Author |
Topic  |
zeljko
Advanced Member
    

Bosnia and Herzegovina
17909 Posts
Member since 02/08/2002 |
|
nemanja93
Senior Member
   

Serbia
2439 Posts
Member since 06/03/2010 |
Posted - 21/12/2012 : 16:57:18
|
quote: Originally posted by zeljko
jel se isplati čitati ovaj točak vremena??? al iskreno
U pocetku je dobar, posle malo smara. Ima 13 knjiga, a realno moglo bi stati u 7-8 preobilni opisi koji se iz knjige u knjigu ponavljaju. Ja citam ovo vec 2-3 godine uzmem jedan ili dva nastavka procitam pa malo domorim i sve tako :D Zavrsicu je do kraja sigurno. |
Nisi se okrenula, zato nisi videla igrale su sene.
|
 |
|
zeljko
Advanced Member
    

Bosnia and Herzegovina
17909 Posts
Member since 02/08/2002 |
|
Mali_Mate
stripovi.com suradnik
   

Croatia
2065 Posts
Member since 18/03/2006 |
Posted - 21/12/2012 : 18:09:05
|
quote: Originally posted by zeljko
zašto?
pa ono - za početak, umro je autor
a dalje, to je prestalo imat smisla negdje nakon treće knjige
od 5-10 je sve jedan ogromni filler koji je kul u smislu world-building porna, a inace ide na zivce
Glavni lik je neodlučniji od Hamleta
čitav serijal ima nekih 7-8 tisuća stranica viška
itd.... |
http://matanovogumno.blogspot.com |
 |
|
Ernie Pike
Senior Member
   

Croatia
2990 Posts
Member since 06/03/2012 |
Posted - 22/12/2012 : 22:38:31
|
Objavljeni su rezultati Locusove all-time ankete u kategoriji romana. http://www.locusmag.com/2012/AllCenturyPollsResults.html Pobjednici: SF 20. stoljece Herbert: "Dune" Fantasy 20. stoljece Tolkien: "Lord of the Rings" SF 21. stoljece Scalzi: "Old Man's War" Fantasy 21. stoljece Gaiman: "American Gods"
Pobjednici, osim Scalzia, su ocekivani. Zanimljivo mi je da ni jedan Heinleinov roman nije medju prvih deset (mislim da se to do sada nikad nije desilo). |
 |
|
DeeCay
stripovi.com suradnik
    

Croatia
21661 Posts
Member since 24/09/2002 |
Posted - 03/01/2013 : 16:11:36
|

Tek nedavno mi je bila svrgnuta pažnja na ovaj neobičan multižanrovski uradak talentiranog pisca neobičnog imena China Mieville, predvodnika i lidera žanra koji on sam naziva weird fiction. Usprkos upozorenjima da China nije lak za čitanje, ni konvencionalan, moram priznati da sam sa znatnom dozom uzbuđenja i iščekiva krenuo u čitanje knjige. Impresivan broj stranica, vrlo neobičan sinopsis romana, sve to natjera čovjeka da pogleda što nudi ovaj China.
Svijet Perdido stanice zove se Bas-Lag, dok je trenutni fokus na nepregledni megalopolis Novi Krobuzon koji nastanjuju ljudi, ostale ljudolike rase i mutanti. Problem započinje kad se silom (slučajnih) prilika oslobodi leglo stvorenja koja siju strah i užas među stanovnicima metropole. Spas je u rukama nekolicine izopćenika...
Perdido je prepun dobrih ideja, inventivan i maštovit do bola, no kad bolje pogledam, u glavnini se svelo sve na pustolovni monster hunt lovekrafijanskog stvorenja... Likovi, svi odreda, su dosta odbojni i njihovi odnosi su dosta površni; tu su gojazni propali znanstvenik Isaac Dan der Grimnebulin, žena-buba Lin, Yagharek – pali Garuda, pa sve do gradonačelnika grada Bentham Rudgutter i načelnika policije. Režim je skoro pa diktatorski, policijski režim guši svaki pokušaj pobune. Kriminal je organiziran, i funkcionira u sprezi s vlasti. China je odličan, talentirani pisac, multižanrovski, mješavina kafke, Lovecrafta, steampunka i tko zna čega sve ne. I vrlo dobro piše.
Na kraju ostaje za mene malo previše otvorenih/nedorečenih storylineova, no vidim na netu pišu da se na to treba kod njega naviknuti. Mislim, što se dogodilo s multidimenzionalnim Tkačem (Weaverom), gangsterskim bossom gospodinom Šarenkom (Mr. Motley), koja je priča Jacka Polumolitve, kako se tu uklapa demonski svijet s kojim gradonačelnim ima deal, je li überAI Kontrukt ostvario svoj plan dominacije svijetom? Sama Lin i Isaac, jesu li ikada postali sretni? Što se nalazi izvan granica Novog Krobuzona?
Odličan i ezogtičan world building (navodno je svijet gradio godinama - bilježi ideje u bilježnicu), tako da mi ovaj prvi susret s Chineom ostaje u lijepom sjećanju. Dobro sam se zabavio, neke dijelovi su odlični, gutaš stranicu za stranicom, a neki opet prezamorni. Do početka prave radnje trebalo je nekih dvjestotinjak stranica, tako da s ovom knjigom recimo i treba biti strpljiv... MIslim da je u nekom intervjuu China rekao da kad bi ga opet pisao, ozbiljno bi skratio broj stranica.
Gledam da što prije nabavim i ostale romane! |
“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one." |
 |
|
nemanja93
Senior Member
   

