forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Monster i 20th Century Boys za sada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 28/09/2008 : 20:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Monster

Nakon Death Note nisam ni mislija da će me još jedna manga ovoliko
osvojit ... to je uspilo Monsteru još jednoj mangi na vrhu moje ljestvice najboljih ... Toliko kompleksno i intrigantno ispričana priča sa još boljom karakterizacijom likova natirala me da i ovoj mangi posvetim topic kao i Death Note ...
manga te ne uvlači iz početka u priču nego postepeno slažeš kockice dok upoznaješ mnogobrojne likove koji kasnije svi čine jednu veliku cjelinu uz dvojicu glavnih Dr.Tenma i Johan ... Zašto mi je Death Note isprid ipak ... Pa crtež meni nije bolji od dnote,ali ima kompleksniju priču Monster ...Death Note te odmah uvuče u priču dok kod ove mange to ide postepeno i zbunjujuće u početku ... Likovi su još jedan plus za dnote ... Uglavnom bez razlike oboje su mi na vrhu za sada ...
Pišite što mislite o ovoj mangi i vaše mišljenje će i meni pomoći da još više uronim u ovaj svit kvalitetnih mangi ...
Koji prijedlog mangi neće biti na odmet

http://en.wikipedia.org/wiki/Monster_(manga)

20th Century Boys

Genijalna manga nema šta, ali meni osobno nije bolja od Monstera.
Iskreno ne zaostaje puno za Monsterom i Death Note,ali opet ka da je malo pretjerao Urasawa sa tim alternativnim budućnostima.
U globalu s elementima od Stephen King-ovog It i The standa.
Dok su me raniji volumeni navodili kako će ovo biti najbolja manga kasnije se uspostavilo da meni nije pasalo toliko alternativne budućnosti u stilu 70tih.
Dio koji mi se sviđa je glazbeni dio o povijesti rocka, pa tu je i meni drag wrestling i spominajne Hulk Hogana
Ali sama ideja da je cila priča jedna dječja igra i kako dječja igra može napraviti paklenu budućnost je genijalno kao i oznaka Tomodachia koja je super objašnjena
Tipično slaganje kockica i ovdi je vidljivo.
Ovdi imamo tzk. krvno srodstvo dobra i zla kao u Monsteru.
Imamo i četiri mušketira negativca cile priče (od kojih se jedan pokaje jer je ionako bio cilo vrime u 2 planu) koja se kroz cilu mangu očituju kao tri,a onda Urasawa na kraju 22 volumena ti natukne da pogledaš ranije volumene i znat ćeš sve.Da imamo dva dječaka sa maskama
Mogao bi još pisati satima o ovoj mangi.U svakom slučaju vrijedi pročitati jer možda je ovo japanski Watchmen bar meni.
Ili Stephen King u strip izdanju.
Urasawa je spojio sve elemente u jednu priču pa zato imamo ovakvo remek djelo koje mi nije draže od Monstera, ali zasigurno stoji u red najboljih mangi pa i stripova šire.Urasawa je stvarno najbolji mangaka i jedva čekam da krenem sa čitanjem Pluta

http://en.wikipedia.org/wiki/20th_Century_Boys



Ali ostaju neka pitanja otvorena:

Spoiler

Kako je Kenji ostao živ nakon 2000 krvave Nove godine

Tko je nakraju imao te moći ili friend 1 ili friend2 ili niko od njih

Tko je Fukubei bio Katsumata brat ili neki rod jer kad se fukubei gleda u ogledalo vidi bezličnog duha Teru-Bozu tako da je Katsumata vjerojatno bio mu brat


Eto na redu ide Pluto i samo da pitam da li je manga završena ili nije?
Da li ću skontati priču ako nisam čitao Astro Boya?



Edited by - provodina on 16/01/2009 18:56:39

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 08:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Monster je po svemu bolji od Death Note, i to bar za klasu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/09/2008 : 12:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ništa, sad su ti redu "20th Century Boys" i "Pluto".
Sve što si napisao za Monstera važi još i više za ove dve mange.
Bajdvej, meni je 20CB bolji od Monstera. Bar za klasu .

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 12:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Potpuno se slazem:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 29/09/2008 : 12:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message  Reply with Quote
A ja čekam da Pluto krene da izlazi pa da mogu odgovorno da tvrdim da je bolji i od Monstera i od Death Note i od 20th Century Boys. Bar za klasu. :P

Naravno, i Monster (kog sam samo do sedme knjige čitao) i Death Note i 20thCB (počeo skenirano, ali mi se ne da. čekam papir) su mi super stripovi i definitivno glavni pikovi za uspešno prestavljanje mangi domaćoj publici.

