forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 124

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/01/2019 : 20:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vice

Najdraže mi je čut ovakve izjave, "Zagor strip za idiote", ajme, milina jedna. Od koga je, dobro je.

Dalen je pak lipo obrazložija svoj stav, iako se ne slažem s njim.



A ko je to napisa?
Šta se praviš fin pa nešto bockaš a nikako da ubodeš?
Koji ti problem imaš samnon?
Gukni golube.




Sasvim je evidentno da mi nisi simpatičan (il tebi možda nije?), pa ka i šta ti prcaš ekipu iz raznoraznih razloga (il ti idu na k, il ti je dosadno, il ovo il ono), tako prcnem i ja tebe. Ti si se ionako lipo ogradija ka dežurni cinik, "ko prati forum navika je na moje upise" itd. Eto, lipo ti navikni na to da kad pišeš pizdarije poput ovih, ako to uberen i isto tako mi bude dosadno, odradin jedan "boc" i "prc".



Ma svaka čast, al onda prcaj muški a ne ka Hercul Poirot sve okolkole.
Nisi ni ti meni simpatičan jer ne volin osobe velikoga a krhkoga ega.

I nisi mi odgovorija ko je napisa da je Zagor strip za idiote?
Koju san to pizdariju napisa pa ti misliš da imaš štofa za prcanje?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 11/01/2019 20:35:15
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/01/2019 : 20:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Na forumu se može prcat muški? Ne.

Odgovor si dobija, oćeš i referencu po Oxfordu?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/01/2019 : 20:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Na forumu se može prcat muški? Ne.

Odgovor si dobija, oćeš i referencu po Oxfordu?



Može.
Moš bit nindža a moš bit mindža.
Ti si mindža a ja nindža.

Nisan dobija odgovor ali i ne triba, sve san razumija.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/01/2019 : 20:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Kako bi moj prika iz Brčkog reka, "di si nindža". Eto, bar si me na to sitija, jer ga nisan dugo vidija.

I čim ti je sve jasno, i meni je lakše. Živija!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 11/01/2019 : 21:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Bravo Dalen, konačno suvisli odgovor.
Zagor je strip koji se čita bez paljenja mozga.


Nisi ti dobro skužio što je on napisao.

"Ken Parker nije ništa do običnog prosječnog dosadnog lika kojeg ću pročitati samo ako nemam ništa drugog."

To ti ja pričam cijeli dan. Ken je tofu! Zamjena. Sve moš s tim, napravit sarmu, kokoš, možda čak i parkete moš napraviti od tofua. A opet čorak!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/01/2019 : 21:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Bravo Dalen, konačno suvisli odgovor.
Zagor je strip koji se čita bez paljenja mozga.


Nisi ti dobro skužio što je on napisao.

"Ken Parker nije ništa do običnog prosječnog dosadnog lika kojeg ću pročitati samo ako nemam ništa drugog."

To ti ja pričam cijeli dan. Ken je tofu! Zamjena. Sve moš s tim, napravit sarmu, kokoš, možda čak i parkete moš napraviti od tofua. A opet čorak!




Razumija san ja Dalena jako dobro.
Moj upis je za stinkija.

Grofice jesi li ti negdi pročitala da san napisa da je Zagor strip za idiote?
Jesan li ja nešto propustija ili vice bezveze glupeta?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 11/01/2019 21:13:05
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/01/2019 : 21:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ovako zagor parketarima:






Svetejeblo, ziv se udavih

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 11/01/2019 21:13:31
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 11/01/2019 : 21:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Jes vala, dok Kena citaju samo doktori.


Ovo niko nije rekao, a onaj ko kaze preteruje. Kao sto vi preterujete sa pircama da je glupo da neko nije razumeo Kena na isti nacin kad je bio klinac i kada je odrastao.
Jbg te prevare koje Berardi radi ceo svoj zivot ocigledno nisu dovoljne da zavaraju decu. Inace vecina Kenovaca ce ti reci da ih strip uopste nije interesovao kao klince.
Kad si klinac nemas pojma sta znaci ova scena sa Pat o Shane. Moze i ona biti preterana,ali je deca ne mogu razumeti i naj esce je sranje. To sto je meni ona isto odlicna, makar i bila kopija nekog filma, a vama nije, to je vec stvar ukusa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/01/2019 : 21:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ode ova tema totalno u kurac
šteta

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 11/01/2019 : 21:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Bravo Dalen, konačno suvisli odgovor.
Zagor je strip koji se čita bez paljenja mozga.