Serbia
2439 Posts
Member since 06/03/2010 |
Posted - 05/01/2013 : 20:21:05
|
Odusevljen sam Zaduzbinom. U par dana sam samleo sve tri knjige, stvrano fenomenalno, ni sekunde jedne mi nije bilo zamorno kao citanje Hiperiona. |
Nisi se okrenula, zato nisi videla igrale su sene.
|
 |
|
DeeCay
stripovi.com suradnik
    

Croatia
21661 Posts
Member since 24/09/2002 |
Posted - 06/01/2013 : 12:14:14
|
quote: Originally posted by nemanja93
Odusevljen sam Zaduzbinom. U par dana sam samleo sve tri knjige, stvrano fenomenalno, ni sekunde jedne mi nije bilo zamorno kao citanje Hiperiona.
Koje zadudžbine, one starije knjige ili prequeli koji su napisani kasnije? Ima znatnih razlika između tih knjiga... meni je Hyperion bio zanimljiv za čitanje, nije mi uopće bilo smorno. |
“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one." |
 |
|
Pirgavi
Junior Member
 

Croatia
453 Posts
Member since 29/12/2010 |
Posted - 06/01/2013 : 12:19:37
|

MOnolith 002 Zagrebačka naklada
Dan Simmons - U zagrljaju zubatih žena
Odlična priča o indijancima i njihovoj kulturi. Iskreno volim kada se vidi da je autor proučavao dugo vremena nešto što je napisao u jednoj maloj noveli. Ideja zubatih pica je super, ali je priča totalno netipična za Simmonsa. No, čita se brzo, situacije su pravo indijanske, jedino što likovi nisu baš razrađeni, ali kontam si da to i nije trebao napraviti jer je pričao indijancima.
Iain M. Banks - Pali
Tako - tako. Klasična SF priča o super tehnologiji. Ovoga puta se radi o odijelu. Pročitao i zaboravio.
Veteran - Philip K. Dick
Meni je već malo dosadan s tim putovanjem kroz vrijeme i zavjerama korporacija. NIšta novo, iako je u njegovom stilu. Nekada odlično a nekada ništa ne razumiješ. No, ideja je, kao i svaka njegova savršena. Vetreran od 80 godina se odlučuje za mirovinu, ali Korporacija shvaća da je on prošao rat koji se još nije ni dogodio i d au njihovom vremenu on ima 15 godina. To naravno ništa nije kako izgleda jer se umješala druga strana sa svojim špijunima pa ne znaš tko pije ni tko plaća...
Howard P. Lovecraft - Pickmanov model
Savršen horor. Jeziv, dobro pisan i u njegovom stilu. Prava uživancija. I koliko god čitam Lovecrafta, iznova me oduševi sa svojim idejama. Jako dobro iako nisam baš neki horor fan.
Michael Swanwick - Mrtvi
Ova je priča dobila Huga, a ja nemam pojma zašto. Nije to baš orginalna ideja, a još manje je orginalno napisana. PO meni je Bradberyjeva "Lutka" 300 puta snažnije i jasnije djelo od ove priče, a nije dobila Huga ili što drugo. Rekao bih sranje, ali možda je to ipak preteška riječ.
Robert Howard - Zvijer iz bezdana
Jedna riječ - Mačke. Ideja je za k...c, pisano dosadno. Ma nedajbože.
Viktorija Faust - Galerija užasa
Ahh, nije to tako loše kako je moglo ispasti. No, dosta je stvari nedorečeno u priči pa se stiče dojam da nije izrečeno do kraja od strane autora. No, sve u svemu, pristojna priča. Ima tu dobrih dijaloga, ideja, promišljanja. I za nekoliko koplja je bolja od nekih priča u ovom broju.
