forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2015 : 22:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by tinton

Gledam malo recenzije na ovom topicu. Čitate li vi IŠTA osim SF-a?




Ponekad da
A ti slobodno napiši nešto o knjigama koje si pročitao, a da nisu SF. Biti će nam drago pročitati tvoju recenziju

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/03/2015 : 22:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by tinton

Gledam malo recenzije na ovom topicu. Čitate li vi IŠTA osim SF-a?




Ponekad da
A ti slobodno napiši nešto o knjigama koje si pročitao, a da nisu SF. Biti će nam drago pročitati tvoju recenziju



SF čini negdje trećinu knjiga koje sam pročitao u životu, ali kao što Pirgavi reče volimo SF i volimo pričati o SF-u.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 27/03/2015 : 10:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Evo dve knjige koje mi nisu išle: prva govori o piromanu, a druga o ruskome piscu, koji sa Lufthansom odleti u budučnost, da vidi, u što se razvio komunizam ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 27/03/2015 10:16:38
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/03/2015 : 21:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ovo može ići ovdje. Dvodijelni esej Vladimira Nabokova o Dostojevskom:


http://www.e-novine.com/kultura/kultura-tema/118032-Osrednji-pisac-povremenim-bljescima-izvanrednog-humora.html

http://www.e-novine.com/kultura/kultura-knjige/118324-Dramski-pisac-zalutao-roman.html





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/03/2015 : 22:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by tinton

Gledam malo recenzije na ovom topicu. Čitate li vi IŠTA osim SF-a?




Ponekad da
A ti slobodno napiši nešto o knjigama koje si pročitao, a da nisu SF. Biti će nam drago pročitati tvoju recenziju


Ma ovo sam pitanje ja postavio prije više stranica.
Dobio sam isti odgovori...i poslušao. Vjerojatno ću pisati po svakoj pročitanoj knjizi. I ne brinite se, tu neće biti SF-a.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/03/2015 : 22:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer



Evo dve knjige koje mi nisu išle: prva govori o piromanu, a druga o ruskome piscu, koji sa Lufthansom odleti u budučnost, da vidi, u što se razvio komunizam ...



Preporučujem Voinovičevog vojnika Čonkina. Kao što često biva s dobrim piscima, kroz tu satiru se može više naučiti o životu u SSSR-u nego u hrpi udžbenika povijesti (i pritom dobro zabaviti).
Knjigu je nekad davno objavio BIGZ, ne znam da li je bilo kasnijih izdanja.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/03/2015 : 18:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Danas kupio:

Jurica Pavičić: Brod u dvorištu
Ante Tomić: Ništa nas ne smije iznenaditi
Renato Baretić&Ivica Ivanišević: Split za početnike

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 29/03/2015 : 08:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote


Ponovno sam pročitrao prve dvije knjige Dune svemira i sad su bile bolje nego prije 20 i kusur godina kada sam ih prvi puta čitao. Neću duljiti jer sve o tome znamo, prva knjiga je sigurno za 5 koplja bolja od druge, ali i Mesija ima svojih čari. Ostale su mi još četiri, ali mislim da ću to do kraja godine sve ponoviti jer stvarno zaslužuje.



Vojni SF s bitkama na Marsu. Zapravo je vrlo dobro, nije odlično jer se više bazira na introspekciji glavnog junaka nego na stvarima koje bi nam možda bile zanimljivije i vrlo je pacifistička knjiga. Greg Bear u solidnom izdanju, ali stilski potpuno suprotan od onoga što smo naviknuli od njega. Solidno odrađeno i zabavno čitanje.



Dosta zbrčkano, sporo i komplicirano. Simmons piše jako dobro i to je jedini razlog zašto sam knjigu završio do kraja. meni nije sjelo, ali baš nije, tako da ći Olimp jednom drugom prilikom. Previše kompliciranja, iako slodna radnja i ta pomutnja kada roboti dođu na Mars, ali... vođe našto fali! To je moj osjećaj.



