forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/04/2020 : 14:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma zašto ne reć da mi se nešto ne sviđa? Možda ne razumijem, ali ako počme diskusija, možda kasnije hoću, kad netko da dobre argumente. Ali i kad znam sve tehnikalije, postoji mogućnost da mi neš jednostavno ne paše, a forum i služi da se na njemu laprda.

Tako npr. što se Trevisana tiče, zna znanje ali ne volim njegove Kenove jer mi se, jebiga, jednostavno ne sviđa njegov stil. Likovi mu izgledaju slično, a i pozadine.. nije mi pregledan. Makar je, i takav, kvalitetom drugi crtač Ken Parkera (bar one prve faze).

(Moram priznati i da se nisam ni usudio komentirati ovu epizodu - Oružje i prevare jer je, a jebiga - dno. Pročitao sam je par puta u životu, zadnji put prošlog ljeta i opet se nisam mogao sjetiti jesam li ju čitao ili ne, toliko mi je bila neupečatljiva. Iz toga sam zaključio da nisam prava osoba da komentira Kena, jer bi jednostavno podijelio hrpu dvica i jedinica )

A i inače je ovdje na sajtu nešto drugačiji kriterij ocjenjivanja stripova. Recimo, kad ocjenjujem, šta ja znam, Mister Noa, neću crtež uspoređivati sa npr. Princom Valijantom pa dati mršavu trojku, nego ću možda zalijepiti i 9-etku, pa i 10-etku nekoj kultnoj epizodi makar objektivno i nije nacrtana savršeno.

Spoče, ne ljuti se, općenito je tvoje ocjenjivanje crteža ŠOKANTNO.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/04/2020 : 15:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by anto

to možda u pilotu (za Marafu pričam) - u Kenu je sjajan;jesam laik,ali nisam slep - to možeš Dvejnu da proturaš ovakve fore,ja sam ti prekaljeni veteran.


Evo slepče:

Epizoda: Nemilosrdi Butch


str.21 treći kadar - osnovno pravilo crtačkog pripovjedanja - lik koji prvi progovara u kadru treba biti nacrtan s lijeve strane.

str.41 drugi kadar - indijanac u kući, noga ispred kuće. wtf?

str.46 kadrovi 5 i 6.- primjer katastrofalne kompozicije. Beba u oba kadra odsječena nauštrb četvrtog kadra - potpuno nepotrebno.

str.47 dva kadra za redom prikazivanja likova s leđa - loše

mogao bih ga kasapit još po ure, al neću jer mi je drag.


nikakav problem - sad ću dat ženi (ona je sjajna sa crtanjem) da popravi ovo sve navedeno i mirna bačka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 20/04/2020 : 15:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Uvek se obradujem kad vidim da epizodu crta Trevisan, on mi je jedan od najdražih na serijalu za sada.

Evo zanimljivosti da začinim ovu žustru raspravu:
U uvodniku za 39. epizodu KP ''Stara mržnja'', autor uvodnika (Markos?) kaže kako je Trevisan bolji kao ilustrator nego kao pripovedač, ističući kako je odlično i detaljno ilustrovao pumu na drvetu, dok u akcionim i sličnim scenama 'u pokretu' Trevisan ne uspeva da poentira najbolje. (parafraziram, uglavnom uvijeno je u oblande)
Šta mislite o tome?

Zbog svojih jakih linija i ozbiljnih, gotovo sumornih izraza lica likova, Trevisan mi je Ken Parkerovski ''Roi''. Bar ga tako doživljavam. Nije toliko mračan kao Roi naravno, ali mislim da bi mu dobro ležale priče na viktorijanski ''Šerlok Holms'' fazon.

Ja sam Trevisana spomenuo u komentaru za priču 41, ''Dame sumnjiva morala''. U toj epizodi je Tarquinio imao zadatak da nacrta 12 različitih devojaka. Koliko god da je to dobro ili loše uradio, ipak mi je bilo drago što tu epizodu nije crtao Trevisan, jer nisam siguran koliko bi dotični uspeo da dočara 12 različitih žena. Mislim da bih se tu pogubio jer bi sve izgledale slično a ti neki detalji u odevnim predmetima u Trevisanovom linijastom stilu ne bi došli do izražaja, pa mi je čak bilo drago što je priču crtao taj Tarquinio. Trevisan je odlično nacrtao onu žensku vizuelno inspirisanu Marlene Dietrich u ''Staroj mržnji'', ali i dalje sam mišljenja da njegovom stilu ne odgovara puno različitih likova.



