forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/11/2017 : 16:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Europom u 30 knjiga

Postaja dvadeset i prva: Makedonija

Skrivena kamera – Lidija Dimkovska (prevela Borjana Prošev-Oliver)


Skrivena kamera prvi je roman makedonske spisateljice Lidije Dimkovske, primarno pjesnikinje, a za njega je dobila i Nagradu Društva pisaca Makedonije.

Glavno obilježje romana je njegov neobični pripovjedač – naslovna kamera skrivena u palcu desne noge Lile, glavnog lika i svojevrsnog autoričina alter-ega. Što sam dalje odmicao s čitanjem, to mi je takva odluka bila čudnija. Naime, dok kamera sugerira svojevrsnu objektivnost, cijeli roman odaje dojam gotovo pa autobiografije. I to ne samo zbog onog o čemu Dimkovska piše (Lila je također makedonska pjesnikinja), već i zbog toga kako piše - u njenom tekstu osjeti se iskrenost. Uporaba objektivnog pripovjedača u takvoj situaciji čini mi se besmislenom i jedino što mi pada na pamet je da je kroz ovaj roman autorica zapravo pokušala ispisati objektivan portret same sebe, što je zanimljivo no i nemoguće.

Uz spomenutog, pomalo naivno postavljenog pripovjedača, nije mi odgovarao ni stil kojim Lila piše svoj A.-fikcijski dnevnik (još jedan element izvrtanja/izjednačavanja fikcije i stvarnosti), a u kojem se očituje autoričina sklonost poeziji. Ima tu zanimljivih „slika“, no nekako su nezgrapno uklopljene u formu romana.

Ispočetka mi je djelo bilo toliko nezanimljivo da sam se gotovo pa morao prisiljavati da nastavim, no što je više Dimkovska razotkrivala svog glavnog lika, a time i sebe, to su stvari postajale zanimljivije. Malo je doduše pretjerala sa stereotipnim prikazom pisca/umjetnika kao izmučenog i posebno osjetljivog pojedinca i bilo bi zanimljivo čuti doživljava li stvarno sebe tako.

Dimkovskin, izvedbeno slab, prvijenac ne nudi puno više od djelomičnog uvida u svoju autoricu, no upravo na temelju njega čini mi se da ona ipak može bolje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/11/2017 : 17:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Shaneru koje su ti najbolje knjige iz ove serije?
Recimo prvih pet?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/11/2017 : 00:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Shaneru koje su ti najbolje knjige iz ove serije?
Recimo prvih pet?




Mr. Gwyn - Alessandro Baricco
Damoklova mračna komora - Willem Frederik Hermans
Svjetlarnik - Jose Saramago
Sobe uz more, sobe u gradu - Frode Grytten
Hladnom zemljom - Jachym Topol

Ima jos naslova koje vrijedi procitati, a i ostalo mi je jos devet ovogodisnjih izdanja, tako da lista nije konacna.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2017 : 00:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Thnx na odgovoru!
Ajde možda za nekih 25 godina i stignem pročitati koju od njih :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 21/11/2017 : 17:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Kupija prvu knjigu biblioteke Aurora od Hangara 7 - Conan - Kraljica Crne Obale, javim dojmove.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/11/2017 : 17:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
HORROR - Priče za laku noć (ZN, 2008)