Reymond E. Feist - Vilinska priča - ROMAN
Iako ne volim Fantasy, a ogotovo vile, vilenjake i ostale karine, moram reći da sam uživao čitajući ovu priču. Priča je brza, napeta, tajanstvena i inteligentna. Nekako je Feist uspio ubaciti trolove, vile, vilenjake u naš stvarni svijet a da se to doima tako normalno da poželiš otrčati u šumu i potražiti ih. Jako dobar roman.
Priča prati obitelj koja je kupila stari posjed kraj šume. POčinje su događati čudne stvari, a obitelj shvaća da nisu s ovoga svijet. Imamo, naravno, crne i svijetle vile i vilenjake, no ni jedni ni drugi nisu baš loši i nisu baš dobri. U jedno trenutku jedan vilenjak pokuša prekinuti pakt koji je stvoren s ljudima davna davno ranije, i počinje krkljanac i dobar zaplet. Najbolje djelo u ovom MOnolithu.
Ian McDonald - CHAGA - ROMAN
Još mi se nikada nije dogodilo da knjigu koju počnem čitati ne završim - ovu sam zaklopio nakon 50 strana jer je, po meni, totalno sranje. Nebitni opisi, nebitni opisi, nebitni opisi pa onda nebitni opis nebitne situacije koja nema veze s vezom i koji k...? Ma strašno!!! Tu se pokušava objasniti neki unutarnji nemir djevojke, pa neka kao vanzemaljska prijetnja...pa Kenija, pa onda 10 strana o Africi i pljačkanju turista...Nisam pročitao do kraja, pa neću više blatiti. Isto tako, neću to nikada pročitati do kraja jer nije vrijedno minute koju sam potrošio na ovo.
Eto, to su moja razmišljanja o MOnolithu 002. Ne moraju biti ispravna, ali tako je to s ukusima. Sve u svemu ocjena za MOnolith 002 je ista kao i njegov broj = Sjedi, Dovoljan!!
|
The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian. |
 |
|
DeeCay
stripovi.com suradnik
    

Croatia
21661 Posts
Member since 24/09/2002 |
Posted - 06/01/2013 : 12:46:27
|
Najbolje su mi od Dana Simmonsa i klasik Lovecraft Pickmanov model... Ako niste gledali, snimljen i je film na temelju ove indijanske legende o mitu zvanom "vagina dentata" (Teeth, 2007.) |
“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one." |
 |
|
nemanja93
Senior Member
   

Serbia
2439 Posts
Member since 06/03/2010 |
Posted - 06/01/2013 : 17:05:42
|
quote: Originally posted by DeeCay
quote: Originally posted by nemanja93
Odusevljen sam Zaduzbinom. U par dana sam samleo sve tri knjige, stvrano fenomenalno, ni sekunde jedne mi nije bilo zamorno kao citanje Hiperiona.
Koje zadudžbine, one starije knjige ili prequeli koji su napisani kasnije? Ima znatnih razlika između tih knjiga... meni je Hyperion bio zanimljiv za čitanje, nije mi uopće bilo smorno.
A jebem li ga sad, ja sam procitao ovo: http://www.carobnaknjiga.com/1a99fbc9-3d3e-43a0-811c-480e750de469/KOMPLET-Zaduzbina.aspx i mislio sam da je to to, kad sad vidim da imaju jos dve knjige
U Hiperionu nisam razumeo dosta stvari, a i to mi je prva SF knjiga, druga je Zaduzbina koja je kako bih rekao mnogo pitkija od Hiperiona |
Nisi se okrenula, zato nisi videla igrale su sene.
|
 |
|
DeeCay
stripovi.com suradnik
    

