forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 66

TomViolence
Starting Member



Croatia
34 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 14/08/2013 : 02:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send TomViolence a Private Message  Reply with Quote
Samo Morrisonov.

http://comicsastonish.com/2012/01/04/a-readers-guide-to-grant-morrisons-batman/

Bilo bi veoma lijepo kad bi netko na ovim prostorima počeo to sve malo-pomalo prevoditi i izdavati.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/08/2013 : 10:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Hvala, evo baš počeo sa čitanjem zadnjih 13 svesaka...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2013 : 18:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sad sam se setio da sam pre jedno 6, 7 godina bio pozajmio od jednog druga jedan Betmenov strip koji je bio izdavan na prostorima bivse Jugoslavije, ali ne znam koji je to uopste magazin, niti strip.
BIo je velokog formata A4 i bilo je dosta kadrova na jednoj stranici.
Na zadnjoj stranici je imao kratki strip o Kremenku.
Jel to Eks-Almanah ili neko drugo izdanje?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/09/2013 : 17:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao Betmena: Kult.


Bas mi je legao! Odlican strip. Radnja lepo tece, crtez je vrlo dobar {svidja mi se ovaj Betmen sa malo duzim usima} dijalozi teku glatko medju likovima, stvarno zanimljiv strip, preporucujem svima u ovom pristupacnom Darkvudovom izdanju.

SPOILERI:

Primecuje se uticaj Milerovog ,,Povratka mracnog viteza" na ovog pisca Starlina, najvise zbog toga sto u stripu stalno pratimo radnju sta se desava u Gotamu preko televizijskih vesti i po ogromnom, oklopnom Betmobilu.

U jednoj sceni u stripu Betmen ispaljuje raketu iz Betmobila na zgradu gde su neki Djakonovi ljudi i kaze da se trudi da ne ubije nikoga ali da ne zeli da bude meta kao glineni golub. Da li to znaci da je Betmen ubio te ljude? On je rekao da nikada ne ubija, to mi je bilo malo cudno.

Edited by - going going on 09/09/2013 17:23:05
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/09/2013 : 00:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Trazim..
Brojevi epizoda gdje Bat ode u proslost pa bude pecinski covjek-shaman,gusar ,cowboy itd
Hvala unaprijed!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6813 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/09/2013 : 00:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sad sam se setio da sam pre jedno 6, 7 godina bio pozajmio od jednog druga jedan Betmenov strip koji je bio izdavan na prostorima bivse Jugoslavije, ali ne znam koji je to uopste magazin, niti strip.
BIo je velokog formata A4 i bilo je dosta kadrova na jednoj stranici.
Na zadnjoj stranici je imao kratki strip o Kremenku.
Jel to Eks-Almanah ili neko drugo izdanje?




Ako je Kremenko, to nije Eks Almanah.

To je Almanah, specijalni broj Strip Zabavnika, izdanje Dnevnika (koji su izdavali ZS i LMS).

Tu je bio objavljen neki prastari novinski Betmen (u kaiševima).
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/09/2013 : 00:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sad sam se setio da sam pre jedno 6, 7 godina bio pozajmio od jednog druga jedan Betmenov strip koji je bio izdavan na prostorima bivse Jugoslavije, ali ne znam koji je to uopste magazin, niti strip.
BIo je velokog formata A4 i bilo je dosta kadrova na jednoj stranici.
Na zadnjoj stranici je imao kratki strip o Kremenku.
Jel to Eks-Almanah ili neko drugo izdanje?