http://wp.zg-naklada.hr/proizvod/horor-price-za-laku-noc/

Zanimljivo je kako loše stojim sa horrorom kada su u pitanju knjige. Pogledao sam mali milion filmova ali knjige nikako da dođu na red. Pročitao sam ih možda dvadesetak dosad ali mislim da budem u budućnosti malo više pazio na ovaj žanr.
Ovdje imamo zbirku horror priča iz razdoblja od 19. st. na ovamo i iako me inače kod SF antologija smeta kada objavljuju priče stare 50-ak i više godina (hoćemo nešto novo čovječe) ovdje me to, iako sam očekivao suprotno, nije zasmetalo jednostavno zbog toga što očito ima jako dobrih horror priča starih stotinjak i više godina odnosno ima ih više nego jako dobrih SF priča starih stotinjak i više godina. Imamo ovdje Balzaca(!), Biercea, Wellsa, Lovecrafta, Poea (volim Poea ali zar je potrebno i ovdje staviti Crnoga mačka? Pa to smo valjda svi pročitali), Doylea i još nekoliko old school pisaca a ima i novih poput Barkera, Bradburija, Simmonsa idr., makar kad kažem "novi" mislim, naravno u odnosu na ove prijašnje :D
Sve u svemu dobra zbirka iako se ipak malo previše oslanja na stariju gardu.Zašto je tako i kod SF zbirki i ovdje? Moje mišljenje je - novac. Drastično je jeftinije kupiti prava za Balzaca nego za nekog modernog pisca a pitanje je koliko će ljudi uopće kupiti ovu knjigu pa se onda troškovi tako režu. To je samo moje mišljenje i ne mora biti točno ali mislim da je ipak u tome stvar.
Uglavnom ako niste - pročitajte ovu horror zbirku, nije loša.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 27/11/2017 : 22:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote


Jedan od slabijih mi Discworlda (ovo je negdje na trećini serijala, bit će ih sve više kasnije).

Rock 'n' roll dolazi na Discworld, a tom svijetu zaista ne treba još dodatnog kaosa.

Faculty je briljantan kao i uvijek (kad god to čitam sjetim se Filozofskog fakulteta u Zagrebu...neke stvari su iste u svim državama i svim kontinentima), Death storyline je nešto slabiji no inače (iako, ako ćemo pošteno, nakon Reaper Mana Pratchett o Smrti nije trebao više ništa napisati, sve što se trebalo reći tamo je rečeno).

CMOT Dibbler u ulozi života (glazbeni menadžer)

Sto i jedna referenca na muziku.

Ankh-Morpork - uvijek je divno posjetit Ankh.

Ukupno pak, čini mi se da Pratchett ovdje grize i tamo gdje ne treba. Stari se, šta ćeš, i mlađarija počinje smetati. Svojevrsni nalet konzervativizma, ovdje tek u tragovima, doć će do punog izražaja kasnije. Kako bilo, "Soul Music" je još uvijek Discworld kakav volimo...ili ćete tek zavoljeti

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 27/11/2017 : 22:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote


Kratka, ali slatka, autobiografija velikog poljskog redatelja.

Dobro, nije baš autobiografija, više je nalik nekom priručniku za filmaše u nastanku s ubačenim elementima vlastite povijesti, al' šta sad, ne treba bit picajzla baš oko svega.

Dio je toga zastario, dio toga nema veze s današnjim filmskim svijetom al' je jako zanimljivo svima koje zanimaju tehnički detalji filmske produkcije u Poljskoj pedesetih, dio je toga "depresivan", ili barem otrežnjujući, jer Wajda knjigu piše krajem osamdesetih, pred penziju, a dio je briljantan i pokazuje kako film izgleda u očima netipičnog insajdera.

Vrijedi bacit pogled na knjigu, volili vi Wajdine filmove ili ne.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 29/11/2017 : 21:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
A hero reborn: ‘China’s Tolkien’ aims to conquer western reader:
https://www.theguardian.com/books/2017/nov/26/chinese-fantasy-kung-fu-legend-of-the-condor-jin-yong

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 29/11/2017 21:31:16
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 30/11/2017 : 12:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://lareviewofbooks.org/article/writing-nameless-things-an-interview-with-ursula-k-le-guin/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/12/2017 : 20:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Podstaknut radoznalošću usljed premijernog objavljivanja određenih djela horor-proze kod nas - prvenstveno mislim na "Drevna svetla" Aldžernona Blekvuda i "Pisara tame" Tomasa Ligotija - pronašao sam i pročitao dvije kratke priče ovih autora.