Croatia
21661 Posts
Member since 24/09/2002 |
|
DeeCay
stripovi.com suradnik
    

Croatia
21661 Posts
Member since 24/09/2002 |
Posted - 06/01/2013 : 17:18:24
|
Neko je pisao već prije ovdje o Non-stop Briana Aldissa ako se ne varam, pirgavi možda... Knjiga valja ili ne? Može ukratko mišljenje, par riječi... |
“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one." |
 |
|
Pirgavi
Junior Member
 

Croatia
453 Posts
Member since 29/12/2010 |
Posted - 06/01/2013 : 17:28:47
|
quote: Originally posted by DeeCay
Neko je pisao već prije ovdje o Non-stop Briana Aldissa ako se ne varam, pirgavi možda... Knjiga valja ili ne? Može ukratko mišljenje, par riječi...
Ma jesam pisao, ali da sam kupio. Smorio me s Helikonijom pa se malo odmaram od Aldissa. Upravo čitam Vjerovoto utočište, pa ću možda poslije toga... Ali koliko sam čuo od onih koji su čitali, nije loša, čak naginje ka boljem, samim time što je Aldiss dopisivao neke djelove nedavno u knjigu...da ne zvuče naivno...
A ovo za Zadružbinu...to se toliko lako čita da sam progurao svaku knjigu za dan... osim Zadnje Fondacija i Zemlja koja je totalno sranje:))) No, prve tri, mislim na Zadružbina, Druga zadružbina i Zad. i Carstvo su remek djelo nad remek djelima...i da se mene pita trebao je ostati na te tri knjige. |
The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian. |
 |
|
vope
Senior Member
   

Montenegro
2969 Posts
Member since 21/12/2006 |
Posted - 06/01/2013 : 21:35:25
|

Priča o destrukciji Zemlje, o silama sa nezmislivom tehnologijom (jako interesantne fizike, ko voli) i o ljudskoj nemoći da bilo šta uradi. Odlično zamišljena priča i fantastično oslikano uništenje Zemlje, kao rijetko u kojoj knjizi. Ukratko - čovječanstvo se našlo na putu mašinske armije (sa neznanim ciljem) koja će iskoristi Zemlju kao resurs za proizvodnju još mašina. Ljudi su potpuno bespomoćni i bili bi uništeni do poslednjeg da u pomoć nije pristigla druga mašinska armija, koja progoni prvu da bi je spriješila da uništava inteligenta bića širom kosmosa, tako da oko 2000 ljudi biva spašeno. Druga armija uništava prvu ali prekasno da se spasi planeta koja biva uništena na spektakularan način. Mašine, u neka 4 vijeka, teraformiraju Mars i Veneru, naseljavaju ih preživjelima a dio odabrane djece-dobrovoljaca se ukrcavaju na takozvano Brod zakona i polazi u misiju sa ciljem pronalaženja onih koji su sagradili i poslali mašine koje su uništile Zemlju. A to je tema sledeće knjige:

Već odrasli klinci, preživjeli svjedoci uništenja Zemlje pohode dubine svemira u potrazi za tajanstvenom rasom istrebljivača, pod pokroviteljstvom takozvanih Dobrotvora koji su spasili mali dio čovječanstva. Otkrivaju da je svemir "šuma puna vukova a dosta vukova je prerušeno u miroljubivu jagnjad" i da je teško, gotvo i nemoguće utvrditi ko je kriv za razaranje Zemlje i još nebrojeno dugih svjetova. Knjigu prožimaju moralne dilieme upotrebe moći/uništenja triliona vanzemaljskih života, dosta super-interesantne fizike i fantastični svjetovi.
Ove dvije knjige su mi u rangu Eona ako ne i bolje, nešto najbolje što sam pročitao do Bera do sada. Jaka preporuka! |
... |
 |
|
Ernie Pike
Senior Member
   

Croatia
2990 Posts
Member since 06/03/2012 |
Posted - 06/01/2013 : 23:28:36
|
quote: Originally posted by DeeCay
Neko je pisao već prije ovdje o Non-stop Briana Aldissa ako se ne varam, pirgavi možda... Knjiga valja ili ne? Može ukratko mišljenje, par riječi...
Procitao sam knjigu prije nekoliko godina i nikad poslije nisam razmisljao o njoj. Ako me sjecanje sluzi, hrvatski je prijevod izasao povodom Aldissovog boravka u Hrvatskoj i na njegovu preporuku. Tema romana, generacijski svemirski brod ciji su putnici izgubili tehnologiju i uopce znanje da su na brodu te krecu u istrazivanje je jedna od meni najdrazih SF tema. Aldissova izvedba te teme mi se nije svidjela. Kao i kod ostalih Aldissovih knjiga koje sam procitao, zaboravio sam sto sam citao sekundu poslije procitane zadnje stranice. Kako ipak ima puno ljudi koji drugcije misle, knjiga je objavljena i u SF masterworks seriji  |
 |
|
Ernie Pike
Senior Member
   

