forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vetar topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 76

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 20/03/2013 : 21:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by D.J.

Boje su mnogo tamnije i nisu kricave kao Repubblicina izdanja, a mi cemo se pobrinuti da poslije stampe ne ispadnu i pre tamne!


E, to me vec zanima kako ce ispasti. Znaci, i sami ste napravili nekoliko korekcija? Pohvalno. Npr. nebo moze da ispadne jadno ako je u celom kadru samo plava boja, iste nijanse a onda jedan zucko spreda (Tex) ili crvena fleka (Zagor) ispred, a tlo skoro isto kud god pogledas. Ali obzirom na tempo (once a week), to je razumljivo. No, nije to deluxe izdanje kako ispadne kod nas posto je u HC i par stotina primjeraka. Plus paprena cijena.


U US and A cete ce baciti i u advertizing i promociju ili...? Ima li neki poseceniji "western comics" tipa forum pa da se i tamo reklamira? Vecina ce ici online orderom i nesto striparnice?



Ovdje nema tih problema s nebom i slicnim, a kao sto i sam kazes druga je to vrsta izdanja, ovo ce izlaziti u Italiji jednom mjesecno.
Stavit cu nekoliko tabli u svom topicu zajedno s crno bijelima za usporedbu.

A sto se tice naseg izdanja u Americi, imam ad u najnovijem broju Previewsa (od Diamond Comicsa) koji izlazi za 7 dana. Strip ce biti u striparnicama u Americi, a bice ga i na Amazonu. Takoder cu pitati nekoliko striparnica u ex-Yu ako su zainteresirane da ga ponude. A za western comics forume bas i ne znam i ne vjerujem da ih ima, ali ideja je dobra, treba se provjeriti!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/03/2013 : 23:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Izgleda puno, puno bolje od Zagora i Dylana u boji.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/03/2013 : 08:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
il sam čorav ili ste vi...šta fali toj Bonelli Magicovento kolor verziji???
slažem se da američka izgleda odlično ali i te od talijana su krasno obojene table...Ortizov mračan crtež ne gubi ništa na izvornosti, kolor ga samo dopunjuje...šta fali dizajnu naslovnice recimo? ..
nekad se pitam što bi ljudima trebalo napravit da se jih zadovolji....
ta nije ok kolor republika Tex, nije ok kolor Republika Zagora, Dilan kolor isto nije nekima dobar....
sve sami stručnjaci...krv je crvena, to valjda znamo i meni ne smeta ako je obojena crno jer je strip bio izvorno objavljen crno/bijel...nebi da izpadnem bezobrazan ali tu poslovica "da rđavom kur...cu svaka dlaka smeta" dolazi do punog izražaja.
Pozdravljam što radi D.J ali kazat da je onvo od talijana bljak je....pretjerivanje veliko...nitko to nije kazao ali tako
mi izpadnu ti komentari....
Poli kaže da izpadne jadno ako je nebo u cijelom kadru samo plavo, zemlja svuda isto smeđa itd.....pa nebo treba da je plavo i zemlja iste boje bar dok se radnja dešava na istom mjestu u isto vrijeme....ako hočete mavricu i dugu imate staro obojene kolor Gigante Zagora gdje je Chiko u svakoj vinjeti različito obojen...
ZAGOR, TEX i DILAN (pa i taj Bonelli Magični) su odlično kolorisani i svaki novi broj me raduje....i još važnije, sviđa se sinu, što je i najvažnije...mi fosili ionako neznamo što je klincima dobro...kad bi gledali samo na sebe...nikad zadovoljni.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/03/2013 : 08:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Telleru, mislim da si ovaj put krivo razumio. Mislim da ljudi nisu rekli da im ne valja boja u talijanskom MVu nego naslovnica. Pa i moj (nas) MW ce imati tu boju, uz neke sitnice koje cemo jos poboljsati jer i ja i Attila bas nismo normalni.
Ja cim sam dobio fileove odmah sam pitao za ime koloriste da ga ubacim u strip ispod Ortizovog imena. Nekima se ne svida talijanska naslovnica i dizajn, a mogu ti reci da se Talijanima jako svida nasa verzija i da su me trazili za nekoliko kopija viska.
Inace, Tex i Zagor mogu proci sa svjetlijom, "plasticnijom" bojom jer su klasicni stripovi, ali MW bi bio katastrofa s tom bojom jer je dosta mracan strip u kojem je atmosfera pola price.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/03/2013 : 08:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Telleru, mislim da si ovaj put krivo razumio. Mislim da ljudi nisu rekli da im ne valja boja u talijanskom MVu nego naslovnica. Pa i moj (nas) MW ce imati tu boju, uz neke sitnice koje cemo jos poboljsati jer i ja i Attila bas nismo normalni.
Ja cim sam dobio fileove odmah sam pitao za ime koloriste da ga ubacim u strip ispod Ortizovog imena. Nekima se ne svida talijanska naslovnica i dizajn, a mogu ti reci da se Talijanima jako svida nasa verzija i da su me trazili za nekoliko kopija viska.
Inace, Tex i Zagor mogu proci sa svjetlijom, "plasticnijom" bojom jer su klasicni stripovi, ali MW bi bio katastrofa s tom bojom jer je dosta mracan strip u kojem je atmosfera pola price.