Poprilična trashina u maniri pustolovnih SF-ova zlatnog doba, pa je i bez inovacije u svakom pogledu. Čak je i sama premisa izvučena iz Heinleinovog Glory Road-a (prezgodna žena novači muškarca za avanturu, a zašto to čini ostaje maglovito i polu nerazjašnjeno).
Radnja u svakom trenutku želi biti brza, akcijska, pa u nekim trenucima i je takva, ali više vremena je pokušaj i ostaje na pokušaju. I kao svaki dobar tresh na kraju ima zaokret pa tako i ovo - ko fol neočekivano, ali iz aviona se vidjelo što će se dogoditi. Pozitivno je to što je kratka, pa ne umara.
Pročitati ako se baš baš mora ili ako ste Andersonov gorljivi fan. U protivnom, slobodno preskočite.



Tko nije čitao John Fantea nije čitao. Čovjek koji je Bukowskom bio literarni uzor piše, po meni, 10 puta bolje od Bukowskog. Ciničan je, precizan i čista rafinirana emocija bez glumatanja. West of Rome je knjiga u kojoj su dvije novele: MOj pas Glupi i Orgije.
Moj pas Glupi

Lakoća pripovjedanja svojstvena samo velikim majstorima - ali baš velikim. Ima nešto jezovito u jasnoći emocije kada god čitam Fantea, pa i ovu priču u kojoj je Glupi glavni junak, ili barem junak oko kojeg se sve zakuha. Vrijeme radnje je oko Vijetnamskog rata, okorjeli pisac živi na udaljenom ranču a ženom četvoro djece, a stvari dodatno komplicira ogromna japanska akita kada se pojavi u dvorištu. Vrlo sentimentalna priča o čovjeku, i obitelji, koji pritisnuti problemima moraju odustajati od snova, i fenomenalan prikaz onoga što se i zove "život", stvari nikada ne ispadnu onako kako planiraš. Djeca odlaze, a brige be nestaju. Obavezno pročitati!

Orgije

Kratka, pomalo nedovršena i visi u zraku. Radnjom je smještene u 20-te kodine u Colorado gdje kroz oči desetogodišnjeg dječaka pratimo zgode njegovog oca i ateista prijatelja Franka u vrlo slobodnom bordelu. Duhovito, sjetno i izvrsno. Pa će vas izrazi poput "hemeroidnog sira", nagnati za žmirite na jedno oko i malo se mrštite :)

Obje priče krasi rasna netrpeljivost i poprilična netolerancija na sve što nije talijanski, bijelo ili katolički, ali izvedena tako satirično da je želite čitati i još, i još, i još...

Bukowskom je bio Bog! Ako ga uzmete pred oči, mogao bi postati i vama.



Jack London je majstor avanture. Kratki roman Crvena kuga daje sve ono zbog čega ga volimo. Civilizacijski kolaps, Crvena kuga je pandemizirala svijet i smanjila populaciju planeta Zemlja toliko da je npr. na području bivšeg San Francisca samo 40 ljudi koji su divlji, nekulturni. Svijet se polako krpa, ali nove generacije gube kontaks sa svime onime što je čovjeka činilo čovjekom i okreću se životinjskom nagonu i divljaštvu. Sve priča najstariji pripadnik ljudske vrste svojim unucima. Solidna zabava.



Ovo je online džaba novelica vrlo mladog autora i valjda Rijeke ili tu negdje.
Nasilje samo radi nasilja nije uopće napeto, a i ne vidim kakvu ulogu ima u priči(Nasilje je glavni junak, ali potpuno nepotreban jer i bez njega priča funkcionira) A priča: Literarno nema ništa, ni lijepih rečenica, ni pouke, ni emocije, ništa... Dikcija je loša, stil ne vidim, ritmična je na trenutke, ali onda šteka, grebe i zastajkuje na samim osnovnim principima književne naracije - akcentna cjelina je pobrkana od naprijed i natrag (dijalozi npr. upravni i neupravni govor - osnove!) Ovo je pisano da bi bilo gnjusno i nasilno, ali nije čak ni to... postoje puno gnjusnije stvari od homoseksualizma i ozljeda koje nanosimo slabijima ili sebi i pedofilije?!... U današnje vrijeme kada je nasilje u pitanju treba biti malo i kreativan, ne malo, puuno.
Ideje, zapravo i nema. Dakle neuspjeli pokušaj plagijata Tarantina bez i jednog moćnog dijaloga što krasi većinu Tarantinovog opusa. Ima nasilja, pa bi to „kao“ trebalo biti to?
Ugl... vrlo loše, početnički...jebi ga ne valja!


