forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 66

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/11/2010 : 17:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

pa cekaj....na kraju ispada da je taj AS Bat & Boy wonder zapravo samo neka trash sprdnja?


Meni je to posve normalan strip (sprdnje ima, ali ni više ni manje nego u drugim dobrim stripovima). I vrlo je zabavan (ne ispušta se iz ruku što je meni ipak kod stripa najvažnije). Nadam se da će biti još...
I Miller mi je uvijek bolji od Morrisona. No, meni je i Loeb dobar pa me ne morate previše slušati...
Najbolji su mi ipak Kirkman i Ennis.
Ako to nekog zanima.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 12/11/2010 17:07:58
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/11/2010 : 17:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Znam da "All star" ne znaci nista vise od toga da ga rade "poznati i priznati autori", ali kada cujem ovakve komentare o Batmanu, prosto mi ispadne glupo da ga uopste svrstavaju u bilo kakvu zajednicku kategoriju sa ASSupermanom Procitacu strip, pa ce da vidimo

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

TinK2
Junior Member

Croatia
321 Posts

Member since 31/12/2007

Posted - 13/11/2010 : 22:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send TinK2 a Private Message  Reply with Quote
Loeb je suh.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/11/2010 : 20:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ha! Batman: The Return i Batman Inc. su bili odlični. Ne znam što mi se više svidjelo. Novi status quo, novi odnos snaga, novi neprijatelji...

Posebno me oduševilo to što se kao negativac pojavio Lord Death Man, lik kojega je stvorio Jiro Kuwata. Kuwata je 1960-ih godina prema licenci stvarao stripove o Batmanu za japanski časopis Shonen King.




Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 18/11/2010 20:59:48
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 21/11/2010 : 17:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Batman ide po svitu ?

Ajmo polako.Prvo da kažem da će mi ona priča sa Dr.Hurtom ,Barbatosom i Darkseidom jako nedostajati jer je ovo bilo nešto najbolje od Batmana šta sam čita od one slavne sage Loeba i Long Halloweena.
Ovo je bilo prosto genijalno i jedva čekam to sve nabavit U trejdovima kad izađe.

Sam kraj Batman & Robin 16 nagovještava Inc. i Return of Bruce Wayne recimo da objašnjava na neki način Brucovu promjenu u svemu tome,ali da li je to dobro ?
Istina kritizirao sam i Batman R.I.P. pa se uspostavilo kao uvod u jednu od najboljih priča o Batmanu.

Inc. mi se iskreno nije svidio skupa sa Returnom.Bruce odlučuje odjedanput šta kod treba radit.Di ko tako reć triba ugazit ...
Došao je odjednom i odma šefuje i što je najgore od svega više nije to onaj Batman nego Bruce Wayne aka Tony Stark.

Inc nije Batman ... Za sada niti ne sliči na Batmana nego na neku jeftinu mangu sa laganom dozom humora.
Ne sviđa mi se ovaj pristup globaliziranja Batmana.
Batman prestaje biti ono što ga krasi.Biti legenda koja je stalno u sjeni.Nitko ne zna ništa o njemu a ipak je tu brani svoj grad o kriminala, uvijek nadgleda sve.
Sad je on obična osoba u kostimu koja s Catwoman regrutira potencijalne borce kriminala po svitu.
Što ćemo na kraju imati školu batmana ka i u x-men.Brucea ka Xaviera.

Vjerujem Morrisonu da zna šta radi, ali ovo mi se nikako ne sviđa.

Eto izgleda da ću se od sada malo više prepustit Brightest Dayu i Justice league Generation Lost jer tamo mi se čini onaj stari Batman kojeg oduvik volim biti više zastupljen nego u Incu.




Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2010 : 00:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

Inc. mi se iskreno nije svidio skupa sa Returnom.Bruce odlučuje odjedanput šta kod treba radit.Di ko tako reć triba ugazit ...
Došao je odjednom i odma šefuje i što je najgore od svega više nije to onaj Batman nego Bruce Wayne aka Tony Stark.

