forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 shta bi bilo kad bi Djole pisao stripove...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 12/12/2007 : 03:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Pazario tek danas ZZCP - a k'o velim, taman i da dignem temu na vrh, nesto je pala:)

Zabavno stivo, bogme:) Pridruzujem se onima koji su nahvalili Denisa, i ja bezrezervno mislim da on najvise odgovara ovom serijalu, mnogo bih ga radije gledao nego Oljacu - a eto, naravno da cu i njega podrzati ako je vec takva odluka. Mikica fin -al jbg opet cu to reci: taj tip Denis ovde vlada situacijom. Lepo veli Dule, Skubi Du fora je profi:)

Djoletu sve pohvale, jasta! Aaaajde, i Dekari, da ne bude da bas njega zaboravim:) Sad cemo mi to lepo da predstavimo jednim finim clankom - ako uspem, mozda i na dva mesta (sada sem u Huperu imam i mesecnu kolumnu u dnevnoj Politici, juhu - sada imam dve male plate umesto jedne, a one kad se spoje daju jednu koja je opet mala haha:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!

Edited by - Leo Charm on 12/12/2007 03:36:22
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 12/12/2007 : 19:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Dragi Dekara i Djole,
definitivno ide reklama na dva mesta, razlicita dva clanka, jedan sam vec napravio - januarski Huper, a drugi ce biti oko 15. decembra u dnevnoj Politici - ovih dana cu da ga socinim pa odma' ide u stampu. Saljem vam oba soon:)


...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 13/12/2007 : 00:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Dobro je znati ljude na pravim mestima. :)
Nadam se da si i Zorku pazario... Bez Zornjaka ništa...
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 13/12/2007 : 08:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Naravno da jesam, super mi je:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 13/12/2007 : 13:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
fala na cimachini, chika leo.
obzirom na prodajna iskustva posle onog tvog texta o Karmi od proshle(ustvari OVE godine:) bolje da poshaljemo Slobi josh jednu turu izdanja asap!:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 13/12/2007 : 17:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Kako ono kazu heroji? "I'm just doing my job..."
:):):)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 15/12/2007 : 18:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sjajan tizer ovaj prvi broj. Dupanovic je i meni favorit broj jedan. Djoleta cemo hvaliti tek kad krene prava prica. Dekaru ionako niko ne po(h)valjuje :)

Nego, da ne trazim ZK topik. Ovoliko more suza posle citanja drugog broja nisam isplakao od smeha jos od... jos od, paaaa, ZK#1. Ovo ne da je smesno, nego je urnebesno, bolji prevod i adaptaciju tesko da ce iko postici.
Kad ce trica?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 15/12/2007 : 18:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
A kad ce kec ZZCP?
Mi, fanovi, izgoresmo. :P
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/12/2007 : 21:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Leo, jesam li rekao da će mi se prvo dete zvati Marčelo? ;)

Barker - Karma, prema sadašnjem stanju stvari, mart ili april. Malo smo je zapostavili, jer smo uleteli u ZZCP priču sa puno entuzijazma, no vreme je da joj se vratimo.

A ZZCP od danas i u Alan Fordu, za sve koji su je čekali tamo, a uskoro i u Nišu, we'll keep you posted. Do tada, veliko hvala čika Frani radi punom parom: http://franopetrusa.blogspot.com/2007/12/jedna-za-drugara-dekaru.html

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 16/12/2007 : 11:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Leo, jesam li rekao da će mi se prvo dete zvati Marčelo? ;)

I to po jednom od crtacha Zagora, zar ne?
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 17/12/2007 : 23:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Normalno da je po Zagorovom crtacu, ih:) Haha oke, neka ostali ne zamere na prostoru koji cu sada zauzeti pejstovanjem clanaka - ovaj prvi je za dnevnu Politiku, izlazi narednih dana al' jos ne znam kad.

Šefovi svemira 2007: Đole & Đole!!!


