku organizacija redovitog posjećivanja Italiji...ovo kod nas skup sport...zamisli kad
ti jeftinije otići u Italiju i pokupovat stripove, ajme što smo jadni. ...ili nedaj bože printati stripove...ccc
Zar treba još šta reći o cijenama ovdje.

Doduše obogaćujemo poznavanje talijanskog.



Uz dužno poštovanje... meni za odlazak u iole pristojno kino triba vozit 100 km u jednom pravcu ( ili više od 80 ako ću u susjednu državu ).
Tribam li išta dodati.



Pih, to je kad ne želiš u Podgorsko kino. Vrhunski je opremljeno, skoro ko mali Cinestar, novo sređeno, nove fotelke, digitalna reprodukcija, novo zvučnici, šank s pićem i kokicama...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 15:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Još jedna stvar, nedavno gledao, na ebay.it je čitavu NN kolekciju original moguće kupiti, i to sa popratnim izdanjima a znamo da ih NN ima najviše za 415 eura plus 60 eura poštarina za Hrvatsku. Dakle čitav opus, eto zaokružimo, za 3500 kuna...dajte bacite pogled koliko ide Libellus kolekcija a nisu ni na pola...

Jebote, pa strip je za čitanje, nije neka stručna knjiga pa da mu trebaju korice. Korice su za neke iznimke koje odskaču u serijalu, crtežom, scenarijem ili čim već. Ovo kod nas je zbilja travestija,
neka se nitko ne ljuti.

Edited by - shizma on 20/07/2022 15:12:35
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 15:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shizma

Još jedna stvar, nedavno gledao, na ebay.it je čitavu NN kolekciju original moguće kupiti, i to sa popratnim izdanjima a znamo da ih NN ima najviše za 415 eura plus 60 eura poštarina za Hrvatsku. Dakle čitav opus, eto zaokružimo, za 3500 kuna...dajte bacite pogled koliko ide Libellus kolekcija a nisu ni na pola...

Jebote, pa strip je za čitanje, nije neka stručna knjiga pa da mu trebaju korice. Korice su za neke iznimke koje odskaču u serijalu, crtežom, scenarijem ili čim već. Ovo kod nas je zbilja travestija,
neka se nitko ne ljuti.


Ok, je... u pravu si. Ali isto tako bi se moglo reći za ove tvoje komentare ( moje, bilo čije ). Čemu?
Cijena je takva, meni ne paše, prolazim.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 15:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Renky

Uz dužno poštovanje... meni za odlazak u iole pristojno kino triba vozit 100 km u jednom pravcu ( ili više od 80 ako ću u susjednu državu ).
Tribam li išta dodati.



Pih, to je kad ne želiš u Podgorsko kino. Vrhunski je opremljeno, skoro ko mali Cinestar, novo sređeno, nove fotelke, digitalna reprodukcija, novo zvučnici, šank s pićem i kokicama...



Ah, doći će i to vrime... zasad izbjegavam, dolazak u Podgoru podsjeća me na radne noći provedene doli pa... osjetim se jaaaaaako star i debel.


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 15:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
I to što kažeš.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/07/2022 : 15:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Koliko je to Zagor knjiga jos okvirno?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 15:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shizma

I to što kažeš.


Kako znaš da san star i debel?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 15:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

@Renky
Znas li za Zagora koliko je planiran u boji? Koliko jos knjiga Libellusa? Da skinemo to s q :D



Znaš li ti druže Saviću tko još uz Hajduk živi vječno?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39881 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/07/2022 : 15:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
:) OK, OK. Pitam onako okvirno....
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 20/07/2022 : 15:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by shizma

I to što kažeš.


Kako znaš da san star i debel?



:)

Ma to na komentare o cijenama, bolje star nego pijan...ili ide nekako drugačije. :)
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1031 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/07/2022 : 15:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shizma

Koga briga, kad se odluče imati stvari koje prodaju na lageru, pa jedan primjerak, jedan primjerak, ostavit ću im puno više novaca. Pucaju na sigurno i ne žele riskirat i to je to a drugi čekaju da se oblak 200 kolekcionara raspline pa da promjene politiku. :)

Ne znači to da moraju imati stotine knjiga od svakog broja, to je nemoguće ali ne vidim zašto je neizvedivo svako par mjeseci štancati njihove "ture" ali rasprodane brojeve, sigurno ima zainteresiranih. Kužim, nema velikog profita kao što je sada pa se to nema velikog profita pretvori u izjavu tipa financijski neizvedivo.

Gledajući čisto laički ajde još je i lakše, predlošci postoje, uređivanje već rješeno, prevedeno...jedino što ostaje je tiskari naložit printaj to i to, ono što već jeste.

Ako netko stručno može obrazložiti da nije baš tako volio bih pročitati pojašnjenje.

