forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/02/2010 : 14:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
I Have no Mouth, and I Must Scream

ovo mi je najbolja priča od prvih 5 siriusa što sam pročitao... naime čitam ih kronološki sada prije sam po 2-3 priče po broju...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/02/2010 : 14:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
inače ako neko ima da proda kentaur polarsi i future nek se javi :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/02/2010 : 15:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

I Have no Mouth, and I Must Scream

ovo mi je najbolja priča od prvih 5 siriusa što sam pročitao... naime čitam ih kronološki sada prije sam po 2-3 priče po broju...



I tebi?
Bravo

Dobro, možda mi nije najbolja, ali među najboljima svakako

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/02/2010 : 15:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
nego, koji ti ono fali? Da pogledam malo...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/02/2010 : 15:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
poslovicno su dobri i Sheckley i Lem

dok su mi 3 priče sa više stranica... uvjetno rečeno najlošije... pogotovo Aldis Ekvator i Kad je vrijeme poludjelo

domaće priče su super... jedna o :D skoro pa darvinu među vanzemaljcima je sjajna

artur klar je smor sa pričama iz bijelog jelena ALI su zadovoljavajuce

dosta kraćih priča su zapravo sada već poznate šale i vicevi :D tada su valjda bili aktualni (pogotovo ona njemacka sa nuklearnim bombama na susjeda)

od onih koje sam prije citao a ne znam koji su brojevi dobre su mi dnevnik djevojke iz 25 stoljeca, jamesonov satelit Guranju je kraj (mislim da je tematski broj : erotika :D )



Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/02/2010 : 15:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

nego, koji ti ono fali? Da pogledam malo...


sve sam ih sakupio... posljednji od pajinih antikviteta bas sam bio digao ruke
:D fali mi futura dvadesetak

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4346 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/02/2010 : 15:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
dobri vojnik Švejk mi je najbolja knjiga u životu, toliko od mene o knjigama
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12536 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 12/02/2010 : 18:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Dobra je i ta (Crkva protiv komunista u Italiji):
http://www.emka.si/don-camillo/PR/31646

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 12/02/2010 : 20:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
mlađo:
Siriusov spisak mi je nedostajao, odličan osvrt. Sad sa predznanjem mogu da jurim kolekciju.

Dok:
Obzirom da ti se sviđa Simonsov horor-stil obavezno pročitaj Teror, izašao je prije Druda. A prije njih Pesma boginje Kali i Strvinarska uteha, sve sjajni hororci.

...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/02/2010 : 23:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

poslovicno su dobri i Sheckley i Lem

dok su mi 3 priče sa više stranica... uvjetno rečeno najlošije... pogotovo Aldis Ekvator i Kad je vrijeme poludjelo

domaće priče su super... jedna o :D skoro pa darvinu među vanzemaljcima je sjajna

artur klar je smor sa pričama iz bijelog jelena ALI su zadovoljavajuce

dosta kraćih priča su zapravo sada već poznate šale i vicevi :D tada su valjda bili aktualni (pogotovo ona njemacka sa nuklearnim bombama na susjeda)

od onih koje sam prije citao a ne znam koji su brojevi dobre su mi dnevnik djevojke iz 25 stoljeca, jamesonov satelit Guranju je kraj (mislim da je tematski broj : erotika :D )






E vidiš, meni su Priče iz Bijelog jelena izvrsne
Ovaj Dnevnik djevojke... ne znam sad napamet koji je broj, ali pamtim seksi ribu na naslovnoj
Kao i ona naslovna gdje je R.U.R. od Karela Čapeka.
A i sjećam se priče PARTENOGENEZA od Tatjane Vranić, čini mi se.Priča je inače ok, ali u njoj se govori kako je svijet bez muških moguć i poželjan, tako nešto.Pa je bilo u drugom broju"Jeste vi normalni","šta objavljujete te gluposti" "Ko je ta ženska"...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/02/2010 : 23:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače, uvijek sam gotivio Van Vogta
Njegove priče su među top 3 sigurno. Kupio me sa "Ne ubijte Rulla", i sve ostalo je izvrsno. Zanimljivo, nisam čitao ni jednu njegovu knjigu, samo te priče koje su objavljene u SIRIUSU...

