forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 66

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/12/2021 : 21:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
kakvi ekstremi ove nedelje: s jedne strane mamipara zvana batwoman who laughs, s druge nightwing #87 i ceo strip u jednom kadru
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2021 : 21:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kako izgleda taj nightwing #87 i ceo strip u jednom kadru? Ne mogu da vizualizujem to.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 26/12/2021 : 21:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Kako izgleda taj nightwing #87 i ceo strip u jednom kadru? Ne mogu da vizualizujem to.



Ne znam za ovo, ali imao je Alex Nino to pre 50 godina. Kada bi mogao da isečeš stranice stripa i postaviš ih u vidu trake, video bi da se nadovezuju i čine neprekinutu celinu. Radio je to i Steranko, ali samo sa 4 stranice.

Ma, kaže McCloud da je i Tapiserija iz Bajea strip, a šta ćeš više od toga...

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/12/2021 : 21:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Kako izgleda taj nightwing #87 i ceo strip u jednom kadru? Ne mogu da vizualizujem to.



Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/12/2021 : 21:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by going going

Kako izgleda taj nightwing #87 i ceo strip u jednom kadru? Ne mogu da vizualizujem to.



Ne znam za ovo, ali imao je Alex Nino to pre 50 godina. Kada bi mogao da isečeš stranice stripa i postaviš ih u vidu trake, video bi da se nadovezuju i čine neprekinutu celinu. Radio je to i Steranko, ali samo sa 4 stranice.

Ma, kaže McCloud da je i Tapiserija iz Bajea strip, a šta ćeš više od toga...

moj post je vise bio u fazonu kako batman nudi prostora za krajnosti, mada je to tacno jos od prvog b&w

znas mozda koja edicija/broj za nina?

imam ono novo od sacca, ali to je vise ilustracija iako ima neki narativ

a tapiseriju je neko formatirao u comic book

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2021 : 21:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dobra fora!
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 26/12/2021 : 22:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

znas mozda koja edicija/broj za nina?



Ne znam. Nisam uspeo (ponovo) da nađem, ali nisam ni temeljno istraživao. Čuo sam za to davno, onda i video primer... a onda sam vremenom izgubio izvor i nisam mogao da se setim.

Mada sam prilično siguran da je nešto za Warren. Verovatno neka kratka priča, 8-12 strana.

Ha, nisam video ovo za Tapiseriju!

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 26/12/2021 22:20:08
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 01/01/2022 : 13:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Našao sam podatke za pomenutu priču od Nina. Ne volim polovičnosti. Morao sam da preslušam epizodu podkasta gde sam to čuo (koja, usput, traje 3 sata!), pa sam sužio izbor na časopis 1984 (kasnije preimenovan u 1994, zbog sličnosti sa znate-već-čim), pa sam potražio u listi radova za taj časopis.

Nino je crtao nekoliko priča na taj načan, negde posle broja 20. Na primer, The God of the Month Club u #25, priču od 10 strana. Jedino, eto, što to nije bilo "pre 50 godina", kako sam odokativno bio zaokružio, nego pre 40.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/01/2022 : 16:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
fala za cimanje! au, to su kao creva? sad moram to posedovati... u staroj godini si me vec kostao puno para, nadam se da ce tako biti i u novoj

nego, otisli smo off topic. bas citam heroes in crisis od tom kinga, batman je guest star


Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/01/2022 : 17:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

bas citam heroes in crisis od tom kinga




Zašto to sebi radiš?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/01/2022 : 17:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Vlaadisha

bas citam heroes in crisis od tom kinga




Zašto to sebi radiš?

šala, ovo je "trakovi" ali liči
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/01/2022 : 21:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kveščn!

Zanima me zasto nesudjeno deluxe izdanje Batman: The Court of Owls sa brojevima 1-6 vrijedi kao deluxe, a Noir verzija sa istom pricom 1-11(?) ima cak manje stranica, a ne smatra se nekakvim deluxeom, a ima vise epizoda od gore navedenog?
Prvi kolor ima sa 6 epizoda i nesto intervjua i skica 368 ,a Noir 298 stranica.
Meni tu neka racunica niti smisao izdanja ne ide u glavu, zar tih nekih pet prica nisu bitne za pricu?
Btw kupio sam fibrinu verziju u 11-tom mjesecu, a nisam je niti ponio iz Zgba, a kamoli citao, pa stvarno ne znam razliku s tim stranicama, ziher onda delux ima previse predgovora i slicno.
Tnx😎



