forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 dylan dog klasik
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 00:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
Poll Question:
pratim malo aukcije, toboznje lose trziste... da skratim:

vrijeme je za dylan dog klasik?


Results:
da [41%] 31 votes
ne [59%] 45 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 76 counted »» Last Vote: 03/04/2010 18:38:28

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/10/2007 : 00:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Šta bi to znacilo? Ponovo od pocetka? I šta sa aukcijama? Tržištem? Daj malo objasni

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 00:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
od pocetka. od originalnog prvog broja, uz pomoc lektora.
aukcije? ima ih par tisuca, no stalno se vrte vise-manje iste stvari (edit: lose, netrazene...); unsold - try again
prodavaci aka sirena & co. sve slabija ponuda, vece cijene
trziste odlicno.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Edited by - Pavel01 on 27/10/2007 00:18:55
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/10/2007 : 00:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ma jok! Ima toga dosta u ponudi ali vrte se iste stvari jer ljudi ne mogu pratiti ni nova izdanja a kupiti žele samo jeftino i savršeno ocuvano. Slabija je ponuda možda uzrokovana i lošijom potražnjom, jel' tako?

Spasonosno po prodaju bi bilo na srid naslovnice staviti sticker "LEKTORIRANO"

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 00:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ma jok! Ima toga dosta u ponudi ali vrte se iste stvari jer ljudi ne mogu pratiti ni nova izdanja a kupiti žele samo jeftino i savršeno ocuvano. Slabija je ponuda možda uzrokovana i lošijom potražnjom, jel' tako?

nisam bas siguran u losiju potraznju. kako mi se cini, lakse ces nabaviti neku starudiju iz 70ih od skoro bilo kojeg stripa izaslog prije par mjeseci + losija potraznja bi uzrokovala pad cijena, ne truljkavu ponudu.

quote:
Originally posted by Renky

Spasonosno po prodaju bi bilo na srid naslovnice staviti sticker "LEKTORIRANO"

toooooooooooo!

ps. glasati mogu samo clanovi, kibiceri vani. bas me zanima rezultat.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/10/2007 : 00:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
A cuj... kako ti nekakav mjerodavan rezultat daje recimo glas clana koji nema doma kolekciju a možda bi kupova, naglasak je na možda, jer mu je puno dati odjednom love za komplet... a može se pronaci. Ili glas clana kojemu fali par brojeva pa ajde, stisnem DA... ili glas nekoga, mene, koga pomalo nervira što su razlicita izdanja SD i LU po širini...mislim cisto vizuelno, ili nekoga tko bi izdanje nanovo samo da budu i prvi brojevi sa crnim hrptom... ima toga ihaha...

Da se zna, glasa san protiv...

Nek' oni guraju ovako a daju još koji album više, ili još bolje Integral.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 01:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
clanove smatram stripofilima, znaci onima koji su "zagrizeniji" oko nabave. ako vecina odabere "da", onda se pitanje oko misljenja kibicera ni ne postavlja.
uglavnom ovo je postalo simptomaticno za novija izdanja (neovisno sto su se tu nasla dvojica stripofila do sada, primjera ima koliko hoces):
http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=571442
http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=571448
...
http://www.stripovi.org/index.php?main_page=index&cPath=79_437
http://www.stripovi.org/index.php?main_page=index&cPath=6_438
...

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 01:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
PS. mozda imam i skroz pogresan pristup "problemu"?

kad ovo sve skupa usporedim sa izdavastvom/distribucijom u europi, e pa moram priznati da su ljudi tamo navikli da se drugi TRUDE da im prodaju proizvod (koji se konstantno poboljsava) i zadovolje potraznju, a ne da potencijalni kupci MOLE nesto na sto bi potrosili pare.

isto vazi za knjige.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/10/2007 : 01:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
A cuj, meni prvo u oci upada "kao nov" i opet dolazimo do brojnih mogucnosti... decko je iz Srbije, možda jednostavno to/ta izdanja nije uspija kupit na vrime, možda je zagriženi fan i želi odlicne primjerke a ovaj je bolji od onoga kojeg on ima.
A i drugi ponudac je iz Srbije. Ja san prvi ostavija ponudu ali iz razloga da lakše pratim aukciju jer mi je bila zanimljiva zato što ovaj spec. nema u HC pa sam baš tija upratit dokle ce otic.

Apsurd je da trenutno na aukcijama AF Klasik 1 SC ide po vecoj cijeni od HC izdanja... i tuku se za njega... ali to je tako, gadna smo mi sorta. Tko zna šta u našim stripofilskim mozgovima kljuca...

Na drugu stranu, MS kupuje i preprodaje... ako trenutno nema nešto u ponudi ne znaci da zaista nema. A skladište je puno, ja vidija. Viruj mi.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 01:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

... možda jednostavno to/ta izdanja nije uspija kupit na vrime ...

neovisno o ostalom, izrekao si ono sto nikako nisam mogao formulirati.