Ova kolumna, bez naročitog predumišljaja, bavila se megdanom između umetnika i sadašnjosti. Kraj godine vreme je za saldo u okviru teme, a bogme ima se i su čim: dvojica domaćih heroja učinili su da ovaj saldo bude salto, ne samo njima nego i svima nama - jer, ako se nastavi njihovim tragom i ako se okolina inspiriše ovakvim carevima, sledeća godina mogla bi da bude kreativno još žešća, godina kada ćemo svi slediti njihov skok a ne onaj Brankov. Pa, dame i gospodo, moji ovogodišnji srpski heroji su Đole i Đole!!! "Ko o čemu, mi hvalimo naše Đoke..." - rekli bi zli jezici, ali šta da se radi kad se naprosto ističemo. Jedan od njih dvojice je muzičar, kompozitor, pevač i reper Đorđe Miljenović Đole alias Vikler Skaj, a drugi je Vlada Tadić, strip-prevodilac i scenarista, kosmonautima sajber-svemira poznat kao "Đole".

Prvi, donekle poznat i širim masama - nekoliko spotova, mali milion velikih koncerata širom Balkana (sa grupom Bed Kopi, s Rahmanijem, s mojom malenkosti) - prethodnih godina pokazao je neverovatno utreniranu veštinu da izbegne postavljanje sebe u glavnu ulogu. Ima ona caka kad te neko pita za omiljenog junaka serije, a ti uvek, iako ti je oke ovaj glavni, kao omiljenog pominješ onog do glavnog a ne glavnog - to je Vikler odavno provalio i uselio se u bunker epizodiste, odakle "ukrade šou" svaki put kad izviri. Ekipa godinama drži do toga da svaka domaćica Srbije mora da dozna ko je Skaj Vikler i šta sve tvori njegov multitalenat, ali čini se da njega pomalo plaši odgovornost frontmena i u tu ulogu, nužnu da bi stvar zaista stigla da udari na sva zvona, uskakao je samo kad je baš morao. Ipak, izgleda da zapisane stvari ne mogu da se zaustave nego samo uspore: nakon svoje prve rok-opere, Vikler je upravo objavio i novu rep-ploču - ali takvu da njome intrigira svakoga ko se zanima za modernu muziku, ko ne veruje preterano u žanrove i amove žanrova. Prosto je još uvek nepojmljivo domaćoj publici koliko jedan hiphop-album može da ponudi: koliko zapažam, Sindikat i ja uspeli smo da se izborimo za javno priznanje hiphopu kad je tekstopisanje u pitanju, ali tu se stalo - a Vikler iznosi stvar na sledeći nivo, stvarajući delo koje ni muzički ne stoji labavo i zapleni vam simpatije već na prvo slušanje. Tu ima svega - od instant-hitova (koji to, ipak, ne prestaju da budu na peto slušanje) do vrlo intimnih dijaloga između Viklera i Đorđa (kroz koje autor konačno počinje da govori o sebi, iznenadivši time armiju fanova onog drugog njega, večno ornog za sprdnju i veselje) - neprejebivo najveća maskota i zaštitni znak srpske alternativne muzike poklonio je sceni ploču kojom najzad kaže: "Zdravo, e ovo sam ja, pa vi sad vidite...!". Skoro sve pesme komponovao je (i svirao) sam, njegovo pevanje je zarazno - ali, valja reći da, uprkos tom žanrovski slobodnijem pristupu, to JESTE rep-ploča, i to ona nasušno potrebna podivljaloj sceni - koja poput stare prostitutke sad već prima ama baš svakoga u sebe i ne buni se na neučinkovitost, k'o veli "...nisam ni ja baš neka prilika pa 'ajde..." Đole ima energiju, iskrenost, potragu za sobom, preispitivanje pravih i lažnih prijateljstava, odrastanje na ulicama Beograda bez banalnosti i, naravno, ljubav kao jedan od glavnih pokretačkih faktora - baš ona "sitnica" o kojoj mačo-reperi ne govore jer su suviše opaki da bi se time bavili, sve su žene kurve a mi ih trpamo u naš separe nepostojećeg kluba u kome rado trošimo novac koji nemamo zajedno sa Izmišljenim Drugom i Nevidljivim Čovekom - a to je tužna slika onoga do čega je hiphop "uspeo" da stigne. E, ovde toga nema, a ima svega maločas pobrojanog, svega što je u repu zdravo i vredno, kako umetnički tako i ljudski, svega što može da vrati ovaj žanr korenima. A to "ortaci" ne znaju, kako i sugeriše naslov ploče. Međa koju ova ploča povuče biće brazda dublja od svih ranijih - nakon ovoga, kriterijumi u glavi publike trebalo bi definitivno da narastu do nivoa kada će joj postati jasno da ovim NE MOŽE da se bavi svaki dokoni imbecil. Ne, sve se vraća starim jednačinama: talenat kojim te pomaze nebesa plus rad bez kraja i konca - i to je to, recept se oduvek znao ali je ogavni mediokritet uspeo da nametne neku drugu logiku - nit rad nit talenat, nego kvantitet i skandali! Pa, ne. Ne, a Vikler će, u godinama koje dolaze, tu ideju izbiti iz glave i poslednjem magarcu koji u svom posedu nema samokritičnost. Ovaj čovek je tornado, i nikakvi proračuni o tačnim datumima njegovih napada neće vas spasiti - konačno je izmileo iz jazbine i sada je tu da ostane!!!