Inače, sad baš gledam popis, ima zanimljivih stvari; npr. priča Led-devet iz 11.-og broja je iz knjige Kolijevka za macu, koja sad izlazi u novoj sf biblioteci JL-a.
Inače, preporučam priču Spomenik iz 18.-og broja.E to je priča...
Inače u 57.-om broju ima priča "Razotkrivena tajna Mona Lise". Tu radnju su pokupili staffovci iz Martija Misterije u epizodama "Osmeh iz prošlosti" i "Operacija Mona Lisa". Jedino je ova verzija od Boba Shawa...pa malko vulgarnija

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 12/02/2010 23:40:56
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/02/2010 : 00:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ajmo pokrenuti sirius topik :D

upravo sam ponovo procitao ROLERBOL pricu iz 6. siriusa
koja sjajna i napeta priča...o igri budućnosti u kojoj ima i mrtvih :D
nesto toga je u nathanu kopirano :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/02/2010 : 00:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Joj al' ste smorili sa tim SF-ovima i slicnim stvarima...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/02/2010 : 09:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ajmo pokrenuti sirius topik :D

upravo sam ponovo procitao ROLERBOL pricu iz 6. siriusa
koja sjajna i napeta priča...o igri budućnosti u kojoj ima i mrtvih :D
nesto toga je u nathanu kopirano :D




Izvrsna priča. Dosta su je kopirali u NN-u.
Ima i dvije filmske adaptacije:sa Jamesom Caanom(dobra) i
sa ova novija (loša)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/02/2010 : 09:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dok Lester

quote:
Originally posted by vope

[quote]Originally posted by profesor-inz

Sve knjige o vampirima su poprilično identične varijacije na istu temu, nakon Stokerovog Drakule, što je osnova, Kingovog Salemova a u međuvremenu i Rajsinog Intervjua sa vampirom, čitanje vampirskih knjiga mi više nije uopšte interesantno a još manje intrigantno. Izuzetak od pravila je, recimo, Ja sam legeneda od Metisona.
A možda i nijesam u pravu, ko će znati...



mozda si u pravu, a mozda i nisi

u svakom slucaju, sto se vampirske tematike tice, procitaj martinov "groznicavi san". nadam se da ce ti se svidjeti



Hmmm..u nekim segmentima je knjiga uistinu odlicna, ali moram dodati da je gledajuci cjelinu martin ovdje ipak podbacio.
Nego ima li kakvih novosti o njegovom mamut projektu "pjesma o ledu i vatri"???

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 13/02/2010 09:49:06
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 13/02/2010 : 13:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
za vijesti o projektu nemam pojma, nisam bas pratio na netu, ali znam da svi kukaju da ce crknuti prije nego sto sve dovrsi :-))))

a sto se groznicavog sna tice, meni je odlicna upravo kad je gledam kroz te segmente (narocito opise parobroda i cijelog tog svijeta vezanog uz plovidbu misisipijem) tako da nisam ni mario je li u cjelini podbacio ili nije ;-)))
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 13/02/2010 : 13:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope


Dok:
Obzirom da ti se sviđa Simonsov horor-stil obavezno pročitaj Teror, izašao je prije Druda. A prije njih Pesma boginje Kali i Strvinarska uteha, sve sjajni hororci.



thnx na preporuci

vec sam ih snimio na laguninoj stranici i upravo mi je teror privukao najvise pozornosti

pesma boginje kali je dosta sturo opisana pa nisam mogao bas najbolje procijeniti, a i indijska kultura mi nije nesto previse bliska pa ne znam sto da ocekujem

strvinarska trilogija mi se cini prilicno zanimljiva

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/02/2010 : 13:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Joj al' ste smorili sa tim SF-ovima i slicnim stvarima...




zali se gazdama

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 13/02/2010 : 14:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Pesma boginje Kali je dobra knjiga!
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 13/02/2010 : 15:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Joj al' ste smorili sa tim SF-ovima i slicnim stvarima...