Nisi ti dobro skužio što je on napisao.

"Ken Parker nije ništa do običnog prosječnog dosadnog lika kojeg ću pročitati samo ako nemam ništa drugog."

To ti ja pričam cijeli dan. Ken je tofu! Zamjena. Sve moš s tim, napravit sarmu, kokoš, možda čak i parkete moš napraviti od tofua. A opet čorak!




Razumija san ja Dalena jako dobro.
Moj upis je za stinkija.

Grofice jesi li ti negdi pročitala da san napisa da je Zagor strip za idiote?
Jesan li ja nešto propustija ili vice bezveze glupeta?



Nisi. Izrazio si se diplomatski. Po tvom Zagorov čitatelj može imati mozga, ali ga ne treba paliti da bi čitao Zagora. To mogu izfilozofirati i dalje pa kazati da ga čitaju srcem. Nego reci ti meni - kada netko čita Kena znači li to da on ima mozga?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/01/2019 : 21:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

Kad si klinac nemas pojma sta znaci ova scena sa Pat o Shane. Moze i ona biti preterana,ali je deca ne mogu razumeti i naj esce je sranje.


Zasto to djeca ne mogu razumjeti? Da nije mozda na kineskom?
Opet pocinjete sa tim glupostima i uzdizanjem tamo gdje to ne treba da bude.
Ljudi, ja ne znam sta je s vama bilo kada ste bili klinci, ali ako Kena niste tada razumjeli, onda mi je zaista drago da ste danas zivi i zdravi.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/01/2019 : 21:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
edit: sa str. 69
ovo je post sa str. 70

da potcrtam:

ozbiljan sud o Kenu: Ken Parker je, prema poznatoj Fryeovoj tipologiji baziranoj na Aristotelu, junak VISOKOMIMETSKOG MODUSA, tj. nadmoćan je drugim ljudima itd. Tako se on ne razlikuje od Zagora bitno, nego tek u nekim varijacijama: Zagor ide i do romanse, a Ken i do ironije, ali i jedan i drugi su prvenstveno i temeljno junaci nadmoćni recimo uvaženom ivanul ili valteru.

to što je napokon nešto ozbiljno rečeno o kenu, uslijed bezveznih, dosadnih i pogrešnih mantranja (vidi kenove korice kod markosa), prouzrokovalo je kolaps kenove tzv. odrasle publike

tako da, žare, ne pravi se tošo

quote:
Originally posted by stinky

ma znam da izlazi, vidio sam.
ali treba vremena dok izađe, a meni se ionako ne žuri.

što se tiče Kena i realnosti, to je dobar znak da te živcira to papagajsko ponavljanje o nekakvoj Kenovoj realnosti. ali to nema veze s ono gornjom tvrdnjom, tj.: vestern itekako ima stvarnu podlogu. (ali, o tom potom. ionako se već duže spremam za masterpis o vesternu).

nego, da, nit je Ken realan niti je "realnost" referenca za bilo kakvu kvalitetu.
prvo bi uopće volio da mi svi ovi kojima je Ken dobar jer je realan definiraju što je uopće realnost.

nekvalitetna "realnost": big brother. kome je do te realnosti, onda može gledati dnevnik i uživati u realnosti. strip-smeće kao kvazirealnost: zašto sam ubio pierrea. klasik posrane realnosti: svagdanja borba. itd.

Ken nije realan: Ken je najbolji traper, najbolji izvidnik, najbolji detektiv, najbolji pisac kratkih priča i sve naj. najbolji je u borbi s nožem, a najprecizniji je i s puškom, a i nalukaviji je. pobio je sto ljudi, a njega nije nitko od svih protivnika. bio je onesviješten valjda manje puta od zagora, ali je u zatvoru izbori ostatus isto kako bi to učinio i duh sa sjekirom.

da, ken je baš jedan od nas, običan čovjek i sve te gluposti svih tih silnih neznalica na topicu i šire.

ozbiljan sud o Kenu: Ken Parker je, prema poznatoj Fryeovoj tipologiji baziranoj na Aristotelu, junak VISOKOMIMETSKOG MODUSA, tj. nadmoćan je drugim ljudima itd. Tako se on ne razlikuje od Zagora bitno, nego tek u nekim varijacijama: Zagor ide i do romanse, a Ken i do ironije, ali i jedan i drugi su prvenstveno i temeljno junaci nadmoćni recimo uvaženom ivanul ili valteru.



