forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 523

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/11/2016 : 20:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Watchmeni su najbolji strip ikada, ne pretjerujem.



Kako znaš da ne preteruješ?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 19/11/2016 : 20:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Zagor12

Watchmeni su najbolji strip ikada, ne pretjerujem.



Kako znaš da ne preteruješ?



Dosta ljudi kad kažu da im je nešto "najbolje ikad" to i ne misle nego samo preuveličavaju, a meni su Watchmeni zaista najbolji strip. Kažem, meni.

A što se tiče njegove objektivne kvalitete, sve su rekli kritičari, časopisi, znanstveni radovi, eseji i nagrade koje je pokupio. Ukratko, značaj Watchmena je ogroman i o tome se ne treba previše raspravljati.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/11/2016 : 22:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Watchmeni su najbolji strip ikada, ne pretjerujem.

I jedini dobar Snyderov film uz 300, a bili su dobri samo zato jer je imao genijalne predloške koje ne bi ujebao ni Michael Bay. :)


Jedini dobar Snyderov film je Dawn of the Dead i donekle 300.
Watchmeni imaju odličnu priču, ali kao film su dosadni i prepatetični.
Mogla se ta fantastična priča na bolji način ispričati.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/11/2016 : 23:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hell or High Water (2016)
http://www.imdb.com/title/tt2582782/

Olala! Nekako počasi a zanesljivo, v stilu Cold in July, Blue Ruin, Rover ... ali pa celo kot mlajši brat v manj oktanskem naproti No Country For Old Men.


Ček dis šit aut!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 21/11/2016 : 16:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by mladjo

Ex machina
Iako sam SF fanatik, tek am sada pogledao ovaj film i to zato jer sam točno znao što ću dobiti (dobro, pretpostavljao sam, iz trailera, članaka,blablabla...) i nisam pogriješio. Priča ima potencijal ali je razvučena do bola. Potencijalni twist negdje na sat i petnaest ipak nije twist, konverzacija je jedva prosječna, glavni glumac je anemičan, a sam(a) robot(ica) (jel ' postoji ženska imenica robotica ili se veli !ženski robot"?) je relativno dobro napravljena ali moglo je to sve puno bolje. Sve u svemu, niš posebno. Jedino je scena sa plesom fakat odlična.
6/10



Odmah u startu si zeznuo i odgledao film kao klasični SF, a u pitanju je moralna drama.

Film poteže puno zanimljivih pitanja i tema za raspravu.

Odlično prikazuje ljudsku površnost.

Na samom kraju postavlja i pitanje tko smo mi, postoji li i koja je razlika između umjetne inteligencije i nas? Što ako smo i mi umjetna inteligencija?




Da, film poteže puno pitanja ali ih ne razrađuje dovoljno, odnosno ne daje najbolje odgovorer. sve je to pomalo površinski. Ideja je dobra ali razrada je loša. Na kraju krajeva, trebalo je dati do znanja da je jedno od glavnih pitanja filma - da li bi i vi napravili isto što i glavna glumica ako vam o tome ovisi život?
koliko ljudi bi odgovorilo sa da a koliko sa ne?



Upravo zato sam napisao da ovo nije klasični akcijski SF. Uloga ovog filma je natjerati gledatelja na razmišljanje, sami postavljamo pitanja na stvari na koje nam je film ukazao i sami tražimo na njih odgovore. Cilj filma je prikazati nam što nas čeka u bliskoj budućnosti u obliku jednog od bezbroj mogućih, ali i najvjerojatnijih scenarija. Odgovor na pitanja je individualan, ne postoji "Da" / "Ne" opcija. Ovo je samo prezentacija budućnosti i upozorenje da se pripremimo na vrijeme.

Naša površnost bi nas mogla skupo koštati. Kako si i sam komentirao Asimov je davno predvidio moguće probleme. :)

Što misliš da li će pojavom komercijalne umjetne inteligencije ljudski život vrijediti više ili manje?
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 21/11/2016 : 17:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
U međuvremenu sam pogledao:

Complete Unknown
http://www.imdb.com/title/tt4230700/?ref_=nv_sr_1
Zanimljiva priča, potiče na razmišljanje :)

Burnt
http://www.imdb.com/title/tt2503944/
Koliko sam očekivao, toliko sam i dobio. Pogledaš i zaboraviš. Previše ispolirano, fali "sirovosti", sve je previše umjetno i plastično.

