forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zamislite da ste zagorov scenarist
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2012 : 12:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moze i u 2 redovne zasto da ne?
Imam jos par ideja, kad ih razradim napisacu ih ovde u skracenom obliku pa da i to prokomentarisemo.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 24/08/2012 : 13:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC
Ti ovo jos pod utiskom Spidermana 3?



Meh, krš film, ali treba malo mraka uvesti u Zagora ako već traje toliko godina... Hajmo realno, Zagor je još u onome što se u Americi dalo okarakterisati kao Silver age, s tim što se često osvrće na klasični Golden age. Treba malo Bronze age/Modern age uvesti, napraviti neku tranziciju, kao što je to u ostalim novijim Bonelli junacima.

E sad, pitanje je da li bi to radilo kod Zagora, koji je osmišljen da traje, za razliku od fantastičnih priča koje su odrađene kod Demijana, Magičnog, Cassidyja, Barrona i Caravana. To su (nažalost) ograničene serije i zato je mračna priča uspevala kod njih. To je pravo bronzano, čak moderno doba stripa koje Zagor možda neće nikad moći da ostvari...

Ali opet, lepa ideja (bar u mojoj glavi)...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2012 : 17:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja imam ideju!{ali nije zajebancija,mislim da je dobra ideja}
Zagor u borbi sa nekim Indijancem biva ranjen u ruku otrovnom strelicom. indijanci se spremaju da dokrajce Zagora koji je pao u komu, ali u poslednjem casu stizu Tonka i Chiko i vode Zagora u selo mohavka da ga izleci Mnogooki.
Mnogooki kaze kako je dao sve moguce lekove koje je mogao da mu da i da je sada sve na Zagoru da se sam izbori sa otrovom.

Zagor onda pocinje da sanja kako je u podnozju neke ogromne planine i ne zna kako je tu stigao ni gde da ide.
Zatim srece trojicu misterioznih monaha kiji mu govore da idu da se popnu na planinu da pronadju ISTINU.
Zagor im se pridruzuje i oni se penju i susrecu silna cudovista sa kojima Zagor mora da se bije
Na kraju monasi odmaknu tj. nestanu i Zagor mora sam da se penje.
Zagor,iscrpljen i izubijan i krvav, pokusava da se popne uz skoro vertikalnu liticu dok vetar i sneg fijucu okolo njega.
Zagor pada.
Ponovo pokusava da se popne, ali ponovo pada.
Izgovara reci: Nemoguce je!, i pada u san.
U snu vidi jednog od trojice monaha koji mu govori Jesi li zaboravio? i Zagoru se pred ocima smenjuju slike njegovih roditelja, zapaljene kuce, skitnice Ficija, Chika, Helingena, Tonkei svih bitnijih dogadjaja u njegovom zivotu.
Zagor otvara oci i kaze: "Nisam zaboravio, moguce je!" AAAHYAAAAAK!
I krece da se penje uz planinu dok ne stigne do vrha i ne vidi prelepe oblake i zalazak sunca.
Onda kaze: Hvala monase bez imena.

Zagor se budi iz kome, pobedio je otrov.


Eto to je skracena verzija, dodo bih ja tu jos par stvari i bio bi odlican Gigant ili Maxijevac.
Sta vi mislite jel valja ovo ista ili ne?
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 24/08/2012 : 18:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, zvuči mi kao ona kolor epizoda sa Demonskom Maskom :)