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 10/01/2022 23:32:38
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/02/2022 : 09:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
CineStar Cinemas Hrvatska

Pogledaj novi THE BATMAN film u 4DX formatu jer uz svaku kupljenu 4DX ulaznicu na poklon dobivaš The Batman strip*! 🤩
Požuri po svoje ulaznice na: bit.ly/TheBatman4DX_hr

*Vrijedi do isteka zaliha
https://www.blitz-cinestar.hr/the-batman-4dx-strip

Po izgledu vjerovatno prvu polovicu stripa.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 25/02/2022 09:08:28
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/02/2022 : 10:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa lijepo od njih, baš super gesta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3940 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 25/02/2022 : 10:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

CineStar Cinemas Hrvatska

Pogledaj novi THE BATMAN film u 4DX formatu jer uz svaku kupljenu 4DX ulaznicu na poklon dobivaš The Batman strip*! 🤩
Požuri po svoje ulaznice na: bit.ly/TheBatman4DX_hr

*Vrijedi do isteka zaliha
https://www.blitz-cinestar.hr/the-batman-4dx-strip

Po izgledu vjerovatno prvu polovicu stripa.



Koji je to točno strip, koliko stranica? Jel to ova nedavno u Americi objavljena nova specijalka? Jel preveden? Daj više informacija, molim te.

Edited by - zveles on 25/02/2022 10:18:01
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/02/2022 : 11:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A na tom linku je sve što znam...
The Long Halloween special edition dio 1...Loeb i Sale.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/02/2022 : 11:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ali kad su već poklanjali strip mogli su onda domaći Fibrin Batman poklanjati.Napraviti dogovor s Fibrom na veću količinu i piči.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/02/2022 : 17:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

CineStar Cinemas Hrvatska

Pogledaj novi THE BATMAN film u 4DX formatu jer uz svaku kupljenu 4DX ulaznicu na poklon dobivaš The Batman strip*! 🤩
Požuri po svoje ulaznice na: bit.ly/TheBatman4DX_hr

*Vrijedi do isteka zaliha
https://www.blitz-cinestar.hr/the-batman-4dx-strip

Po izgledu vjerovatno prvu polovicu stripa.



Isto poklanjaju i u Srbiji. Ne znam da li je to prvi deo originalnog Long Haloweena ili je to onaj specijalni broj povodom 30godisnjice sto je izasao valjda prosle godine?
Go to Top of Page

thelongfall
Starting Member

3 Posts

Member since 25/01/2019

Posted - 27/02/2022 : 09:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send thelongfall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

CineStar Cinemas Hrvatska

Pogledaj novi THE BATMAN film u 4DX formatu jer uz svaku kupljenu 4DX ulaznicu na poklon dobivaš The Batman strip*! 🤩
Požuri po svoje ulaznice na: bit.ly/TheBatman4DX_hr

*Vrijedi do isteka zaliha
https://www.blitz-cinestar.hr/the-batman-4dx-strip

Po izgledu vjerovatno prvu polovicu stripa.


Pretpostavljam da ih neće puno podilit jer piše do isteka zaliha, no i dalje lipo od njih. Zna li neko oce li se dilit pri samom ulasku na projekciju ili na neki drugi način?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/03/2022 : 18:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam da citam Snajderov i Kapulov angazman na New 52 Batmanu, a jos pre 10 godina sam u Grckoj u nekom trznom centru u Solunu u knjizari nasao New 52 Detective Comics #1 koji je pisao i crtao Tony S. Daniel. I citao sam ga tad kao klinac mnogo puta i uzeo sam opet da ga procitam nakon Dvora Sova da bih kao se podsetio kako je Dzoker ,,izgubio" lice.



E sad generalno me interesuje kako se to nadopunjuju price iz glavnog Betmen serijala i Detective Comics, meni ovde deluju kao dva potpuno razlicita Betmena, razlicite price, ovaj Betmen iz Detective Comicsa kao da nema nikakve veze s onim Betmenom iz Dvora sova. U kom vremenskom intervalu se desavaju te price jedna u odnosu na drugu, kao paralelno?
Inace skroz dobro mi deluje ovaj Tony Danielov Betmen, crtacki je vrhunski a i prica nije losa (samo sam se ranije nervirao sto prica nije zaokruzena u ovom prvom trejdu), vidim da je on radio samo jos sledeci trejd #2, a onda preuzimaju drugi autori. Da li je zavrsio svoju pricu o DollMakeru i Pingvinu u tom drugom trejdu i vredi li to citati? Vidim da se njegov angazman na Detective Comicsu skoro uopste ne spominje, uopste ceo New 52 Detective comics je potpuno u senci Snajderovog i Kapulovog Betmen serijala.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 09/03/2022 : 03:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Kveščn!