Inc nije Batman ... Za sada niti ne sliči na Batmana nego na neku jeftinu mangu sa laganom dozom humora.
Ne sviđa mi se ovaj pristup globaliziranja Batmana.
Batman prestaje biti ono što ga krasi.Biti legenda koja je stalno u sjeni.Nitko ne zna ništa o njemu a ipak je tu brani svoj grad o kriminala, uvijek nadgleda sve.
Sad je on obična osoba u kostimu koja s Catwoman regrutira potencijalne borce kriminala po svitu.
Što ćemo na kraju imati školu batmana ka i u x-men.Brucea ka Xaviera.

Vjerujem Morrisonu da zna šta radi, ali ovo mi se nikako ne sviđa.

Eto izgleda da ću se od sada malo više prepustit Brightest Dayu i Justice league Generation Lost jer tamo mi se čini onaj stari Batman kojeg oduvik volim biti više zastupljen nego u Incu.

Iskreno, nisu mu promjene toliko drastične. Dick i Damian su i dalje Batman i Robin u Gothamu, a siguran sam da Barbari ne smetaju promjene koje će joj omogućiti da bolje obavlja svoj posao. Najdrastičnije je slanje Stephanie na školovanje u Englesku.

A te tvrdnje kako Batman u Batman Inc. nije onaj pravi jednostavno ne stoje. Takve stvari ne možeš govoriti ako ne poznaješ 70 godina Batmanove povijesti. Batmanovo članstvo u JLA i Outsidersima odvelo ga je mnogo puta na put oko svijeta, a tu je i International Club of Heroes, svjetsko udruženje superheroja inspiriranih Batmanom. Također, nema mjesta na svijetu koje Batman nije prošao u svojim obračunima sa Ra's al Ghulom.

Batman je i dalje legenda u sjeni. Samo njegove aktivnosti više nisu ograničene na Gotham.

Nego, Brightest Day i Justice league: Generation Lost? Ako te zanimaju pustolovine Batmana u Gothamu, mislim da onda imaš puno bolje alternative. Recimo, Detective Comics, Batman, Batman: Streets of Gotham, Batman: The Dark Knight i Batman and Robin.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 22/11/2010 : 01:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ma za moje pare je to što morrison radi s batmanom baš to što treba. ako ne piše njegovo morrisonovo ime na naslovnici ne diram više batman stripa.

ok, vidječu šta če bit sa batman and robin sad kad tomasi preuzme (kadgod več to bilo). ali sve ostalo, šta ja znam. nemam više vremena za sve to pratit, a da onda ispadne još i sranje kao što je bio battle for the cowl.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 22/11/2010 : 14:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by provodina

Inc. mi se iskreno nije svidio skupa sa Returnom.Bruce odlučuje odjedanput šta kod treba radit.Di ko tako reć triba ugazit ...
Došao je odjednom i odma šefuje i što je najgore od svega više nije to onaj Batman nego Bruce Wayne aka Tony Stark.

Inc nije Batman ... Za sada niti ne sliči na Batmana nego na neku jeftinu mangu sa laganom dozom humora.
Ne sviđa mi se ovaj pristup globaliziranja Batmana.
Batman prestaje biti ono što ga krasi.Biti legenda koja je stalno u sjeni.Nitko ne zna ništa o njemu a ipak je tu brani svoj grad o kriminala, uvijek nadgleda sve.
Sad je on obična osoba u kostimu koja s Catwoman regrutira potencijalne borce kriminala po svitu.
Što ćemo na kraju imati školu batmana ka i u x-men.Brucea ka Xaviera.

Vjerujem Morrisonu da zna šta radi, ali ovo mi se nikako ne sviđa.

Eto izgleda da ću se od sada malo više prepustit Brightest Dayu i Justice league Generation Lost jer tamo mi se čini onaj stari Batman kojeg oduvik volim biti više zastupljen nego u Incu.