Edited by - stripofil on 21/11/2016 17:17:42
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/11/2016 : 22:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool




Greben spašenih (Hacksaw Ridge), red. Mel Gibson, Australija / SAD, 2016.

U prvom, konvencionalnijem i slabijem dijelu filma pratimo Dossovo unovačenje, njegove odnose s djevojkom (Teresa Palmer) i roditeljima, osobito problematičnim ocem alkoholičarom (Hugo Weaving), sve je dobrano klišeizirano i rubno patetično s dosta mačizma, pa tako i Dossov odnosi sa zapovjednikom Howellom (Vince Vaughn) i isprva agresivnim kolegom Smittyjem (Luke Bracey) koji će kasnije promijeniti predznak, a Gibson veliča beskompromisno američko domoljublje.

Film dramaturški koncipiran slično Kubrickovom „Full Metal Jacket“ u drugom se dijelu iz vojarne i s poligona seli na bojište, i tu postaje puno bolji, žestok, realističan i naturalističan u prizorima borbi, razaranja i smrti, te s jedne strane pesimističan do granice mizantropije a s druge iznenađujuće altruističan.

U iznimno brutalnim prizorima borbi i pogibanja Gibson slijedi šprancu Spielbergova „Spašavanja vojnika Ryana“, tijekom odjavne špice idu i snimci razgovora s danas pokojnim Dossom, režija je sigurna, sugestivna i dinamična, nastupi glumačke postave predvođene Andrewom Garfieldom raspoložene i uvjerljive, a pohvalna je i izvedbena staromodnost specijalnih efekata.

Gibson s jedne strane afirmira slobodnu volju i odlučnost pojedinca u slijeđenju vlastitih uvjerenja čak i u ekstremnim situacijama, a s druge ističe kako i pacifist iz vjerskih uvjerenja može biti itekako koristan u ratu.




I ja sam napokon pogledao film pa da se osvrnem malo na tvoje stavove s kojima se većinom slažem... Da, film jest pomalo klišejiziran i staromodan (ovo drugo nije nužno minus), ali preko toga sam uspio prijeći, patetika mi je bila veći problem. Sviđa mi se što se ne radi o vjerskoj propagandi, Doss je prikazan kao čovjek koji jednostavno ima svoja uvjerenja, posvećen je Bogu i to je to, što je pohvalno, gledatelju se ništa ne nameće, barem ja to nisam osjetio, kao ni veličanje američkog domoljublja u nekoj pretjeranoj mjeri, iako ga ima, ali mislim da bi i u filmu svakog drugog naroda koji je ratovao negdje nekada s nekime bilo takvih elemenata.

Scene ratovanja su brutalne, da, ali su realne i pokazatejj su zašto je rat nešto najgore što se čovječanstvu može dogoditi i najradije bih, da imam potrebnu tehnologiju, nekakvu virtualnu realnost, svakoj budali koja misli da je to prekul i presuper i da druge narode/rase/ljude treba potamaniti dao jednu finu simulaciju od pet minuta na bojnom polju pa da vidimo... Kad gledam ovakve filmove sjetim se da sam izuzetno sretan što živim u periodu mira (što neće trajati zauvijek, uživam dok mogu).

Gluma je ok, Garfield je ok, ovo bi mogla biti njegova godina pošto ima glavnu ulogu i u Scorseseovom "Silenceu", za kojega također pričaju da je pretendent za Oscara. Vince Vaughn je imao duhovitih trenutaka. Teresa Palmer je lijepa .

Ukratko, Gibson zna kako napraviti film. Svakako ću ga jednom ponovno pogledati. A vidjet ćemo može li ga iduće godine prešišati Nolan i njegov Dunkirk (trailer je prikazan prije filma, zanimljivo).