Ali fino razmišljaš, to bih definitivno pročitao

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15

Edited by - -jeremija- on 24/08/2012 18:06:24
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2012 : 18:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pojedini dijelovi se mogu naci u razlicitim pricama, tj. vec su poznati, ali ok, slicno je i kod SBE scenarista po tom pitanju.
Pomalo konfuzno, najvise mi se ne svidja cinjenica da se cijela prica odvija u snu/komi.
Ono sto je vazno to je istjerivanje pravde, ne mogu ga "neki" Indijanci na pocetku price napasti i onda se zaboraviti na njih.
Nesto mi nije jasno, kakvu ISTINU treba Zagor da pronadje?
On u stvari vidi u flesbeku dogadjaje iz proslosti, nema tu nista novo da sazna sto vec nije znao, ali ne znam kakve to veze ima sa "istinom".
Jesi li citao epizodu "Sveti breg"(ZS Hiljadu lica straha)?
Jos nesto, Mnogooki je vrac Mohikanaca.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 24/08/2012 : 19:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Evo moje ideje:
Zagor i Chico su pozani u Nortfolk gdje se susreću s onim policajcem iz Carevog pečata te Virginijom i GB posadom. Tada baš kada Zagor treba biti nasamo s Virginijom, dolazi Frida koja se ukrcala na GB u Europi.
Ubrzo saznaju da se Rakosi vratio, ali da je dao "vampirsku zakletvu" u kojoj on surađuje s jednim dječakom koji se bori protiv šljama u tom lučkom gradu i sada ga oni moraju zaustaviti.
Ma kako se piše scenarij za strip neka mi netko da link pa ću lakše objasniti.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2012 : 19:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Evo moje ideje:
Zagor i Chico su pozani u Nortfolk gdje se susreću s onim policajcem iz Carevog pečata te Virginijom i GB posadom. Tada baš kada Zagor treba biti nasamo s Virginijom, dolazi Frida koja se ukrcala na GB u Europi.
Ubrzo saznaju da se Rakosi vratio, ali da je dao "vampirsku zakletvu" u kojoj on surađuje s jednim dječakom koji se bori protiv šljama u tom lučkom gradu i sada ga oni moraju zaustaviti.
Ma kako se piše scenarij za strip neka mi netko da link pa ću lakše objasniti.


Izbaci tog djecaka i "vampirsku zakletvu" i cijela prica(u stvari ideja) je i vise nego dobra.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 24/08/2012 : 19:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Osobno da sma scenarist na Zagoru napravio bi neki dramaticni event di bi aksuli umrli neki od glavnih likova iz zagor univerzuma i kasnije kako bi to utjecalo na samoga zagora, znaci da aksuli se nekaj desi kaj u sljedecim brojevima i na dalje ce s eosjetiti posljedice istoga.

Npr. Dođe neki bad guy stari/novi i spali dio darkwooda ( radi osvete zagoru? suska se d aje nafta u tom podrucju pa npr. neki beskrupuluzni biznismen? ) i indijanska plemena neka pobije, umiru mohawke s tonkom na čelu dok zagor nemocno gleda, drunky duck umire spasavajuci chicu zivot i tako dobijemo neki fucking character developemnt od chice di bi u sljedecim brojevima bio pamentiji il slicno, umire doc rochas u zrtvi da spasi zagora itd., ima milijun verzija ovoga ali najbitnije bi bil oda kansije se osjete te posljedice i rade reference na isto
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2012 : 19:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Potraga za naftom?
Oko 1830. godine?
Tesko.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 24/08/2012 : 20:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
King, imaš jedan primer potrage za naftom u MV SC #4 "Čudovište"...
(Daleko od toga da je dobar, ali je primer)

Traže Ameri naftu otkad znaju za sebe.

Istina, njihova ozbiljnija eksploatacija nafte počinje krajem 19. veka, ali to bi mogla da bude odlična "intro" tema, čisto nešto zanimljivo da se obradi...

Nisu ljudi vozili ni helikoptere na drva, ali su to strpali u Zagora...

Rakete u 19. veku? Ima u Zagoru DALEKO većih pizdarija od nafte...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15

Edited by - -jeremija- on 24/08/2012 20:35:19
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2012 : 20:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nafta kao industrijska proizvodnja nastaje tek u drugoj polovici 19 vijeka, dakle u vrijeme avantura Magicnog Vjetra, Ken Parkera i Texa.
Zagorove avanture se odvijaju nekoliko decenija ranije, oko 1830. godine.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 24/08/2012 : 20:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Može se lako staviti u kontekst sa Ikarovim Perom. U fazonu, lik je našao novo gorivo, bla bla bla...