Sad, Blekvuda sam ranije čitao i izuzetno cijenim njegovog "Vendinga", uz meni nešto manje drage, ali izrazito kvalitetne "Vrbe". Odlučio sam se za njegovu kratku priču "Valley of the Beasts", na osnovu intrigantnog sinopsisa. Radi se o kratkoj, svedenoj, izrazito elegantno napisanoj priči, u kojoj se osnovne ideje Blekvudove poetike i svjetonadzora još jasnije vide, još su sirovije iznesene, negoli u njegovim dužim novelama. Relativna jednostavnost zapleta nimalo ne kvari opšti estetski utisak, jer Blekvud ponovo ispoljava svoju impozantnu sposobnost da od prirodnog stvori vančulno, transcedentno, skoro pa religiozno iskustvo koje se nalazi u ljepoti, veličanstvenosti, i neizmjernoj veličini iskonske prirode. Prirode sa velikim P, zapravo, koja u normalnom rasponu emocija svakako izaziva određenu dozu strahopoštovanja. Ali Blekvud proširuje ovo strahopoštovanje, prodire do njegovih korijena i još sirovijih emocija i senzacija koje ga izazivaju i usmjeravaju, istovremeno ga i redukujući i udzižući do nivoa ekstaze. Ili, možda ekstaza nije najsrećniji izraz - prije se radi o dubokim, širokim emocijama koje kao da su prevelike za uski raspon naših uobičajenih senzacija, prevazilazeći ih. Blekvudove senzacije najčešće nemaju oštar vrhunac koji ekstraza podrazumijeva, već po svojoj masivnosti prevazilaze i najviše vrhove tkzv. "normalnih" afekata. Čovjek je uronjen u vječno, beskraj oko njega, nešto što pojmi instinktom, a ne u potpunosti razumom...

Tako i "Dolina zvjeri" - po ideji i emocijama - zaziva jedan prastari mit, mit o Edenu, raju, vrtu božjem, ali prvenstveno u smislu neotuđenja čovjeka, njegovog jedinstva sa svijetom oko njega. From u svojoj knjizi "Zdravo društvo" piše da istorija čovjeka počinje otuđenjem - jer mu razum oduzima mogućnost potpunog stapanja sa svijetom oko sebe, tjerajući ga da ga prevazilazi, ali da i u tom prevazilaženju gubi sebe, udaljava se od samog sebe i autentične veze sa okolinom. U svega nekoliko strana, Blekvud u ovoj priči evocira upravo ovakvo "prvobitno" stanje - ali ne kao beskrajno blaženstvo, već mir postignut po cijenu gubljenja - razuma, identiteta, krhke osobenosti koja ovdje ponajviše djeluje kao tanka ljuska neprirodno ograđena od ostatka beskrajnog svijeta. Da, ova priča ima izrazite panteističke tonove, u svojoj jednostavnoj i dirljivoj vjeri u jedinstvo kome čovjek ne može pristupiti - a da ostane ono što jeste. Čak i početak ovog stapanja sa prirodom, jedinstvom, vraćanja u Sve, naglo prekinut, ostavlja trajan trag na našoj duši...

Ligotija dosada nisam čitao, ali sam naletio na njegovu kratku priču "Nethescurial". I onda odiše panteističkim tonovima kao i prva, sa jednom ključnom razlikom - da Sve, Jedno koje prožima cjelokupno postojanje nije benigna ili nezainteresovana, nepojmljiva sila kao kod Blekvuda - već jasno maligna, zla. Ali opet... toliko pitanja ostaje i nakon čitanja. Beskrajni haos zla i besmisla, mjesto da dezintegriše čitavo postojanje, svede ga na ništavilo, pretvara se u nit koja ga povezuje - u simfoniji užasa. Ima u tome mračne ironije. Jedini smisao je besmisao. Jedina transcedencija je užas i zlo. Jedina moguća konstanta - je odsustvo konstante i smisla. A svijet je kulisa, akteri marionete, zaštićeni zaboravom i ignorancijom. Užasni, do ekstrema i logičnog kraja dovedeni nihilizam.

