forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 524

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/11/2016 : 03:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
meni je hacksaw ridge osrednji film. nisam popušio.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/11/2016 : 08:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

meni je hacksaw ridge osrednji film. nisam popušio.



Ja jesam . Svidio mi se taj koncept, jedino što bode u oči su te klišejizirane pizdarije.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/11/2016 : 08:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

https://www.youtube.com/watch?v=e0peaZgk638

Detaljnije o Hacksaw Ridgeu. Naravno da su mi ponovno lupili copyright pa ne možete gledati video na mobitelima, žalio sam se pa ćemo vidjeti hoće li se to srediti.



To je tvoj glas? ;)

Kako to misliš da ne radi na mobitelima? Ja sam na mobitelu pogledao video.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/11/2016 : 13:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Zagor12

https://www.youtube.com/watch?v=e0peaZgk638

Detaljnije o Hacksaw Ridgeu. Naravno da su mi ponovno lupili copyright pa ne možete gledati video na mobitelima, žalio sam se pa ćemo vidjeti hoće li se to srediti.



To je tvoj glas? ;)

Kako to misliš da ne radi na mobitelima? Ja sam na mobitelu pogledao video.



Bojim se da jest...

I ja sam kasnije isto normalno pogledao prek mobitela, ne znam, tako mi je pisalo na početku.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/11/2016 : 20:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da li se zna zašto se film "Maratonci trče počasni krug" baš tako zove?
Ima li uopće neki poseban razlog za takav naslov?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/11/2016 : 20:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Da li se zna zašto se film "Maratonci trče počasni krug" baš tako zove?
Ima li uopće neki poseban razlog za takav naslov?


Maratonci jer su Topalovici dugovjecni, a pocasni krug jer je njihova utrka završila i oni ginu zajedno doslovno kruzeci autom po gradu (odlazeci i vracajuci se s osvetnickog pohoda) svjesni da je to kraj.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 30/11/2016 : 20:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pogledao ponovno sve Harry Pottere u posljednjih tjedan dana i sad sam u depresiji.
Tak to dođe kad završi neki dobar serijal i onda nema više.

Ok, ima, izvrsni Fantastic Beasts koji me i potaknuo da ponovim HP serijal, ali to je ipak drugo.

Edited by - Windwalker on 30/11/2016 20:28:57
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/11/2016 : 21:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by mladjo

Da li se zna zašto se film "Maratonci trče počasni krug" baš tako zove?
Ima li uopće neki poseban razlog za takav naslov?


Maratonci jer su Topalovici dugovjecni, a pocasni krug jer je njihova utrka završila i oni ginu zajedno doslovno kruzeci autom po gradu (odlazeci i vracajuci se s osvetnickog pohoda) svjesni da je to kraj.



Da, moguće

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/11/2016 : 22:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Zagor12

https://www.youtube.com/watch?v=e0peaZgk638

Detaljnije o Hacksaw Ridgeu. Naravno da su mi ponovno lupili copyright pa ne možete gledati video na mobitelima, žalio sam se pa ćemo vidjeti hoće li se to srediti.



To je tvoj glas? ;)

Kako to misliš da ne radi na mobitelima? Ja sam na mobitelu pogledao video.



Bojim se da jest...

I ja sam kasnije isto normalno pogledao prek mobitela, ne znam, tako mi je pisalo na početku.



Očekivao sam mlađi glas. Inače, glas ti je spikerski ugodan. Ne se sramit... :)

Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 30/11/2016 : 23:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Arrival, dosadno, 2/5.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/11/2016 : 23:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Zagor12

https://www.youtube.com/watch?v=e0peaZgk638

Detaljnije o Hacksaw Ridgeu. Naravno da su mi ponovno lupili copyright pa ne možete gledati video na mobitelima, žalio sam se pa ćemo vidjeti hoće li se to srediti.



To je tvoj glas? ;)

Kako to misliš da ne radi na mobitelima? Ja sam na mobitelu pogledao video.



Bojim se da jest...

I ja sam kasnije isto normalno pogledao prek mobitela, ne znam, tako mi je pisalo na početku.



Očekivao sam mlađi glas. Inače, glas ti je spikerski ugodan. Ne se sramit... :)





Bome nisi prvi koji mi to kaže, ali slavonski naglasak (čitaj: razvlačenje riječi) i pokoje progutano slovo kvare dojam. Bit će bolje s vremenom, valjda. A nisam ni ja više tako mali, dapače, još jako malo pa ću na level Zagor19. Hvala na podršci, btw.

quote:
Pogledao Arrival, dosadno, 2/5.


Da budem iskren, ne da mi se ići u kino jer imam ogroman osjećaj da će mi film biti dosadan. Kako bilo, kadrovi su vjerojatno prekrasni. Vidjet ćemo.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 01/12/2016 : 00:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Pogledao Arrival, dosadno, 2/5.



