forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Knjige & co (popis recenzija u prvom postu)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 240

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 07/03/2010 : 19:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ja ne mogu citati tu fantatsiku ako je duza od 2-3 knjige :D naravno osim poznatih klasika... ala tolkin i martin :D
zao mi je smara me :(
izgubim zivce...




E vidis ja volim kad ima dosta delova i kad ih sve procitam nekako mi krivo sto nema jos delova
Citao sam i Martina Pesmu Leda i Vatre ako mislis na to,samo sto mi u Srbiji necemo docekati skoro peti deo

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 07/03/2010 : 19:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Heh, uglavnom citam samo ovakve knjige:

(Pravila za Dungeons i Dragons, a i druge sisteme :) )

Pored toga skoro uzeo:

Pomalo, uhm, cheesy, ali zanimljivo i zabavno.




Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 07/03/2010 : 20:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ja ne mogu citati tu fantatsiku ako je duza od 2-3 knjige :D



Ja baš zato ne volim fantasy... jednostavno je sve u njemu glomazno, dugo, zamarajuće itd. Dok SF ipak ima puno zanimljvih kraćih djela, svega par dugih...

.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 07/03/2010 : 21:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93

Jel citao neko Tocak Vremena od Roberta Jordana??
Ja sam trenutno na sestoj knjizi i svi delovi do sad su mi fenomenalni,mozda uspe da prevazidje Tolkina do kraja ali ima jos puno da se procita.
Jel Laguna izdala 9 knjiga do sada,a 13 ima do kraja???



pročitao ja deset knjiga i ne mogu vjerovati šta mi bi da to čitam.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 07/03/2010 : 21:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Pa sto ne prestade da citas posle 3,4 ako ti se ne svidja...
Ja da sam na tvom mestu procitao bih do kraja.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/03/2010 : 23:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
@nemanja
Kao prvo, dobrodošao u geto luđaka koji sebe nazivaju stripofilima.
Kao drugo, uvijek mi je drago vidjeti još jednog fana ''Točka Vremena''. Ovaj serijal mi je, pored Tolkinovog ''Silmariliona'' koji će zauvijek ili barem jako dugo držati prvo mijesto, drugi najbolji serijal epske fantastike koji sam čitao. Groznica me je uhvatila još kada sam se dočepao prve knjige ''Zjenica svijeta'', a za sada sam pročitao prvih osam knjiga. Ako te zanimaju detaljnije rasprave o Točku Vremena i njegovom bogatom svijetu, otiđi na sajt ''www.tolkien.rs'', podforum ''Točak Vremena''. Tu ćeš naći i mene, pod istim imenom.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 07/03/2010 : 23:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
tolkin.rs je odavno mrtav... :)
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/03/2010 : 00:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Zaista? U svakom slučaju, bilo je tu odličnih rasprava...
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 08/03/2010 : 00:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93

Pa sto ne prestade da citas posle 3,4 ako ti se ne svidja...
Ja da sam na tvom mestu procitao bih do kraja.



hehe dobrodošao u svijet luđaka
probat ću se natjerati da pročitam do kraja
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 08/03/2010 : 01:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Mislim, nije potpuno mrtav, tj. jos postoji, ali se nista ne desava, jedva se i odrzava. Ponekada malo skoci (tipa neki aktuelni dogadjaj ili slicno pokrene diskusiju) ali kratko traje.. A dobar je bio, svega i svacega zanimljivog (ne samo knjiga) je bilo.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 08/03/2010 : 14:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

@nemanja
Kao prvo, dobrodošao u geto luđaka koji sebe nazivaju stripofilima.
Kao drugo, uvijek mi je drago vidjeti još jednog fana ''Točka Vremena''. Ovaj serijal mi je, pored Tolkinovog ''Silmariliona'' koji će zauvijek ili barem jako dugo držati prvo mijesto, drugi najbolji serijal epske fantastike koji sam čitao. Groznica me je uhvatila još kada sam se dočepao prve knjige ''Zjenica svijeta'', a za sada sam pročitao prvih osam knjiga. Ako te zanimaju detaljnije rasprave o Točku Vremena i njegovom bogatom svijetu, otiđi na sajt ''www.tolkien.rs'', podforum ''Točak Vremena''. Tu ćeš naći i mene, pod istim imenom.


Hvala na dobrodoslici
Dugo sam cekao da udjem u ovaj geto


Zamisli kako je bili meni kad sam morao da cekam vise od mesec dana da neki lik vrati sesti deo u biblioteku
Od Tolkina za sad sam procitao samo Hobita dva puta i triologiju jednom.Onda je usledila pauza jel u ovom mom velegradu nisam mogao da nadjem ostale knjige.Konacno sam ih nabavio i sad cekam da zavrsim Tocak pa cu verovatno da se bacim na Tolkina.
Pretpostavlja da je taj link od "Krcme poni koji se propinje" ima tu dosta pametnih stvari,dosta sam teme procitao,steta sto je sajt mrtava

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 08/03/2010 : 15:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by nemanja93

Pa sto ne prestade da citas posle 3,4 ako ti se ne svidja...
Ja da sam na tvom mestu procitao bih do kraja.



hehe dobrodošao u svijet luđaka
probat ću se natjerati da pročitam do kraja





Zahvaljujem na dobrodoslici
Po meni knjige su fenomenalne ali napravi svako ima svoj ukus
Preporucujem jos i Pesmu leda i vatre ako nisi citao.Nazalost pisac je stao na 4 knjizi i nikako da nastavi dalje.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 08/03/2010 : 15:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Mislim, nije potpuno mrtav, tj. jos postoji, ali se nista ne desava, jedva se i odrzava. Ponekada malo skoci (tipa neki aktuelni dogadjaj ili slicno pokrene diskusiju) ali kratko traje.. A dobar je bio, svega i svacega zanimljivog (ne samo knjiga) je bilo.




