forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zamislite da ste zagorov scenarist
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

shule71
Starting Member



52 Posts

Member since 08/12/2011

Posted - 25/08/2012 : 18:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send shule71 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Kraj ove priče me posjeća na kralja Arthura.


Tacno. To je Digging i napisao DW forumu.
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=9668.15

Hvala momci,nije trebalo
To samo onako. Na prvu loptu.
Arturijanski uticaj.

http://zagorijana.blogspot.com/

Edited by - shule71 on 25/08/2012 18:24:35
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 26/08/2012 : 01:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42458
Ako vam se svidi onda napišem i ostatak.
Dajte primjedbe, kritike i sl.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/08/2012 : 10:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Digging Billov scenario je ziva ludnica! Potpuno "out of box" razmisljanje, da Zagor postane vampir! Bilo bi to super vidjeti, ali sanse su naravno jednake nuli, osim ako se u Bonelliju ne bi odlucili na novi Zagorov pocetak ili spin-off.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/12/2014 : 18:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ako imate ideja, napišite ih...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/12/2014 : 18:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Imam ja par ideja koje su možda previše ekstravagantne da ih napišem, ne znam kako bi ih ljudi primili. Jednu sam čak i počeo pisati, došao sam do neke šezdesete stranice prvog sveska, baš danas pišem nastavak i zadovoljan sam napisanim, budem poslao nekim forumašima Zagorovcima ako im ne bude smetalo čisto da ih pitam za mišljenje.

Ukratko, radilo bi se o soft rebootu Zagora, ono što sve više fanova i priželjkuje. Malo drukčiji pristup liku i djelu, s većim naglaskom na kontinuitet. Pola epizode bi bila retrospektivna Zagorova prisjećanja na događaje iz njegove mladosti koje još nikada nismo vidjeli koja bi služila kao određeno upoznavanje s likom, a bila bi neizravno vezana za cijelu epizodu, koja bi bila početak te nekakve darkwoodske sage. Zagor bi spasio mladi ljubavni par od određenih članova skupine "Goniči" koja otima većinom fizički sposobne ljude i zarobljuje ih na ogromnom imanju nekog tipa po imenu doktor Hunter, gdje taj lik zajedno s većom skupinom ljudi koji svi skrivaju svoj identitet (cilja se na jedno veliko tajno društvo imućnih osoba koje su zapravo luđaci) gledaju često degutantne "Progone" u kojima su ti oteti ljudi pred raznim natjecanjima i izborima koja su obično vrlo krvava, a isti dr. Hunter ima oko tridesetak ljudi, "Goniče", koji postoje da bi otimali nove ljude i otežavali im život. Kada Zagoru veliki prijatelj bude otet od strane istih ljudi (Rochas, Tonka, Dok, bilo tko bitniji), zaklinje se da će pronaći to tajanstveno imanje i srušiti sustav doktora Huntera, ali iza svega se krije nešto mnogo gore... I tako dalje.

Znam da zvuči bezveze i nepovezano, ali ne mogu ni sve otkrivati a ni opisati što želim napraviti s cjelokupnom pričom. Također, imam još nekih ideja koje bih mogao kasnije napisati ako ih razradim...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/12/2014 : 18:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Imam ja par ideja koje su možda previše ekstravagantne da ih napišem

Ništa nije previše ekstravagantno za ovaj forum, samo ti piši.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 12/01/2015 : 15:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Uffff koliko vremena je prošlo...

Sad bi definitivno imao zrelije ideje... Al čemu izraditi scenarij, kad je to u zrak...
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 12/01/2015 : 18:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da treba napraviti Golnorsku sagu, jedno 10 brojeva, ono kao, Zagor zaglibi u Golnoru i ne može da se vrati...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/01/2015 : 19:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uh, meni je bilo previše i ona jedna Golnorska priča, ne paše mi za Zagora takav svijet prepun fantazije a mislim da ne bi bilo ni dobro prihvaćeno kod tradicionalnih fanova.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 12/01/2015 : 20:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
Koji nekro čovječe
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 13/01/2015 : 17:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Zagoru paše sve. Poanta je da se snalazi u svim žanrovima, nadilazi ih i daje univerzalnu poruku herojstva.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/01/2015 : 17:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Zagor je nadžanrovski strip. Western-avantura-fantazija sa povremenim daškom horora.
Ipak, ne znam je li dobra ideja nešto kao golnorska saga jer postoje brojni čitaoci koji ne vole naročito previše "fantasy" elemenata u Zagoru. Osim toga, Horde zla i nije bila neka epizoda.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 13/01/2015 : 18:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/01/2015 : 18:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.



Evo, npr. čuo sam tvrdnje od nekih starijih čitatelja da je jedini pravi Zagor Zagor u Darkwoodu među indijancima, a ovo ostalo da je nešto drugo, ali da nije Zagor. Tj. Nolitta-Toninelli faza je ono pravo.

Edited by - Zoroasterixx on 13/01/2015 18:42:48
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 13/01/2015 : 18:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.



