forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Aldebaran
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/11/2011 : 19:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
A što je ovo Terres Lointanes serijal? Kao da je isto temeljen na Aldebaranu i vezanim trilogijama, jel to vezano jedno s drugim?

Aldebaran mi se svidio, nije savršen, naravno, i ne zadovoljava u ama baš svim dijelovima... A vjerojatno Leo nije ni dalje od toga htio ići. No nekako mi prema svim ovim tu prikazanim albumima izgleda kao da Leo ima nekakvu tendenciju ponavljanja, iz albuma u album. Već sad ga neki optužuuju za nedostataka mašte. Možda se varam(o), al to ću moći tek provjeriti u sljedećem albumu kad ga Markos izda.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 03/11/2011 : 20:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

A što je ovo Terres Lointanes serijal? Kao da je isto temeljen na Aldebaranu i vezanim trilogijama, jel to vezano jedno s drugim?





Na holandskom objavljeni kao Daleki svjetovi (Verre werelden)

Crtez : Icar
Tekst : Luis Eduardo de Oliveira (Léo)

Pokusao sam procitati prve dvije epizode, tesko sranje, pogotovo crtez. Nema veze sa Aldeberanom i ostalim serijalima.

Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 03/11/2011 : 20:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85


je li koji od ovih serijala gotov?



Ovi sto imaju po 5 objavljenih epizoda su na neki nacin zaokruzeni (samo sto se nadovezuju).
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 03/11/2011 : 20:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by Bachy

Uh... Od Svjetova Aldebarana poludio sam za ovakovom tematikom i za crtačem Leom, evo što nađoh novoga:


Nije ti ovo bas toliko novo, a nije (vecinu) LEO ni crtao. Ova prva dva su smece. Namibija malo bolja (nastavak izvrsne Kenije).
Toplo preporucujem Trenta. Prosvrljaj malo po Forumu, sve smo to vec apsolvirali.



Hvala na informacijama. Pročitao sam Aldebaran, Betelgez i sve četiri epizode Antaresa, Keniju i sve mi se jako svidjelo pa sam pomislio da su i ove ostale stvari barem približno kao navedeno ...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 03/11/2011 : 20:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

A što je ovo Terres Lointanes serijal? Kao da je isto temeljen na Aldebaranu i vezanim trilogijama, jel to vezano jedno s drugim?

Aldebaran mi se svidio, nije savršen, naravno, i ne zadovoljava u ama baš svim dijelovima... A vjerojatno Leo nije ni dalje od toga htio ići. No nekako mi prema svim ovim tu prikazanim albumima izgleda kao da Leo ima nekakvu tendenciju ponavljanja, iz albuma u album. Već sad ga neki optužuuju za nedostataka mašte. Možda se varam(o), al to ću moći tek provjeriti u sljedećem albumu kad ga Markos izda.




Iskreno rečeno: meni je Betelgez za nijansu bolji od Aldebarana!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 03/11/2011 : 20:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

etm, jel izasao 4. antares na nederlandsu ?



De Werelden van Aldebaran 2e Cyclus: Betelgeuze integraal (Léo) (HC) > december 2011
• De Werelden van Aldebaran 3e Cyclus: Antares: 4e Episode (Léo) > december 2011
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/11/2011 : 21:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Op...mogao bih nekoga zaposliti da mi dobaci ovo. Hvala.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/11/2011 : 14:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Naslovnice Aldebaran

1.La Catastrophe - (The Catastrophe)




2.La Blonde - (The Blond Woman)




3.La Photo - (The Photograph)




4.Le Groupe - (The Group)




5.La Créature - (The Creature)

izvorna naslovnica :



naslovnica za englesko govorno područje :




Inegral

naslovnica 1 :



naslovnica 2 :



hrvatska naslovnica:


Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/11/2011 : 14:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je posebno zanimljivo...

original:



engleska(američka) verzija :



Hvala Bogu što je kod nas objavljena original verzija

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/11/2011 : 15:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox
Hvala Bogu što je kod nas objavljena original verzija


Nema na čemu:)))))))

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/11/2011 : 16:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uh što se ti amerikanci foliraju sa raznim cenzurama - a najperverznija nacija na svetu.
Letos mi je brat došao iz amerike, bio je u jednom osrednjem gradu u državi Delevar i smučilo mu se koliko nisu normalni, perverzija do perverzije - a fora je što je moj brat deset puta liberalniji od mene, a ni ja nisam neki konzervativac po tom pitanju - pa sad vi vidite koja je to bolesna nacija.
A ovamo cenzurišu obnažene grudi u stripu - vrh licemernosti.

ima li ovoga i u Betelgezu ?? ):

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/11/2011 16:12:29
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 07/11/2011 : 16:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Poceo citam Betelgeuse, glavna junakinja je prilicno goluzdrava (i prilicno daskasta).