Edited by - Vlaadisha on 15/09/2013 00:25:02
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/09/2013 : 00:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Trazim..
Brojevi epizoda gdje Bat ode u proslost pa bude pecinski covjek-shaman,gusar ,cowboy itd
Hvala unaprijed!

http://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_The_Return_of_Bruce_Wayne
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/09/2013 : 00:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Odličan Silvestrijev crtež
Izgleda da će poslužiti kao naslovnica za novo izdanje B&W

http://robot6.comicbookresources.com/2013/06/dcs-batman-black-and-white-returns-in-september/



Meni prvi broj OK. Nije dobar kao vol. 1 (a sta jeste?), ali je OK. Svi korektni a Sean Murphy razbio (kao i obicno).
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/09/2013 : 11:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by emirem

Trazim..
Brojevi epizoda gdje Bat ode u proslost pa bude pecinski covjek-shaman,gusar ,cowboy itd
Hvala unaprijed!

http://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_The_Return_of_Bruce_Wayne


Tnx!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/09/2013 : 14:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@alexts i Vlaadisha

Hvala momci! To su bile naslovne strane tog stripa.

Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 21/09/2013 : 21:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Sjeca li se neko Batman stripova koji su izlazili u izdanju Egmonta iz Zagreba?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/09/2013 : 13:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Procitao nekih 15-ak Batmana u zadnjih 10 dana (scanlatione), one koji hronoloski slede posle Millerovog YO. Ima svega. Kasnije ću detaljnije utiske

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/10/2013 : 20:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Procitao sam i ,,Odmazdu mracnog viteza". I moram da kazem svidela mi se.
Spoileri

Najjaca mi je ona scena na pocetku treceg dela kako zivi Green Lantern u tom nekom svom nadsvetu, nadprostoru sa porodicom i izgleda kao dinosaurus. Ludacka Milerova zamisao kako mu je to palo na pamet ja ne znam.

Svidja mi se kompleksnost price i kako se pojavljuju i ujedinjuju svi likovi iz Justice Legauea da bi dokrajcili tiraniju. Voleo bih da saznam sta se to desilo u proslosti sto stalno spominju ali nigde ne objasnjavaju, tu cistku superheroja, njihovo zabranjivanje i proterivanje.

Supermen se konacno opametio i presao na dobru stranu. Dobar detalj je sto Betmen napise Leks Lutoru na licu slovo ,,Z" zato sto je film koji je gledao pre nego sto su mu ubili roditelje bio ,,Zoro".

Dobar je i sam kraj epizode sa vise radnji odjedanput i iznenadjujuce otkrice identiteta Dzokerolikog bica! Samo nisam ukapirao onu scenu kada mu Betmen odsece glavu a on je lagano ponovo stavi na glavu kao da nije bilo nista.

Dostojan nastavak ,,Povratka mracnog viteza".

Edited by - going going on 01/10/2013 20:39:40
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 03/10/2013 : 16:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Po meni "Dark Knight Strikes Back" je daleko od dostojnog nastavka. Prve dvije trecine su mi jos ajde, fora mi je onaj dio di Batman okuplja ostale superheroje, ali zadnja trecina je cisto Millerovo izdrkavanje na Batmana i ponizavanje ostalih junaka, a o kraju da i ne govorim koliko je retardiran.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 03/10/2013 : 17:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Sjeca li se neko Batman stripova koji su izlazili u izdanju Egmonta iz Zagreba?


To su bili "The Batman Adventures" ako me sjećanje služi, izlazili su kao nastavak animirane serije i imaju neke od najboljih epizoda ikad ispričanih. Velika preporuka, kako za stripiće, tako i za animiranu seriju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20709 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2013 : 23:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Dostojan nastavak Povratka mračnog viteza ???
Uh, brate goinže, stvarno mi je drago da ti se strip svideo i da tako misliš;ali ovo je prvi put da čujem ovako nešto.
Komentari idu od totalno đubre pa do pa-i-nije-baš-toliko-loše; meni lično je na prvo čitanje teško njesra, mada sam ga zadržao u kolekciji ne bih li mu dao jednog dana još jednu šansu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 04/10/2013 : 13:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
OMV je žešća šprdnja, uz to zabavna. Nema tu šta da se poredi sa Povratkom, Miler je totalno drugačiji pristup imao u nastavku. Ako se strip čita kao opuštajuće, zabavno štivo bez očekivanja remek djela koje pomjera granice, ispada super. I dostojan je nastavak.
Eto @anto, da i drugi put 'čuješ' :D
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/10/2013 : 17:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Mac

Sjeca li se neko Batman stripova koji su izlazili u izdanju Egmonta iz Zagreba?