U svakom slučaju, poenta je da nije bilo naftne eksploatacije, ali isto tako ni helikoptera na drva, televizijskog prenosa, kamera, džinovskih metalnih robota koji mogu da obitavaju na dnu jezera bez da zarđaju...

U pričama o Helingenu ima stvari koje su se ostvarile tek pre nekih 50ak godina... Osim podmornica, to recimo da može da bude u Helingenovo i Zagorovo vreme, ali ostalo... Ne vidim da bi nafta bila TOLIKI promašaj...

P.S. Izvinjavam se za MV, stvarno sam omašio period... Mozak mi ukuvao na vrućini

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15

Edited by - -jeremija- on 24/08/2012 20:44:54
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2012 : 20:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Tu se ipak radilo o ludim naucnicima koji su bili ispred svog vremena.
Moglo bi funkcionisati ako se pojavi neki ludi naucnik sa masinom za busenje.
Ali zasto se onda ograniciti sa potragom za naftom, zasto ne preci odmah na benzinske pumpe?!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 24/08/2012 : 20:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Kažem samo da bi storyline mogao da bude recimo: Zagor prati nekog naučnika (sa ekspedicijom) koji istražuje deo Darkwooda, a to čini kao uslugu majoru Fort Pitta. Divljak kakav jeste, Zagor ne kapira iz prve o čemu se radi, sve dok to nekako ne sazna (nešto bezazleno).

S obzirom na to da nafta nastaje nakon raspadanja biljnog i životinjskog, ljudskog sveta, bla bla, potraga ih dovodi do indijanskog groblja, dolaze u sukob sa indijancima, naučnik umire, Zagor i neki članovi ekspedicije se izvuku nekako, Zagor međutim uništava sve zapise i istraživanja dotičnog naučnika shvatajući da će to uništiti mir u Darkvudu.

I imaš Zagora, heroja koji je za par decenija usporio proces naftne eksploatacije. A i ne bi bio prvi put da uništi velika naučna otkrića, poput svih onih Helingenovih, onda recimo ono čudovište koje je pronašao sa onim evropskim naučnicima, isto tako je sprečio i onog britanca koji je doveo samuraje da bi eksploatisao srebro...

Opinions?

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2012 : 21:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, tako nekako bi moglo, sa dosta objasnjenja.
Ja, kada bih napisao scenario koji bih mislio da posaljem Buretu, preskocio bih naftu.
Lako je moguce da bi Bure bacio scenario u smece cim bi vidjeo rijec nafta. Mozda bi onda bilo kasno za objasnjenja.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 24/08/2012 : 21:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Ne kažeš nafta. Iskoristiš neki geološki pojam. Nisu je oni tada zvali nafta. Odnosno, "oil". Kažeš samo "supstanca nastala raspadanjem biljnih i životinjskih ostataka koja se može koristiti kao gorivo."

I onda jedan kadar u kome u bolesnim naučničkim očima vidiš viziju budućnosti, sve mašine koje će raditi na to gorivo.

I taman da izusti neku reč, prc, mrtav je.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2012 : 21:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
evo dva interesantna topika gdje smo nedavno Rick, Patak, ja i jos nekoliko ljudi malo naglabali sta i kako:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42076

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42106
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 24/08/2012 : 21:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Dobre ideje :D


Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 25/08/2012 : 11:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ja bih recimo želio da se vrate u Green Spot... Kao, da tamo opet imaju problema s crncima a ovaj puta oni prakticiraju voodoo... To bi bilo dobro... I još Marie Laveau da je u priči!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 25/08/2012 : 13:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Ideja ima na pregršt.