Edited by - DusMan on 29/09/2008 12:35:57
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 29/09/2008 : 12:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Svatko kome je 20CB bezuvjetno bolji od Monstera, neka uz svoj post napiše i koji instrument svira (ili je svirao). :)

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 29/09/2008 : 13:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Monster je super, do sad sa Lone wolf and Cub [ovo ispocetka nisam volio zbog premalog formata] najbolje nesto iz japanskih romana sto sam citao do sad. Death Note me zamorio nedje do 5 knjige i prestao sam sa citanjem. Oldboy je bio ok.

Monster u A4 HC [po dvije knjige po HC-ru] bilo nesto nevjerovatno za kupiti jer svako radi japanske romane manjim formatom ali ovaj Monster sa lijepim crtezom i dobrom pricom je nesto za imati zauvjek.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 13:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Svatko kome je 20CB bezuvjetno bolji od Monstera, neka uz svoj post napiše i koji instrument svira (ili je svirao). :)


Touche:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 29/09/2008 : 13:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
Već sam skinija 20CB na komp pa će krenit i čitanje nakon šta završim sa Parasyte ... Pošto sam se tek nedavno uhvatija mangi svaki savjet je dobodošao ... Mislim čita sam ja to i prije, ali do death note nisam ima neko veliko zanimanje ... Biće sam čita krive mange
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 29/09/2008 : 13:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
ochito sam ja jedini kojeg je monster toliko smorio da je prekinuo posle druge knjige...


**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 29/09/2008 : 13:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

A ja čekam da Pluto krene da izlazi pa da mogu odgovorno da tvrdim da je bolji i od Monstera i od Death Note i od 20th Century Boys. Bar za klasu. :P

Naravno, i Monster (kog sam samo do sedme knjige čitao) i Death Note i 20thCB (počeo skenirano, ali mi se ne da. čekam papir) su mi super stripovi i definitivno glavni pikovi za uspešno prestavljanje mangi domaćoj publici.


Da naravno samo što naši izdavači to nerazumiju ili nežele da razumiju
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 14:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma nemoj.

Trouble will find me
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 29/09/2008 : 14:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma nemoj.

Pa zar ove mange nisu najbolje za predstavljanje domaćoj publici ... a ne tamo neki Negima i šta ti ja znam sve od algoritma i večernjaka ... Mislim da kod ove tri mange nebi bilo problema oko prodaje ... a Death Note bi se sigurno prodava ka i bonelli

Edited by - provodina on 29/09/2008 14:11:40
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 29/09/2008 : 14:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DusMan

A ja čekam da Pluto krene da izlazi pa da mogu odgovorno da tvrdim da je bolji i od Monstera i od Death Note i od 20th Century Boys. Bar za klasu.

Evo, da te obradujem: ne samo da to smatraju neki od najozbiljnijih manga fanova u Americi, već je to i stav većeg dela japanske kritike. (I moj stav, ali to sad nije bitno.) Uzmi u obzir, naravno, da još nije završen.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 29/09/2008 14:20:24
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 14:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by Markos

Ma nemoj.

Pa zar ove mange nisu najbolje za predstavljanje domaćoj publici ... a ne tamo neki Negima i šta ti ja znam sve od algoritma i večernjaka ... Mislim da kod ove tri mange nebi bilo problema oko prodaje ... a Death Note bi se sigurno prodava ka i bonelli


Cak pod uvjetom da je to s prodajom tocno, (a nije, jer npr. monster se jako slabo prodavao u Italiji, gdje se mange prodaju na tone, pa cak i 20CB) ti mislis da je tako jednostavno dobiti prava?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 14:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by DusMan

A ja čekam da Pluto krene da izlazi pa da mogu odgovorno da tvrdim da je bolji i od Monstera i od Death Note i od 20th Century Boys. Bar za klasu.

Evo, da te obradujem: ne samo da to smatraju neki od najozbiljnijih manga fanova u Americi, već je to i stav većeg dela japanske kritike. (I moj stav, ali to sad nije bitno.) Uzmi u obzir, naravno, da još nije završen.


Ima li nekih najava kad bi se to moglo pojaviti na engleskom/talijanskom/francuskom?

Trouble will find me
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/09/2008 : 14:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

ochito sam ja jedini kojeg je monster toliko smorio da je prekinuo posle druge knjige...





A meni se sve više čini zbog tvojih komentara u poslednje vreme da mi čitaš misli..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 29/09/2008 : 14:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by DusMan

A ja čekam da Pluto krene da izlazi pa da mogu odgovorno da tvrdim da je bolji i od Monstera i od Death Note i od 20th Century Boys. Bar za klasu.

