forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Frkafuljci (Zekan 3)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/01/2008 : 21:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
kao 'unutarnja naslovna'????:))
ma neeeeee!!!
ne zelim radit antireklamu:(,
sitno je i nebitno
(i ja sam 1. primjetio:)))))))))))

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 08/01/2008 : 11:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by viktor14

Može mi li tko reći kakav je strip taj Zekan?



Na sljedecim topicima imas uglavnom hvalospjeve, ne bas toliko o radnji:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=20770
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=23820

a na ovoj kolumni imas vise informacija, ovo je o prvom albumu izdanom u Hrvatskoj, ali sto se odnosi na njega, moze se pomalo primijeniti na sve.

"Dušan Banjanin je obezbedio sledeće priloge:


JEDINSTVENI ŠARM JEDNOSTAVNOSTI

S gotovo sto objavljenih albuma, Trondheim je jedan od najproduktivnijih europskih autora svih vremena, a mnogi ga danas svrstavaju i među dvadeset najboljih. Razlog velikom broju stripova što ih je Trondheim realizirao najvećim dijelom leži u jednostavnom crtežu, što mu je omogućilo da bude zaista brz

Ovih se dana na hrvatskom tržištu, u prijevodu Darka Macana, pojavio album »Atomski ubrzivač«, odnosno jedna od deset epizoda iz serijala »Zekanove hvalevrijedne pustolovine« svjetski poznatoga stripaša Lewisa Trondheima. Hvalevrijednog izdavačkoga pothvata ovaj se put uhvatila strip knjižara »More comics« i na taj način obilježila deset godina postojanja.

Prvi se put Zekan hrvatskim čitateljima ukazao početkom prošle godine u trećem broju časopisa »Q«, gdje je predstavljen očaravajuće smiješnom epizodom »Šetnja«, gdje se uz glavnoga junaka pojavljuju i njegovi simpatični i brbljavi »životinjski« prijatelji.

Epizoda je izvučena iz prvog Trondheimovog, 500 stranica dugog, albuma »Zekan i patagonijske mrkve«. Mačak Riki, jedan od likova iz toga albuma, glavni je pak lik u serijalu »Hvalevrijedne pustolovine bez Zekana«.

Za razliku od crno-bijele »Šetnje«, »Atomski ubrzivač« je u boji, a tako će biti i s devet idućih knjiga o Zekanu koje »More comics« planira izdati. Upravo su Zekanove pustolovine okosnica rada ovog hiperproduktivnog autora. S gotovo sto objavljenih albuma, četrdesetpetogodišnji Trondheim je jedan od najproduktivnijih europskih autora svih vremena, a mnogi ga danas svrstavaju i među dvadeset najboljih. Zašto većini hrvatskih čitatelja do nedavno nije bio poznat više nije bitno, jer nepravda se počela ispravljati.

Epizodu, odnosno album »Atomski ubrzivač« autor je posvetio Spirouu, pa se uvjetno može govoriti o »izvanserijskoj« epizodi, iako donosi sve ono na čemu Trondheim temelji svoj rad. Zekan je za potrebe te epizode odjeven kao liftboy, a pokušava rasvijetliti neobjašnjivu pljačku dijamanata i dokazati svoju nevinost.

Razlog velikom broju stripova što ih je Trondheim realizirao najvećim dijelom leži u jednostavnom crtežu, što mu je omogućilo da bude zaista brz. No, ta brzina i jednostavnost ni najmanje ne utječu na kvalitetu njegova rada, već je donose. Razlog uspjehu »Zekanovih pustolovina«, ali i ostalih Trondheimovih djela, leži pak u simpatičnim, do krajnjih granica stiliziranim likovima životinja.

Osobito se to odnosi na njihova lica koja su, iako izvedena na principu točka, točka, točkica, izražajna, u svim situacijama pokazujući njihova trenutačna raspoloženja, što je za takvu vrstu stripa iznimno bitno.

Priče koje piše sam autor, također su neodoljivo jednostavne i neopterećujuće, a dijalozi nalaze uporište u stvarnom životu, odnosno »običnim« situacijama.