Pre svega treba malo uhvatiti normalan ritam što se tiče nekog vremenskog toka u Zagijevom serijalu, dakle ne razvlačiti na jednu godinu ono što je po svoj logici i nekim smernicama samih autora normalno da se desi u 3 ili više.
Oženiti Zagora ili barem namestiti da ima recimo sina.Ako je mogao Tarzan, zašto ne bi i Zagor?
Pogurati serijal malo do Američko-meksičkog rata koji je bio od 1846. do 1848. godine.Ionako se događaji u najnovijim epizodama dešavaju grubo gledano negde oko 1840. godine, dakle nije tako daleko od toga.

Crtajući Zagora trebalo bi da se vidi malo i kako godine prolaze, nelogično je da bude isti i u ovim poslednjim epizodama kao i na početku serijala.

Treba vratiti i neke indijanske poglavice poput na primer Šenankara poglavice Tunikana koji je nasledio Tavara i više ga posle nismo videli, zatim Akenata poglavice Vajandota, Gotama poglavice Delavara.....

Bezveze je da se sa svakom novom pričom izmišljaju neke nove poglavice koje se više nijednom neće pojaviti i da se pravi recimo gomila istih plemena (glupost je da se Oneide recimo spominju nekoliko puta i da to svaki put vude neko njihovo drugo pleme samo zato što određeni scenarist ne ume da se nadoveže na nešto što je napisao neki njegov prethodnik) , tu su barem u Nolitino doba postojali neki red i kontinuitet.

Edited by - tumen on 25/08/2012 14:00:18
Go to Top of Page

shule71
Starting Member



52 Posts

Member since 08/12/2011

Posted - 25/08/2012 : 14:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send shule71 a Private Message  Reply with Quote
Digging Billov scenario za zavrsetak serijala o Zagoru sa Darkwooda:
Civilizacija stize u Darkwood. Zagora hapse zbog uzurpiranja zakona i smestaju ga u zatvor. Cika kao ilegalnog imigranta vracaju u Meksiko gde mu sude zbog dezerterstva i ubistva meksickog generala. Osudjuju ga na smrt vesanjem. Zagora osudjuju na 15 godina (dobrih 5 mu je dodato zbog vredjanja suda i mlacenja sudskih strazara) i posto su politicari s kojima je imao veze izgubili izbore, njihovi protivnici u zelji da im napakoste, uticu na to Zagor bude smesten u isti zatvor gde i vecina onih sa kojima se sukobio i smestio ih iza brave. Bez i jednog prijatelja, okruzen onima koji ga mrze, Zagor saznaje da je Ciko obesen i u trenutku ocaja gubi prisebnost, sto koristi banda kojoj je na celu Mortimer (koji je u medjuvremenu prebacen u isti zatvor) i pretuku ga na smrt. U tom trenutku dolece Ilenija Varga, ujeda Zagora i pretvara ga u vampira. Od nje saznaje da je isto ucinila i sa Cikom, koji im se u medjuvremenu pridruzuje. Njih troje organizuju vampirsku osvetnicku bandu i stvaraju vojsku vampira od Zagorovih prijatelja.
Vlada SAD, nemocna da resi problem zove u pomoc Mari Lavo, koja uz pomoc nekromanta uspeva da ozivi Belu Rakosija i oni se suprotstavljaju Zagoru. U to se umesa Vendigo koji ponovo ozivljava Helingena i nastaje opsti picvajz. Mari Lavo, po obicaju, menja stranu i pridruzuje se Zagoru i Ileniji, dok Helingen, Vendigo i Rakosi ucenjuju vladu SAD trazeci vise sredstava za Helingenove izume, kao bi mogli da doakaju Zagoru i ostalima.
Medjutim, Ciko pada u depresiju jer vise ne moze da jede i pusta da ga sagori sunce. Zagor od ovoga ne uspeva da se oporavi i napusta Ileniju i odlazi na Grenland. Tamo se zatvara u jednu pecinu, koju ubrzo okuje led i spava vise od hiljadu godina. Krajem 29. veka on se budi iz sna, popije krv nekolicini meteorologa koji su tu imali stanicu i shvata da se svet promnenio u 3LPM. Zbog toga se vraca u pecinu i nastavlja hibernaciju do trenutka kada ce ponovo biti potreban Darkwoodu.