ako je tako onda se potpuno slažem...iako ja i za tal. naslovnicu nemam zamerki...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/03/2013 : 09:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by D.J.

Telleru, mislim da si ovaj put krivo razumio. Mislim da ljudi nisu rekli da im ne valja boja u talijanskom MVu nego naslovnica. Pa i moj (nas) MW ce imati tu boju, uz neke sitnice koje cemo jos poboljsati jer i ja i Attila bas nismo normalni.
Ja cim sam dobio fileove odmah sam pitao za ime koloriste da ga ubacim u strip ispod Ortizovog imena. Nekima se ne svida talijanska naslovnica i dizajn, a mogu ti reci da se Talijanima jako svida nasa verzija i da su me trazili za nekoliko kopija viska.
Inace, Tex i Zagor mogu proci sa svjetlijom, "plasticnijom" bojom jer su klasicni stripovi, ali MW bi bio katastrofa s tom bojom jer je dosta mracan strip u kojem je atmosfera pola price.


ako je tako onda se potpuno slažem...iako ja i za tal. naslovnicu nemam zamerki...


Pa OK je naslovnica, bas onako u kaubojskom stilu! Da nisam vidio Goranovu, a zatim i Banetovu bila bi mi i bolja. A sto ces kad se u nasim krajevima radaju najjaci!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/05/2013 : 18:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dignimo opet boje Magičnog Vjetra! Magični iz ženske perspektive...

Vrata pakla
Magični Vjetar
MV LIB 12a | 96 str.
by grofica Varga (ne ona Zagorova)


Leš mlade Indijanke odvodi Magičnog Vjetra i Poa u istragu, u gradić Hells Gate. To je „veselo” mjesto koje prosperira zahvaljujući prostituciji, alkoholu, kocki i koje definitivno zaslužuje ime koje nosi.




Mjesec lišća koje pada
Magični Vjetar
LIB MV 12b | 96 str.
by grofica Varga (nije vampirica, valjda?!)


Dvije žene, Sunce U Kosi i Ona Koja Pleše S Biljem pobjegle su od svog muža Tvrde Ljuske. Na zamolbu božanstva Dvostruko Lice, Magični Vjetar mora pomoći ženama u bijegu.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/05/2013 : 05:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pannini color #2
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/05/2013 : 10:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
NIsam znao da rade i tal. izdanje u koloru...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/05/2013 : 12:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Eto ideje za Libellus!
Sad lijepo krenuti sve ispočetka, trobrojevi ali u boji.
Znam barem jednog (kolegu s posta oznad ) koji bi to kupovao.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 23/05/2013 12:46:22
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/05/2013 : 12:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ne, ja ću uzimati američko izdanje MV u boji, to je ionako Libellusov prijevod s talijanskog.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/05/2013 : 18:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ne, ja ću uzimati američko izdanje MV u boji, to je ionako Libellusov prijevod s talijanskog.