Iskreno, nisu mu promjene toliko drastične. Dick i Damian su i dalje Batman i Robin u Gothamu, a siguran sam da Barbari ne smetaju promjene koje će joj omogućiti da bolje obavlja svoj posao. Najdrastičnije je slanje Stephanie na školovanje u Englesku.

A te tvrdnje kako Batman u Batman Inc. nije onaj pravi jednostavno ne stoje. Takve stvari ne možeš govoriti ako ne poznaješ 70 godina Batmanove povijesti. Batmanovo članstvo u JLA i Outsidersima odvelo ga je mnogo puta na put oko svijeta, a tu je i International Club of Heroes, svjetsko udruženje superheroja inspiriranih Batmanom. Također, nema mjesta na svijetu koje Batman nije prošao u svojim obračunima sa Ra's al Ghulom.

Batman je i dalje legenda u sjeni. Samo njegove aktivnosti više nisu ograničene na Gotham.

Nego, Brightest Day i Justice league: Generation Lost? Ako te zanimaju pustolovine Batmana u Gothamu, mislim da onda imaš puno bolje alternative. Recimo, Detective Comics, Batman, Batman: Streets of Gotham, Batman: The Dark Knight i Batman and Robin.



Ajmo ponovo.Batman nije više legenda u sjeni.
Sam kraj u Batman & Robin 16 je to nagovjestio.
On je DC Tony Stark.
Bruce saziva konferenciju za novinara i govori javno da je on financijer za batmana i njegove gadgete.
Gdje to u 70 godina povijesti Batmana ikad dogodilo.
Iskreno ja pratim Batmana po kanonu tj od Crisis on Infinite Earths pa ne znam gdje je možda prije to i učinjeno,jer mislim nigdje.
On tada po prvi put se javno pokazuje kako čovjek koji direktno financira batmana,a pored njega su svi članovi obitelji.
Više nije legenda ni urbana ni ikakava nego samo milijunaš u odjelu šišmiša.
Što se tiče Cluba Heroja i ostalih njegovih putovanja.To je nešto sasvim drugo od ovoga što se prikazuje u ovom novom serijalu Inc.

Ponavljam još jednom ovo nije Batman ovo je Tony Stark aka Bruce Wayne u kostimu šišmiša i to mi se ne sviđa.
Evo čak je njegov Bruce Wayne The Road Home aludira na Iron Mana.Pogledaj samo odijelo koje koristi za skautiranje.

A što se tiče Brightest Daya i Justice League Generation lost.to sam spomenuo samo jer su mi te priče puno zanimljive a moglo bi biti pravoga dektektivskog Batmana jer je upravo saznao da je Maxwell Lord
živ.
Pošto je to glavni DCU event momentalno sve najvažnije zbivat će se tamo.
Svi ostali kako i Finchov i Batman reguralni i ostalao samo su primjese glavnog serijala koji je Inc. i koji je po meni totalni promašaj.
Mišljenja su podjeljena i nisu svi objeručke prihvatili Inc. kao nešto odlično i pravo za daljnji razvoj lika Brucea Wayna.


Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2010 : 17:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

Ajmo ponovo.Batman nije više legenda u sjeni.
Sam kraj u Batman & Robin 16 je to nagovjestio.
On je DC Tony Stark.
Bruce saziva konferenciju za novinara i govori javno da je on financijer za batmana i njegove gadgete.
Gdje to u 70 godina povijesti Batmana ikad dogodilo.
Iskreno ja pratim Batmana po kanonu tj od Crisis on Infinite Earths pa ne znam gdje je možda prije to i učinjeno,jer mislim nigdje.
On tada po prvi put se javno pokazuje kako čovjek koji direktno financira batmana,a pored njega su svi članovi obitelji.
Više nije legenda ni urbana ni ikakava nego samo milijunaš u odjelu šišmiša.
Što se tiče Cluba Heroja i ostalih njegovih putovanja.To je nešto sasvim drugo od ovoga što se prikazuje u ovom novom serijalu Inc.

Ponavljam još jednom ovo nije Batman ovo je Tony Stark aka Bruce Wayne u kostimu šišmiša i to mi se ne sviđa.
Evo čak je njegov Bruce Wayne The Road Home aludira na Iron Mana.Pogledaj samo odijelo koje koristi za skautiranje.

