forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zamislite da ste zagorov scenarist
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 26/09/2010 : 11:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message  Reply with Quote
Nek nam je živ i zdrav Duh sa sekirom još 100 godina i mi sa njime, amin
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 26/09/2010 : 14:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Mozda vise prica u kojima Zagor srece poznate licnosti onoga vremena.Recimo,The Simpsons su,svakako,interesantni i zbog toga,bar meni.Mozda cak i neki susret sa Teslom koji se,slucajno,vratio u Zagorovo doba prilikom nekog eksperimenta ili na tajnoj izradi vremeplova,pa mu Zagor pomaze da se vrati u svoje vreme. Nesto kao Povratak u buducnost 3
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/09/2010 : 21:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Neću reći o čemu bi pisao da sam scenarist, jer za to nemam ideje niti talenta (da, puno mi obećava ta južnoamerička turneja), ali da sam gazda u Bonelliju znam što bih napravio - otpustio pojedine scenariste koji sada rade i već broj crtača. Pa neće valjda Gamba crtati Povratak Liberty Sama!!??
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 26/09/2010 : 21:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
To je vjerojatno nacrtano još devedesetih, jer sam pročitao da se Gamba bio razbolio, nadam se da je ozdravio. Čovjek ima 84 godine, svaka mu čast!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4277 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/09/2010 : 09:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
da..to su epizode koje su davno nacrtane a nikad nisu objavljene..sem te gambine ima i jedna od pini segne
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/09/2010 : 09:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Dobar je duh. Epizode koje dolaze ulivaju nadu da se Zagorova odiseja nastavlja . Duh i Tex su jedino sto pratim/sto cu pratiti od Bonellija kod nas.

Edited by - kasper on 27/09/2010 10:01:08
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 27/09/2010 : 13:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

da..to su epizode koje su davno nacrtane a nikad nisu objavljene..sem te gambine ima i jedna od pini segne


Tko je uopće Pini Segna? Je li taj tip još živ? Ima li negjde njegova slika? Tražio sam, ali neuspješno...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 27/09/2010 : 16:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by dzoni

da..to su epizode koje su davno nacrtane a nikad nisu objavljene..sem te gambine ima i jedna od pini segne


Tko je uopće Pini Segna? Je li taj tip još živ? Ima li negjde njegova slika? Tražio sam, ali neuspješno...


Pini Segna je jedan od crtača ''stare garde'', koji je nacrtao par Zagorovih epizoda u klasičnom Nolitinom razdoblju, zlatnom dobu klasičnog Zagora. Na primjer, nacrtao je drugo pojavljivanje kralja Gutruma, ''Ljudoždere iz Green Spota'', onu priču sa duhovima španskih konkvistadora... Malo pretraži sajt. Meni se njegov crtež ne sviđa, jer je na mnogim mjestima, blago rečeno, izopačen i previše čudan. Ova epizoda koju sad objavljuju je stara, nikada objavljena priča... Ne znam da li je živ, ali svakako nije aktivan na ovom serijalu.

Edited by - Mhejl on 27/09/2010 16:30:23
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 27/09/2010 : 18:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12
Tko je uopće Pini Segna? Je li taj tip još živ? Ima li negjde njegova slika? Tražio sam, ali neuspješno...







http://pinisegna.blogspot.com/








Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4277 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/09/2010 : 18:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kad je vec res o pini segni...jos kao decak citao sam njegove epizode..pre nekih 2o i nesto godina....nikad mi se nije dopadao njegov crtez...cime se bavio posle zagora?....
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4277 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/09/2010 : 19:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
aaa.vidim na italijanskom ...posle je napustio sergio bonellija i bavio se crtanjem nekih drugih stripova....zanimljivo...pini segna je rodjen 1925..borio se u partizanskim grupama..rodjen je u firenci...1945 se preselio u milamo..1946 pocinje raditi kao crtac stripova..veoma je bio cenjen u to vreme..radio je za razne kuce,,,crtao je i zoroa...agenta k6..nevidljivog coveka...teksas bila...malog vuka...i mnogo slicnih tadasnjih junaka za razne kuce...u sergio bonelli dolazi krajem 70 tih godina 20 veka....za zagora je nacrtao sledece epizode
Zagor n.141 “I due Ostaggi”(aprile 1977), da pag. 60 a pag. 98, “La Macchia Verde” (di Guido Nolitta/Pini Segna);

-Zagor n.142 “I cannibali di Green Spot” (maggio 1977);

-Zagor n.143 “Masai Killer” (giugno 1977);

-Zagor n.144 “Il Signore dei Serpenti” (luglio 1977);

Zagor n.152 “Missione Compiuta!” (marzo 1978), da pag. 42 a pag. 98, “Il mistero di Tampa Town” (di Alfredo Castelli/Pini Segna);

-Zagor n.153 “Fantasmi!” (aprile 1979);

-Zagor n.165 “La resa dei Conti” (aprile 1979), da pag. 37 a pag. 98, “Morte di uno sceriffo” (di Decio Canzio/Pini Segna);

-Zagor n.166 “Incendio a Forte Jericho” (maggio 1977);

-Zagor n.167 “L’uomo Invisibile” (giugno 1977);

-Zagor n.170 “Banditi senza volto” (settembre 1979) di NolittaPini;

-Zagor n.171 “Viaggio senza Ritorno” (ottobre 1979);

-Zagor n.172 “L’Ultimo Vichingo”;

-Zagor n.221 “Colpo su Colpo” (dicembre 1983), da pag. 55 a pag. 98, “Un uomo nella notte” (di Tiziano Sclavi/Pini Segna).

