forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Monster i 20th Century Boys za sada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 29/09/2008 : 16:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Misliti je drek znati. A ti previše misliš.

Možemo i vako ... Uvjeren sam da mogu dobiti prava za te mange ... a pošto si ti izdavač i znaš nešto više onda reci, a ne odgovarati tako malograđanski i neću se više petljati u ovaj off topic jer je glupo se prepucavati
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 29/09/2008 : 23:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ima li nekih najava kad bi se to moglo pojaviti na engleskom talijanskom/francuskom?


Dodjavola, zar nismo već pričali o tome na Manga preporuke topicu? To je objavljeno istovremeno kad i vest da će 20CB izaći u februaru.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 23:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by Markos

Misliti je drek znati. A ti previše misliš.

Možemo i vako ... Uvjeren sam da mogu dobiti prava za te mange ... a pošto si ti izdavač i znaš nešto više onda reci, a ne odgovarati tako malograđanski i neću se više petljati u ovaj off topic jer je glupo se prepucavati


A sto da ti kazem? Ti mislis da to Alg ili Vecernji mogu dobiti? Na osnovu cega? Zato sto vec nesto objavljuju? Nije to bas tako. Bio sam malo grublji, ali jednostavno, ljudi previse olako donose zakljucke o necemu o cemu u principu nemaju pojma, a to nekad zna biti iritantno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 23:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by Markos

Ima li nekih najava kad bi se to moglo pojaviti na engleskom talijanskom/francuskom?


Dodjavola, zar nismo već pričali o tome na Manga preporuke topicu? To je objavljeno istovremeno kad i vest da će 20CB izaći u februaru.


Imam malo RAM-a

Trouble will find me
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 30/09/2008 : 00:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
To ti je od alkohola i droge. ;)
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 19/12/2008 : 17:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Imamo i novu mangu ovoga mangake

Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 20/12/2008 : 16:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
http://rodmckie.blogspot.com/2008/10/billy-bat-and-urasawa-morning-magazine.html

mozda je Urasawa bio bar malo inspiriran Blacksad-0m...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 05/01/2009 : 02:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

Eto na redu ide Pluto i samo da pitam da li je manga završena ili nije?
Da li ću skontati priču ako nisam čitao Astro Boya?

Pluto je još uvek ongoing. Čini mi se da je stigao tek do 7. tankobona.
Skontaćeš.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 06/01/2009 : 20:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by provodina

Eto na redu ide Pluto i samo da pitam da li je manga završena ili nije?
Da li ću skontati priču ako nisam čitao Astro Boya?

Pluto je još uvek ongoing. Čini mi se da je stigao tek do 7. tankobona.
Skontaćeš.

Pišu ekipa po forumu da se bliz kraju.Nema velike sage izgleda ovaj put.Maksimalno možda još jedan volumen ili ext volumen 7.
Počeja sam čitat. Malo je sve to još zbunjujuće ka i obično kod njega.Nemogu se naviknit na svit di se radnja događa još.
Nekako mi je napetiji Billy Bat

Edited by - provodina on 06/01/2009 20:17:32
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 08/01/2009 : 22:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Urasawa se drži Tezukine priče, tako da je sada sa 60. sveskom (ako se dobro sećam, Dushmane help!) tek pregurao polovinu.
Bajdvej, konačno su se pojavili skenatloni "act"-ova 56. do 60.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Dante1
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 06/10/2008

Posted - 12/01/2009 : 21:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dante1 a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=j7MLVyKGngw

20th Century boys trailer
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 16/01/2009 : 18:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dante1

http://www.youtube.com/watch?v=j7MLVyKGngw

20th Century boys trailer


Samo da nebude kao s filmom Death Note.Aj držim fige da će biti bar u rangu bez puno izmišljanja priče za razliku od originala
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 09/02/2009 : 21:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
dobio sam br 1 Pluto i 21st cent boys i sjajno izgledaju. naspram Monstera su jednu 2cm sire/vise, na malo boljem papiru i plastificirane korice. ...Pluto ima nekoliko str u boji...samo ne znam hocul' poceti da citam odmah ili da sacekam da se nakupi vise brojeva pa odjednom..
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 09/02/2009 : 22:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Blago tebi, Amerikanče. I to kažem potpuno očajnim i ljubomornim tonom. :(
Nego, ako je verovati Amazonu, Pluto ispada da je mesečno izdanje, pošto piše da drugi tankobon izlazi 17. marta. Ali, to nije slučaj sa 20CB 2 koji je najavljen za 17. april. Biće da su se zeznuli za Pluto dvojku.