A što se tiče Brightest Daya i Justice League Generation lost.to sam spomenuo samo jer su mi te priče puno zanimljive a moglo bi biti pravoga dektektivskog Batmana jer je upravo saznao da je Maxwell Lord
živ.
Pošto je to glavni DCU event momentalno sve najvažnije zbivat će se tamo.
Svi ostali kako i Finchov i Batman reguralni i ostalao samo su primjese glavnog serijala koji je Inc. i koji je po meni totalni promašaj.
Mišljenja su podjeljena i nisu svi objeručke prihvatili Inc. kao nešto odlično i pravo za daljnji razvoj lika Brucea Wayna.


Ne, Batman je i dalje legenda u sjeni.

Meni se čini da si ti potpuno krivo pročitao onu scenu u Batman and Robin br. 16. Ti cijelo vrijeme govoriš kao da je Bruce došao na pozornicu u kostimu Batmana i odjednom skinuo masku, ali to se nije dogodilo. Osim loga, na pozornici nije bilo ni B od Batmana. Batman se nije odjednom odlučio demaskirati ili pojaviti pred svjetlostima kamera i reflektora. Dakle, on je i dalje legenda u sjeni.

Batman: The Return nosi naslov "Planet Gotham". Mislim da nema boljeg opisa ovog razvoja događaja. Promijenio se teren, ali pravila igre ostala su ista.

I iskreno, boli me ona stvar za kanon i kontinuitet. Prije Crisis on Infinite Earths bilo je tisuće dobrih priča smještenih u DC univerzumu. I nijedan event mi neće promijeniti mišljenje o njima. Morrison svjesno koristi priče iz 70 godina Batmanove povijesti kao inspiraciju za svoje. Vjeruj mi, Batman Inc. ne ide protiv tradicije. Upravo suprotno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 22/11/2010 : 18:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by provodina

Ajmo ponovo.Batman nije više legenda u sjeni.
Sam kraj u Batman & Robin 16 je to nagovjestio.
On je DC Tony Stark.
Bruce saziva konferenciju za novinara i govori javno da je on financijer za batmana i njegove gadgete.
Gdje to u 70 godina povijesti Batmana ikad dogodilo.
Iskreno ja pratim Batmana po kanonu tj od Crisis on Infinite Earths pa ne znam gdje je možda prije to i učinjeno,jer mislim nigdje.
On tada po prvi put se javno pokazuje kako čovjek koji direktno financira batmana,a pored njega su svi članovi obitelji.
Više nije legenda ni urbana ni ikakava nego samo milijunaš u odjelu šišmiša.
Što se tiče Cluba Heroja i ostalih njegovih putovanja.To je nešto sasvim drugo od ovoga što se prikazuje u ovom novom serijalu Inc.

Ponavljam još jednom ovo nije Batman ovo je Tony Stark aka Bruce Wayne u kostimu šišmiša i to mi se ne sviđa.
Evo čak je njegov Bruce Wayne The Road Home aludira na Iron Mana.Pogledaj samo odijelo koje koristi za skautiranje.

A što se tiče Brightest Daya i Justice League Generation lost.to sam spomenuo samo jer su mi te priče puno zanimljive a moglo bi biti pravoga dektektivskog Batmana jer je upravo saznao da je Maxwell Lord
živ.
Pošto je to glavni DCU event momentalno sve najvažnije zbivat će se tamo.
Svi ostali kako i Finchov i Batman reguralni i ostalao samo su primjese glavnog serijala koji je Inc. i koji je po meni totalni promašaj.
Mišljenja su podjeljena i nisu svi objeručke prihvatili Inc. kao nešto odlično i pravo za daljnji razvoj lika Brucea Wayna.


Ne, Batman je i dalje legenda u sjeni.