Trondheimove »životinje« tako posjeduju više ljudskih osobina, nego »pravi« ljudi u velikom broju realističnih stripova.

Lišavajući se svega nebitnoga, ali ipak uvažavajući sve zakonitosti zanata i zahtjeve čitatelja, autor koji inače pripada francusko-belgijskoj humorističkoj školi stvara stripove jednostavnoga i jedinstvenoga šarma pa mu je teško odoljeti.

Ne čudi stoga ni uspjeh koji je postigao u cijelome svijetu, a nema sumnje da će ga postići i u Hrvatskoj."

Uglavnom, isplati ti se. Probaj.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/01/2008 : 13:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tony starks

(i ja sam 1. primjetio:)

hmmmm.... mozda. ali Tom1979 i ja smo jos prvog dana uzeli svoje primjerke i on je to odmah primjetio, sto mogu ja potvrditi.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 08/01/2008 : 13:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Epizoda je izvučena iz prvog Trondheimovog, 500 stranica dugog, albuma »Zekan i patagonijske mrkve«. Mačak Riki, jedan od likova iz toga albuma, glavni je pak lik u serijalu »Hvalevrijedne pustolovine bez Zekana«.


e to dvoje bi volio vidit
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 08/01/2008 : 15:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Epizoda je izvučena iz prvog Trondheimovog, 500 stranica dugog, albuma »Zekan i patagonijske mrkve«. Mačak Riki, jedan od likova iz toga albuma, glavni je pak lik u serijalu »Hvalevrijedne pustolovine bez Zekana«.


e to dvoje bi volio vidit


Svakako. Sve sto trebamo napravit je putovat kroz vrijeme i pomoc Napoleonu da osvoji Hrvatsku u ime Francuske, zadrži vlast nad njome za buduce generacije, preseli ovdje nekoliko stotina tisuća Francuza, ma što tisuca, MILIJUNA, pobrinut se da Bonelli nikad ne dođe (vrijedi istražit mogućnost i zbog drugih razloga ) i što je najvažnije, toliko nam podic standard da si individualci mogu priustit izdavanje tog albuma. Nista lakse, zar ne? Ili da naucimo francuski. Hmmm, bolje ova prva varijanta.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Q STRIP
Starting Member

79 Posts

Member since 12/04/2007

Posted - 08/01/2008 : 17:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Q STRIP's Homepage  Send Q STRIP a Private Message  Reply with Quote
>>Epizoda je izvučena iz prvog Trondheimovog, 500 stranica dugog, albuma »Zekan i patagonijske mrkve«. Mačak Riki, jedan od likova iz toga albuma, glavni je pak lik u serijalu »Hvalevrijedne pustolovine bez Zekana«.

>e to dvoje bi volio vidit

Al' u toj reccenici su oba podatka pogressna: nit je ssetnja izvuccena iz Mrkvi, nit je Riki glavni junak u Bez serijalu.

mcn

Q STRIP BLOG: http://qstrip.blog.hr
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 09/01/2008 : 00:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Epizoda je izvučena iz prvog Trondheimovog, 500 stranica dugog, albuma »Zekan i patagonijske mrkve«. Mačak Riki, jedan od likova iz toga albuma, glavni je pak lik u serijalu »Hvalevrijedne pustolovine bez Zekana«.


e to dvoje bi volio vidit


Svakako. Sve sto trebamo napravit je putovat kroz vrijeme i pomoc Napoleonu da osvoji Hrvatsku u ime Francuske, zadrži vlast nad njome za buduce generacije, preseli ovdje nekoliko stotina tisuća Francuza, ma što tisuca, MILIJUNA, pobrinut se da Bonelli nikad ne dođe (vrijedi istražit mogućnost i zbog drugih razloga ) i što je najvažnije, toliko nam podic standard da si individualci mogu priustit izdavanje tog albuma. Nista lakse, zar ne? Ili da naucimo francuski. Hmmm, bolje ova prva varijanta.



ja znam francuski ...

quote:
Originally posted by Q STRIP

>>Epizoda je izvučena iz prvog Trondheimovog, 500 stranica dugog, albuma »Zekan i patagonijske mrkve«. Mačak Riki, jedan od likova iz toga albuma, glavni je pak lik u serijalu »Hvalevrijedne pustolovine bez Zekana«.

