forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/11/2015 : 14:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Europom u 30 knjiga

Postaja deseta: Nizozemska

Damoklova mračna komora – Willem Frederik Hermans (preveo Radovan Lučić)


Naizmjence napeti triler, mračna studija rata i crnohumorna kafkijanska studija izgubljenog pojedinca, a često i sve to istovremeno, Damoklova mračna komora poseban je, gotovo unikatan roman. Ne samo što se u njemu miješaju razni žanrovi i teme, već Hermans to radi vrlo uspješno.

Roman prati život Henrija Osewoudta, običnog malog čovjeka koji za vrijeme Drugog svjetskog rata posredstvom Dorbecka, misterioznog člana Pokreta otpora, upadne u seriju neobičnih događaja. No je li Henri zapravo tako običan? I tko je stvarno kriv za sve što mu se događa, sudbina, Dorbeck, ili on sam?

Hermans koristi rat da bi govorio o čovjeku i čovjeka da bi govorio o ratu, ali kako to još nitko nije. Opipljiva atmosfera straha za vrijeme njemačke okupacije, kao i špijunske igre te rat uopće čine odlične kulise za njegovo istraživanje (pred)određenosti ljudskog života i pitanja identiteta, no ujedno su i sami predmet analize. Besmisao rata, kao i pojma pravde unutar istog, ogleda se u samom Henriju, ali se kroz njega i poopćuje, čime dolazimo do univerzalnih moralnih i egzistencijalnih pitanja. Postoji li pravda uopće? Imaju li naši životi ikakvog smisla? Ili, kako to kaže Henri:

"Biti ono što jesam, je li to nešto zbog čega bih trebao biti sretan?"


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12514 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 11/11/2015 : 10:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote


Nova doza skandinavskog humora. Ali mi nije bolja od njegove prijašnje knjige ...



Vrlo zanimljivo, puno informacija ...



Knjiga o hrani, koja uništava mozak ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 11/11/2015 10:20:21
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/11/2015 : 10:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nešto knjižica s Interlibera!


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 13/11/2015 : 14:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Dobar ulov

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/11/2015 : 22:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Laszlo Krasznahorkai - Posljednji vuk

Na prvu najzanimljivija po tome što je ispričana jednom jedinom rečenicom koja se (u hrvatskom prijevodu) proteže kroz 36 stranica, ova Krasznahorkaijeva priča pruža puno više no što bi se od tako kratkog djela moglo očekivati. Autorova rečenica je dobro složena: lakoćom uvlači čitatelja, vještom ritmikom ga drži zainteresiranim cijelo vrijeme te na kraju ostavlja dubok utisak, iako je na mjestima vidljivo da se mogla i razdijeliti na više njih. Dakle forma dobro izvedena, ali ne i nužna. A što se sadržaja tiče tu je pisac koji barmenu priča o svom neočekivanom odlasku u Španjolsku i potrazi za posljednjim vukom. Više od toga nema smisla reći jer je u pitanju djelo koje svakome govori nešto drugo. Primjerice kako ljudi iz osobnih interesa i straha uništavaju drugačije i nerazumljivo, ali dok god postoji netko tko shvaća ono će živjeti i nakon što umre. To mi je reklo nakon prvog čitanja, a siguran sam da će uslijediti još mnoga te sa njima i nove spoznaje.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2015 : 19:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kome je Interliber trajao prekratko, Algoritam do 20. 11. a Fraktura do 27. 11. još uvijek nude sajamske popuste na svoja izdanja:


http://us9.campaign-archive1.com/?u=1dab18fe8b6df8aa3fc85845a&id=8e666035e4&e=2e0e1dc3e7

http://www.fraktura.hr/najtrazenije-knjige-na-interliberu-po-interliberskim-cijenama/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2015 : 19:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Naravno da su se na IL-u uzimale i knjige, neke po iznenađujuće niskim cijenama.
Ovo je moja shopping-košarica:

















Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2015 : 19:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Difoole, samo krimići, a? Bome si se dobro opskrbio...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2015 : 23:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Krimići plus Franzen i Nadine Gordimer. Elmore Leonard je posebna priča, ne propuštam ništa njegovo čim vidim, Georges Simenon mi je osobito drag, Gillian Flynn mi se jako svidjela u Nestaloj, Tribuson i Pavičić su mi dobri znanci, Tribusonovog Banića obožavam a ovo je Pavičićev navodno najbolji roman, Andrea Camilleri je autor jako mi dragog Inspektora Montalbana, plus Nesbo koji je standard a na IL-u je bio jeftin.

I eto, duga zima je pred nama pa bumo vid´li...