The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.

Edited by - Pirgavi on 29/03/2015 08:51:41
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 09/04/2015 : 11:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mislim da ovo može ići ovdje. Dvodijelni esej Vladimira Nabokova o Dostojevskom:


http://www.e-novine.com/kultura/kultura-tema/118032-Osrednji-pisac-povremenim-bljescima-izvanrednog-humora.html

http://www.e-novine.com/kultura/kultura-knjige/118324-Dramski-pisac-zalutao-roman.html








A kakvo ti misljenje imas o ovim tekstovima Nabokova? Evo par mojih osvrta na neke njegove stavove:

„Da u takvim okolnostima ne bi sasvim poludeo, Dostojevski je morao da pronađe neki način za bekstvo. Pronašao ga je u neurotičnom hrišćanstvu koje je razvio tokom tih godina.”

Zanimljivo da Nabokov hriscanstvo Dostojevskog naziva neuroticnim, a da Spengler, na primer, kaze: „Хришћанству Достојевског припада наредно тисућлеће”. On misli da je njegovo hriscanstvo mnogo blize izvoru nego hriscanstvo Rima i Vitenberga.

„Kada ga pročita, čovek ne razume zašto je govor doživeo takav uspeh.”

Ajde sto je njegov govor o Puskinu doziveo uspeh, nego sto se i Turgenjev odusevio!

„Čoveku dolazi da kaže da je, na neki način, Dostojevski, koji je toliko mrzeo Zapad, bio najevropskiji od svih ruskih pisaca.”

Nije tacno! Postoji jos jedan ruski pisac koji je mrzeo zapad, a cije su ideje dobro prihvacene na zapadu - Tolstoj. Anarhija, odbojnost prema civilizaciji, vegetarijanstvo, pacifizam... Sve je to Tolstoj zastupao i sve se to jako dobro primilo na zapadu.

„Ako pažljivo ispitate bilo koje njegovo delo, recimo Braću Karamazove, zapazićete da prirodno okruženje i sve ono što se opaža čulima skoro da ne postoji. Ako i postoji pejzaž, to je pejzaž ideja, moralni pejzaž. Vremenske prilike za Dostojevskog ne postoje, pa nije važno kako se Ijudi oblače. Dostojevski svoje ljude slika kroz situacije, kroz moralna pitanja, kroz psihološke reakcije, njihova unutrašnja grčenja. Pošto je jedanput opisao kako neki lik izgleda, Dostojevski se drži zastarelog izuma da se više uopšte ne osvrće na njegov fizički izgled, ni u jednoj sceni. Tako umetnik ne radi.”

Ovo je tacno, ali ja tu ne nalazim nikakve nedostatke. Mene uvek vise zanima psihicki zivot junaka nego opis okruzenja i ambijenta gde se likovi nalaze. Cak i kada citam neka dela gde se daju iscrpni opisi okruzenja i fizickog lika nekog junaka, ja gotovo da ne poklanjam nikakvu paznju tome.

„Osim toga, likovi Dostojevskog imaju još jednu upečatljivu osobinu: kroz celu knjigu, oni se ne razvijaju kao ličnosti. Dobijamo ih gotove i upakovane na početku priče i takvi ostaju do kraja, bez bilo kakve bitnije promene, ma koliko se okolnosti menjale, ma kakve neverovatne stvari im se dešavale. U slučaju Raskoljnjikova iz Zločina i kazne, na primer, vidimo čoveka koji sa smišljenog ubistva prelazi na obećanje da će postići sklad sa spoljnim svetom, ali sve to dolazi nekako spolja: iznutra, Raskoljnjikov se uopšte ne razvija kao ličnost, a drugi likovi Dostojevskog još manje...”