Kod mene potpuno suprotan dojam, vrlo kvalitetan SF.
Tko ocekuje SF tipa independence day ce biti razocaran.

Film s porukom, ako vam se ne mozga onda nije film za vas.
Tko je gledao druge Villeneueveove filmove zna sto moze ocekivati.

Moj savjet je svakako pogledati, po mogucnosti i vise puta ;)
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/12/2016 : 02:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Pogledao Arrival, dosadno, 2/5.



Nije mi baš jasno, ali ajde.
Samo bi bilo lijepo da kao referencu navedeš primjer filma koji tebi nije dosadan, pa da se ljudi znaju ravnati.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 01/12/2016 : 13:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
http://movieweb.com/manchester-by-sea-best-movie-2016-national-board-review/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/12/2016 : 14:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Opti

Pogledao Arrival, dosadno, 2/5.



Kod mene potpuno suprotan dojam, vrlo kvalitetan SF.
Tko ocekuje SF tipa independence day ce biti razocaran.

Film s porukom, ako vam se ne mozga onda nije film za vas.
Tko je gledao druge Villeneueveove filmove zna sto moze ocekivati.

Moj savjet je svakako pogledati, po mogucnosti i vise puta ;)



Nisam još pogledao, ali se najiskrenije nadam da nije ništa poput ID.
Ako je poput Contact, Moon, Martian...odlično.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/12/2016 : 15:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nisam još pogledao, ali se najiskrenije nadam da nije ništa poput ID.
Ako je poput Contact, Moon, Martian...odlično.


Mislim da su sanse skoro pa nikakve, da bi Villeneuve napravio sci/fi komediju (ili parodiju).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 01/12/2016 : 15:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Opti

Pogledao Arrival, dosadno, 2/5.



Nije mi baš jasno, ali ajde.
Samo bi bilo lijepo da kao referencu navedeš primjer filma koji tebi nije dosadan, pa da se ljudi znaju ravnati.



Većina filmova koje sam pogledao mi nisu dosadni, ali kod Arrivala možda i nije problem njegova dosadnost nego skoro pa sve ostalo. Evo detaljnijeg osvrta na Arrival (SPOILERI!):

Film počinje veoma intrigantno i napeto, glazba je dobra i dizajn letjelice izgleda kreativno i prijeteće, ali film, umjesto da se fokusira na vanzemaljce, odmah svu pažnju prebaci na dosadnu ljudsku dramu, a vanzemaljci su bačeni u drugi plan. Da je cijeli film bio više fokusiran na lingvistiku, proučavanje vanzemaljaca, napetost glede njihovih namjera i sl., ja bih bio i više nego zadovoljan, ali se umjesto toga pretvori u sapunicu s dvije hobotnice.

Preokret kad se ispostavi da junakinja može imati vizije budućnosti nakon što nauči vanzemaljski jezik je nebulozan, slabo objašnjen, i malo razočaravajuć. Zatim kreće forsirana melodrama i corny romansa s onim tipom, sve to uz hrpu očajnih one-linera. E da, tu su naravno i nezaobilazni tvrdoglavi Rusi i Kinezi koji opet skoro unište svijet (onaj kineski general je dovoljno lud da se pokuša boriti protiv nepoznatih vanzemaljaca koji imaju tehnologiju putovanja kroz svemir) ali srećom im hrabri Amerikanci trezvene glave opet pomute planove.

Tako da, ispravak: patetičan i dosadan.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 01/12/2016 15:25:22
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 01/12/2016 : 17:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti
Većina filmova koje sam pogledao mi nisu dosadni, ali kod Arrivala možda i nije problem njegova dosadnost nego skoro pa sve ostalo. Evo detaljnijeg osvrta na Arrival (SPOILERI!):

Film počinje veoma intrigantno i napeto, glazba je dobra i dizajn letjelice izgleda kreativno i prijeteće, ali film, umjesto da se fokusira na vanzemaljce, odmah svu pažnju prebaci na dosadnu ljudsku dramu, a vanzemaljci su bačeni u drugi plan. Da je cijeli film bio više fokusiran na lingvistiku, proučavanje vanzemaljaca, napetost glede njihovih namjera i sl., ja bih bio i više nego zadovoljan, ali se umjesto toga pretvori u sapunicu s dvije hobotnice.

Preokret kad se ispostavi da junakinja može imati vizije budućnosti nakon što nauči vanzemaljski jezik je nebulozan, slabo objašnjen, i malo razočaravajuć. Zatim kreće forsirana melodrama i corny romansa s onim tipom, sve to uz hrpu očajnih one-linera. E da, tu su naravno i nezaobilazni tvrdoglavi Rusi i Kinezi koji opet skoro unište svijet (onaj kineski general je dovoljno lud da se pokuša boriti protiv nepoznatih vanzemaljaca koji imaju tehnologiju putovanja kroz svemir) ali srećom im hrabri Amerikanci trezvene glave opet pomute planove.