Neki segmenti priče odišu post-modernizmom i kritičkim osvrtima na horor-motive i narativ - npr. komentari glavnog lika o narativu koji je pronašao. Diskusija o apstraktnosti i prisutnosti užasa/kosmičkog horora u samoj priči, o pravilnom doziranju istog. No, ako pogledamo sudbinu glavnog lika, da li su iznesena gledišta parodirana, ismijana, ili pak potvrđena? Da li je i sam horor, kao narativ, sredstvo da se dalje zavaravamo, približimo krajnjem užasu kroz veo fikcije, koji ga udaljava od nas? A kako tumačiti kraj? Ne znam, ne znam.

Naletio sam i na ovaj vrlo zanimljiv esej koji povlači paralele između Ligotijevih priča, te psihoanalitičkog tumačenja psihoze i sna:
https://dwbehrend.files.wordpress.com/2014/12/dreams-and-madness-in-ligotti.pdf
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/12/2017 : 19:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Minus Sapiens - Zoran Roško

Ne pamtim kad sam zadnji put pročitao neku knjigu domaćeg autora, tako da sam apsolutno nekompetentan suditi o Rošku u kontekstu hrvatske književnosti, no govoreći općenito ovo je jedan postmodernistički bućkuriš u kojem se ne zna 'ko (a bogami ni zašto) pije, a 'ko plaća.

Dva lika i popratna filmska ekipa su se prebacili u 16. stoljeće i idu Montaigneovim stopama po Evropi, no jesu li to već radili? Da nije jedan od njih zapravo sam Montaigne? Ili je možda Herzog? Ili pak Sebald? Je li ih uopće dvoje? Onaj drugi je Kinski. To jest Herzog ga zove Kinski. Naravno, ako je prvi uopće Herzog. Znači li to da su ipak dvojica? Zašto djed od Kinskog ne može umrijeti i oslovljava ga "sine"? Koliko je ljudi djed zapravo pobio i je li prihvativši živjeti napokon umro? I šta se na kraju desilo na tom maskiranom balu?

Ako iz gore napisanog ne možete shvatiti o čemu se zapravo radi u ovom romanu, to je u redu, ja sam ga pročitao pa i dalje ne shvaćam, no mogu reći da je to bila jedna zanimljiva vožnja u kojoj sam dobrim dijelom čak i uživao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/12/2017 : 20:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Započeo, završio, odustao, pauzirao u poslednje vreme:

David Mitchell - Nevidljivi sati
Gaiman - Američki bogovi
Odobrilo Nenadić- Dorotej
Hanif Kureishi- Ništarija
Richard Flenegan- Guldova knjiga o ribi

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/12/2017 : 15:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Bob Shaw:Dvorac vječnosti (1969)
Bob Shaw dosta je popularan SF pisac ali ja sam zasad od njega pročitao samo dvije knjige - prva je Vijenac od zvijezda (odlična knjiga u inače ne pretjerano dobroj NEXUS biblioteci) a druga je ova. Pitao sam se kako mi je ova knjiga prošla tako nezapaženo ispod radara, a onda sam skužio da je teško nabavljiva a probajte otipkati naslov knjige na našem jeziku u Google - skoro ništa konkretno vam neće izaći na prvoj strani, a dalje mi se nije dalo kopati.
Uglavnom, riječ je o solidnoj i kratkoj HARD SF pucačini koja ima i dublje psihološke karakterizacije likova, međutim tu opet dolazim do tog svojevrsnog zastarjelog načina pisanja gdje je sve nekako previše tehnički napisano a konverzacije nema ni približno onoliko koliko je ima u novim knjigama. Sve se nekako objašnjava, a i unutarnji nemiri i dvojbe (kao i ostali osjećaji) preplastično su opisani. Nije to sve loše ali vidi se da je moderno pisanje pomalo odmaklo u kvaliteti. Prije dvadeset godina su mi Clarke i SIRIUSI bili vrh književnosti. Sada kužim da su već pomalo arhaični. Ne uvijek i ne svuda ali jako često se javi taj osjećaj.
Uglavnom, raspisao se ja o svemu osim o knjizi:)) Zemlja se raširila na brojne svijetove i onda su došli zli vanzemljaci i počeli tamaniti dobre zemljane a da nitko ne zna zašto. Usput ti vanzemaljci se nikako ne daju uloviti živi pa se ni ne zna što zapravo hoće. Klasični old school HARD SF ali priča je stvarno dobra i ima tu puno više od ovog osnovnog zapleta.Uglavnom, stotinjak strana klasične SF pucačine.
Ma šta čovjeku više treba?
OCjena:6/10