Evo, npr. čuo sam tvrdnje od nekih starijih čitatelja da je jedini pravi Zagor Zagor u Darkwoodu među indijancima, a ovo ostalo da je nešto drugo, ali da nije Zagor. Tj. Nolitta-Toninelli faza je ono pravo.



Samo njihovo negiranje jedne sjevernoameričke odiseje govori o nerazumjevanju Zagora. I na njih se može primjeniti ona o ljigavim dagonovim sljedbenicima.

Raznih žanrova imaš čak i kod Nollite, on je taj koji je uspostavio nadžanrovskog Zagora, nije to nikakva novotarija. Rekao bih da ti stari čitatelji često pokazuju zapanjujuće nepoznavanje materije.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/01/2015 : 18:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.



Evo, npr. čuo sam tvrdnje od nekih starijih čitatelja da je jedini pravi Zagor Zagor u Darkwoodu među indijancima, a ovo ostalo da je nešto drugo, ali da nije Zagor. Tj. Nolitta-Toninelli faza je ono pravo.



Samo njihovo negiranje jedne sjevernoameričke odiseje govori o nerazumjevanju Zagora. I na njih se može primjeniti ona o ljigavim dagonovim sljedbenicima.

Raznih žanrova imaš čak i kod Nollite, on je taj koji je uspostavio nadžanrovskog Zagora, nije to nikakva novotarija. Rekao bih da ti stari čitatelji često pokazuju zapanjujuće nepoznavanje materije.



Sjevernoamerička odiseja je jedna od najboljih faza Zagora, uz Nolittino zlatno doba naravno.
Rekao bih da neki čitatelji vole u Zagoru neke elemente koji im odgovaraju (western, Chicov humor, indijanci i vojnici i trgovci viskijem npr) a odbacuju Hellingena, Rakosija i paralelne svijetove jer im to ne paše. Zagor čitaju isključivo kao western iako on od početka nije bio zamišljen kao takav.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 13/01/2015 : 18:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.



Evo, npr. čuo sam tvrdnje od nekih starijih čitatelja da je jedini pravi Zagor Zagor u Darkwoodu među indijancima, a ovo ostalo da je nešto drugo, ali da nije Zagor. Tj. Nolitta-Toninelli faza je ono pravo.



Samo njihovo negiranje jedne sjevernoameričke odiseje govori o nerazumjevanju Zagora. I na njih se može primjeniti ona o ljigavim dagonovim sljedbenicima.

Raznih žanrova imaš čak i kod Nollite, on je taj koji je uspostavio nadžanrovskog Zagora, nije to nikakva novotarija. Rekao bih da ti stari čitatelji često pokazuju zapanjujuće nepoznavanje materije.



Sjevernoamerička odiseja je jedna od najboljih faza Zagora, uz Nolittino zlatno doba naravno.
Rekao bih da neki čitatelji vole u Zagoru neke elemente koji im odgovaraju (western, Chicov humor, indijanci i vojnici i trgovci viskijem npr) a odbacuju Hellingena, Rakosija i paralelne svijetove jer im to ne paše. Zagor čitaju isključivo kao western iako on od početka nije bio zamišljen kao takav.




Njihovo pravo...

Ali kad bulazne o tome da je žanrovska raznolikost novotarija, pokazuju da su-neznalice.

Nollita je postavio Zagora za sve žanrove, to je njegova stvar.

Edited by - Poncho on 13/01/2015 18:54:26
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 13/01/2015 : 19:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.



Ovo o Golnorskoj sazi bi bila dobra ideja. To mi se činila dobra ideja još i ranije.
Npr Crni Gospodar se vraća (njegov lik bi trebalo kompleksnije odraditi) zahvaljujući tome, što je Zagorov prijatelj Pjer, prije nego je poslao Zagoru knjigu vremena, prepisao znakove (pismo) iz nje i pohranio u neki sef.
Poanta je da dok god postoji tekst crne knjige, makar u običnoj bilježnici, zlo ne može biti uništeno.
Tako, dark lord šalje svoje sluge ponovo u svijet ljudi da dođu do teksta i donesu ga njemu.
Tu bi mogli imati i pomoć nekih lokalnih zlikovaca i uglavnom Zagor i Čiko se ponovo nađu u Golnoru.
Ovaj put se Crni Gospodar nalazi na poprilično udaljenom mjestu i Zagor tijekom sage upoznaje i druge narode Golnora, prelazi oceane i susreće neke stvari za koje se zna u našem svijetu ali su obavijeni tajanstvenošću i mistikom npr Vojničev rukopis ili zelena djecaiz vulpita i slično.
Bitno je da ne bude kopija budalaština iz zadnjeg Kandraksa i junaka crvene grane.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 13/01/2015 : 20:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.



Evo, npr. čuo sam tvrdnje od nekih starijih čitatelja da je jedini pravi Zagor Zagor u Darkwoodu među indijancima, a ovo ostalo da je nešto drugo, ali da nije Zagor. Tj. Nolitta-Toninelli faza je ono pravo.



Samo njihovo negiranje jedne sjevernoameričke odiseje govori o nerazumjevanju Zagora. I na njih se može primjeniti ona o ljigavim dagonovim sljedbenicima.