>e to dvoje bi volio vidit

Al' u toj reccenici su oba podatka pogressna: nit je ssetnja izvuccena iz Mrkvi, nit je Riki glavni junak u Bez serijalu.

mcn



...ali džabe mi to očito
u svakom slučaju zekan od 500 strana i riki u glavnoj ulozi su dobra stvar u koji god da album spadali
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 16/01/2008 : 22:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message  Reply with Quote
Divan strip, divno preveden. Stvarno izlazi prerijetko. Jel moze to na dva godisnje... recimo 1 u ljeto? :)


Inace za one koji znaju francuski, izlog Francuske citaonice u Zagrebu je pun stripova L'Assossiation-a, Donjon i jos Trondheima na francuskom, David B. i neka meni nepoznata imena.
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1293 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 17/01/2008 : 08:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima!

Nažalost ima dva tipfelera u albumu...
Dečku sa zagor avatarom poručujem, zekan je za sve od 7 do 77 godina, provjereno više puta!
Macanu, donijet ću ti sutra primjerak i francuski natrag.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/02/2008 : 19:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Katastrofa!
Dosadno i nečitljivo!
Prva dva su mi Zekana bila odlična,stvarno sam bio oduševljen njima,ali ovaj....aaaaajmeeeee....


/Sad me sasecite!/
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 17/02/2008 : 10:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
cap!

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 17/02/2008 : 10:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
naravno, :)

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9319 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/02/2024 : 19:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Frkafuljci su zakon! Čitam od Slaloma ponovno po redu i nakon malo lošijeg Blacktowna ovo mi je opet genijalno. Svi ti životni detalji i anegdotalni događaji tako stvarni, tako poznati i tako smiješni. Vrhunsko štivo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2619 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/02/2024 : 21:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ce se steci uslovi za integrale, na boljem papiru, 5u1. Trondheim je genije.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3234 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/02/2024 : 21:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Nadam se da ce se steci uslovi za integrale, na boljem papiru, 5u1.


I ja se tome nadam.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4246 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/02/2024 : 09:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Koliko su se dugo prodavali jeftino (a MoreComicsovih još uvijek ima) nekako mislim da je to sasvim nemoguće. Ali nije da ne bih htio na boljem papiru i sa manje korica na polica. Ali uz ove sam emotivno vezan :((
@Deers: meni isto sa proljećem odmah dođe volja za Zekana. :) Mislim da ću se i ja pridružiti čitanju.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2619 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/02/2024 : 13:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ali nema vise ovako kvalitetnih, inteligentnih stripova...Trondheim na vrhuncu. Ja bih ova dva integrala ubacio polako u kolorku...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3234 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/02/2024 : 13:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Ali nema vise ovako kvalitetnih, inteligentnih stripova...Trondheim na vrhuncu. Ja bih ova dva integrala ubacio polako odmah u kolorku...

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20931 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/02/2024 : 16:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Frkafuljci su zakon! Čitam od Slaloma ponovno po redu i nakon malo lošijeg Blacktowna ovo mi je opet genijalno. Svi ti životni detalji i anegdotalni događaji tako stvarni, tako poznati i tako smiješni. Vrhunsko štivo.


meni je bogami Blacktow skroz dojaajan,ni milimetar slabiji od Frkafuljaka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10203 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/02/2024 : 17:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Super je Blacktown, ali Slalomi su vrh.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20931 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/02/2024 : 17:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,slažem se - Slalomi su najnaj!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9319 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/02/2024 : 18:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni, za sada su
Slalomi 10/10
Blacktown 9/10
Frkafuljci 11/10

Koji je tebi najslabiji Zekan, anto?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20931 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/02/2024 : 21:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Proljetni praznici

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9319 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/03/2024 : 07:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ja ih uopće ne pamtim takve, baš me zanima kako će mi sada sjesti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2619 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/03/2024 : 10:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Meni su Praznici jedan od najboljih. Mozda dva najslabija Walter i Atomski, mada i oni odlicni, kada je razina tako visoko.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000