Croatia
2990 Posts
Member since 06/03/2012 |
Posted - 06/01/2013 : 23:37:50
|
Vope, Forge of God i Anvil of Stars su mi bile gust za procitati. To je bio Bear u najboljoj fazi. Ipak mi je Eon drazi. |
 |
|
panzer
Advanced Member
    
12800 Posts
Member since 18/05/2005 |
|
vope
Senior Member
   

Montenegro
2969 Posts
Member since 21/12/2006 |
Posted - 11/01/2013 : 20:58:26
|
Pirgavi: U vezi Mekdonalda - vjeruj mi da je on jedan od najboljih pisaca današnjice u dragom nam žanru. Ovo je zaključak nakon pročitanih: Bespuće, Brazil, Nekrovil, Knjiga izgubljenih snova, Reka bogova (sveže pročitana, biće nekoliko riječi o tome kasnije) i dosta kraćih priča. Ono što je zajedničko svim ovim knjigama je da Mekdonald ima "zapetljan" početak koji može biti jako naporan i može odbiti nestrpljive čitaoce, ali nakon zaguljenog početka, sile likova i desetaka međusobno prepletenih radnji na kraju knjige vas sigurno čeka nagrada tj. razrešenje misterije, glavna zamisao piščeva ili duh u boci ali svakako da vas neće ostaviti razočaranim ili nezadovoljnim, bar je sa mnom takav slučaj. A stil pisanja mu je prelijep, prija kao kad pijete hladnu izvorsku vodu posle višečasovne žeđi. Chagu sam čitao u formi kratke priče i jako mi se svidjela, i čim nabavim taj prokleti i neuhvatljivi Monolith 2 koji mi nedostaje bacam se na ovaj roman, prosto ne mogu da vjerujem da te je odbio od sebe, no vidjećemo.
A sad malo o:

Indija 2047. godine, u stvari niz nezavisnih država nastalih od nekadašnje Indije. Priča se vrti oko Vještačkih inteligencija koje su na pragu da postanu samosvjesne i nekoliko stotina hiljada puta inteligentnije od najinteligentnijeg organskog oblika života iliti čovjeka što potonjeg čini jako nervoznim i ugroženim što, dalje, implicira posledice koje možete i sami zamisliti. Ovdje je Mekdonald prevazišao sebe brojnošću likova i podzapleta radnji kao i indijskom terminologijom što čitanje čini napornim. Ali, kao što gore pomenuh, kraj nas dovodi do zadovoljavajućeg završetka i osjećaja zadovoljstva što ste pročitali još jednu knjigu od ovog sjajnog pisca. |
... |
 |
|
Pirgavi
Junior Member
 

Croatia
453 Posts
Member since 29/12/2010 |
Posted - 12/01/2013 : 09:56:23
|
quote: Originally posted by vope
Pirgavi: U vezi Mekdonalda - vjeruj mi da je on jedan od najboljih pisaca današnjice u dragom nam žanru. Ovo je zaključak nakon pročitanih: Bespuće, Brazil, Nekrovil, Knjiga izgubljenih snova, Reka bogova (sveže pročitana, biće nekoliko riječi o tome kasnije) i dosta kraćih priča. Ono što je zajedničko svim ovim knjigama je da Mekdonald ima "zapetljan" početak koji može biti jako naporan i može odbiti nestrpljive čitaoce, ali nakon zaguljenog početka, sile likova i desetaka međusobno prepletenih radnji na kraju knjige vas sigurno čeka nagrada tj. razrešenje misterije, glavna zamisao piščeva ili duh u boci ali svakako da vas neće ostaviti razočaranim ili nezadovoljnim, bar je sa mnom takav slučaj. A stil pisanja mu je prelijep, prija kao kad pijete hladnu izvorsku vodu posle višečasovne žeđi. Chagu sam čitao u formi kratke priče i jako mi se svidjela, i čim nabavim taj prokleti i neuhvatljivi Monolith 2 koji mi nedostaje bacam se na ovaj roman, prosto ne mogu da vjerujem da te je odbio od sebe, no vidjećemo.
Ne znam, brate Vope, što da ti kažem. Ja sam strpljiv k`o kinez što se knjiga tiče, ali ovo me ubilo kao Helikonija Leto(a nju sam uspio pročitati). No, vjerojatno imaš pravo, budući mi je to prvi susret s Mcdonaldom, i ništa nisam od njega više čitao... Naravno da ću mu dati šansu. Čuo sam da je Brazil knjiga koja ti blow your mind, ali ne mogu je nabaviti u Hrvatskoj. No, pričekajmo... Meni se ne sviđa ni Vinge a opet je cijeli svijet lud za njim :)) Sve u svemu, hvala na savjetu da ne dižem ruke od njega jer sam zaista bio blizu :) |
The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian. |
 |
|
vope
Senior Member
   