Raskoljnikov se ne razvija kao licnost? Pa mozda ne do onog dela u zatvoru. Tacno je da sve to dolazi spolja i da nije bilo Sonje, Raskoljnikov se verovatno ne bi ni prijavio. Ali tu na samo kraju Raskoljnikov dozivljava unutrasnji preobrazaj.

Edited by - VLADA 96 on 09/04/2015 14:33:14
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/04/2015 : 14:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja dinu periodično čitam... baš dolazi na red mesija dine
a mogao bih konačno i ovog andersona ako je to ona knjiga iz andromede hodnici vremena

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/04/2015 : 13:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Je li neko čitao Dom gospođice Peregrin za čudnovatu djecu? I ovaj nastavak Grad pustoduha (u hrvatskom prevodu "Šuplji grad"). Meni je ostavila neobičan utisak. Tema nije nova niti su te zamisli naročito originalne, ali generalno gledajući to kao cjelinu mislim da jeste nešto novo. Možda srpski prevod nije baš najbolji, mislim da su gradili neke neologizme bez potrebe, kad već postoje riječi koje se kod nas uobičajeno koriste u takvoj tematici.

Edited by - delboj on 14/04/2015 13:42:56
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/04/2015 : 12:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ VLADA 96


Sasvim se slažem s tvojim razmišljanjima, a i meni je unutarnje, emotivno tj. psihološko stanje likova inače puno bitnije od njihova izvanjskog izgleda, koji može biti i samo forma za "pakiranje" suštine, kao i maska za njeno skrivanje tj. prikrivanje. Ono što je bitno jest psihologija / psihologizacija likova, slojevitost te psihologije odnosno psihologizacije, kao i njihovo djelovanje, odnosno dramska funkcija. Njihov vanjski izgled pritom može govoriti o tim stvarima, čak ih manje ili više djelotvorno dodatno definirati i zaokruživati, ali i ne mora.

U cjelini, stekao sam dojam da Nabokov generalno nije cijenio Dostojevskog, te da je to pokušao zabašuriti općim mjestima o vrlinama njegovih djela koje su općeprihvaćene i koje, jeli, nije pristojno osporavati. Samo što na svakom koraku iskače njegova čak bih rekao i netrpeljivost prema F.M.-u.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/04/2015 : 12:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Umro je veliki Günter Grass, kojemu je Jergović u Jutarnjem napisao intrigantan in memoriam:

http://www.jutarnji.hr/pisac-njemacke-savjesti-posljednji-put-dize-casu--nazdravlje-vam-treci-svjetski-rat-/1330701/


A na Forum.tm-u su prenijeli njegov biografski intervju Startu iz ožujka 1988.:

http://www.forum.tm/vijesti/pisci-moraju-postavljati-radikalna-pitanja-3107


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 17/04/2015 : 18:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool



U cjelini, stekao sam dojam da Nabokov generalno nije cijenio Dostojevskog, te da je to pokušao zabašuriti općim mjestima o vrlinama njegovih djela koje su općeprihvaćene i koje, jeli, nije pristojno osporavati. Samo što na svakom koraku iskače njegova čak bih rekao i netrpeljivost prema F.M.-u.



Što jasno govori da se svaka knjiga može pljuvati ako postoji netrpeljivost onoga koji piše "kritiku" i pisca... i da, baš tako, svakoj knjizi, romanu, stripu, možemo naći tisuću grešaka i onda ih potencirati do iznemoglosti(ako ćemo biti šupci), zaboravljajući ili, prije bih rekao namjerno ignorirajući, sve one odlične i dobre stvari koje je pisac iznio na papir... Nažalost, barem u Hrvatskoj, puno je više takvih "kritičara" nego onih koji će stvarno uroniti u romane i pronjuškati umjetnost u pisanoj riječi(naravno da bi se tako pristupilo kritici treba imati znanje, literarnu vještinu i poznavati osnovne postulate teorije književnosti i kritike)... Zato mi se pomalo i gaducka cijela ova domaća kasaba...a kako vidimo, i prije je bilo takvih trančiranja do besvjesti... ;) Rekao bi Vonnegut: Tako mu je to!