Odlicna odluka! A razlog je jos bolji!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/05/2013 : 01:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se onima koji bi to rado imali!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 31/05/2013 : 20:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Htio bi ovdje napraviti mali popis Libellusovih knjiga koje se mogu čitati zasebno, pa da ljudi koji bi htjeli vidjeti o čemu se radi u MV, znaju koju knjigu kupiti,a ne da ulete negdje na pol i onda se pitaju tko tu koga. Ja imam knjige od broja 6 - 20 imam i broj 22, te 34.

Dakle knjige koje se mogu čitati, a da su im sve tri priče zasebne i van kontinuiteta su 12 (odlična), 13 (tako-tako), 17 (fenomenalna).
To je ono što ja znam za sada. Može netko dopisati, ako takvih ima i nakon 20 broja. Možda to potakne nekoga da malo istraži ovaj serijal.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/05/2013 : 23:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Htio bi ovdje napraviti mali popis Libellusovih knjiga koje se mogu čitati zasebno, pa da ljudi koji bi htjeli vidjeti o čemu se radi u MV, znaju koju knjigu kupiti,a ne da ulete negdje na pol i onda se pitaju tko tu koga. Ja imam knjige od broja 6 - 20 imam i broj 22, te 34.


Ima gomila takvih priča. Barem 30 prognoziram.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/05/2013 : 23:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Tamna staza
Magični Vjetar
MV LIB 13a,b | 192 str.
by grofica V.


Putujuća glumačka družina koja izvodi predstave po utvrdama na granici stigla je u utvrdu majora Ecclesa. I Magični Vjetar je pozvan pogledati predstavu, ali ne samo zbog toga da se kulturno uzdiže. Naime, udarna glumica putujuće družine, Norma Snow, tvrdi da joj je Magični Vjetar muž!


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 01/06/2013 : 13:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Htio bi ovdje napraviti mali popis Libellusovih knjiga koje se mogu čitati zasebno, pa da ljudi koji bi htjeli vidjeti o čemu se radi u MV, znaju koju knjigu kupiti,a ne da ulete negdje na pol i onda se pitaju tko tu koga.
Dakle knjige koje se mogu čitati, a da su im sve tri priče zasebne i van kontinuiteta



Ima gomila takvih priča. Barem 30 prognoziram.



Mislim da me nisi dobro shvatio.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/06/2013 : 00:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pannini color #3
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/06/2013 : 13:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
NOVO!

Četiri šamana
Magični Vjetar
MV LIB 13c | 96 str.
by Varga The Countess

Grupa inženjera i geologa poslana je u istraživanje terena na području Yellowstonea. Dodijeljena im je velika vojna pratnja. Je li ekspedicija uistinu poslana da bi istraživala teren ili se radi o provociranju Indijanaca?


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/08/2013 : 13:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Prvi put primjećujem ove razlike, da li netko za u čemu je stvar?



U Libellusovim izdanjima su naslovnice kao ove kod Systema.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/08/2013 : 17:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, izgleda ko da bi SC dobili original, rucno obojen... ili su se sami igrali (?) sto sumnjam... ??



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/08/2013 : 23:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Laurentijev Magični Vjetar:
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/08/2013 : 00:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Hmm, mislim da mu bas i nije pogodio facu. Ne znam na koga me podsjeca... Mozda na Johna Travoltu!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/08/2013 : 08:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.
Mozda na Johna Travoltu!

Yep iz Paklenog šunda

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 04/10/2013 : 09:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da je opalo interesovanje za ovaj topik po završetku serijala od strane Libellusa. čita li neko još uvek ovaj serijal ?

Ja sam nedavno završio 23 knjigu, pada u odnosu na početne priče ima, ali je još uvek koliko toliko zanimljivo.

Edited by - Timber Bil on 04/10/2013 09:25:09
Go to Top of Page
Page: of 76 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000