-Zagor n.222 “Il Profeta” (gennaio 1984).
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 27/09/2010 : 19:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
ja također ne volim njegov crtež. čudan je i karikaturalan, najlošiji mi je u "posljednjem vikingu" gdje je pojedine likove crtao odvratno, ali biti će zanimljivo vidjeti ga nakon toliko godina.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4277 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/09/2010 : 19:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
1983 napusta sergio bonelli..i prelazi u manje poznatu izdavacku kucu koja izdaje neke druge junake sa drugacijom tematikom....pocetkom 90 tih godina-polako pocinje prestajati sa radom i samo povremeno nacrta nesto..1995 dobija nagradu za strip stvaralastvo...potpuno napusta strip...sredinom 90 tih.......sada ima 85 godina i ne radi,,,odmara u penziji...
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 27/09/2010 : 19:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by Zagor12
Tko je uopće Pini Segna? Je li taj tip još živ? Ima li negjde njegova slika? Tražio sam, ali neuspješno...







http://pinisegna.blogspot.com/










Nevjerovatno kako simpatično izgleda na prvom crtežu, ja sam mislio da izgleda kao neki ljutiti bradati starac, a ovaj portret... uh, nikad ne bi pomislio da je to crtao isti onaj tip koji je nekada uništavao Zagora.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4277 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 27/09/2010 : 19:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
postavite sliku pini segne i u folder slike crtaca i scenarista..zasluzio je da bude u drustvu ostalih asova.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/09/2010 : 20:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Sada mi je jasno zašto lik onako mutavo crta. Pa on voli popiti, bit će da je non stop pijan!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/09/2010 : 14:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ne vjerujem, da je pijan dobio bi dodatnu inspiraciju.
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
257 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 28/09/2010 : 19:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Ma dovoljno je pogledati fotke ostalih crtača u topicu s fotografijama crtača i uvjeriti se kako skoro svi izgledaju ko ko kronični cugeri...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 29/09/2010 : 07:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Eto ime za junaka:Kronik Cuger
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/08/2012 : 15:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Sorry ljudovi što dižem ovaj prastari topic iz mrtvih, no palo mi je na pamet par ideja... A vidim da ima nekih novih članova koji su Zagorovi fanovi pa možda i oni imaju nekih ideja...

Zagor dobiva pismo kako se Frida vratila u Ameriku, ostavila onog grofa s kojim se htjela vjenčati i da se želi vidjeti sa Zagorom. Zagor i Chico tako odlaze u grad u kojemu je Frida, nazovimo ga Bluefield. Trebaju se naći u lokalnom hotelu. Njih dvojica tamo dolaze i na recepciji upitaju u kojoj sobi je Frida Lang, a tip na recepciji kaže da nikad nije čuo za nju... Zagor i Chico ostanu zbunjeni te odlaze u saloon pitati nekoga je li možda čuo za nju... Ne dobivaju nikakvih informacija o njoj... Tako oni odlaze, zbunjeni i pomalo ljuti. Na putu kući bivaju napadnuti od čudnih ljudi koji imaju crne poveze preko očiju. Oni se bore bolje od Zagora, jako su izvježbani, imaju savršenu tehniku i na kraju poraze i Zagora i Chica... Oni se bude u nekoj tamnoj prostoriji, punoj vlage, s kamenim zidovima, u lancima, kao u najšugavijem zatvoru. Prostorije nema prozora, potpuni je mrak. Iznenada začuju jezovit glas koji govori nešto u stilu "Vaš put završava ovdje..." Zagor zaurla "GDJE JE FRIDA!?" a onaj jezoviti glas se počne smijati i odvrati "Njoj nije ništa... Zasad" Tada Zagor osjeti čudan miris i opet padne u nesvijest. Probudi se za par sati u potpuno bijeloj sobi, ležeći na bijelom krevetu koji je jedini predmet koji se nalazi u njoj. Soba, kao i ona tamnica, nema prozora. No, Zagor uoči vrata. Digne se, još pomalo ošamućen i izađe van iz prostorije. Sad se nalazi u jednom isto tako potpuno bijelom, uskom hodniku. Učini mu se kao da hodnik nema kraja. Počinje hodati i nakon pola sata dođe do kraja hodnika gdje su jedna vrata. Otvori ih i istog trena primi užasno jak udarac. Odleti nekoliko metara unatrag i tada ugleda mladića od kojeg je po tjelesnoj građi dvaput jači, bar se tako čini. Zagor, bez oružja, pohita prema mladiću, ali on se izmakne. Zagor se popikne i padne na prag prostrane sobe u kojoj su Chico, Frida i još puno ljudi koje Zagor nikada nije vidio. Zabavljaju se, plešu, piju, jedu... Izbezumljen, Zagorse pridigne i dođe do Chica i Fride i upita ih što se dešava, ali oni kao da ga ne čuju...