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 18/04/2015 : 08:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Roman o ubojstvu Heydricha ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 18/04/2015 : 08:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote




Prvu knjigu u nizu ne trebate ni čitati. Vrlo prosječna, najlošiji islandski pisac na kojeg sam naletio do sada. Nowhere boys je knjiga, napisana po istroimenoj seriji ispred nekoliko godina. Grupa dječaka izgubi se, a kad se vrate doma, to više nije njihov svemir nego alternativni, a u kojem oni ne postoje. Ubrzo se nađu na meti nepoznate sile, koja jih želi uništiti, jer su poremetili prirodni red stvari. Hmm ... Slidersi, koji bježe pred Langolijerima Stephena Kinga? Zvuči zanimljivo? No ... nije. Početak je u redu, no alternativni svemir nije nimalo zanimljiv, sve je prejednostavno napisano, a ni mješavina magije i znanosti u objašnjavanju toga, kako su prešli tamo, nije baš nešto ... I sledeča knjiga, prva knjiga trilogija finske pisateljice Simukke nije nešto, zbog čega bih se po zubima bacao, premda je bila knjiga prevedena u bezbroj jezika i navodno je pravi hit ... Još je daleko od vrha skandinavskih trilera ... Shadowcreek Joy Fielding, kao i ostali prije, daleko je od neke ekstra kvalitete. Knjiga je krimič, a treba čekati još pa još stranica da se išta počne događati. Kad počne akcije, večina več spava ... Gotovo da se ponavljam, ali i sledeča knjiga o ostarjeloj ženi, koja se iz grada preseli u malo selo (nije teško pronači od koga je crpila svoju ideje - od Agatha Christie, a u malom selu je živila i gospođica Marple, pa i Hefcule Poirot se jednom preselio u selo i tamo pronašao neočekivanog ubojicu Rogerja Ackroyda) previše se bavi ženskim stvarima, da bi muškarcim bila zanimljiva za čitanje. Ali nemojte očajavati. Polako dolazimo ka onima boljima ...
Sledeča dva su tipična američka krimiča. Jedina razlika među njih dvoje je, da mi je Broken Dolls bio zanimljiviji, jer je glavni junak sin serijskog ubojice, kojeg muče poslednje riječi njegovog tate. Taj mu je tada rekao:"Nas dvoje smo isti." A onaj drugi gotovo da je tipični FBI-jevski krimič. Horvatov treči izvod pročitao sam u jednom danu, a ja inače uopšte ne čitam slovenske krimiče. U jednoj kuči pronađu trideset godina star leš, a glavni junaci ubrzo dođu na slijed još starije tajne sa kraja drugog svjetskog rata, sa kojom su povezani Tito, Churchill, Udba, KGB, ... U stvari pratimo dve priče, suvremenu i onu iz prošlosti. Samo što ova suvremena ide naprijed, a ona iz prošlosti ide "u rikverc". Zbilja dobra ideja, ako znamo, da je pisac jedna dopunio 18 godina ... Bannalecov krimič potpuno je drugačijih od onih američkih. Sve se odvija sporije, nema toliko akcije, ali ima ono što ljubitelji knjiga ponekad kažu - da knjiga ima dušu. Ne toliko zbog samih likova, nego zbog prikaza Bretanje zbog koje odmah poželiš, da bi otišao tamo i malo se razgledao naokolo. Slijedeča knjiga, premda napisana na osnovi kompjuterske igre, uopšte nije slaba. Malo se sporije čita, no to ne smeta previše. Jedino što mi je zasmetalo, je to, da se na kraju pojave vanzemaljci ... Mislim ... alieni u povijesni akcijadi? Wtf? Samo je još Marti Misterija falio ... Za Gone Girl verovatno ste več čuli. Po kvaliteti puno odstupa od prijašnjih knjiga. Priča (barem na engleskom) tako je gusto napisana, da ako bi je pretvorio u jezero, mogao bih po vodi hodati kao Isus ili barem plivati mrtvaka kao u Mrtvom moru ... Što je i njena največa mana: morate si uzeti vrijeme da je pročitate. Zato je verovatno najbolje, da si pogledate film ... A najbolje dolazi na kraju. Več po imenu knjige - Zvao sam ga Kravata - znate, da bi znala knjiga biti posebna. Priča govori o susretu srednjegodišnjeg Japanca sa hikikomorijem (jednom od nekoliko stotina tisuča mladih Japanaca, koji več godinama nisu izašli iz svoje sobe), o tome, kako i zašto su se njih dvoje našli na rubu društva t.j. zašto su za njim počeli zaostajati, kako jih je njihov susret promijenio te kakva če biti njihova sudbina. Minimalistično, ali nemate osječaj, da bi pisateljica morala još nešto dodati, dok kod Gone Girl poželite, da bi pisateljica puno toga izbacila ... Toplo preporučujem.