Montenegro
2969 Posts
Member since 21/12/2006 |
|
Pirgavi
Junior Member
 

Croatia
453 Posts
Member since 29/12/2010 |
Posted - 18/01/2013 : 21:51:33
|

Vjetrovito utočište George R.R. Martin i Lisa Tuttle Zagrebačka Naklada - Alien SF Specijal
LJudska posada ogromnog generacijskog broda srušila se na udaljeni planet kojemu se ne zna ime - davno, davno u prošlosti. Planet je većinom prekriven oceanom, a kopno postoji samo u vidu velikh otoka koji su poprilično udaljeni jedni od drugih. U oceanima žive ogromna čudovišta koja jedu brodove, ljude, ma sve, pa je plovidba dosta rizična i poprilično opasna. Davno, davno ti prvi ljudi koji su naselili planet, uočili su iznimnu količinu vjetrova koji pušu gotovo neprestalno; pa su odlučili naparviti krila od velikih solarnih jedara i osnovali su letače - hrabre ljude koji će komunicirati s udaljenim otocima i prenositi poruke. Knjiga prati život jednog letača, tj. letačice Maris. Kako su letači posebna kasta koja ima sva moguća prava i svi ih poštuju; te su uglavnom najcijenjeniji pripadnici društva - nasljednik letača i onaj koji će naslijediti krila mora biti izravni potomak letača koji ide u mirovinu. No, Maris nije izravni potomak letača a najbolji je letač kojega je Vjetrovito utočište ikada imalo... Kroz njezin život , skoz do starosti, opisuje se jedan svijet koji kao i svaki drugi u ljudskoj povijesti doživljava svoje mijene, uspone i padove.
Inteligentna knjiga puna alegorije. Letači mogu biti što god zamislimo i u našem društvu. Oni su časni, hrabri i čuvaju svoja krila kao najveće blago koje im se može ponuditi. Opisi svijeta su jasni i točno se vidi srednjovjekovna kultura ljudi i njihova tehnološka zaostalost za npr. svemirskim dobom iz kojega su nastali. Ono što nedostaje radnji je određena napetost i nepredvidljivost, jer gotovo u svakoj sekvenci se može predvidjeti što će se dogoditi. Neki likovi ostali su potpuno nedorečeni..npr. Val, oko kojeg se gradi dobar dio priče. Zanimljivo štivo, ali očekivao sam puno više.
|
The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian. |
 |
|
panzer
Advanced Member
    
12800 Posts
Member since 18/05/2005 |
Posted - 19/01/2013 : 08:26:15
|

Knjiga o Scottu Jureku, jednom od največih ultramaratonaca današnjice, u kojoj Scott kroz pričanje svoje životne priče pokušava čitatelju objasniti, šta njemu predstavlja trčanje... Nije tako epsko napisana kao Born to Run, ali ipak ništa manje zanimljiva za čitanje ... |
Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier! |
Edited by - panzer on 19/01/2013 08:34:25 |
 |
|
Shaner
Advanced Member
    
Croatia
7660 Posts
Member since 24/09/2012 |
|
panzer
Advanced Member
    
12800 Posts
Member since 18/05/2005 |
Posted - 21/01/2013 : 09:19:25
|
quote: Originally posted by Pirgavi
Meni se ne sviđa ni Vinge a opet je cijeli svijet lud za njim :))
Tako mlad, a več mora pred streljački vod ...   |
Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier! |
 |
|
Topic  |
|
|
|