Pretpostavljam da je to Krcma poni koji se propinje
Stvarno je bilo kvalitetnih rasprava steta sto se ugasio.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 08/03/2010 : 18:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Jes, Krcma "Poni koji se propinje"
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 08/03/2010 : 18:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
E pošto se Točak primiče kraju, i ovi u Laguni su odlučili da ubrzo završe sa tom epopejom a ja pročitah odlomak iz tog svijeta u Legendama koji mi se jako dopao odlučih d, počev od sjutra, krenem u manijakalnu kupovinu svih, do sada izašlih, djelova i bacim se na bjesomučno čitanje. Al tek kad uzmem sve djelove...

...
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 08/03/2010 : 20:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
I ja sam razmisljao da ih nabavim,do sad sam uzimao iz biblioteke ali nisam siguran da li ima jos u prodaji prve 3-4 knjige...

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/03/2010 : 23:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote


Procitao i velika preporuka.. Do sada sam procitao od Puza:

- Kum 10/10
- Sicilijanac 9/10
- Porodica 10/10
- Zakon cutanja 10/10
- Poslednji Don 10/10

i sve su "mafijaske" knjige, odlicne.. Ali ova je politicki triler, jako zanimljiv, dobro isprican.. 8/10

Sada cu da se bacim na "Povratak kuma"... Nije Puzo, ali kazu da je u rangu sa njim, i nadovezuje se na Kuma..
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 08/03/2010 : 23:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93

quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by nemanja93

Pa sto ne prestade da citas posle 3,4 ako ti se ne svidja...
Ja da sam na tvom mestu procitao bih do kraja.



hehe dobrodošao u svijet luđaka
probat ću se natjerati da pročitam do kraja







Zahvaljujem na dobrodoslici
Po meni knjige su fenomenalne ali napravi svako ima svoj ukus
Preporucujem jos i Pesmu leda i vatre ako nisi citao.Nazalost pisac je stao na 4 knjizi i nikako da nastavi dalje.



Pjesma leda i vatre je remekdjelo za točak.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/03/2010 : 19:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Na prvoj strani topica se nalazi popis svih recenzija. Popis još nije gotov zbog velikog broja naslova, a mislim da će biti gotovo do četvrtka

Inače, iznenadio me broj recki:fakat smo si dali truda
Ovak od oka, čini mi se da je Vope najagilniji u pisanju.
I ti si neki Crnogorac, mah...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 09/03/2010 19:17:53
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/03/2010 : 19:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
bravo mladjo
jos da si stavio autore pored svake recenzije, da vidim koliko (ni)sam vredan

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/03/2010 : 19:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

bravo mladjo
jos da si stavio autore pored svake recenzije, da vidim koliko (ni)sam vredan



Ma bude i to bilo, samo da nadjem vremena:))
Sad ću prvo popisati sve(ima malo više posla nego što sam mislio, jer ne mogu sve kopi-pejstati), a onda ide i ime recenzenta uz popis

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/03/2010 : 19:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma opusteno, ja se malo zezao

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/03/2010 : 20:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
STEPHEN KING - snovolovka



Vidim da je već otprije bilo rasprava o Kingu u ovoj temi, pa da se i ja malo nadovežem, kratko
Snovolovka je druga Kingova knjiga koju sam pročitao, te kao i u slučaju prve (It ilitiga Ono) ostao
sam vrlo vrlo zadovoljan. Na temelju ove dvi knjige, ne bi čak ni reka da je glavni žanr njegovih knjiga
horror, već nešto drugo, ne znam kako bi opisa... Atmosferičan je, ima nekih strašnih djelova, ali nekakav
osjećaj mi jednostavno ne da da ga svrstam u horror.
Kod Snovolovke me najviše oduševija lik Jonesyja zato šta je odlično ispričana situacija u kojoj ste
jednostavno zarobljenik u svojoj glavi, dok netko drugi vlada vašim tijelom, dojmilo me se to dosta.
Inače, preporučija bi ga svakome ko ga do sada nije čita, nadam se da se nećete razočarat

E da, pričalo se i o Lovecraftu i da ga nije lako nabavit. Imate naručit u Zagrebačke Naklade
dvi knjige, njegova novela "Planine Ludila" i zbirka "Reanimator i Druge Priče" koja sadrži
kratke priče:
Herbert West - Reanimator
Vrebajući strah
Boja iz svemira
Zov Chtulhua
Užas u Dunwichu

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 09/03/2010 : 20:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Lovecraft je odlichan,Steven mi je samo posvechen pisac horror zhanru i nisam neki fan iako volim Langolijere i Storm of the century.

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 09/03/2010 : 20:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SnotMan

Lovecraft je odlichan,Steven mi je samo posvechen pisac horror zhanru i nisam neki fan iako volim Langolijere i Storm of the century.



Ovo poprilično tačno odražava stvarnost s tim što bih Kinga podigao za stepenicu više budući da sam ga čitao poprilično i njegova glavna odlika jeste upravo horor priča i pored toga što nije striktno odan žanru. A Lovkraft je majstor nad majstorima i, na sreću, zadnjih godina ga nije uopšte teško naći, bilo na srpskom bilo na hrvatskom.

...

Edited by - vope on 09/03/2010 20:31:44
Go to Top of Page
Page: of 240 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.78 seconds. Snitz Forums 2000