Evo npr...slijedeća tura, mrno prva knjiga toliko primjeraka, mm prva knjiga toliko primjeraka i tako dalje za sve rasprodane. Nebi bilo dovoljno kupaca, dali je to u pitanju?



Nije to baš tako jednostavno.
Možda si vidio na LL forumu kad je ugrubo Dado R. govorio samo o trošku tiska s cijenama "knjižnog bloka" i koliko stranica taj "knjižni blok" pokriva.

O samom Ugovoru s vlasnicima prava je teško govoriti jer su tajna. Možda je u Ugovoru licenca po broju knjiga ili nešto sasvim treće. Ja ne znam to ali znam da bi LL radio reprinte da ima smisla i isplativosti.

A ostale troškove ne mogu niti procijeniti.

Za primjer imaš "MM Gigant 2" 1. izdanje iz 2005, naklada 500 cijena 115 kuna a drugo izdanje iz 2009, naklada 250 i cijena 195 kuna. Ostalo neprodano 50-tak komada 2. izdanja i to stoji već godinama (od 2009). Dakle oko 9 000 kuna stoji.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/07/2022 : 15:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci
Dakle oko 9 000 kuna stoji.


Da se neko ne ulovi i kaže kako to nije neka cifra... i nije ali radi se o deset godina kroz koje se uz raznorazne akcije prodavalo 200 komada. I opet ni to nije puno kad bi pričali o jednom, dva ili tri reprinta... Za one koji se žele kad im padne na pamet uključiti tribalo bi odraditi stotinjak, par stotina reprinta i tako dalje u kontinuitetu... zar ne?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Marko R
Starting Member



Serbia
66 Posts

Member since 08/03/2015

Posted - 20/07/2022 : 16:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Marko R a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Zar nisu Dade rekli da idu s tim do kraja?
Nevezano dokle to Talijani izbacili


Par puta su pitani za to šta će biti, i nikad nigde nisam video da je išta slično rečeno. Kako bi to uopšte funkcionisalo? Boneli bi dozvolio da neko DRUGI boji njihove stripove? Ili bi bojili samo i isključivo za Libellus? U to stvarno sumnjam. Čak i da je tako, mogu misliti koliko bi tek to podiglo cenu u stratosferu.

quote:
Originally posted by sawitch

Koliko je to Zagor knjiga jos okvirno?


"La Mummia delle Ande" počinje u 562b a završava se u 565 "La città sulla cordigliera". Lib Zagor 91 (najnoviji) sadrži epizode 259, 260 i 261. S obzirom da su u pitanju trobroji: (565-261) / 3 = ~101 je ostalo Libellus Zagor kolora. Dakle nismo još ni na pola.

Edited by - Marko R on 20/07/2022 16:20:14
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12866 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/07/2022 : 16:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by lwood

Kakav je ovo naslov? Ljudski ološ? A inače je kakav ološ?



Možda je to neka nova korektnost, da se izuzmu svi osim ljudi !

Na ovoj naslovnici piše: Uhvatite ga živog (Google).


https://bonelli.fandom.com/wiki/Mister_No_59




U ovoj LL Mr No kolor knjizi su 3 epizode:
58) Ljudski ološ (Alfredo Castelli / Franco Bignotti) (3./1980.)
59) Uhvatite ga živa! (Alfredo Castelli / Franco Bignotti) (4./1980.)
60) Uskršnji otok (Guido Nolitta / Franco Bignotti) (5./1980.)

Vjerojatno treba gledati broj 58 orginala a ne 59.



U pravu si. 58-ica ima naslov Relitti umani.

Po Googleu to bi bilo Ljudske olupine.
U smislu truleža tj. ološa.

Tako da je ono ljudski nepotrebno ako se prevodi kao ološ.


Peyo, u tome je štos, oni odaberu jednu random naslovnicu za trobroj koja im se najviše dopala i tako isto kod odabira naslova knjige (naslov koji možda ne pripada tog originalnoj naslovnici). Nisam sad stručnjak, ali isti naziv je te epizode i u CB biblioteci MN-a (slike ispod) pa vjerojatno nije nikakva pogreška.

Koliko vidim u impressumu za tu CB knjigu tada, Doc Lester (mislim da mu je to nick bio ovdje, pa i na LL-u) je radio prijevod, a lekturu i redakturu naš Curunir, po meni je to "dream team" za taj posao pa su valjda znali što rade i zašto ovakav naslov Nekad nije dobro i da je doslovan prijevod (potrebno je ponekad i malo improvizacije), ali možda je ovdje (moje mišljenje) dodano "ljudski" čisto iz razloga da bi se dodatno naglasio taj šljam, taj "ljudski" ološ.

Bilo bi fora kad bi se Curunir uključio ovdje samo da kaže koju riječ u vezi ovoga..


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 20/07/2022 16:25:22
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000