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/12/2017 : 15:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
@Mhejl
Ove Vrbe - jel' to ono kad zaglave na nekom otoku na Dunavu pa ih napadaju duhovi?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/12/2017 : 19:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Da. :)
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/12/2017 : 21:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, to nije loše, ta priča je u ovoj HORROR knjizi koju sam nedavno čitao

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 11/12/2017 : 13:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote





http://mvinfo.hr/clanak/skarlet-p-sad-se-napokon-mogu-popeti-stepenicama

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/12/2017 : 14:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo!
Čekaj, to je kao Rijeka u alternativnoj stvarnosti? Samo sam preletio po tekstu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 11/12/2017 : 14:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Zanimljivo!
Čekaj, to je kao Rijeka u alternativnoj stvarnosti? Samo sam preletio po tekstu.



ma je, al je tu koncept alt. stvarnosti bliži magijskom realizmu nego alt. historyju u SF-u

osim metroa i nepostojećih kulturnih časopisa/bendova/ovoga/onoga nema ništa čudno

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/12/2017 : 14:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
U Rijeci bi metro trebao ići gore - dolje, a ne normalno :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 12/12/2017 : 12:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



Napokon i ja pročitao ovo hvaljeno sf čudo iz Kine. Bitno je napomenuti da nisam neki poznavatelj sf književnosti, niti pretjerani ljubitelj iste, iako mi je tematski zanimljiva. Uzevši to u obzir vjerojatno nije toliko čudno da me ova knjiga nije oduševila, no nije bila ni loša i uspjela me zainteresirati za nastavak, kako drugačijim pristupom od onog na kakvog smo navikli, tako i nekim zanimljivim temama kojih se dotiče. Nadam se da će drugi dio biti barem na jednakoj razini.





Ulovio sam i ja vremena dovrsiti ovaj roman. Vremena nikad dosta, posebno jer sam navikao citati po pet-sest knjiga paralelno pa se otegne. Za razliku od Shanera, ja sam ljubitelj esefa, ali mi je za Three Body Problem trebalo stotinjak stranica dok se nisam ufurao. Mozda zbog stila, mozda zbog mentalne kulturne barijere - ovdje ciljam na prevoditeljev pogovor u kojem opisuje kako je prilagodjavao kineski stil pisanja engleskom.

Zanemarimo li to i zanemarimo li relativno plosne likove, ostaje nam esencija esefa, osjecaj zacudnosti i esef kao knjizevnost ideja. U slucaju ovoga romana, knjizevnost velikih, grandioznih ideja. Mozda sam i pristran jer me teme koje se ovdje obradjuju jako zanimaju, no mislim da je Liu romanom uspio natjerati na razmisljanje. Sad me samo zanima hoce li to u nastavcima uspjeti ponoviti.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 12/12/2017 : 12:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango
Sad me samo zanima hoce li to u nastavcima uspjeti ponoviti.



Kod mene je uspio, ne znam kad sam pročitao bolju trilogiju u zadnje vrijeme.

...
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 12/12/2017 : 13:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
E ovakav me odgovor veseli!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/12/2017 : 17:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja sam odustao od druge knjige nakon možda 50-ak stranica, ali kao što smo već ustanovili, ja nisam mjerodavan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000