http://zagorijana.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2012 : 15:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@ King. To je samo ideja, treba jos da se razradi, a istina koja je na vrhu planine to treba citalac da protumaci... :)
Citao sam Sveti Breg i to mi je jedna od najdrazih ne-Nollitinih prica, odatle sam dobio ideju za Flasbackove:) A Mnoogoki je dosao da bi pomogao Zagoru posto su mu Tonka i Chiko poslali dimne signale{ala sam se izvukao :) }
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/08/2012 : 15:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by King Warrior

evo dva interesantna topika gdje smo nedavno Rick, Patak, ja i jos nekoliko ljudi malo naglabali sta i kako:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42106



Ono moje je hebeno komplikovano. Ono sta tamo stoji nije ni peti deo celog klupka, doslovno je uvod. Scenario je zavrsen i ispeglan, spremno je za ilustrovanje (15 tabli je u olovci)

BTW tabla 1 se brise, moram nacrtati novu


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 25/08/2012 : 16:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by shule71

Digging Billov scenario za zavrsetak serijala o Zagoru sa Darkwooda:
Civilizacija stize u Darkwood. Zagora hapse zbog uzurpiranja zakona i smestaju ga u zatvor. Cika kao ilegalnog imigranta vracaju u Meksiko gde mu sude zbog dezerterstva i ubistva meksickog generala. Osudjuju ga na smrt vesanjem. Zagora osudjuju na 15 godina (dobrih 5 mu je dodato zbog vredjanja suda i mlacenja sudskih strazara) i posto su politicari s kojima je imao veze izgubili izbore, njihovi protivnici u zelji da im napakoste, uticu na to Zagor bude smesten u isti zatvor gde i vecina onih sa kojima se sukobio i smestio ih iza brave. Bez i jednog prijatelja, okruzen onima koji ga mrze, Zagor saznaje da je Ciko obesen i u trenutku ocaja gubi prisebnost, sto koristi banda kojoj je na celu Mortimer (koji je u medjuvremenu prebacen u isti zatvor) i pretuku ga na smrt. U tom trenutku dolece Ilenija Varga, ujeda Zagora i pretvara ga u vampira. Od nje saznaje da je isto ucinila i sa Cikom, koji im se u medjuvremenu pridruzuje. Njih troje organizuju vampirsku osvetnicku bandu i stvaraju vojsku vampira od Zagorovih prijatelja.
Vlada SAD, nemocna da resi problem zove u pomoc Mari Lavo, koja uz pomoc nekromanta uspeva da ozivi Belu Rakosija i oni se suprotstavljaju Zagoru. U to se umesa Vendigo koji ponovo ozivljava Helingena i nastaje opsti picvajz. Mari Lavo, po obicaju, menja stranu i pridruzuje se Zagoru i Ileniji, dok Helingen, Vendigo i Rakosi ucenjuju vladu SAD trazeci vise sredstava za Helingenove izume, kao bi mogli da doakaju Zagoru i ostalima.
Medjutim, Ciko pada u depresiju jer vise ne moze da jede i pusta da ga sagori sunce. Zagor od ovoga ne uspeva da se oporavi i napusta Ileniju i odlazi na Grenland. Tamo se zatvara u jednu pecinu, koju ubrzo okuje led i spava vise od hiljadu godina. Krajem 29. veka on se budi iz sna, popije krv nekolicini meteorologa koji su tu imali stanicu i shvata da se svet promnenio u 3LPM. Zbog toga se vraca u pecinu i nastavlja hibernaciju do trenutka kada ce ponovo biti potreban Darkwoodu.



Ovaj strip bih kupio i uramio. I okačio na sred sobe.

Ima malo promena koje bih uneo, ali ovo je genijalno.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 25/08/2012 : 18:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Kraj ove priče me posjeća na kralja Arthura.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000