Edited by - Jocko on 20/04/2020 15:42:13
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/04/2020 : 15:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Vezano za zadnju recenziju... Spock, ne daj se smesti, crtež je stvar (teško promjenjivog) osobnog ukusa a ne nešto štrebersko gdje postoji točan/netočan odgovor pa da se priča o znanju ili neznanju. Ja sam Trevisanu za ovu epizodu dao 6-icu (za prethodne 2 koje je crtao 7-icu, možda me tu nečim posebno naljutio, ne znam, ne sjećam se crteža, u 8.mj. sam čitao) i stojim iza nje tako da može doći milijun anta i antimona ali iza ocjene crteža za konkretnu epizodu ne smiješ (bar drastično) odstupiti. Kod priče je već druga stvar, drugim čitanjem se svakako može promijeniti dojam, pa i kroz komentare drugih spoznati neku vlastitu grešku ili propust nastao zbog možda brzog čitanja...



Slažem se u potpunosti s tvojom tvrdnjom i ja sam mislio tako, sve dok nisam promijenio mišljenje o Maraffi koji mi je bio katastrofalan, dok nisam skužio živost njegova crteža unatoč na prvu katastrofalnim izgledom likova.
Taj je klik mi se dogodio u epizodi s Inuitima. Još mi je naknadno (mislim) član Jozzinelli skrenuo pozornost na njegov efektan način dočaravanja udaraca i pogodaka iz vatrenog oružja.
Tako sam promijenio mišljenje i za njegov crtež na Mister Nou.

Tako da nikad ne reci nikad!



Slažem se, nikad ne reci nikad, ali zasad smatram da je teško moguće značajnije promijeniti mišljenje o nečijem crtežu, posebno unutar istog serijala a pogotovo ako je taj serijal (uglavnom) lišen nadrealnog, poput Kena ili Texa.

Naravno, dao sam, dobrim dijelom i namjerno, mišljenje za koje sam znao da će uzburkati vode ali kojeg se načelno držim.
Ne znači sad da ću kad god vidim Trevisan automatski lupati iste ocjene ali po meni je tu nemoguć neki skok sa 6, 7 na 8, 9. Da, piše se da crtež zavisi valjda i od vremena kad je crtao (ovo se veže za one s dugim stažom), je li bio "stisnut" rokovima (kako neki objašnjavaju Ferrija ili Milazza kad zakažu), njegove "forme" u to doba (bilo je komentara na kraće "da se popuni rupa" epizode Zagora da je Ferri crtao preko neke stvari), ali, po meni, iznad svega tematike. Dakle, smatram da su neke veće promjene dojma moguće jedino u epizodama gdje se događa veća promjena tematike tog junaka a Ken mi se takvim ne čini.

Recimo, primijetio sam da Chiarolli većina piše da je nadišao samog sebe, rasturio u epizodama poput "Tajna jednoroga" ili "Brodolomci"... i ja mislim tako. E sad, ako ja smatram da je Chiarolla ispodprosječan (recimo, za 6-icu), ne znači da ću mu tu ocjenu lupati čisto jer je to Chiarolla. On tu isto kao u svakoj svojoj epizodi crta glavne junake (što mnogima smeta) ali njegov crtež "leži" mračnoj atmosferi priče, likovima, mjestu radnje i samoj radnji (ona raspadanja od neke atlantidske bolesti ili luda obitelj iz "Brodolomaca")... znači, crta dosta onoga što ne viđamo u velikoj većini epizoda (olujnu kišu, grebene, brodove, ludu obitelj, raspadanja likova itd.). Ali Chiarolla mi je i dalje loš i tko zna na što bi sličile neke meni najbolje epizode da ih je on crtao.

Ovo Tontovo apsolutno odbacujem, sve je stvar osobnog dojma, ne postoji nitko tko kod crteža ima povlasticu suditi što je dobro, što nije. A nemam želju penjati se na kat i tražiti ovaj broj pa nabrajati šta je Trevisan zasrao... jer bi i kad bi iznio bilo da je to "po meni", da je njemu poznavatelju, sve ok. Dakle, dojam, samo dojam.


@pcoro, ne suspreži se, bubaj svoje ocjene, radi takvih kojima je neugodnjak dati male ocjene imamo mit o Kenu.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 20/04/2020 15:52:13
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/04/2020 : 16:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Spock nemaš brige - "forumska inkvizicija" će tebi već odrediti što je dobro za tebe i što ti se mora sviđati.

Ako ti ipak njihovo mišljenje ne prihvatiš kao svoje, onda je stvar jednostavna - nemaš pojma i ne razumiješ se. Još si dobro i prošao :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/04/2020 : 16:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisi stavio smajlija prijatelju!
:)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/04/2020 : 16:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>ne postoji nitko tko kod crteža ima povlasticu suditi što je dobro, što nije.

Zanimljivo. Misliš da profesor likovnog nema pravo suditi da li si nešto dobro nacrtao ili nisi? Čemu akademija ako mišljenje svake šuše vrijedi isto kao i akademsko? Oni tamo uče pizdarije?