Evo, da te obradujem: ne samo da to smatraju neki od najozbiljnijih manga fanova u Americi, već je to i stav većeg dela japanske kritike. (I moj stav, ali to sad nije bitno.) Uzmi u obzir, naravno, da još nije završen.


Ima li nekih najava kad bi se to moglo pojaviti na engleskom/talijanskom/francuskom?



http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw_0_12?url=search-alias%3Daps&field-keywords=pluto urasawa&x=0&y=0&sprefix=Pluto urasaw

Ako, s obzirom na priču o njemačkom izdanju.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 29/09/2008 : 14:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
u februaru pocinje Pluto 1 i Cent boys 1 na engleski
http://www.amazon.com/Pluto-Urasawa-x-Tezuka-1/dp/1421519186/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1222692462&sr=1-1

http://www.amazon.com/Naoki-Urasawas-20th-Century-Boys/dp/1591169224/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=books&qid=1222692682&sr=1-4

Edited by - Raymond on 29/09/2008 14:52:18
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 14:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Super. Nego, koju priču o njemačkom izdanju?

Trouble will find me
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 29/09/2008 : 14:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ima li nekih najava kad bi se to moglo pojaviti na engleskom/talijanskom/francuskom?


Pogledaću kada dođem kući večeras.

EDIT: Vidim da je već odgovoreno. Nema veze, javiću ako saznam nešto novo.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 29/09/2008 15:00:56
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 29/09/2008 : 15:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Super. Nego, koju priču o njemačkom izdanju?



Navodno Urasawin izdavač i Tezuka nešto/korporacija/nasljednik se ne mogu dogovoriti oko stranih prava, jer je u pitanju remake Astro Boy-a, etc. pa njemačko izdanje ili kasni ili je odgođeno. Mislim da je bilo nešto o tome na "Tezuka in English", ali mi se ne da sad tražt.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/09/2008 : 15:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

ochito sam ja jedini kojeg je monster toliko smorio da je prekinuo posle druge knjige...



Monster je takav da je sve bolji i bolji kako priča teče, sve te više uvlači. Ali nekako na kraju čitanja nemaš onaj osećaj kao sa 20thCB. Nekako je priča Monster pravolinijska, otkrivaš parčić po parčić istine, a kod 20thCB imaš mozaik, i Urasawa ga slaže komadić po komadić, sa svih strana, i na kraju te tresne cela slika u glavu.

quote:
Originally posted by DusMan
A ja čekam da Pluto krene da izlazi pa da mogu odgovorno da tvrdim da je bolji i od Monstera i od Death Note i od 20th Century Boys. Bar za klasu. :P


Blago tebi kad te Bog darivao tolikim strpljenjem, pa možeš da čekaš 4 godine da VIZ objavi cele Boyse pa da kreneš da ih upoređuješ sa Plutoom.
Meni je neverovatno šta je Urasawa napravio od, po meni, prilično vesele pričice Astro Boya. Čoveče kako te on veže za likove, to je neverovatno, bilo da se radi o ljudima, robotima ili šta ti ja znam o čemu trećem...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 29/09/2008 : 15:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:

Meni je neverovatno šta je Urasawa napravio od, po meni, prilično vesele pričice Astro Boya.



Tebi je ono veselo? Ima mrtvih na sve strane:)

BTW, u DH Astro Boy Vol.3 je priča koje je Pluto remake, a i anime daje dodatnu boj(r)u.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 29/09/2008 : 15:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by provodina

quote:
Originally posted by Markos

Ma nemoj.

Pa zar ove mange nisu najbolje za predstavljanje domaćoj publici ... a ne tamo neki Negima i šta ti ja znam sve od algoritma i večernjaka ... Mislim da kod ove tri mange nebi bilo problema oko prodaje ... a Death Note bi se sigurno prodava ka i bonelli


Cak pod uvjetom da je to s prodajom tocno, (a nije, jer npr. monster se jako slabo prodavao u Italiji, gdje se mange prodaju na tone, pa cak i 20CB) ti mislis da je tako jednostavno dobiti prava?

Pa mislim da algoritam može dobiti prava a ne sumljan da i večernjak isto ... Možda monster i nebi tako, ali Death Note je opće najpopularnija manga i virujem da bi prodaja bila na jako visokoj razini ...
A ljudi koji su samo pogledali anime obaju serijala bi to sigurno kupovali
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2008 : 16:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Misliti je drek znati. A ti previše misliš.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000