Edited by - stinky on 11/01/2019 21:37:02
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/01/2019 : 21:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ispade da smo jedino ja i Markos shvatili Kena jos kao klinci. Njemu je bio super, meni ok. Danas je naravno isto. Ali smo ga shvatili.
Da li smo mi sada neki geniji ili je problem u vama. Jedan boneollidni strip shvatis tek kada odrastes??? Mislim, ja bih se na vasem mjestu zabrinuo. Ali bas. Umjesto da vas toga bude sramota, vi se time jos hvalite. Svasta.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/01/2019 : 21:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ispade da smo jedino ja i Markos shvatili Kena jos kao klinci. Njemu je bio super, meni ok. Danas je naravno isto. Ali smo ga shvatili.
Da li smo mi sada neki geniji ili je problem u vama. Jedan boneollidni strip shvatis tek kada odrastes??? Mislim, ja bih se na vasem mjestu zabrinuo. Ali bas. Umjesto da vas toga bude sramota, vi se time jos hvalite. Svasta.



nek si jim reko kralju!
i onda se sprdaju Mikiju i Bleku...
ja mislim da je nekima i ta materija dandanas preteška.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/01/2019 : 21:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Bravo Dalen, konačno suvisli odgovor.
Zagor je strip koji se čita bez paljenja mozga.


Nisi ti dobro skužio što je on napisao.

"Ken Parker nije ništa do običnog prosječnog dosadnog lika kojeg ću pročitati samo ako nemam ništa drugog."

To ti ja pričam cijeli dan. Ken je tofu! Zamjena. Sve moš s tim, napravit sarmu, kokoš, možda čak i parkete moš napraviti od tofua. A opet čorak!




Razumija san ja Dalena jako dobro.
Moj upis je za stinkija.

Grofice jesi li ti negdi pročitala da san napisa da je Zagor strip za idiote?
Jesan li ja nešto propustija ili vice bezveze glupeta?



Nisi. Izrazio si se diplomatski. Po tvom Zagorov čitatelj može imati mozga, ali ga ne treba paliti da bi čitao Zagora. To mogu izfilozofirati i dalje pa kazati da ga čitaju srcem. Nego reci ti meni - kada netko čita Kena znači li to da on ima mozga?


Zagor je dobar strip za ljude ka šta je Dalen, ne zato šta Dalen ima ili nema mozga, nego zato šta Dalen od stripa želi opuštanje, čitanje sa jednin okon zatvorenin, crno-bijele likove i već više manje poznatu priču. Pobogu, on sam kaže da ne traži više.
Ni Ken nema veze s mozgon(Ovo baš dobro zvuči jel da?), nego sa odrastanjen.
Ne moraš bit pametan da bi ti Ken bija interesantan nego je za čitanje Kena sa razumijevanjen preporučljivo skupit nešto godina u dupetu. Budući je Ken sivi strip, dobar preduvjet je da si već apsolvira činjenicu da je cili život siv.
Ne siv u smislu tmuran, jadan i čemeran,nego da skoro ništa u životu nije crno-bijelo.

Uostalon, ja nisan puno pametan a sviđa mi se Ken.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 11/01/2019 21:46:38
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/01/2019 : 21:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma pričaš gluposti, nesvrstani

zagorova scena je nevjerojatno profiliranija i suptilnija od kenove
uostalom, to ti pokazuje i OVA RASPRAVA

o zagoru se pišu eseji
o kenu kruger piše da ima prostitutki
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 11/01/2019 : 21:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Bravo Dalen, konačno suvisli odgovor.
Zagor je strip koji se čita bez paljenja mozga.


Nisi ti dobro skužio što je on napisao.

"Ken Parker nije ništa do običnog prosječnog dosadnog lika kojeg ću pročitati samo ako nemam ništa drugog."

To ti ja pričam cijeli dan. Ken je tofu! Zamjena. Sve moš s tim, napravit sarmu, kokoš, možda čak i parkete moš napraviti od tofua. A opet čorak!




Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/01/2019 : 21:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ma pričaš gluposti, nesvrstani

zagorova scena je nevjerojatno profiliranija i suptilnija od kenove
uostalom, to ti pokazuje i OVA RASPRAVA

o zagoru se pišu eseji
o kenu kruger piše da ima prostitutki



ovo boldano ti je baš dobro




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/01/2019 : 22:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Zagor je klasični junak (mada to nužno ne sugerira i jednostavnost priče), iako je Tex baš direktan kontrast Kenu - western naspram antiwesternu (High Noon naspram Unforgivenu).

E sad, moguće da sam u krivu - je li Ken Parker antijunak?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/01/2019 : 22:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Slojevitost ne znači dosadu odnosno prosječnost.
Slojevitost znači da junak (osim toga što je junak, dakle nije prosječan) ima i hrpu drugih mana/vrlina/dijelova osobnosti.

Evo npr. Blueberry.
Pa to je čovjek koji još i slojevitiji od Kena Parkera.
Pijandura, sklon problemima sa autoritetima, kockar, ženskar, zajebant, zna se potući svako malo - dakle slojevit lik/čak i antijunak na neki način.
Ali opet čovjek koji nije htio biti na strani robovlasnika, čovjek sa osjećajem za pravdu i čast, čovjek koji ima hrabrosti na bacanje - dakle junak, odnosno nije prosječan/dosadnjaković.

Pa kvragu i Zagor ima slojevitosti

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/01/2019 : 22:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Slojevitost ne znači dosadu odnosno prosječnost.
Slojevitost znači da junak (osim toga što je junak, dakle nije prosječan) ima i hrpu drugih mana/vrlina/dijelova osobnosti.

Evo npr. Blueberry.
Pa to je čovjek koji još i slojevitiji od Kena Parkera.
Pijandura, sklon problemima sa autoritetima, kockar, ženskar, zajebant, zna se potući svako malo - dakle slojevit lik/čak i antijunak na neki način.
Ali opet čovjek koji nije htio biti na strani robovlasnika, čovjek sa osjećajem za pravdu i čast, čovjek koji ima hrabrosti na bacanje - dakle junak, odnosno nije prosječan/dosadnjaković.

Pa kvragu i Zagor ima slojevitosti




Apsolutno.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/01/2019 : 22:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Lik Zagora je slojevitiji.

Zagor je čovječniji, čovjek sa strašnim zločinom (bremenom) na leđima, koji se stalno preispituje i teži ispravljanju svih nepravdi iz nade da će se iskupiti za svoje i očeve grijehe. To se proteže kroz cijeli serijal!

Ken, s druge strane, je prototip robota koji je programiran za sažaljevanje, kao i razlikovanje dobra i zla, a da to ne utječe na njegove emocije. Unatoč ekstremnim tragedijama i nepravdama koje ga prate na svakom koraku, on samo popravi frizuru ili se obrije i nastavi dalje s svojom misijom. S ljudske strane gledišta, promašen lik, bar u prvih 6 epizoda, a sudeći po većini visokoumnih komentara nije se tu ništa na bolje ni promijenilo u kasnijim epizodama.

I onda još kažu da Zagor nije višeslojan.


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 11/01/2019 23:19:16
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/01/2019 : 22:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Moze li, molim vas, opet neko da pokrene izbor za forumasa godine. Cisto zato da glasam za Spocka.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/01/2019 : 23:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Moze li, molim vas, opet neko da pokrene izbor za forumasa godine. Cisto zato da glasam za Spocka.




Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 11/01/2019 23:18:59
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/01/2019 : 23:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by mladjo

Slojevitost ne znači dosadu odnosno prosječnost.
Slojevitost znači da junak (osim toga što je junak, dakle nije prosječan) ima i hrpu drugih mana/vrlina/dijelova osobnosti.

Evo npr. Blueberry.
Pa to je čovjek koji još i slojevitiji od Kena Parkera.
Pijandura, sklon problemima sa autoritetima, kockar, ženskar, zajebant, zna se potući svako malo - dakle slojevit lik/čak i antijunak na neki način.
Ali opet čovjek koji nije htio biti na strani robovlasnika, čovjek sa osjećajem za pravdu i čast, čovjek koji ima hrabrosti na bacanje - dakle junak, odnosno nije prosječan/dosadnjaković.

Pa kvragu i Zagor ima slojevitosti




Apsolutno.



I to dosta

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 124 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000