Iden ča prije nego se ubijem.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/04/2020 : 16:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dwayne, nitko nema pravo suditi crtež, a dao si mu ocjenu?? Kakve to logike ima?

Crtež se itekako dobro može tehnički ocijeniti, ali pitanje je da li je samo tehnička strana dovoljna.. postoji i emocija koju crtez izaziva, ali kod žanrovskih, realističnih stripova koje komentiramo prilicno lako se da zakljuciti što je nacrtano tehnički dobro, a što ne. Nakon toga, opet ostaje i dojam.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/04/2020 : 17:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

>ne postoji nitko tko kod crteža ima povlasticu suditi što je dobro, što nije.

Zanimljivo. Misliš da profesor likovnog nema pravo suditi da li si nešto dobro nacrtao ili nisi? Čemu akademija ako mišljenje svake šuše vrijedi isto kao i akademsko? Oni tamo uče pizdarije?

Iden ča prije nego se ubijem.



Kakav jeftin pokušaj I šta? Kad sastaviš sve njih misliš da ćeš imati jednako mišljenje? Nije ti to HHO ili kineski centralni komitet. Ne prosipaj se.
Evo ti svih doktora pa se o maskama za koronu ne mogu dogovoriti.

loading...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/04/2020 : 17:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Dwayne, nitko nema pravo suditi crtež, a dao si mu ocjenu?? Kakve to logike ima?





Nisi razumio. Svi imaju pravo "suditi" crtež samo se nitko nema pravo stavljati iznad ostalih i reći da netko pravilno odnosno pogrešno sudi. Dakle, na pitanje "Kakav je Trevisanov crtež?" nema pogrešnog ni pravilnog odgovora. Stvar osobnog dojma.

loading...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/04/2020 : 17:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
I samo slijepa sreća određuje da jadni Gramachioni bere loše kritike na Zagoru, dok npr. Villa nacrta dvije naslovne mjesečno i bere laku lovu, a riječ je o dva autora o čijoj kvaliteti nitko ne može suditi.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/04/2020 : 17:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da, imat ćeš jednako mišljenje ako netko radi nešto dobro i ako netko ne radi nešto kako treba.

Stvarno pišeš gluparije.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/04/2020 : 17:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pa, ima tu neke logike. Npr. radiš u Bonelliju i tražiš crtača i ko za vraga se jave dvojica. Kako ocijeniti koji je bolji? Ne moš.. moš se samo češat po glavi.

I zato stave jednog na Teksa, a jednog na Zagora pa kom obojci, kom opanci. Vjerovatno zato i ima toliko popratnih izdanja - ne može se donijet odluka, nek svi crtaju, sve je podjednako dobro. Zato ima sve više izdanja, Maxiji, Specijali, Kolorci..
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/04/2020 : 18:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Da, imat ćeš jednako mišljenje ako netko radi nešto dobro i ako netko ne radi nešto kako treba.

Stvarno pišeš gluparije.






Živiš u oblacima.

No, dobro, pametniji popušta... Imam prijedlog. Najbolje da se ti i ostali iz Višeg suda okupite i date Markosu jednoglasnu ocjenu crteža nerecenziranih epizoda Kena Parkera tako da kad izađe recenzija ta ocjena mora biti "uklesana" u komentare čitatelja. Ono, zadano već piše crtež 10, forumaš hoće spustiti, tandrka prema nižoj ocjeni ali ne može. Tko je taj forumaš, šuša obična, nije dostojan da ocjenjuje crtež, to je znanje, tko njega pita išta? Malo sutra.


@pcoro, ne određuje sreća već dojam čitatelja. Misliš da se tamo u Bonelliju određuje tko će bolje biti plaćen ili više ili manje crtati po mišljenju likovnih akademika ili povratnoj informaciji, odnosno ocjenama koje Villi/Gramaccioniju hrpa šuša ostavlja po forumima? Dobro, vjerojatno ima zakona jačeg (ovo oduzimanje crtača Burattiniju), prijateljskih veza, ovisi ponešto i o brzini crtanja, možda ima i podmićivanja...

Bah, toliko za danas.

loading...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7735 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 20/04/2020 : 18:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Čovik dao sedmicu, i?
U čemu je problem, iznapadalo ga bezveze... svašta.
I da je dao dvicu, to je njegovo pravo ako mu se ne sviđa crtež.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/04/2020 : 18:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Da, imat ćeš jednako mišljenje ako netko radi nešto dobro i ako netko ne radi nešto kako treba.

Stvarno pišeš gluparije.




Ostavi se ćorava posla.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/04/2020 : 19:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Čovik dao sedmicu, i?
U čemu je problem, iznapadalo ga bezveze... svašta.
I da je dao dvicu, to je njegovo pravo ako mu se ne sviđa crtež.



Ne sekiraj se. Nije pitanje što netko kaže, nego tko to kaže.