Zanima me zasto nesudjeno deluxe izdanje Batman: The Court of Owls sa brojevima 1-6 vrijedi kao deluxe, a Noir verzija sa istom pricom 1-11(?) ima cak manje stranica, a ne smatra se nekakvim deluxeom, a ima vise epizoda od gore navedenog?
Prvi kolor ima sa 6 epizoda i nesto intervjua i skica 368 ,a Noir 298 stranica.
Meni tu neka racunica niti smisao izdanja ne ide u glavu, zar tih nekih pet prica nisu bitne za pricu?
Btw kupio sam fibrinu verziju u 11-tom mjesecu, a nisam je niti ponio iz Zgba, a kamoli citao, pa stvarno ne znam razliku s tim stranicama, ziher onda delux ima previse predgovora i slicno.
Tnx😎



Prvo, to je greška u navedenim brojevima; u oba slučaja je cela priča, #1-11.

Drugo, Deluxe je Deluxe, Noir je Noir. Noir edicija je na još većem formatu od Deluxea (koji je oversized u odnosu na običan trejd). Deluxe ne mora nužno da ima dodatni materijal, kao ovde... A Noir ima za cilj da prikaže crtež u crno-beloj varijanti, kakva nije tipična za američki strip (posebno DC i Marvel).

Deluxe nudi tvrd povez i nešto veći format za fanove, dok je Noir namenjen mahom crtačima/tušerima i onima koji bi da imaju dublji insight u crtež generalno.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 09/03/2022 03:19:48
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 09/03/2022 : 03:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Postoji i Unwrapped edicija, istih dimenzija kao Deluxe (dakle, veća od trejda, manja od Noira, koji je oko našeg A4). Tu je crtež reprodukovan još sirovije, u olovci, a i Unwrapped i Noir se mogu čitati bez problema...
https://www.amazon.com/Batman-Unwrapped-Court-Scott-Snyder/dp/1401245072

Posebno je crtež u Hushu eye candy na jedan od ova dva načina, samo da je bez kolora.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/03/2022 : 22:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hej, Gil-Galad tek sad vidio tvoj odgovor!
Hvala na infosima, da, te noir verzije su izgleda kako velis za one koji vole deep insight, da udju u dubinu linija, kao posjetitelji u muzeju kad gledaju sliku u tancine. Ponekad se i ja zadubim u kakvu sliku koja trazi koji trenutak vise za analizu.
Nego, dosao sa Supyjevog topika, jer trazim nesto od DC-a od od ova dva pajdasa za popunu kolekcije. Od Supa samo neke stare epizode iz 70-80-tih, a Batmana trazim neke krimi, mracne price bez nekih uleta nekih likova sa strana, ne znam tipa Green Lanterna, ne mogu ga smisliti kao i Flasha. 😕
Trazim neke price gdje je samo Batman i gdje je bas ono neka prica u stilu krimi, horror.

Naletio na Gotham Central, ima cetiri trejda, a ide i drugi mjesec…

Gotham Central Omnibus: 2022 Edition
Gotham s Finest work around the clock to not only keep the world s most psychotic criminals off the street but also cleaning up the mess left behind by Batman s one-man war on crime. This Eisner Award-winning series follows the detectives of Gotham City s Special Crimes Unit as they navigate against the city s greatest villains in the shadow of Batman himself. Collects issues #1-40.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 25/03/2022 22:04:16
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/03/2022 : 00:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Gotham Central ti je pun pogodak. Prava policijska krimi drama smještena u Gotham. Od ostalih pogledaj Broken City, Night Cries, Dark Knight Dark City i City of Crime, ovako šta mi na prvu pada na pamet.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 26/03/2022 00:09:40
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 30/03/2022 : 18:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote


Izašao je prvi broj.

Edited by - Stark on 30/03/2022 18:57:26
Go to Top of Page
Page: of 66 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000