Sa druge strane, Vlada Tadić "Đole" takođe je svojevrsna "tiha voda": stripofilima je poslednjih godina, putem raznih foruma i članaka na netu, ukazivao na dobre novitete devete umetnosti - a njegov ukus mnogima je postao vodilja, ispravna i pouzdana. Tako je Đole postao nesumnjivi autoritet, čovek čija je reč aksiom - pa nije čudo što su svi blagonaklono gledali na izlazak prvog broja "Životinjske karme", autora Frenka Čoa, prilikom čega je domaći izdavač Lavirnit ponudio Đoletu ulogu prevodioca i priređivača. Zapravo obrnuto, on je taj koji je Lavirintu ponudio tu ideju, te se pobrinuo za najneverovatniji prevod koji je Balkan doživeo još od vremena legendarnog Briksija na Alanu Fordu, živuljke iz stripa pripitomljene su po naški a Vlada je pokazao da ogromno poverenje strip-publike može da pravda po više osnova, jednako uspešno. Elem, popeti se na neki vrh znači ugledati sledeći: još se nije ni smirio vetar podrške koji mu je svom snagom duvao u leđa zbog "Karme", Vlada je već isukao novu alpinističku opremu i zabo pijuk u nove visine, odlučujući se na pravljenje sopstvenog serijala. Naravno, vest s vrha odjeknula je kroz kanjon i eho nije promašio ušesa poklonika, ali blaga magla neverice takođe se spuštala u dolinu: započeti s domaćim crtačima ongoing serijal, danas kada se strip s kioska preselio u specijalizovane knjižare jer ga na trafici više niko i ne traži (kupe Svet da se zabave u prevozu, pa jašta, i tamo isto k'o u stripu neke životinje umišljaju da govore a neki ljudi ih slušaju i prave se da je to normalno, a takođe svi se bore da Svet ne propadne i rade na spasavanju, dakle herojstvo) - hrabrost ili ludost? Diklić u Anđelima: "Ludost, ludost... ali i hrabrost!" Tako je, strip danas zanima tek mali broj iskrenih fanova, ali oni IPAK postoje i ako sada nije vreme da se pojavi srpski serijal, pa - neće biti ni sutra. Đole se prihvatio pera i kreirao "Zabavu za celu porodicu" - familiju istrebljivača čudovišta, koji skromno, u krugu porodice, kasape spodobe a pride pokušavaju da budu normalna porodica. Deluje nepretenciozno, ali nije plitko: isto je bilo i sa "Karmom", Đole i njegov izdavač ne zabadaju čiode krupnih reči u glave sitnih duša, nego sede i predano rade. Jednostavna formula koja našem društvu stalno izmiče - kod nas većina tačno zna odgonetku svake kosmičke misterije, al' se teže snalaze kad naprosto treba da rade svoj posao i ne galame. Nekome bi možda pala na pamet zamerka što junaci nemaju srpska imena - no hajde, izmisliti domaće gonitelje demona nužno bi vodilo ka metaforičnosti, a ovom stripu to ne treba jer bi ga odvelo u neželjene vode. Borbu s realnim čudovištima naše avlije valja ostaviti entuzijastima druge vrste - tipa, Vikleru ili meni. Ovo je strip - strip, ono što je falilo i ono čemu treba držati palčeve da uspe. Kako sada stvari stoje, pilot-broj fino se prodaje - pa nas uskoro očekuje pravi prvi broj i početak priče. Đole je to sve već pripremio i neumorno radi na nastavcima, potpomognut crtačima poput Oljače, Mikice i sjajnog Denisa Dupanovića.

