forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Stizu Spirou & Fantasio!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 01/04/2008 : 07:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by kico

Da li Libellus planira u budućnosti izdavati više brojeve Spiroua?Nakon teksta Kowalskog u sedmici sad sam znatiželjan...


Uh, to bi bilo za pet! Ma može i pet... godišnje


Šta se mene tiče - apsolutno može!
Ali ne i sve iz ovog ranijeg razdoblja...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/04/2008 : 17:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Pa reka san neku večer, da jedva čekam Fournierove epizode. Preoptimistično je očekivati novije ali Direktor & Direktor su sposobni i najoptimističnije prognoze učiniti realnim.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 05/04/2008 : 16:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Imam neke primjedbice na album broj 7. Na 30. strani je OK da se poziva na već izašli album, da se čitatelj podsjeti na neke ranije događaje, ali na 43. strani (u vrhu desno) poziva se na album koji će tek izaći, a isti taj album je ispred ovoga koji je več izašao. Hoću reći, kada izađe album broj 6, ova opaska će biti blesava, jer će se normalno, album broj 6 složiti ispred broja 7, a ovde piše da će tek izaći. Bilo je dovoljno samo da se pozove na album broj 6, bez opaski o izdavanju tog albuma. Malo sam zamrsio, ali će se vjerojatno shvatiti o čemu sam htio reći.
Druga primjedba mi je na prijevod. Ponovo se hvatam onoga "neka". Nije mi jasno zašto se inzistira na tome (vjerojatno samo zato da bude različito), jer u životu nisam čuo da netko kaže "general je zapovijedio neka vas se odvede", valjda "da vas se odvede". Rječicu "da" mi ne koristimo kada možemo koristiti infinitiv, ali u drugim slučajevima je koristimo. Ili prevoditelj ne čita naše knjige i naše pisce?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/04/2008 : 22:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> a ovde piše da će tek izaći. Bilo je dovoljno samo da se pozove na album broj 6, bez opaski o izdavanju tog albuma.

A? U pdfu kod mene pisse samo da je "Slamčica (...) igrala važnu ulogu u 6. albumu." Zar je to mijenjano?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/04/2008 : 23:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

> a ovde piše da će tek izaći. Bilo je dovoljno samo da se pozove na album broj 6, bez opaski o izdavanju tog albuma.

A? U pdfu kod mene pisse samo da je "Slamčica (...) igrala važnu ulogu u 6. albumu." Zar je to mijenjano?

mcn


Nije... samo je nadodano "koji cete uskoro moci citati u izdanju Libellusa".

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/04/2008 : 23:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

Imam neke primjedbice na album broj 7. Na 30. strani je OK da se poziva na već izašli album, da se čitatelj podsjeti na neke ranije događaje, ali na 43. strani (u vrhu desno) poziva se na album koji će tek izaći, a isti taj album je ispred ovoga koji je več izašao. Hoću reći, kada izađe album broj 6, ova opaska će biti blesava, jer će se normalno, album broj 6 složiti ispred broja 7, a ovde piše da će tek izaći. Bilo je dovoljno samo da se pozove na album broj 6, bez opaski o izdavanju tog albuma. Malo sam zamrsio, ali će se vjerojatno shvatiti o čemu sam htio reći.