To su bili "The Batman Adventures" ako me sjećanje služi, izlazili su kao nastavak animirane serije i imaju neke od najboljih epizoda ikad ispričanih. Velika preporuka, kako za stripiće, tako i za animiranu seriju.


Hm, ali te je stripove izdao Turbo Limač (odnosno, Magma), a ne Egmont. Egmont je izdao stripovsku adaptaciju filma Batman Forever.

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/batman-bt-eg-1-batman-zauvijek/31114/0/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20709 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/10/2013 : 13:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

OMV je žešća šprdnja, uz to zabavna. Nema tu šta da se poredi sa Povratkom, Miler je totalno drugačiji pristup imao u nastavku. Ako se strip čita kao opuštajuće, zabavno štivo bez očekivanja remek djela koje pomjera granice, ispada super. I dostojan je nastavak.
Eto @anto, da i drugi put 'čuješ' :D


ti si četvrti, u stvari.

naime, kad sam pročitao DKSA toliko sam se razočarao, da sam ga odmah prodao; mada mi je kraj bio ok.
e, onda me Snejk Pliskin i Silni (sa DW foruma) ubede da je strip odličan, i da ga ne prodajem (mada je već otišao Dikeju) i da ga gledam kao dobru sprdnju i tako dalje i tako dalje, i ja ga opet nabavim kroz neku menjažu i planiram da mu dam još jednu šansu, a ako mi se ni onda ne dopadne, arivederči.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 06/10/2013 : 14:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Betmen: Kult

Dopada mi se ova priča. Početak dosta težak i napet, ko bi rekao da ćemo videti Betmena u onako teškom stanju, potpuno slomljenog, bez volje da išta uradi, bez volje za životom. Nešto sasvim neuobičajeno za njega.

Kraj dobro odrađen, ne bih rekao da ima dosta akcije, ali ima je, taman koliko treba. Betmen jači nego ikad. Betmobil monster truck je do jaja.

Crtež je dobar. Na ovakav kolor sam već navikao iz ranijih Betmen priča koje sam čitao, tako da mi je okej, raspoznaje se šta je šta, ali čini mi se da bi crtež bio mnogo bolji da je crno-beli.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/10/2013 : 16:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

Sengoku Gordon summoning Batman

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/10/2013 : 18:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Hm, ali te je stripove izdao Turbo Limač (odnosno, Magma), a ne Egmont. Egmont je izdao stripovsku adaptaciju filma Batman Forever.

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/batman-bt-eg-1-batman-zauvijek/31114/0/


Dobro, sjećanje me ne služi.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/10/2013 : 03:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
DC će napokon reprintati jednu od meni najdražih interpretacija Batmana, onu iz pera Douga Moencha i Kelleyja Jonesa.

quote:
BATMAN BY DOUG MOENCH AND KELLEY JONES VOL. 1 HC
Written by DOUG MOENCH
Art by KELLEY JONES, JOHN BEATTY and EDUARDO BARRETO
Cover by KELLEY JONES
On sale MARCH 19 • 432 pg, FC, $39.99 US
In these moody 1990s tales from BATMAN #515-525, 527-532 and 535-536, Batman emerges from the shadows to face foes including Killer Croc, The Scarecrow, Mr. Freeze, Two-Face and more. Plus, don’t miss guest-appearances by Nightwing, Robin, Deadman and Swamp Thing.



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25867 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/10/2013 : 09:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tog Batmana(Moench-Jones-Beatty)sam kupio nekoliko brojeva u dućanu gdje se moglo kupiti strani tisak u Splitu.Također i Spiderman od Mackia/Romita JR. i Silver Surfer.
Kupovat USA svešćice u Splitu-neprocijenjivo

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 66 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000