Edited by - DusMan on 09/02/2009 22:58:12
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 10/02/2009 : 00:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
at DusMan: :) ma doci ce i tamo ubrzo..a trebalo bi da su oba dvomjesecna..nesto vidim da su preostali Pluto brojevi dvomjesecni sem br 2 koji je ranije pisalo da izlazi u Apr a sada vidim sljedeceg mjeseca..moze biti ko zna. a ponekad ima i greski na amazonu..

btw. sta mislis poceti citati odmah ili cekati da se nagomila koji tankobon jer sjecam se imao sam problema pratiti Monster seriju malo jer bih zaboravio ponesto izmedju izlaska brojeva ...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 10/02/2009 : 00:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se na Monstera priključio taman na vreme, tj. pred kraj, tako da nisam imao tu muku. Imao sam muku da mi je postalo zamorno kad sam čitao sve u dahu. Možda su mange ipak bolje kad se čitaju u tom redovnom ritmu? Možda je američki strip najbolje pratiti u sveščicama?




Naaaaaaaaaaaaah...
Ja znam da ne bih izdržao da ih imam pored sebe i da ih ne pročitam.
S druge strane... plašim se da izračunam koliko ću godina imati u trenutku kad izađe poslednji američki 20cb tankobon.
This is all so confusing.
Kad bih samo imao Tardis, mogao bih da odem pravo u željeni trenutak i pokupujem odjednom celu seriju!

Ermmm... Ne obaziri se na mene. Previše Dr Whoa u kratkom periodu. :)
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 10/02/2009 : 00:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
jea, tesko mi da ne citam, nekako me svrbi a isto tako volim da citam mange na poslu [kad ima odmor] jer nijesu kao BD po dva kila teske i velike kao atlasi :) tako cu sigurno i ove naceti
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 13/02/2009 : 11:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pojeo sam govno i potrošio skoro tri sata svog života i odgledao prvi deo trilogije "20th Century Boys" (doduše, na poslu, pa mi nije toliko krivo). Ne znam šta sam očekivao i čemu sam se nadao... Nadao sam se da u filmu postoji bar trunka atmosfere iz mange.
Ali, avaj.
Režija je tragikomična, baš kao i gluma (mada su klinci OK). Enivej, gluma je na nivou turskih sapunica (nisam gledao nijednu, pretpostavljam da postoje), NARAVNO glumac koji glumi Kendžija je najgori. Scene razgovora su iritantne i maltene negledljive. Jedino vredno u filmu je par scena sa klincima (meni lično najsimpatičnije, izmamile su mi par osmeha, su one sa Donkijem).
Sve u svemu, mlako, bledo, neuverljivo, žali Bože para koje su bačene na film.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 18/02/2009 : 18:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Kako sam poviše napisao nadao sam se da neće biti izmišljanja priče i nije bilo ako ne išta drugo.
Istina gluma je tragikomična kao da gledam neki dokumentarac, nema atmosfere uopće pa ni glazbe koja bi trebala bar malo najaviti neku misteriju.
Jedino što su pogodili je izgled glumaca prema likovima iz mange.To je stvarno pogođeno, ali da oni neznaju glumit to je već nešto drugo.

Sve ispada kao da je neko uzeo scenariji i čita i govori glumcima :''Aj sad ti odradi ovaj dio, pa ti onaj, pa napravi koju grimasu''.Točno kao da je sve namišteno , a ne gluma.

Jedini plus je što se drže same priče znači bez izmišljanja kao u Death Note filmu, ali slabašno je to sve.
Ipak je ovo japanski Watchmen koji zaslužuje puno više.Možda se i popravi ima još dva filma,ali prvi film definitivno nema atmosferu iz mange.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 18/02/2009 : 22:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Ja sam od Death Note-a pogledao samo trailer i to mi je bilo dovoljno, ni ovo vjerovatno necu pogledati da si ne pokvarim jednu od omiljenih mangi

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 15/03/2009 : 19:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Samo da se pohvalim da sam sada ponosni vlasnik ove najbolje mange
Kako samo lipo izgleda na polici

Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 15/03/2009 : 22:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

Samo da se pohvalim da sam sada ponosni vlasnik ove najbolje mange
Kako samo lipo izgleda na polici




Koliko te je izaslo sve ukupno
I jesi preko amazona naruchivao or?

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 16/03/2009 : 00:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

quote:
Originally posted by provodina

Samo da se pohvalim da sam sada ponosni vlasnik ove najbolje mange
Kako samo lipo izgleda na polici




Koliko te je izaslo sve ukupno
I jesi preko amazona naruchivao or?


Naručio sam preko algoritma svih 18 volumena.
Izašlo me 1215 kn sve skupa.
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 16/03/2009 : 21:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kornboy

^^
Izgleda fenomenalno!
Btw, koliko si dugo cekao da ti stigne narudzba iz Algoritma?? Ja bih si trebao naruciti novi battle royale i vagabond uskoro, pa cisto da znam koliko se ceka...


Ja sam čekao oko 2 miseca.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 19/03/2009 : 01:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kornboy

Ja bih si trebao naruciti novi battle royale

Da ne mislis na ovu hc ultimate ediciju? Meni fali jos zadnja knjiga da kompletiram serijal. Lepo izdanje.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000