Meni se čini da si ti potpuno krivo pročitao onu scenu u Batman and Robin br. 16. Ti cijelo vrijeme govoriš kao da je Bruce došao na pozornicu u kostimu Batmana i odjednom skinuo masku, ali to se nije dogodilo. Osim loga, na pozornici nije bilo ni B od Batmana. Batman se nije odjednom odlučio demaskirati ili pojaviti pred svjetlostima kamera i reflektora. Dakle, on je i dalje legenda u sjeni.

Batman: The Return nosi naslov "Planet Gotham". Mislim da nema boljeg opisa ovog razvoja događaja. Promijenio se teren, ali pravila igre ostala su ista.

I iskreno, boli me ona stvar za kanon i kontinuitet. Prije Crisis on Infinite Earths bilo je tisuće dobrih priča smještenih u DC univerzumu. I nijedan event mi neće promijeniti mišljenje o njima. Morrison svjesno koristi priče iz 70 godina Batmanove povijesti kao inspiraciju za svoje. Vjeruj mi, Batman Inc. ne ide protiv tradicije. Upravo suprotno.



Ovim sam sebi skačeš u usta.Kako nije kad Bruce Wayne stoji sa cijelom svojom bats. obitelji više manje i kaže da je glavna osoba koja financira Batmana.
Jako je teško zbrojit 2 i 2 da znaš ko je Batman.On je s ovim otišao u javnost i nije legenda u sjeni.

Druga stvar ti možeš tvrdit da krize i sve ostalo nije bitno za DCU ali je i to čini svijet DCU raznolikim i posebnim.
Morrison je ubacio te stare priče koje su se odlično uklopile u R.I.P. ali ovo šta sad čini nije Batman i nešto će puknit.


http://www.comicvine.com/is-batman-inc-the-right-direction/112-1341/

Izgleda da drugačije pratimo Batmana ja se držim kronologije

http://therealbatmanchronoproject.blogspot.com/2010/11/january-2012-to-march-2012-red-robin-11.html




Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2010 : 18:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

Ovim sam sebi skačeš u usta.Kako nije kad Bruce Wayne stoji sa cijelom svojom bats. obitelji više manje i kaže da je glavna osoba koja financira Batmana.
Jako je teško zbrojit 2 i 2 da znaš ko je Batman.On je s ovim otišao u javnost i nije legenda u sjeni.

Čuj, vrtimo se u krug. Ja govorim jedno, a ti drugo. Batman nije otišao u javnost.

Na scenaristima ostaje da vidimo koliko će ih zbrojiti 2 i 2.

Bez obzira na to, moja tvrdnja stoji.

quote:
Druga stvar ti možeš tvrdit da krize i sve ostalo nije bitno za DCU ali je i to čini svijet DCU raznolikim i posebnim.
Morrison je ubacio te stare priče koje su se odlično uklopile u R.I.P. ali ovo šta sad čini nije Batman i nešto će puknit.

Vjeruj mi, ovo je Batman. I ti bi to znao da si pročitao neke stripove nastale prije 1986. godine.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 22/11/2010 : 19:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by provodina

Ovim sam sebi skačeš u usta.Kako nije kad Bruce Wayne stoji sa cijelom svojom bats. obitelji više manje i kaže da je glavna osoba koja financira Batmana.
Jako je teško zbrojit 2 i 2 da znaš ko je Batman.On je s ovim otišao u javnost i nije legenda u sjeni.

Čuj, vrtimo se u krug. Ja govorim jedno, a ti drugo. Batman nije otišao u javnost.

Na scenaristima ostaje da vidimo koliko će ih zbrojiti 2 i 2.

Bez obzira na to, moja tvrdnja stoji.

quote:
Druga stvar ti možeš tvrdit da krize i sve ostalo nije bitno za DCU ali je i to čini svijet DCU raznolikim i posebnim.
Morrison je ubacio te stare priče koje su se odlično uklopile u R.I.P. ali ovo šta sad čini nije Batman i nešto će puknit.

Vjeruj mi, ovo je Batman. I ti bi to znao da si pročitao neke stripove nastale prije 1986. godine.