Ja jasno i razumljivo obrazložim svoje ocjene na svima jasan laički način, a to što pojedinci niti ne pročitaju recenziju prije nego lupe svoj komentar (iako sam npr. određeni detalj kojeg su spomenuli, u recenziji već obrazložio) ili idu u zlobno omalovažavanje bez potrebe je dovoljan dokaz njihove mjerodavnosti.

Nadalje, baš kao što i ja ocjenjujem strip u recenziji tako netko ima pravo kazati da se ne slaže s mojim mišljenjem.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 20/04/2020 19:09:47
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7735 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 20/04/2020 : 19:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Baš san iša viditi, prosječna ocjena Trevisanovog crteža na 2 od 4 recenzije na sajtu je 7.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/04/2020 : 19:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Jebiga, i ja bi mu dao 7
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/04/2020 : 19:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Baš san iša viditi, prosječna ocjena Trevisanovog crteža na 2 od 4 recenzije na sajtu je 7.



Ma neki nisu ni pogledali recenziju, a kamo li je pročitali. Da su je pročitali ne bi me napadali zbog ocjene crteža već zbog puno drugih stvari koje sam napisao ili ako slučajno jesu pročitali onda me idu diskreditirati na ovako banalan način.

Dvije mogućnosti, a obje su točne!

Znao sam da će ova recenzija uzburkati vode, kao i sve što bi se moglo protumačiti kao negativno prema Kenu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/04/2020 : 19:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Jebiga, i ja bi mu dao 7



Pa rekao si da su ti moje ocjene šokantne!
Kako sad to?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/04/2020 : 19:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

>Nisam nigdje napisao da je to loš crtež nego da se meni ne sviđa

To je u redu.




Meni je prije nekih 25-30 godina stari objasnija da neman pravo reć da mi se nešto ne sviđa, nego jedino iman pravo reć da ne razumin.
Starci su kupili akvarel splitske pjace iz tridesetih jednoga poznatoga splitkoga slikara, koji san ja iskomentira da mi se ne sviđa jer nevolin akvarele. Kad me stari pita "kako to misliš ne sviđa?", odgovorija san "Šta oćeš, nisan reka da nevalja nego mi se ne sviđa, valjda iman na to pravo". Međutin, kaže stari da neman pravo to reć da mogu reć samo ono šta san već spomenija a to je da ne razumin sliku.
Tu sliku san gleda svakodnevno, pa san se odselija i viđa je kad bi doša do staraca, i onda možda i 10 godina nakon šta je slika stavljena na zid skužija da stari nije prije 10 godina priča pizdarije. Prilikon jednog posjeta starcima, pogleda san tu tisuću puta pogledanu sliku i slika je oživila. Moga san čut žamor pjace, čut listanje novina i osjetit miris kave sa štekata kavane Troccoli, osjetit ritam šetnje gospođa sa suncobranićima, i sva ostala čuda te oživjele slike.
Starome san samo reka "Aaaa to je to stari, sad razumin".

Recimo da Spock Trevisana jednostavno ne razumi.
Možda mu jednom nadođe, ka meni za ovu spomenutu sliku.




Slažen se s ovin. Moj najdrastičniji primjer je Pollock. Prije 12-13 godina nije mi se dalo niti listat njegovu monografiju . A onda prije nekih 5 -6 godina uzmen je s police i oduševin se.
Sad mi jedan od najdražih slikara. Slično bi moga reć za Kandinskog i Maljeviča ali u manjoj mjeri.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16783 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/04/2020 : 20:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Spock ne daj se smesti.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 20/04/2020 : 20:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

>crtež je stvar (teško promjenjivog) osobnog ukusa

Pričaš apsolutne gluposti. Postoje jasna pravila zanata, oni koji ih razumiju i oni koji ih ne razumiju. Ukusi te ne mogu spriječiti da prepoznaš kvalitetu ako poznaješ materiju.

Ne dajte se smesti u vašim naklapanjima.


Dobro, ali ovo nije stručna recenzija, nemamo novca za to. Cilj je da se stekne utisak obične publike, zagolica znatiželja, potakne na čitanje, razmišljanje, učenje.

Priznajem da Spock malo griješi i često se služi tim izrazom "moje mišljanje", jer ne radi se o mišljenju već rezonanciji, mišljenje pak iza sebe mora imati čvrstinu i snagu. No opet, kakvi ste vi dosadnjakovići kad od svega što je napisao primjećujete samo brojčanu ocjenu crteža, to ni na stručnom planu ne bi bila validna kritika budući da ne znate u kojim okvirima je učinjeno vrijednovanje.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/04/2020 : 20:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Jebiga, i ja bi mu dao 7


nije jebi ga i ne lupaj se po glavi,nego budi iskren i priznaj da si običan nemač pojma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000