Tako smo, na umetničkom planu, ovu godinu završili dobivši dva ozbiljna heroja: "pametniji popušta", "mudri ćute" i slične fraze lako su nas dovukle do tačke kad samo budale govore - i vreme je da carevi batale beznađe (ili, čak, ponos koji im zabranjuje da deluju po kulturno kontaminiranom području), izađu iz brloga i pokažu svima kako se to, u stvari, radi. Poželimo im sve najbolje na tom putu, pa će "Srećna Nova godina" biti nešto više od puke dosadne fraze koju slinavimo jedni drugima tek reda radi. Uzdravlje!




...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 17/12/2007 : 23:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
A ovaj drugi je za januarski Huper.


Tadić - Oljača - Dupanović - Mikica
Zabava za celu porodicu

Eh, romantičnom Maltezeu zagledanom u talase baš se ne da usidrenje u luku Huper - eto, ni ovog puta nećemo održati obećanje (ma, prođe voz - naprosto, postoji novo, lepo izdanje Korta, ko voli neka pazari i biće skroz zadovoljan), ali - opet imamo jak razlog. U stvari, najjači mogući: neko je toliko hrabar i blesav da započne domaći ongoing strip - serijal!!! Kud ćete bolji način da otvorimo novu sezonu Striptiha: kupujmo domaće, naročito onda kad je nesumnjivog kvaliteta i kad provereni ljudi stoje za komandnom tablom štanc-mašine. Nakon čitanja novog čeda izdavačke kuće Lavirint, neminovno se urade dve stvari: prvo dignete oba palca gore, a onda ih vratite u zagrljaj šakama i čvrsto stegnete da se ovaj herojski pelcer dobro primi na suvo, kilavo drvo domaće zainteresovanosti za bilo šta, posebno za umetnost bilo koje vrste. Dame i gospodo - "Zabava za celu porodicu" !!!

Da odmah razjasnimo, to se zabavlja porodica čije avanture pratimo, nije namenjeno da zabavi celu čitaočevu porodicu: vi probajte, kad je već krenula struja polusulude hrabrosti, ali moja keva bi odmah konstatovala da tu ima krvi i nakaza i da je to strašno, a ćale bi izrecitovao svoju čuvenu kako tu 'nema šta da se nauči' - aha, kao da sve postoji s ciljem da nekoga nesto nauči - pa sva zabava ostade meni, i nije da se bunim. Evo šta veli Vlada Tadić, scenarista i alfa&omega cele stvari, specijalno za www.stripovi.com - a mi citiramo:

"Tagline ovog serijala bi mogao da bude "good, old, not-so-clean fun". Ukratko, reč je o porodici lovaca na čudovišta. Ali ne u smislu "prenosi se sa kolena na koleno" porodici, već pravoj pravcatoj familiji, mama, tata, sin, ćerka i kuče, koji se lovom na čudovišta bave zajedno, kao tim. Kad čitam raznorazne recenzije savremenih super-herojskih timova, svi napominju da su, eto, likovi kroz vreme postali porodica jedni za druge. Tako da mi tim i dinamika tima u jednoj pravoj porodici deluju kao logičan sledeći korak. "Zabava za Celu Porodicu" bi dakle trebalo da bude kasapljenje monstruma + disfunkcionalna porodica koja se trudi da bude funkcionalna – ali ne po svaku cenu. Horor, sa komedijom, ali bez crnog humora."