Misliš da nisam.Jesam.I znam o čemu govoriš.Nemoj da sad počmen nabrajat od Boba Kanea pa nadalje nema smisla.Ali ovo se kosi sa svime dosada šta je napravljeno.
Zašto imamo moderno razdoblje te krize i sve.Baš zato da bi se ispravilo ono šta nije valjalo prije.Pogledaj kakav je kaos bija samo prije COIE.

COIE je bija potreban i Batman može biti sretan što je imao Millera da to ispravi i napravi Dark Knight Returns i Year One.
Neću pričat povijest DCU nego reći da Bruce Wayne nije nikad s onakvim pristupom izašao pred javnost.
Druga je stvar da li ti to prihvaćaš ili ne.

Meni ovo ne paše i gotovo i ne možeš me uvjerit u suprotno.

Edited by - provodina on 22/11/2010 19:18:39
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2010 : 19:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

Misliš da nisam.Jesam.I znam o čemu govoriš.Nemoj da sad počmen nabrajat od Boba Kanea pa nadalje nema smisla.Ali ovo se kosi sa svime dosada šta je napravljeno.
Zašto imamo moderno razdoblje te krize i sve.Baš zato da bi se ispravilo ono šta nije valjalo prije.Pogledaj kakav je kaos bija samo prije COIE.

COIE je bija potreban i Batman može biti sretan što je imao Millera da to ispravi i napravi Dark Knight Returns i Year One.

Ali o tome ti govorim, Batman Inc. se ne kosi ni sa čim. Sve što se dogodilo sa Batmanom, prije ili poslije COIE, uspješno je sjedinjeno u Morrisonovim pričama. Uključujući i Millerove priče.

I nije bilo kaosa prije COIE. Kaos je postojao samo u glavama onih kojima je kontinuitet bio važniji od dobrih stripova.
quote:
Neću pričat povijest DCU nego reći da Bruce Wayne nije nikad s onakvim pristupom izašao pred javnost.
Druga je stvar da li ti to prihvaćaš ili ne.

Meni ovo ne paše i gotovo i ne možeš me uvjerit u suprotno.


Prihvaćam, naravno. I to objeručke.

I ne uvjeravam te ja u ništa. Samo se ne slažem sa tvojim tvrdnjama.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 22/11/2010 : 20:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by provodina

Misliš da nisam.Jesam.I znam o čemu govoriš.Nemoj da sad počmen nabrajat od Boba Kanea pa nadalje nema smisla.Ali ovo se kosi sa svime dosada šta je napravljeno.
Zašto imamo moderno razdoblje te krize i sve.Baš zato da bi se ispravilo ono šta nije valjalo prije.Pogledaj kakav je kaos bija samo prije COIE.

COIE je bija potreban i Batman može biti sretan što je imao Millera da to ispravi i napravi Dark Knight Returns i Year One.

Ali o tome ti govorim, Batman Inc. se ne kosi ni sa čim. Sve što se dogodilo sa Batmanom, prije ili poslije COIE, uspješno je sjedinjeno u Morrisonovim pričama. Uključujući i Millerove priče.

I nije bilo kaosa prije COIE. Kaos je postojao samo u glavama onih kojima je kontinuitet bio važniji od dobrih stripova.
quote:
Neću pričat povijest DCU nego reći da Bruce Wayne nije nikad s onakvim pristupom izašao pred javnost.
Druga je stvar da li ti to prihvaćaš ili ne.

Meni ovo ne paše i gotovo i ne možeš me uvjerit u suprotno.


Prihvaćam, naravno. I to objeručke.

I ne uvjeravam te ja u ništa. Samo se ne slažem sa tvojim tvrdnjama.



Da primjetio sam.pogotovo na početku Batman Return pokušao je citirat Millera.
Morrison je prvo dao do znanja u Return of The Bruce Wayne da je Batman stvorio samog sebe tako reć ili ga je Hyper fauna nagovorila na to.Onda poslije u Returnu to pobija sa scenom sličnijom Milleru.
Morrison još nije običnim smrtnicima do kraja objasnio da li je ili nije stvorio samog sebe i hoće li uopće.