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 24/11/2016 : 10:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=IqrgxZLd_gE

novi Martin Scorsese
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/11/2016 : 11:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

https://www.youtube.com/watch?v=IqrgxZLd_gE

novi Martin Scorsese



Knjigu sam čitao pred dosta vremena, ali ostala mi je u sjećanju više kao meditativna nego dramatična, dok će ovdje, sudeći prema traileru, situacija biti obrnuta. Vjerojatno će se pogledati, iako mi Garfield ovdje djeluje kao krivi izbor.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 24/11/2016 : 11:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Možda dobijemo klasik poput Misije. Opet je Liam Neeson tu.meni je knjiga vrh,pa me zanima kako to izgleda u troiposatnoj realizaciji
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/11/2016 : 11:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
http://io9.gizmodo.com/the-first-alien-covenant-poster-is-simple-and-scary-1789326394

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 24/11/2016 : 15:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Baš sam ga maloprije vidio - sjajan poster, nadam se da neće biti i jedino dobro u vezi filma

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 24/11/2016 : 16:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Uf, koji poster! Znam da film najvjerojatnije neću moći nazvati lošim jer je franšiza fenomenalna, ali ipak se nadam da će nadmašiti Prometheusa.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/11/2016 : 17:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ako bude u rangu Prometheusa, plus alieni, eto meni filma godine.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/11/2016 : 18:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ako bude u rangu Prometheusa, plus alieni, eto meni filma godine.


Slazem se. Samo se nadam da nece uprskati, jos uvijek imam u podsvjesti ono zlo AVP2. Prvi Alien je meni do dan danas najbolji sci-fi film.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/11/2016 : 20:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by manhunter

Ako bude u rangu Prometheusa, plus alieni, eto meni filma godine.


Slazem se. Samo se nadam da nece uprskati, jos uvijek imam u podsvjesti ono zlo AVP2. Prvi Alien je meni do dan danas najbolji sci-fi film.



Poster godine! nadam se ipak puno boljem uratku od Prometheusa. A ovo AVP nije niti za komentiranje...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/11/2016 : 20:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Za AvP ne treba trošiti reči. Meni se čini da dvojku nisam ni gledao.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/11/2016 : 21:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote


Malo detaljnije o Fantastic Beasts filmu i kvalitetama J.K. Rowling kao autorice.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 26/11/2016 : 20:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Ne baš razvikan novi film, ali meni dosta dobar.

Hell or High Water (2016)

http://www.imdb.com/title/tt2582782/

Moderni western o dvojici braće (Chris Pine i i Ben Foster) koji serijom pljački banaka po teksaškoj pripizdini pokušavaju spasiti farmu. Tu je i odlični Jeff Bridges koji glumi teksaškog rendžera u lovu na pljačkaše.

iMDb: 8.0 | RT: 98% | MC: 88



odličan film. preporučam.

https://xilrion.deviantart.com/

Edited by - xilrion on 26/11/2016 20:39:11
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/11/2016 : 00:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by Wolfman

Ne baš razvikan novi film, ali meni dosta dobar.

Hell or High Water (2016)

http://www.imdb.com/title/tt2582782/

Moderni western o dvojici braće (Chris Pine i i Ben Foster) koji serijom pljački banaka po teksaškoj pripizdini pokušavaju spasiti farmu. Tu je i odlični Jeff Bridges koji glumi teksaškog rendžera u lovu na pljačkaše.

iMDb: 8.0 | RT: 98% | MC: 88



odličan film. preporučam.



Skroz dobar film.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/11/2016 : 10:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
koja njesra od filma

Dai si gin (2004) aka Breaking News
http://www.imdb.com/title/tt0414931/


slucajno uzeh u knjiznici da si prekratim vrijeme (muke?), posto sam video naslovnicu i rekoh sam sebi, ajde, mozda bude neki dobar akcioner ... q od ovce!

za ovaj film su filmovi Chuck Norrisa i Stevena Seagala prava remek djela

vec na pocetku se na blizini, gdje bi mogli da se pucaju vodnim pistoljima, pucaju ko ludi, lete meci na sve strane, a nijedno staklo na kolima iza kojih se skrivaju ne bude pogođeno, samo haube (posto je lakse naljepiti one "naljepnice od metaka" gore) ... uzas se kasnije samo nastavlja ... ne znam, mozda je ovo u Hong Kongu smesno


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 29/11/2016 10:51:54
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 29/11/2016 : 10:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Meni je bio dobar

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/11/2016 : 10:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ja sam ga tri dana gledao ... film koji traje sat i pol


mozda sam cepljen protiv azijskog humora?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 29/11/2016 : 11:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Ma ja se ne sjećam ni o čemu se radi, sjećam se samo da mi je bio dobar

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/11/2016 : 00:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote


Detaljnije o Hacksaw Ridgeu. Naravno da su mi ponovno lupili copyright pa ne možete gledati video na mobitelima, žalio sam se pa ćemo vidjeti hoće li se to srediti.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 523 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000