Raznih žanrova imaš čak i kod Nollite, on je taj koji je uspostavio nadžanrovskog Zagora, nije to nikakva novotarija. Rekao bih da ti stari čitatelji često pokazuju zapanjujuće nepoznavanje materije.



Sjevernoamerička odiseja je jedna od najboljih faza Zagora, uz Nolittino zlatno doba naravno.
Rekao bih da neki čitatelji vole u Zagoru neke elemente koji im odgovaraju (western, Chicov humor, indijanci i vojnici i trgovci viskijem npr) a odbacuju Hellingena, Rakosija i paralelne svijetove jer im to ne paše. Zagor čitaju isključivo kao western iako on od početka nije bio zamišljen kao takav.



Onaj tko želi samo western nek čita Texa.To je čisti western bez lutanja.
Zagor je pravednik koji pomaže svima.Pustolov spreman propješačiti SAD samo da istjera pravdu ili pomogne starom prijatelju.
Ne znam koliko bi uspjeha imao fantasy...to je specifičan žanr i valjalo bi da priču napiše osoba koja razumije taj svijet.

U Zagoru bih volio vidjeti više mračne atmosfere,više zanimljivih likova koji bi se zadržali u serijalu i češće pojavljivali.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/01/2015 : 20:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zagor je oduvijek bio žanrovski raznolik, nikada nije bio čisti western pa bi tako trebalo biti i dalje ali ipak ne treba previše eksperimentirati. Fantasy svijet nije za njega kao što npr. nije ni kameno doba, srednji vijek ili daleka budućnost na nekom planetu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/01/2015 : 23:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx


Evo, npr. čuo sam tvrdnje od nekih starijih čitatelja da je jedini pravi Zagor Zagor u Darkwoodu među indijancima, a ovo ostalo da je nešto drugo, ali da nije Zagor.


Pa ne znam baš koji su to fanovi, ali rekao bih da su manjina i, kao što Poncho reče, onda oni ne razumiju bit Zagora.
Takvima je bolje da se drže stripova poput Texa.
Klasičnog Zagora su definisale epizode poput Američke odiseje, Hellingen, Rakosi i Kandrax, sve priče sa natprirodnim elementima.


Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/01/2015 : 22:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Držao je Toninelli jedno vrijeme Zagora isključivo u Darkwoodu u ratu sa trgovcima viskijem i odmetnutimm Indijancima, pa je serijal skoro skrahirao.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 16/01/2015 : 18:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Držao je Toninelli jedno vrijeme Zagora isključivo u Darkwoodu u ratu sa trgovcima viskijem i odmetnutimm Indijancima, pa je serijal skoro skrahirao.



Može Zagor u Darkwoodu biti itekako zanimljiv, što uopće ne bi smjelo dolaziti u pitanje, ali kada se to napravi na pravi način. Te priče s random trgovcima viskijem/oružjem i nekim random indijancima na ratnoj nozi su možda najobičnije priče kakve jedan strip koji je smješten u 19. stoljeću u SAD-u može imati, i kao takve ne da su izlizane nego su perverzne. Ne kužim kako nekome to može uopće biti zanimljivo pisati takve epizode i činiti se kao neka svježa ideja. Indijanci u ratu/izvršavanju osvete/nečemu trećem još da, zapravo svakako da, ali to onda mora biti vraški kompleksna priča i s dobrom porukom - npr. Marš očajnika, Gnjev Osaga itd.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/01/2015 : 18:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Te darkwoodske priče nikako ne bi trebale sličiti na ovu Veliki turnir koja je nedavno izašla kod Ludensa. Ako se izuzme boksački turnir ostatak priče je najveći mogući kliše u odnosima indijanaca i bijelaca, osim što je tema izlizana u ovom slučaju je još i scenarist prerano otkrio sve postupke koje će negativci napraviti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/01/2015 : 22:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by velka031

Držao je Toninelli jedno vrijeme Zagora isključivo u Darkwoodu u ratu sa trgovcima viskijem i odmetnutimm Indijancima, pa je serijal skoro skrahirao.



Može Zagor u Darkwoodu biti itekako zanimljiv, što uopće ne bi smjelo dolaziti u pitanje, ali kada se to napravi na pravi način. Te priče s random trgovcima viskijem/oružjem i nekim random indijancima na ratnoj nozi su možda najobičnije priče kakve jedan strip koji je smješten u 19. stoljeću u SAD-u može imati, i kao takve ne da su izlizane nego su perverzne. Ne kužim kako nekome to može uopće biti zanimljivo pisati takve epizode i činiti se kao neka svježa ideja. Indijanci u ratu/izvršavanju osvete/nečemu trećem još da, zapravo svakako da, ali to onda mora biti vraški kompleksna priča i s dobrom porukom - npr. Marš očajnika, Gnjev Osaga itd.



Slažem se, ideja je manje bitna, izvedba iste je ono što stvara razliku. Naveo si baš dvije legendarne priče čija se radnja odvija u Darkwoodu... Ali da, to je Nolitta.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000