A što se COIE tiče i on više polako nema smisla.Možda mu je na početku bio riješit taj kaos koji ti govoriš da nije ni bio, ali ono srebrno razdoblje bolje zaboravit.
I Crisis je polako vratio Mutiuniverzum zajedno sa 52 tako da su posljedice COIE sve manje vidljive.Ponovno imamo Multiuniverzum ali bez onog Comic Code srebrnog razdoblja što je ustvari dobro.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2010 : 22:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

A što se COIE tiče i on više polako nema smisla.Možda mu je na početku bio riješit taj kaos koji ti govoriš da nije ni bio, ali ono srebrno razdoblje bolje zaboravit.
I Crisis je polako vratio Mutiuniverzum zajedno sa 52 tako da su posljedice COIE sve manje vidljive.Ponovno imamo Multiuniverzum ali bez onog Comic Code srebrnog razdoblja što je ustvari dobro.


Zaboraviti srebrno razdoblje? Nema šanse.

Pa tada su nastale neke odlične i superzabavne priče iz pera Billa Fingera, Roberta Kanighera i Gardnera Foxa.

The Zebra Batman? Batman Meets Bat-Mite? Robin Dies at Dawn? The Rainbow Creature?

Briga me što drugi misle, to su klasici.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 23/11/2010 : 00:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
što se tiče pravca gde morrison ide batmanom moram se postavit na bushidovu stranu. to je za mene baš ono što je trebalo batmanu. i da ni ja ne mislim da se bruce wayne otkrio kao batman. ako do sad nisu sklopili 2 i 2 to nije razlog da če sad neko to uspjet.
to što je morrisonu uspjelo uradit s batmanom je nešto čemu se ja samo mogu divit :) isto se dešavalo i sa final crisis i sa r.i.p. internet popizdio da se to ne radi a isti ti ljudi sada ne mogu pričat u večim hiperlativima o tim pričama (i to so i neki članovi kolektiva na cbr i comicvine). zanimljivo mi je da se ljudi u ruku par godina mogu zaboravit da su pljuvali po stvari koju sada hvale.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 23/11/2010 : 17:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
ja sam vec slicno nesto poceo diskutovati ali nije mi se dalo dalje, dobro ajd svi su glupi i ne mogu skontati da osoba koja je sa sobom povela sve svoje sidekickse nije Batman, ajmo razmisljati kao neki negativac.
''Znaci ovo su osobe koje pomazu mom neprijatelju, pa ajd sad da ubijem/mucim neke od njih buduci da su omogucili sve Batmanu.''
zato mi je ova odluka dosad najgora, a do sad mi nista nije smetalo

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/11/2010 : 17:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Tako gledano, nije ni ranije bilo teško skontati ko je Betmen - nema Gotam Siti 500 multimilijardera, nego samo jednog, pa su mu još i roditelji ubijeni. Ra's Al Gul je to shvatio, ali eto, začudo, Leks Lutor nije.

Poenta je da u DC univerzumu važe zakoni fizike koji nisu isti kao kod nas. Morison se s tim već igrao ranije u JLA - recimo, da po zakonu fizike u DC univerzumu dobro uvek pobeđuje (za razliku od antimaterijskog univerzuma, gde zlo uvek pobeđuje). Cela Konačna kriza je bazirana na tome da su se zakoni promenili, da sada zlo kolo vodi, i da, što reče neko, "naši junaci više ne žive u DC univerzumu, već u Sin Cityju".

Isto tako, jedan od zakona je očigledno da je tajne identitete super-junaka teže provaliti nego što nama izgleda.

Ili, bez metafizike - sve je to priča, uživajte.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 23/11/2010 : 21:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Pa i Vicky Vale je shvatila
I ne nisam uopste pricao o otkrivanju identiteta, vec da su sad njihovi civilni identiteti mete zato sto su pristalice Batsa, al mozda odgovor na to dobijem kroz dalje price...