...a kasnije dodaje "...oke, bez previše crnog humora!" Pa, jašta, ne može da ga nema uopšte - krv se dobro razvodnjava sprdnjom, da ne bude shvaćena preozbiljno. Ovde se to spakovalo lako i prirodno k'o ispeglane stvari u prazan orman - a, ruku na srce, od Vlade se drugo nije ni očekivalo.

Neki od vas trista hrabrih Spartanaca koji zaista prate ovu rubriku sada se pitaju kad su već čuli ime pomenutog scenariste. Hajde da ovo uradimo pola-pola, uz pomoć prijatelja (mene) doznaćete odgovor na to pitanje, a onda sledi pomoć publike (vas) da skoknete i pazarite ovaj stripić težak svega 150 dinara! A ovo nije samo uobičajena poštapalica, sada je stvarno JAKO važno da prvi ozbiljni projekat ove vrste ne propadne - jer, znate kako ide: tamo gde najodvažniji ne stignu, oni kilaviji ni ne polaze. Elem, moj deo pogodbe: Vladu Tadića pominjali smo u prvom prvcijatom Striptihu, kada smo govorili o Frenku Čou i "Životinjskoj karmi" - pa smo ga pošteno nahvalili za prevod i obradu, koji je toliko oduhovljen da je i "Karma" delovala kao domaći strip. Sledeći logični korak, u koji sam potajno verovao još tada, bio je da će Vlada, ohrabren ovim uspehom i opštim priznanjem od strane strip-fanova, da se okuraži baš na ovaj korak - ali sam sledećeg momenta bio u fazonu "...aha, ali kako, s kim, koja je to je*ada... ma, nema šanse!" Kad tamo - na omiljenom mi forumu osvane najava, onako iz vedra sajber neba! Đole, čuveni niknejm iza koga se krije upravo V.T., tamo je jako uvažena faca, ne samo zato što je odlični poznavalac devete umetnosti, nego i zato što je sjajan analitičar i tumač iste. Neko baš napisa da će biti zanimlivo videti Vladu Đoleta kao scenaristu, s obzirom na to da je veoma oštar (ali krajnje precizan i odmeren) kritičar stranih scenarista. To i dalje stoji, jer ova sveska "Zabave" jeste pilot, broj 00, pa ćemo tek videti šta je sve on to zamislio.

Ta nulta sveska donosi nam tri kratke priče o porodici Smit, čisto da upoznamo likove i osnovne metode njihovog delovanja u lovu na čudovišta: sinčić Džefri (taj vam se lako kandiduje za omiljenog junaka i nema frku od rezultata izbora), starija mu sestra Dženi (dobra cica, al' ima motornu testeru pri ruci, zamisli smuvaš takvu curu i ona, u jeku prve rasprave, drekne: "Oke, hajde da presečemo stvar...!" Ma idi, begaj!), tata Džon (odlskuler, tamani nemani nekakvim viteškim mačem i ozbiljan je ćalac, kasapi skroz profi), te mama Džeki (...a mamica, pak, preferira pušku!). Imaju i psa Džoa, koji nam nije naročito pokazao narav (još uvek) - o njemu znamo samo ono što vidimo, a to je da je blentav. Na poleđini je dodatak: "Džefrijeve zabavne činjenice o demonima" - tu klinja objašnjava da male mačke treba da se ubiju, jer su, zapravo, "zli paraflegmični demoni iz paklene dimenzije broj 523" (Vlado, pa pobogu! Nemo' mačke, bre:) Uopšte, kako vidimo iz vrlo uspešnog ismevanja Skubi Dua u jednoj od priča, porodica Smit ima moto "Naravno da su to bili pravi demoni! Uvek su pravi demoni!" i ne prave kompromise. Biće lepo gledati taj tim u akciji!