Edit: književna kritika Jutarnjeg Jagna Pogačnik o Tribusonovoj Sestrici s jezera (asocira me na Chandlera) i Pavičićevoj Ženi s drugog kata:


http://www.jutarnji.hr/klasik-krimica-i-njegovi-novi-istrazitelji/1459518/

http://www.jutarnji.hr/kriticarka-jutarnjeg-o-knjizi-jurice-pavicica-jedan-posve-netipican-krimic/1455647/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 18/11/2015 23:47:28
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 19/11/2015 : 08:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Sestrica s jezera je dvostruka asocijacija na Chandlera - The Little Sister (Sestrica) i Lady in the Lake (Dama u jezeru)

Ja sam se inače isto dobro knjiški opskrbio na Interliberu, evo i ja ću kao Difool slikovno to prikazati, s tim da one znanstvene/stručne koje sam kupio neću. Ukupno ih je bilo 24, odnosno nekoliko puta više nego stripova (koje sam kupovao samo Bonellijeva kiosk izdanja)










Mislim da je to to, možda sam nešto zaboravio staviti. Cijena? Pa ono, sve zajedno možda kao dva-tri stripa Fibre.

Sori ako su neke slike malo prevelike, nisam mogao naći manje.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 19/11/2015 : 16:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Evo da i ja nabacim s Interlibera


The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6597 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/11/2015 : 17:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Konačno netko i krimiće na ovom topicu. Ja sam pri kraju "Rituala smrti" Kathy Reichs a prije tog sam u tri dana smlatio "Maigret i žrtve iz Seine" pa bih pitao Difoola čije je to izdanje Maigreta? Godina izdanja? Je li samo jedna priča?

loading...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/11/2015 : 19:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam dvije knjige, od kojih sam Popadićevu autobiografsku "Život u strpjenstvu ili Momo, zašto se kriviš" ranije čitao u fragmentima i o njoj slušao i čitao samo hvalospjeve, a drugom romanu iz serijala Umorstva u Midsomeru Caroline Graham nisam mogao odoljeti, kao što još uvijek ne mogu ni seriji, iako je drastično slabija u odnosu na nekad.

Ono su svježa izdanja Simenona u Profilovoj krimi-biblioteci Fokus, a ranije su objavljeni romani "Pietr Letonac" i "Pokojni gospodin Gallet".





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 19/11/2015 : 20:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Konačno netko i krimiće na ovom topicu. Ja sam pri kraju "Rituala smrti" Kathy Reichs a prije tog sam u tri dana smlatio "Maigret i žrtve iz Seine" pa bih pitao Difoola čije je to izdanje Maigreta? Godina izdanja? Je li samo jedna priča?





Ovo?

Večernjakova biblioteka kao što piše. "Najbolji kriminalistički romani" se zvala edicija, naravno (da parafraziram Voltairea) niti su bili najbolji, niti kriminalistički niti romani. Iako je izišlo i dobrih knjiga tamo.

Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6597 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/11/2015 : 20:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Da, Dudley, o tome pričam. To je iz 2004. i imam 6 knjiga, a bilo ih 10 iz te biblioteke. E sad od te 4 koje nemam otkrio sam da je jedan Doyleov "Baskervillski pas" (što je zapravo Sherlock koga imam u Makondovom izdanju) te neka Ludlumova knjiga. Naravno da nisu vrh ali ok su mi i simpatične priče.

Pošto priče s Maigretom nisu preduge nadao sam se da bi ih se moglo još pojaviti i, evo, sretan sam kad to ugledam pa se bacam na potragu.

P.S. Difoola sam pitao za one koje je on kupio, vidi malo gore među njegovim. Malo sam i pročačkao, ovo mi je trag za slijediti:
http://www.mvinfo.hr/knjiga/10786/objeseni-sa-saint-pholiena

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 19/11/2015 20:34:33
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/11/2015 : 22:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dosad sam pročitao 5 romana Kathy Reichs, i redom su mi bili vrlo dobri do odlični, osobito Rituali smrti, Već su bile mrtve i Sablasni ponedjeljak.
Kad sam prije 6-7 godina krenuo čitati njezine romane bila mi je izuzetno ugodno iznenađenje, gotovo pravo otkriće.
Premda oscilira od romana do romana, pa je 206 kostiju dosta dobar ali Od kostiju do pepela uglavnom prosjek, svejedno mi je u cjelini jako draga, toliko da odgađam čitanje preostalih romana jer znam da me čeka nešto dobro a moguće i odlično.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 19/11/2015 22:21:23
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6597 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/11/2015 : 22:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Dosad sam pročitao 5 romana Kathy Reichs, i redom su mi bili vrlo dobri do odlični, osobito Rituali smrti, Već su bile mrtve i Sablasni ponedjeljak.
Kad sam prije 6-7 godina krenuo čitati njezine romane bila mi je izuzetno ugodno iznenađenje, gotovo pravo otkriće.
Premda oscilira od romana do romana, pa je 206 kostiju dosta dobar ali Od kostiju do pepela uglavnom prosjek, svejedno mi je u cjelini jako draga, toliko da odgađam čitanje preostalih romana jer znam da me čeka nešto dobro a moguće i odlično.