KRAJ PRVOG DIJELA!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/08/2012 : 21:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
a ja gledam prvu stranicu i pitam se kakvi su sad ovo sve novi likovi sa po 4-5 zvezdica "kilometraze" da bih tek na 4.strani zapazio datume...jesi me, brate!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 23/08/2012 : 22:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Evo ideja od novog člana:

Poubijati određene likove, napraviti jednu avanturu koja će služiti kao uvod u mnogo mračnijeg Zagora. Recimo, još jedan dosadni povratak Fride k Zagoru iz ne znam kog razloga, s tim što će ona biti ubijena. E onda jedna saga o Zagorovom ludilu, uopšte, jedan mnogo, mnogo mračniji Zagor, koji pravdu sprovodi sekirom a ne rečima, koji sam presuđuje, Zagor koji ne traži pravdu nego osvetu.

Eventualno bi, uz pomoć najbližih, prevazišao sve to i vratio se da bude stari smor sa malo izraženijom dramom u pričama. Mnogo ih je živih brate...

E takva jedna saga pa mi ne bi bilo žao da umrem :D

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 24/08/2012 : 11:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

Evo ideja od novog člana:

Poubijati određene likove, napraviti jednu avanturu koja će služiti kao uvod u mnogo mračnijeg Zagora. Recimo, još jedan dosadni povratak Fride k Zagoru iz ne znam kog razloga, s tim što će ona biti ubijena. E onda jedna saga o Zagorovom ludilu, uopšte, jedan mnogo, mnogo mračniji Zagor, koji pravdu sprovodi sekirom a ne rečima, koji sam presuđuje, Zagor koji ne traži pravdu nego osvetu.

Eventualno bi, uz pomoć najbližih, prevazišao sve to i vratio se da bude stari smor sa malo izraženijom dramom u pričama. Mnogo ih je živih brate...

E takva jedna saga pa mi ne bi bilo žao da umrem :D

Ti ovo jos pod utiskom Spidermana 3?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2012 : 12:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja imam ideju!{ali nije zajebancija,mislim da je dobra ideja}
Zagor u borbi sa nekim Indijancem biva ranjen u ruku otrovnom strelicom. indijanci se spremaju da dokrajce Zagora koji je pao u komu, ali u poslednjem casu stizu Tonka i Chiko i vode Zagora u selo mohavka da ga izleci Mnogooki.
Mnogooki kaze kako je dao sve moguce lekove koje je mogao da mu da i da je sada sve na Zagoru da se sam izbori sa otrovom.

Zagor onda pocinje da sanja kako je u podnozju neke ogromne planine i ne zna kako je tu stigao ni gde da ide.
Zatim srece trojicu misterioznih monaha kiji mu govore da idu da se popnu na planinu da pronadju ISTINU.
Zagor im se pridruzuje i oni se penju i susrecu silna cudovista sa kojima Zagor mora da se bije
Na kraju monasi odmaknu tj. nestanu i Zagor mora sam da se penje.
Zagor,iscrpljen i izubijan i krvav, pokusava da se popne uz skoro vertikalnu liticu dok vetar i sneg fijucu okolo njega.
Zagor pada.
Ponovo pokusava da se popne, ali ponovo pada.
Izgovara reci: Nemoguce je!, i pada u san.
U snu vidi jednog od trojice monaha koji mu govori Jesi li zaboravio? i Zagoru se pred ocima smenjuju slike njegovih roditelja, zapaljene kuce, skitnice Ficija, Chika, Helingena, Tonkei svih bitnijih dogadjaja u njegovom zivotu.
Zagor otvara oci i kaze: "Nisam zaboravio, moguce je!" AAAHYAAAAAK!
I krece da se penje uz planinu dok ne stigne do vrha i ne vidi prelepe oblake i zalazak sunca.
Onda kaze: Hvala monase bez imena.

Zagor se budi iz kome, pobedio je otrov.


Eto to je skracena verzija, dodo bih ja tu jos par stvari i bio bi odlican Gigant ili Maxijevac.
Sta vi mislite jel valja ovo ista ili ne?
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/08/2012 : 12:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Valja, ali trebaš tu ubaciti još puno toga da postane Gigant ili Maxi. Ja bi ovu priču smjestio u najviše dva broja redovne serije.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000