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/11/2010 : 21:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

I ne nisam uopste pricao o otkrivanju identiteta, vec da su sad njihovi civilni identiteti mete zato sto su pristalice Batsa, al mozda odgovor na to dobijem kroz dalje price...


Sve ovisi o scenaristima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/11/2010 : 21:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

I ne nisam uopste pricao o otkrivanju identiteta, vec da su sad njihovi civilni identiteti mete zato sto su pristalice Batsa, al mozda odgovor na to dobijem kroz dalje price...


Pa kao što rekoh, ako se tako gleda na stvari, mogli su to i do sada da budu - samo jedan čovek u Gotamu je imao dovoljno para da finansira Betmena, bilo indiretkno, ili zato što je sam Betmen. To što je Brus javno izrekao ono što je očigledno ne menja situaciju.

Plus, gledaš na stvari k'o da je Brus Piter Parker, običan građanin. Probaj da kidnapuješ, štajaznam, Stiva Džobsa, pa vidi koliko je to prosto. Milijarderi su danas bolje zaštićeni od šefova država.

A i ti članovi porodice - Betmen nema strinu Mej, ili Lois, ili nekog drugopg pravog civila u svom okruženju. Svi redom su iskusni borci, čak je i Alfred bivši vojnik prema nekim verzijama kontinuiteta. Najistureniji civil je Lucius Fox, a to je ipak prilično daleko od familije Vejn. Šta će zločinci da urade, da napadnu Demijana dok ide u školu? Ne ide u školu. Da prepadnu Dika dok je na "day jobu"? Nema day job. Da kidnapuju Stefaninu najbolju drugaricu? Najbolja drugarica joj je Supergirl.

Tako da - nema problema s tajnim identitom.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 23/11/2010 : 21:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
hahahahaha odlican odgovor

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 23/11/2010 : 22:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ha! Batman: The Return i Batman Inc. su bili odlični. Ne znam što mi se više svidjelo. Novi status quo, novi odnos snaga, novi neprijatelji...

Posebno me oduševilo to što se kao negativac pojavio Lord Death Man, lik kojega je stvorio Jiro Kuwata. Kuwata je 1960-ih godina prema licenci stvarao stripove o Batmanu za japanski časopis Shonen King.








svašta. ja mislio da se on prvi put pojavio u batman #180.
da ne odugovlačim tu što je več chris sims napisao
http://www.comicsalliance.com/2010/09/20/lord-death-man-batman-inc/

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/11/2010 : 22:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

svašta. ja mislio da se on prvi put pojavio u batman #180.
da ne odugovlačim tu što je več chris sims napisao
http://www.comicsalliance.com/2010/09/20/lord-death-man-batman-inc/



Istina, Kuwatina priča jest u neku ruku adaptacija Kanigherove, ali je i bitno drugačija. Kuwatina priča je bila prilično duža i nešto drukčijeg tona. A da ne pričam o razlici u imenu, kao i o nekim stvarima koje su promijenjene u odnosu na originalni strip, počevši od cijelih scena, kao i samog kraja.

Ne, Death-Man i Lord Death Man nisu isti likovi. Ja ih barem takvima ne doživljavam. Također, prilično je očito da Morrison u Batman Inc. koristi Kuwatinu verziju lika, a ne Kanigherovu.

Ako hoćeš još dokaza, pročitaj Superman/Batman broj 68. Ovdje je Joe Casey oživio Kanigherovog Death-Mana. Ovaj Death-Man nema veze sa likom koji se pojavljuje u Batman Inc.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 23/11/2010 : 23:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ne trebaju mi dokazi. samo me zanimalo tvoje mišljenje. ali ako je adaptacija priče onda mora da je i adaptacija lika? mislim ni batman u bat-manga nije isti kao u američki verziji. to je cijeli point. morrison definitivno uzima ovog iz mange jer je i događanje u japanu a i on je malo pošizio na japan. još je i klasičan primjer tentacle monstruma stavio z klifhanger, šta je više od adult mange nego to? baš me zanima šta če bit kad če doč u južnu ameriku :)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 66 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000