Pročitao 3 i dovršavam Rituale, ostat će mi najbolje "Kobno putovanje", prvi koji sam pročitao i koji me navukao na njen stil. Nego, zanima me koje imaš i za koje znaš (naravno na hrvatskom)? Ovo su oni na koje sam naišao:

- Kobno putovanje
- Tajne grobnica
- 206 kostiju
- Rituali smrti
- Od kostiju do pepela
- Sablasni ponedjeljak
- Već su bile mrtve

Dodaj koji naslov ako ima pa ću proguglati da pronađem domaća izdanja

loading...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/11/2015 : 23:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Točno, Kobno putovanje mi je možda i najbolje, ako je to ono s forenzičkom obradom mjesta pada zrakoplova sa skupinom sportaša, pa se pronađe kost noge koja ne pripada mjestu nesreće, što vodi do otkrića serijskog ubojice koji već dugo operira.
To sam već i zaboravio, prvo je njezino djelo koje sam čitao, mogao bih ga i ponoviti.

Tih 7 romana koje navodiš imam i ja, plus Kosti kao dokaz. Mislim da ništa drugo nije ni objavljeno.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 19/11/2015 23:35:45
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6597 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/11/2015 : 23:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Točno, Kobno putovanje mi je možda i najbolje, ako je to ono s forenzičkom obradom mjesta pada zrakoplova sa skupinom sportaša, pa se pronađe kost noge koja ne pripada mjestu nesreće, što vodi do otkrića serijskog ubojice koji već dugo operira.
To sam već i zaboravio, prvo je njezino djelo koje sam čitao, mogao bih ga i ponoviti.

Tih 7 romana koje navodiš imam i ja, plus Kosti kao dokaz. Mislim da ništa drugo nije ni objavljeno.





E hvala ti a "Kobno putovanje" i ja svakako želim ponovno čitati. Da, to je u vezi dijela noge koji ne pripada žrtvi iz zrakoplova zbog čega kreće istraga koja dovodi do otkrivanja skupine s kanibalskim ritualima.

loading...
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 20/11/2015 : 12:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Da, Dudley, o tome pričam. To je iz 2004. i imam 6 knjiga, a bilo ih 10 iz te biblioteke. E sad od te 4 koje nemam otkrio sam da je jedan Doyleov "Baskervillski pas" (što je zapravo Sherlock koga imam u Makondovom izdanju) te neka Ludlumova knjiga. Naravno da nisu vrh ali ok su mi i simpatične priče.




Ovako na brzinu, ono što ja imam.
1 - Baskervillski pas
2 - nešto od Edgara Wallacea, Krivotvoritelj
3 - potpisano kao Alfred Hitchcock - ali zapravo zbirka priča koje su izlazile u magazinu Alfred Hitchcock Presents s kratkim pričama, dakle upitno je je li on to uopće selektirao ili je samo "prodao" svoje ime. Zove se Priče za nesanicu.
4 - taj Maigret
5 - Ludlum (Holcroftova pogodba)
6 - E.A. Poe: Umorstva u ulici Morgue - samo je naslovna priča krimi, ostatak knjige čine kratki roman Doživljaji A.G. Pyma (koji se spominje u Hellingen je živ!) i klasične Poeove makabrične i hororične priče tipa Crni mačak, Krabulja crvene smrti i ostale.
8 - Dečko, dama, kralj, špijun - kod mene nema kraja knjige (zadnjih 20-ak stranica jednostavno nedostaje), a mislim da sam vidio i još jedan primjerak s istim felerom, znači bezvrijedna knjiga, iako je roman kao djelo genijalan - srećom ima dovoljno pravih izdanja
9 - Kad jaganjci utihnu - dobra knjiga ali katastrofalno prevedena ako se dobro sjećam
10 - Božić Herculea Poirota - dakle jedan obični Poirot, nikako među najboljima, valjda je izišao za vrijeme božićnih praznika pa su zato baš ovoga odabrali

Ne znam što je sedmica.


Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6597 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/11/2015 : 13:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Da, Dudley, o tome pričam. To je iz 2004. i imam 6 knjiga, a bilo ih 10 iz te biblioteke. E sad od te 4 koje nemam otkrio sam da je jedan Doyleov "Baskervillski pas" (što je zapravo Sherlock koga imam u Makondovom izdanju) te neka Ludlumova knjiga. Naravno da nisu vrh ali ok su mi i simpatične priče.