Što se crtača tiče, i tu stojimo veoma zanimljivo: Oljača, Dupanović, Mikica. Oljaču šire narodne mase znaju po časopisu Svet, za koji već duže vreme crta gluposti kakve se jedino sklapaju s konceptom tih novina - ali, kako mu matori ne drže pekaru, 'leba mora da se stekne. Mikica je poznat kao najomraženiji crtač domaćih kavera za Boneli izdanja, onomad u ex-Yu eri. Ipak, obijica su ovde solidni. Solidno, to je ono kad je kul ali ne obara sa stolice. Dočim Denis Dupanović radi upravo taj efekat: on ne tušira crtež novoizmišljenom toplom vodom, ali naprosto fenomenalno paše duhu ovog serijala i bio bi najbolji izbor za glavnog crtača, daleko daleko najbolji. Elem, već je odlučeno da je Oljača nosilac te baklje - pa nam ostaje da čoveku poželimo lepu budućnost na super projektu i brz (i trajan) prebeg iz tabora Svetske trešine.

...što bi, uz istrajnost, moglo da se dogodi: gazda-Dekara, glodur Lavirinta, nedavno nas je obradovao i početkom serijala "Vrli mrtvi svet", kao i "Neustrašivom Zorkom" - pa ukoliko se publika samo malko trgne, možda svanu lepši dani makar onom sektoru domaćeg strip-izdavaštva koji publiku košta svega nekoliko stotina dinara mesečno, ako već ne može onima čija izdanja koštaju bubreg i dva metra creva, iako zaista toliko i vrede.

Pa, Lavirint-ekipo, najbukvalnije - srećna Vam Nova godina!!!









...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/12/2007 : 00:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Da vidimo - prvo dete Marčelo, drugo Marko, treće Leo... ;)

Šalu na stranu:


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 18/12/2007 : 00:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
sretjna i tebi druze marko!:)
obetjani mito stize ovih dana (blindiranim!)city expressom:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 18/12/2007 : 00:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Da vidimo - prvo dete Marčelo, drugo Marko, treće Leo... ;)




tako se to radi.
jedno za mamu, jedno za tatu i tretje za srBiju!!!!!

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 18/12/2007 : 02:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Da da, ovo trece ("Leo") bas zvuci naski u vrazju mater, hahahah:)

Hvala drugari, jako mi je milo sto vam se clanci dopadaju - ako ista pomognu prodaji, jos bolje:)
Hajd' sad u nove pohode!

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 19/12/2007 : 18:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Da vidimo - prvo dete Marčelo, drugo Marko, treće Leo...

Sta li ce verna ljuba da ti kaze za fudbalski tim koji planiras da ti izrodi?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 19/12/2007 : 18:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leo Charm

danas kada se strip s kioska preselio u specijalizovane knjižare jer ga na trafici više niko i ne traži (kupe Svet da se zabave u prevozu, pa jašta, i tamo isto k'o u stripu neke životinje umišljaju da govore a neki ljudi ih slušaju i prave se da je to normalno, a takođe svi se bore da Svet ne propadne i rade na spasavanju, dakle herojstvo)

Pazi, isto ti se uzme kupovao Svet ili ZZCP. I vamo i tamo isti crtez. :) I umesto da iskoristis priliku i privolis ljude koji kupuju Svet da kupe ZZCP, sad si ih oterao. Doduse, ne znam da li neko kupuje i Politiku (i CITA kulturne rubrike) i Svet. :)

Usput, jel' "Zurke i kes" neka vrsta odgovora Djusu i onom drugom kom sad ne mogu da se setim pseudonima, za one prozivke u "redaljkama"?
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 19/12/2007 : 18:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Haha, pa nije pravljeno u te svrhe, vise je onako uopstena pesma o ortacima sto se pale na "zurke i kes" i ostale tricarije, je l'- ali, zasto ne, moze da se primeni i na te slucajeve koje ti pominjes, 'ladno.

pazario si Viklera, a? To jest, skinuo s neta, a?:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 19/12/2007 : 18:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Hoces da te lazem da sam kupio?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000