Na napomenu mozemo gledati iz dva aspekta, kolekcionara - poznavatelja strip scene
i slucajnog kupca, odnosno nekoga tko mozda zna za Spiroua ali ne prati scenu.
Ovaj prvi nece biti zbunjen, on poput tebe zna da je album 7 izasao prije broja 6 i sve mu je jasno.
Ovaj drugi bi vise bio zbunjen da se samo poziva na broj 6, jer bi onda mozda isao traziti
taj broj 6, kojeg naravno jos nema.
A osim toga i u impresumu sedmice lijepo stoji mjesec i godina kad je izdat,
a takodje i na web stranici moze se naci informacija o datumu objave.
Tko zeli znati, sigurno nece biti zbunjen. Ako unatoc tome nekome nesto ne bude jasno
mi cemo naci vremena i pojasniti mu, kao sto to i sad cinimo.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 06/04/2008 : 00:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Ma nije Dado u tomu stvar. Sutra će svi ti albumi biti vani i onaj koji ih ima i tko ih čita, neće gledati datume u impresumu, nego će čitati u albumu 7: "pogledaj u albumu 6 koji će izaći uskoro u izdanju Libellusa", a taj album će već biti vani. Nema se potrebe u albumu najavljivati što će izaći. To se može raditi u impresumu, a nikako u tekstu albuma. Bar ja tako MISLIM, možda imam krivo.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/04/2008 : 01:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Kao sto rekoh, vec iz te recenice je jasno koji je album izasao prvi.
Par godina poslije za onoga tko zeli i treba nesto pogledati u broju 6,
nece mu biti nejasno nista oko objavljivanja broja 6, valjda svatko zna sto ima na policama.
S druge strane, nekome neupucenom kad napises samo pogledaj broj 6, gdje ce jadnicak pogledati kad to jos nije objavljeno?
Mislim da moze biti dobro i jedno i drugo, oboje ima svoje prednosti i mane, mi smo se u toj
napomeni odlucili za ovu varijantu, mozda cemo u nekoj drugoj prilici za neku drugu, tko zna.
Ne mora se svatko sloziti s tim, naravno, no nama se u tom trenutku onako cinilo najbolje...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/04/2008 : 02:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ovo dopisivanje me podsjeća na dan kad san čistačici ostavija poruku "Molim vas operite slike"

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/04/2008 : 04:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/04/2008 : 09:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Bar ja tako MISLIM, možda imam krivo.

Nemaš.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 06/04/2008 : 10:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
I ja mislim da nemam krivo. Znači, u pravu sam.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/04/2008 : 10:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>I ja mislim da nemam krivo. Znači, u pravu sam.

Da.

Bar što se toga tiče.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 06/04/2008 : 10:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Dobro, a što se ovog drugog tiče, znam da je ispravno i jedno i drugo (u našem jeziku), ali mi smeta što tako inzistiraš na "neka", pa mi onda to pomalo smeta. Imam valjda pravo na to da mi nešto smeta u onomu što sam kupio, zar ne? To me podsjeća na riječ "glede" koju su neki obvezno koristili u SVAKOM dopisu, tako da mi je izgledala blesavo. Ničega ne valja previše, n'est pas?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/04/2008 : 11:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> Imam valjda pravo na to da mi nešto smeta u onomu što sam kupio, zar ne?

O, da.

> n'est pas?

N'est-ce pas?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 06/04/2008 : 13:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
A što misliš zašto sam napisao n'est pas? Jer sam nekako predosjecao da ces se uhvatiti nevažne stvari, da ne bi odgovorio na bitnu. (Među nama, učio sam francuski 10 godina, ali nemoj nikomu reći).
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 06/04/2008 : 17:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
U četvrtak sam kupio "Gljivom protiv diktatora" i iznova se oduševio klasikom. Gegovi, izrazi lica... ma sve. Savršenstvo stripovskog izričaja.

I pohvala Darku za "moju diridiku" :D

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/04/2008 : 20:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Witchblade

U četvrtak sam kupio "Gljivom protiv diktatora" i iznova se oduševio klasikom. Gegovi, izrazi lica... ma sve. Savršenstvo stripovskog izričaja.