"nije uspija kupit na vrime"

krajnje neprirodno stanje odnos prodavac/izdavac - kupac.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/10/2007 : 02:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Drugim ricima, tko rano rani dvi srice grabi... a usput je i pospan

I zašto baš DD?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 02:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
dd? palo mi prvo na pamet. moze i af klasik ristampa (ovaj put sa izvornim birixijevim prijevodom iz prvih izdanja superstripa).

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/10/2007 : 11:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Ne, nema smisla. Ja sam lako nabavio cijelu kolekciju u zadnjih nekoliko mjeseci i to po vrlo niskim cijenama. To što neki daju za neki strip tri puta više od prave vrijednosti je njihov problem i nije pokazatelj nicega.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 27/10/2007 11:05:13
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 27/10/2007 : 11:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

dd? palo mi prvo na pamet. moze i af klasik ristampa (ovaj put sa izvornim birixijevim prijevodom iz prvih izdanja superstripa).




A ciji je prijevod sada u AF klasiku,moli te?
Dosta vise s tim reprintima.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/10/2007 : 11:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
definitivno ne,
svi dd-ovi se mogu bez problema naci, tako da nema potrebe,
a ne znam bas ni tko bi to kupovao, ovi koje stripovi zanimaju to vec imaju, a ovim ostalima to ni netreba
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 11:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

A ciji je prijevod sada u AF klasiku,moli te?
Dosta vise s tim reprintima.

uzmi prva izdanja superstripa, uzmi reprinte superstripa, uzmi klasik. usporedi i reci "ovo je bez cenzure"

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 11:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

definitivno ne,
svi dd-ovi se mogu bez problema naci, tako da nema potrebe,
a ne znam bas ni tko bi to kupovao, ovi koje stripovi zanimaju to vec imaju, a ovim ostalima to ni netreba

ne mogu se naci. tocka.
inace, djeca imaju obicaj da rastu. pogledao sam bas tvoj profil. 20 god. dok smo se mi doslovno veselili BILO CEMU od stripa (ma sta stripa, cak je i sken naslovnice starog izdanja nesto znacio) ti si imao 12 godina. ima i sad 12godisnjaka koji ce uskoro otkriti svijet stripa. nisi ni prvi ni zadnji.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 27/10/2007 : 13:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Klasik (strip od prvog broja,bolje da kažem) je potreban za:
- Texa
- Nathana
- Martyja
- Mr.No
- Ma može i Kapetan Miki

al ne i za Dylan Doga.Ona 4 broja šta nisu izašla bodu u oci, al jebi ga.
I naravno, sve ovo vrijedi za meki uvez, trafika izdanje, jel ovo što gore izlazi redovno po 80 kn kom mogu obisit macku od rep.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 13:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
koliko-toliko: slazem se zagore. dd stoji tu "samo onako". zamijeniti po volji.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

MALA SIRENA
Advanced Member



Croatia
3843 Posts

Member since 02/03/2003

Posted - 27/10/2007 : 14:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit MALA SIRENA's Homepage  Send MALA SIRENA a Private Message
tko to spominje moje ime uzalud :))

Pavel01
tko kaže da nema stripova ,
imam sve šta si tražio , uzet cu muževu kolekciju alan forda - ako je bude dao :)

- što se tice aukcija, mene i nema vec s jednom ponudom Maurovica , i to sam zezla pa je negdi na stotoj stranici :))
- jednostavno ne stignem sve :(


što se tice da novijih brojeva nema u ponudi i to je nažalost istina , svi slažu komplete :)
ali isto tako je istina ako platiš dobro da možeš odmah naci bilo koji broj :)

i da imam još oko 2000 komada nepopisanih - samo ne stignem sve popisati
spremam novu izložbu slika a to ima prednost jer mi je daleko isplativije ,
jer sliku prodam i po 10 000 kn , zato sam malo lina za popisavanje po 10 kn :))

javim se veceras kad muž dode, moram ga pitat jer oce prodat svoju kolekciju alan forda :)
nemogu ga zvat na mob. jer nažalost nema signala u brdu :(

www.stripovi.org
097 755 9557
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 15:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
kuzim ms, uzeo sam te kao primjer jaceg "trgovca", nisam znao da si se fokusirala na slike. razumljivo, sorry.

"što se tice da novijih brojeva nema u ponudi i to je nažalost istina , svi slažu komplete :)
ali isto tako je istina ako platiš dobro da možeš odmah naci bilo koji broj :)"

novijih brojeva nema u ponudi. hura! kuzim da i ako se "plati dobro" moze se doci do bilo kojeg broja. ne znam jesam li ovo dobro razumio (ne shvacati osobno), ali ovo sto se desava sa novijim brojevima je za mene ludost. ne mogu platiti recimo 30, 40, 50 kuna za strip koji je prije par mjeseci kostao 16 ili 25, nije bitno. kosi se sa mojom religijom. :)

uglavnom, trziste je lose :) stripovi propadaju na tisuce u skladistima izdavaca. :)) nema se za lektora. :)))

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Edited by - Pavel01 on 27/10/2007 15:05:49
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/10/2007 : 16:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Klasik (strip od prvog broja,bolje da kažem) je potreban za:
- Texa
- Nathana
- Martyja
- Mr.No
- Ma može i Kapetan Miki

al ne i za Dylan Doga.Ona 4 broja šta nisu izašla bodu u oci, al jebi ga.
I naravno, sve ovo vrijedi za meki uvez, trafika izdanje, jel ovo što gore izlazi redovno po 80 kn kom mogu obisit macku od rep.