Ovako na brzinu, ono što ja imam.
1 - Baskervillski pas
2 - nešto od Edgara Wallacea, Krivotvoritelj
3 - potpisano kao Alfred Hitchcock - ali zapravo zbirka priča koje su izlazile u magazinu Alfred Hitchcock Presents s kratkim pričama, dakle upitno je je li on to uopće selektirao ili je samo "prodao" svoje ime. Zove se Priče za nesanicu.
4 - taj Maigret
5 - Ludlum (Holcroftova pogodba)
6 - E.A. Poe: Umorstva u ulici Morgue - samo je naslovna priča krimi, ostatak knjige čine kratki roman Doživljaji A.G. Pyma (koji se spominje u Hellingen je živ!) i klasične Poeove makabrične i hororične priče tipa Crni mačak, Krabulja crvene smrti i ostale.
8 - Dečko, dama, kralj, špijun - kod mene nema kraja knjige (zadnjih 20-ak stranica jednostavno nedostaje), a mislim da sam vidio i još jedan primjerak s istim felerom, znači bezvrijedna knjiga, iako je roman kao djelo genijalan - srećom ima dovoljno pravih izdanja
9 - Kad jaganjci utihnu - dobra knjiga ali katastrofalno prevedena ako se dobro sjećam
10 - Božić Herculea Poirota - dakle jedan obični Poirot, nikako među najboljima, valjda je izišao za vrijeme božićnih praznika pa su zato baš ovoga odabrali

Ne znam što je sedmica.





Boldovane imam plus ta sedmica: Mickey Spillane - Poljubac smrti.
Ovo s Hitchcockom ni meni nije bilo najjasnije i tu sam zapravo pročitao 4-5 priča, nisam to dovršio

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 20/11/2015 13:03:54
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/11/2015 : 01:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U drugoj polovini 70-ih godina Vjesnik, točnije OUR Romani i stripovi, je izdavao ediciju Hitchcock bira za vas, s kratkim krimi-pričama manje ili više poznatih autora (Bill Pronzini, Edward D. Hoch, Robert Bloch, Henry Slesar, Jack Ritchie...) koje je Hitch navodno odabrao.
Mislim da je ova knjiga nekakav uži izbor tada objavljenih priča.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 22/11/2015 01:18:36
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/11/2015 : 13:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Na tportalu navode koje su se knjige najviše kupovale na Interliberu.
Manje-više prema očekivanjima: četvrti nastavak Milleniuma, novi Franzen, Mirjana Krizmanić, nešto naslova "Dnevnik gradske cure" itd.:


http://www.tportal.hr/kultura/knjizevnost/405566/Evo-koje-su-knjige-najtrazenije-medu-hrvatskim-citateljima.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/11/2015 : 21:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Novi roman Umberta Eca je sve ono čemu se nisam nadao. Uzevši u obzir da govori o izradi fikcionalnih novina koje će danas govoriti o sutra te o svim mogućim izmišljenim vijestima i teorijama urote koje dolaze u paketu, kao i da je dugačak (ili kratak) niti 200 stranica, očekivao sam jednostavnu, oštru i sažetu kritiku današnjih (i prošlih i budućih, naravno) medija začinjenu Ecovom sklonošću intrigama i povijesnim detaljima. Nažalost, "Nulti broj" je samo pokušaj navedenog. Ako i to, jer i pokušaj iziskuje neki trud, a čini mi se da Eco ovdje nije uložio nikakav. Dapače, sve što je uspio je napraviti od zanimljive ideje sporu, neoriginalnu, bespotrebno pretjeranu i nadasve dosadnu te potpuno praznu priču, s tek nekoliko donekle zanimljivih trenutaka. Da je napisan u godinama kada se događa radnja (početak devedesetih) imao bi neku težinu i smisao, ali danas nam ne donosi ništa novo, a Eco bi trebao znati bolje od toga.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/11/2015 : 12:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



UnutraJeŽivotinja - Laszlo Krasznahorkai

Ovaj kratki Krasznahorkaiev tekst popraćen Neumannovim ilustracijama je svojevrsni manifest našeg skrivenog, primordijalnog "ja". Ono želi izaći iz kaveza kulture i civilizacije, upozorava nas da je tu, (od)uvijek prisutno, da mu ne možemo uteći, i prijeti nam da će uništiti sve što znamo pa i nas same kad se uspije osloboditi. Krasznahorkai postavlja pred nas zrcalo u kojem se ogledava naša prošlost (sadašnjost?), na taj način nam skrećući pozornost na opasnost koju kao ljudi predstavljamo za sebe i druge. Neumannove ilustracije mi na prvo čitanje (i gledanje) nisu obogatile doživljaj djela, ali zasigurno ću se vraćati ovoj knjižici i dati im još koju priliku da progovore.

http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 24/11/2015 12:24:28
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000