Na kraju bih se samo želio izviniti zbog dužine teksta. Mladjo mi plača po broju riječi, pa sam morao napisati malo više da bih si mogao kupiti nešto za jesti ... Gladan sam ko Jeremija i Šef zajedno, a on je škrtica ko Broj 1 ...
Nemojte zamjeriti ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 18/04/2015 09:28:02
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 22/04/2015 : 10:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Nova serija. Glavni junak sliči na Jacka Reachera ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 01/05/2015 : 20:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Stephen King je dobio ovogodišnjeg Edgara za roman "Mr. Mercedes".
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 05/05/2015 : 21:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Danas dobio

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 07/05/2015 : 11:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Analiza Hitlerove popularnosti od kraja drugog svijetskog rata do danes - naglasak je na filmu (mora da su unutra svi filmovi o Hitleru ikad snimljeni), pa je to knjiga prvenstveno namijenjena Johnnyju Difoolu i ostalim dečkima iz Brazila ... eee ... forumašima iz podsekcije Film & TV ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 07/05/2015 11:39:11
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 15/05/2015 : 10:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


U nekoliko rečenica: Nacisti. Mržnja između Izraelaca i Palestinaca. Ubojstva. Potraga za starojudovskim simbolom ... Tempo nije brz, ali nisam imao nikakvih problema pročitati knjigu do kraja ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 15/05/2015 10:15:47
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/05/2015 : 19:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Plijen sa Sferakona i crš-a 2015 - Supermani, ponešto SF literature; Le Guinica, Baxter, Varley, Spirin, H. Wells, Mieville i nova tri broja Siriusa B.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/06/2015 : 22:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tin Ujević o uživanju u dobroj kapljici i o ulozi alkohola u umjetničkom - pjesničkom - stvaralaštvu:


http://www.e-novine.com/kultura/kultura-knjige/121484-Drite-pie-kodnim-ili-korisnim-stvaranje.html





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 09/06/2015 : 09:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


U prvoj knjizi glavni junak na početku umre i probudi se na isprva nepoznatoj lokaciji. Početak je u stilu Lost/I am Legend, a onda, kad sretne još dvoje izgubljenih duša i otkrije, o čemu se zapravo radi, pretvori se u nešto nalik The Matrix. Nije mi sjelo ...
Druga knjiga je puno bolja. Minimalističnija od prve, govori o svijetu budučnosti bez boja, emocija, rata; u kojem ti sam ne odlučuješ o tome, što češ postati, nego to naprave drugi. Glavnome junaku, izabranom za čuvara sječanja, dosadašnji čuvar prenese svoja sječanja o svijetu koji je nekad bio: pun boja, emocija, ... Znači baš to, o čime zajednica ne želi govoriti a i ne prihvatiti ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 09/06/2015 09:58:13
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 10/06/2015 : 11:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
The Martian dolazi na filmska platna:
http://m.imdb.com/title/tt3659388/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000