Uh, sam sebi ispadan smišan kad se ovako ulovin ali jbga...

Ajmo redom:

Tex:
Poznavatelji Texa argumentirano tvrde da su prve epizode blagi užas a koliko se sican nisu ni imale standardni broj stranica cime je poprilicno zakomplicirana ideja broj za broj pa na kiosk.
Loša sudbina Texa u izdanju VG je pokazatelj da nije sve tako bajno i jednostavno.
Dvomjesecni ritam Ludensa je takoder pokazatelj loše situacije a ja znam i brojke iz prodaje... ka-ta-stro-fa...
A, po mom mišljenju Tex ima najjaci staf i epizode su bar malo iznad prosjeka ako ne i odlicne.

Nathan:
Pa zašto Nathan svega ti? Regularna serija se zbog loše prodaje ugasila. Unatoc tome što je ovo, opet po meni, trenutno najkonstantniji Bonellijev serijal u kojem nema baš velikih oscilacija u kvaliteti novih i starih brojeva.
Eventualni spas su knjige 3 u 1 od strane Libellusa. No trenutno je reprint po originalnoj seriji nemoguc zbog prava na #1 a i naslovnice jer zamjenske bi opet izazvale buru. A strip je nabavljiv od prvog do zadnjeg broja.

Martin & MrNO:
Ovo može pod istu kategoriju. Oba serijala su na katastrofalnim ciframa prodaje. Oba serijala imaju vec reprint u Libellusovim izdanjima i unatoc tome netko bi triba izvesti financijsko samoubojstvo pokretanjem serijala na kioske. Ako je ocekivana niža cijena kiosk izdanja od postojecih, razlog tvojim željama onda je to druga prica jer samo izracunaj... Sadašnja prodaja nek se i udupla ( iako stare epizode nisu toliko bolje da bi izazvale toliki porast prodaje ) a od nje oduzmi one koji kupuju HC izdanja ( jer to žele ) opet dodeš do cifre koja je neisplativa.
A sve ostalo stoji kao i ranije navedeno...mala prodaja...samo što su za razliku od Texa ovdje ranije epizode ipak bolje od kasnijih.

Kapetan Miki:
Cim napišeš "ma može i on" vidi se da pišeš bez argumenata. U stilu, neka ga, od viška glava ne boli a to što bi netko triba gubiti, to zanemarimo.

A kad bi DD i krenija, neobjavljeni brojevi bi opet ostali neobjavljeni.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 27/10/2007 : 16:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message
pavel01 daj napravi anketu što šta sakuplja, da li mu više znaci da sakuplja samo odredene junake, ili više voli samo odredene izdavace pa ne sakuplja od nekih drugih izdavaca, ili sve ponešto...

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/10/2007 : 16:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

koliko-toliko: slazem se zagore. dd stoji tu "samo onako". zamijeniti po volji.



E jbga sad...

Onda si pogrešno postavija glasovanje. Piše DD Klasik. Vidiš, ima stripova koje bi ja volija vidit u izdanjima od prvog broja... znaci pritisnem DA? Bez obzira što sam kontra DDK ali sam za neki drugi "klasik"... Ma daj, smišno... nemoj se sad izvlacit... Guraj sa upitom do kraja.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 27/10/2007 : 16:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message
tex bi mogao po orginalu izaci najmanje do broja 100, da bi bio "dobar" bar po meni, jer tamo do broja 100 je bio vrlo loš. A i Libellus je išao s prvim brojem kot 109 po SBE.

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog



Edited by - mister-no on 27/10/2007 16:43:34
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/10/2007 : 16:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
moze misliti tko sta 'oce; ja sam 100% siguran da se nadje jedan jaki igrac i gutne bonellijeve izdavace, pa se pobrine da su stripovi pravilno prevedeni i DOSTUPNI kako u nas tako i u inozemstvu (minimalno cijela ex-yu), rezulatat bi bio: sve na kiosu po najvise 16 kn (da naglasim za picajzle, ex spec i sl., ti naravno skuplji) + hc za kolekcionare, ljubitelje...

nemojte mi samo doci sa pricom kako sd nije uspjela pa ne bi ni drugi. bi bez problema, kad bi se pobrinio da se ne krade. ako bonelli dodje na crs ima da odgovori na pitanje sto misli o "kako jebat sandru".

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Edited by - Pavel01 on 27/10/2007 16:51:00
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000