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/11/2011 : 16:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

engleska(američka) verzija :



Hvala Bogu što je kod nas objavljena original verzija


quote:
Originally posted by anto

uh što se ti amerikanci foliraju sa raznim cenzurama - a najperverznija nacija na svetu.
Letos mi je brat došao iz amerike, bio je u jednom osrednjem gradu u državi Delevar i smučilo mu se koliko nisu normalni, perverzija do perverzije - a fora je što je moj brat deset puta liberalniji od mene, a ni ja nisam neki konzervativac po tom pitanju - pa sad vi vidite koja je to bolesna nacija.
A ovamo cenzurišu obnažene grudi u stripu - vrh licemernosti.


Ovdje govorimo o izdanjima Cinebooka, zar ne? Cinebook je britanski, a ne američki izdavač.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/11/2011 : 17:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
hihihihihih, dobro jos da joj nisu navukli skolsku uniformu

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/11/2011 : 20:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ma britanci su tek perverznjaci - kod njih se ne zna ko koga ...Brat i sestra,majka i sin,otac i kćer, komšija i pas, tetka i mačka - a ovamo kao pokrivaju gole sise!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/11/2011 : 21:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Nivox
Hvala Bogu što je kod nas objavljena original verzija


Nema na čemu:)))))))



Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/11/2011 : 21:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Nivox

engleska(američka) verzija :



Hvala Bogu što je kod nas objavljena original verzija


quote:
Originally posted by anto

uh što se ti amerikanci foliraju sa raznim cenzurama - a najperverznija nacija na svetu.
Letos mi je brat došao iz amerike, bio je u jednom osrednjem gradu u državi Delevar i smučilo mu se koliko nisu normalni, perverzija do perverzije - a fora je što je moj brat deset puta liberalniji od mene, a ni ja nisam neki konzervativac po tom pitanju - pa sad vi vidite koja je to bolesna nacija.
A ovamo cenzurišu obnažene grudi u stripu - vrh licemernosti.


Ovdje govorimo o izdanjima Cinebooka, zar ne? Cinebook je britanski, a ne američki izdavač.


U pravu si-sad sam pogledao-ovo sam izvadio iz Cinebook-vog pdf-a. Da, to je britanski izdavač.
No, kako god bilo drago mi je da se Fibra drži originala, jer zbilja ne vidim razloga zašto tako nešto cenzurirati...no oni su očito imali svoje razloge...

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/11/2011 : 21:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ma britanci su tek perverznjaci - kod njih se ne zna ko koga ...Brat i sestra,majka i sin,otac i kćer, komšija i pas, tetka i mačka - a ovamo kao pokrivaju gole sise!



Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/11/2011 : 22:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da Britanci imaju najjacu cenzuru od svih tih razvijenih drzava zapada. Mada mi nikad nije bilo jasno zasto.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/11/2011 : 23:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zato da bi ti stripovi mogli biti prodavani i djeci.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/11/2011 : 23:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Kuzim, ali imaju i Njemci i Francuzi djecu. Mora biti neka kvaka.

Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 08/11/2011 : 13:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Naslovnice Betelgeuse

1.La Planète - (The Planet)




2.Les Survivants - (The Survivors)




3.L'expédition - (The Expedition)




4.Les Cavernes - (The Caves)




5.L'autre - (The Other)




L'integrale






Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 08/11/2011 : 13:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
naslovnice Antares
(za sada-2011)

Episode 1




Episode 2




Episode 3




Episode 4



Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 08/11/2011 : 13:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
za sada jedina Survivants naslovnica

Episode 1 - Anomalies Quantiques


Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 09/11/2011 : 10:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Zavrsio Betelgeuse. Meni je ovo dosta slabije od Aldebarana, sve je previse deja vu, koliko je Aldebaran meni bio svez, Betelgeuse mi je dosadan.

Najvise mi doduse bode oci kriminalno staticni Leov crtez, do te mere da sam se celu noc posle citanja preslisavao je li i Aldebaran bio ovoliko statican, i ako jeste, zasto mi tad nije bo oci.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000