I pohvala Darku za "moju diridiku" :D


Spirou je odlican strip za sve uzraste, a u cijeloj prici prijevod je ultra bitan.
A Darko to majstorski dovede do savrsenstva. Tko zna zna, tko ne zna pita Darka...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/04/2008 : 21:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wiskey

Imam neke primjedbice na album broj 7. Na 30. strani je OK da se poziva na već izašli album, da se čitatelj podsjeti na neke ranije događaje, ali na 43. strani (u vrhu desno) poziva se na album koji će tek izaći, a isti taj album je ispred ovoga koji je več izašao. Hoću reći, kada izađe album broj 6, ova opaska će biti blesava, jer će se normalno, album broj 6 složiti ispred broja 7, a ovde piše da će tek izaći. Bilo je dovoljno samo da se pozove na album broj 6, bez opaski o izdavanju tog albuma. Malo sam zamrsio, ali će se vjerojatno shvatiti o čemu sam htio reći.
Druga primjedba mi je na prijevod. Ponovo se hvatam onoga "neka". Nije mi jasno zašto se inzistira na tome (vjerojatno samo zato da bude različito), jer u životu nisam čuo da netko kaže "general je zapovijedio neka vas se odvede", valjda "da vas se odvede". Rječicu "da" mi ne koristimo kada možemo koristiti infinitiv, ali u drugim slučajevima je koristimo. Ili prevoditelj ne čita naše knjige i naše pisce?



prvo je pizdarija koja me ne zanima, sorry
drugo, što mi je iznimno bitno, jednom za svagda:
neka je arhaična istoznačnica riječi da u ovome smislu... ja volim stilski tu i tamo ubaciti nj kao akuzativ, i smatram ga posebnim obilježjem hrvatskog, pa stoga i neka ima jednak status... naravno, ''da'' ostaje kao normalna, dobra, hrvatska mala riječ u svim oblicima osim kad zamjenjuje infinitiv (makar ni tu uvijek) i prokleto dalikanje...
ali, kažem, neka je istoznačnica pa je legalno...
ono što nije i nema veze ni s čim je neprestano kakotanje: KAKO označava samo NAČIN, a ne i PUKU NAMJERU... stoga KAKO ne može gotovo nikad - ili može veoma rijetko - zamijeniti riječ DA unatoč pomodarstvu na tv-u, novinama, nekim knjigama...
u svojoj lekturi je na molbu uredništva zamjenjujem - nelegalno - s riječi KAKO ako se DA već javlja više puta u rečenici, makar, kažem, to je samo nekakav ''optički'' kvazirazlog...
volim ovo kakotanje usporediti s još gorom pojavom jujukanja... tako se često vidi tražim ju, po***** bih ju etc.
što da ti dakle kažem? i jesi i nisi u pravu. da si pitao za ''kako'', bio bi 100%... svejedno, ne daj se Mladene

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 07/04/2008 : 00:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message  Reply with Quote
Ma, mislio sam spomenuti i "kako", ali sam u onolikom tekstu i nervozi, zaboravio. Inače, hvala ti na podršci, već sam mislio da sam potpuno u krivu, pa sam se malo konzultirao. Tako znam da može i jedno i drugo, ali kad je puno, puno je.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 07/04/2008 : 17:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
je. u mjeri je sve. ako se mene pita, 5:1 za DA

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/07/2010 : 11:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sad slučajno videh da je LL najavio za jesen dva nova Spiroua !
Fenomenalna vest, bravo za majstore D&D !!!
Samo me čudi da ovo još niko nije prokomentarisao ?!?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/07/2010 : 12:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Sad slučajno videh da je LL najavio za jesen dva nova Spiroua !
Fenomenalna vest, bravo za majstore D&D !!!
Samo me čudi da ovo još niko nije prokomentarisao ?!?



Jeste u topicu LL najave
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/07/2010 : 16:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by anto

Sad slučajno videh da je LL najavio za jesen dva nova Spiroua !
Fenomenalna vest, bravo za majstore D&D !!!
Samo me čudi da ovo još niko nije prokomentarisao ?!?



Jeste u topicu LL najave


Prijatelju, tražio sam taj topic danas 20 minuta, ali nisam mogao da ga nađem; u čemu je štos ???
Gde je uopšte taj topik ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 24/07/2010 : 16:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Gde je uopšte taj topik ?





http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37732&whichpage=1



Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000