Nema ti pomoći, moraš i ti početi čitati SF

.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/02/2010 : 16:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
spameru koji ne volis SF sad znas kako se mi osjecamo citajuci tvoje postove :P

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 13/02/2010 : 16:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto i o "Supernova" biblioteci, koja je uz "Alef", praktično naslednik edicije "X-100":

U vremenu od 1986. do 1988. godine "Dnevnik" je publikovao ediciju džepnih knjiga `"SUPERNOVA"
u kojoj je u 3 kola objavljen niz naslova renomiranih stranih autora u tiražima od 2-3000
primjeraka. Izdanja "Supernove" su zbog formata i dizajna medju fanovima bila poznata
kao "male crne knjižice".

Spisak:

Džejms Bliš: SPOK MORA DA UMRE
Artur Klark: KA SPUŠTANJU NOĆI
Kliford Simak: NEVOLJE SA TIHOOM
Frederik Pol – Džek Vilijemson: PODMORSKO TRAGANJE
Teodor Sterdžen: BULDOŽER UBICA
Semjuel Dilejni: ZVEZDANI PONOR
Robert Hajnlajn: COVEK KOJI JE PRODAO MESEC
Rodzer Zelazni: ALEJA PROKLETSTVA
Braća Strugacki: PLANETA PURPURNIH OBLAKA
Alfred Bester: RAZORENI ČOVEK
Kliforfd Simak: LUTKA SUDBINE
Tomas Diš: JEKA OKO NJEGOVIH KOSTIJU
Džon Harison: PASTELNI GRAD
Robert Silverberg: SIN ČOVEČJI
Džek Vans: GOSPODARI ZMAJEVA
Vladimir Korčagin: ASTIJSKI RUNOLIST
Lindzi Gateridž: HLADNI RAT U SEOSKOJ BASTI
Pol Anderson: TAU ZERO

Kao posebna izdanja "Dnevnik" je i prvi objavio prve dvije knjige sage o Enderu Orsona Skot Karda
"Enderovu igru" i "Govornika za mrtve".

A evo i kako to izgleda:



...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 13/02/2010 : 17:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Joj al' ste smorili sa tim SF-ovima i slicnim stvarima...



Ma idi heklaj kakav stolnjak babo jedna.

...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/02/2010 : 17:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Hahahaha... Evo heklam Mister Noa Libellus.. Stao sam na pola one Kolibe i ni makac dalje... A trenutno prekucavam prve strane Konstantinovog raskrsca Dok Lesteru jer je dobio falicnu knjigu od mene, tacnije Laguna mi poslala tako...
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 13/02/2010 : 17:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Filozofija renesanse.Vladimir Filipovich.Ako pronadjem link,postam.Imam u korichnom izdanju.(Nashao u nekoj zapostavljenoj kutiji pri selidbi prijatelja).Jako korisna knjiga,ponajvishe za popunjavanje ili obnavljanje osnovnog poznavanja historije filozofije,pochetaka moderne medicine(poprilichno potpun pregled Paracelsus-a),zachetke medjunarodnog prava(Grotius),socijalni utopisti(More,campanella).Uz to josh i odabrani tekstovi filozofa:

Erazmo Rotterdamski:Pohvala ludosti
Machiavelli:Vladar(ofkors)
Paracelsus:Prvi traktat:o filozofiji
Thomas More:Utopija-(btw,utopija doslovno znachi ''u nepostojechoj zemlji'' :)
Thomaso Campanella:Drzhava sunca
Hugo Grotuis:O ratnom i mirnodopskom pravu
Michel de Montaigne-predstavnik renesansnog skepticizma:Eseji
Giordano Bruno:O uzroku,principu i jednome.-drugi dijalog
Giordano Bruno:O uzroku,principu i jednome.-peti dijalog

and Ofskroz nash dragi,Rudjer Boshkovich:Teorija prirodne filozofije.


Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000