Tako da, ispravak: patetičan i dosadan.



Očito nisi shvatio film, ali svejedno si ga proglasio lošim.

Zašto bi se fokusirao na vanzemaljce? Zato što je sve zanimljivije kad ubacimo čudnovata bića?
Fokus je na čovječanstvu, uloga vanzemaljaca je tu otprilike kao i uloga monolita u Kubrickovoj Odiseji, naravno ne želim raditi usporedbe ta dva filma jer je Odiseja ipak na nekom drugom nivou.

Samo jedan mini spoiler, tko nije pogledao film neka ne čita dalje, radije pokušajte sami shvatiti poruku filma:
nema ona nikakve vizije budućnosti, jer nema "budućnosti" kako je mi definiramo.
Rusi, Kinezi i Ameri su nažalost upravo onakvi kakvi su i u zbilji, hladni rat nikada nije završio i utakmica će vjerojatno trajati do samog kraja. I ne zaboravi da su Ameri upravo ti koji su izveli teroristički napad na vanzemaljce, zanimljiva simbolika.


Film nije nikakvo remek-djelo, ali je vrlo dobar SF koji ponavlja neke dobro znane stvari i postavlja jednu novu zanimljivu tezu, koja isto nije nešto novo u znanstvenom svijetu, ali je na jednom komercijalnom nivou.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 01/12/2016 : 17:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil


Zašto bi se fokusirao na vanzemaljce? Zato što je sve zanimljivije kad ubacimo čudnovata bića?



Da.

quote:
Originally posted by stripofil


Fokus je na čovječanstvu, uloga vanzemaljaca je tu otprilike kao i uloga monolita u Kubrickovoj Odiseji, naravno ne želim raditi usporedbe ta dva filma jer je Odiseja ipak na nekom drugom nivou.

Samo jedan mini spoiler, tko nije pogledao film neka ne čita dalje, radije pokušajte sami shvatiti poruku filma:
nema ona nikakve vizije budućnosti, jer nema "budućnosti" kako je mi definiramo.
Rusi, Kinezi i Ameri su nažalost upravo onakvi kakvi su i u zbilji, hladni rat nikada nije završio i utakmica će vjerojatno trajati do samog kraja. I ne zaboravi da su Ameri upravo ti koji su izveli teroristički napad na vanzemaljce, zanimljiva simbolika.





Nije čak ni fokus na čovječanstvu nego na glavnom liku. Da je zaista fokus na čovječanstvu bilo bi puno zanimljivije. Bilo bi interesantno vidjeti kako bi cijeli ljudski rod iskoristio tu mogućnost gledanja u budućnost (dobro, tehnički to nije ovo naše poimanje budućnosti ali svejedno), a umjesto toga se sve svelo na nekakvu romansu.

A što se tiče Kineza i Rusa, meni nema nekog smisla ići napadati vanzemaljce koji su tehnološki na tko zna koliko razina iznad nas i mislim da je to pretjerano. Pa nisu vladajući toliko ludi. Bar se nadam da nisu. A ovaj američki bombaški napad na vanzemaljce mi je najmanje od svega jasan, scena iznikne niotkuda i ne znam točno koja je uopće bila njena poanta.

Ostajem pri svemu napisanom.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 01/12/2016 17:54:29
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 01/12/2016 : 22:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Očito nisi shvatio film, ali svejedno si ga proglasio lošim.




Neću se petljat u to koji je film kome loš, ali kad pročitam ovakav argument, želudac mi se okrene.
Vjerojatno najgori argument za išta, ikada, igdje.

Ma možeš biti najgenijalniji genijalac i shvatiti sve što postoji, ali ako ti je nešto dosadno i prepatetično, a da ne znam kakvu poruku nosi, smiješ reći da ti je loše i točka.

Ja nisam shvatio Donnie Darko na prvo gledanje, ali je tako genijalno snimljen, baš po mom ukusu, da mi je odmah bio odličan.
I dan danas češem glavu na taj film, ali mi je vrhunski.

Dok npr. Sicario sam shvatio u potpunosti, ali je dosadan za popizdit, s par dobrih scena.

Arrival nisam gledao. Gledat ću, al sudeći po redatelju i njegova zadnja dva filma, ne očekujem puno.
Iako, Prisoners su mi bili dobri, pa šansa postoji.

Edited by - Windwalker on 01/12/2016 22:07:00
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/12/2016 : 16:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i ja Arrival. Interesantan film, ali me nije odusevio. Volim inace ovakve filmove, ali ovaj mi deluje pretenciozno. Ali svakako jedan od boljih filmova koji sam pogledao u bioskopu pa skoro od pocetka godine.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 03/12/2016 : 17:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Sinoć i ja ovjerio Dolazak. Puno sam veća očekivanja imao, mljecava završnica filma i osjećaj deža vi-ja (oko tog pogleda u budućnost, odmah mi je nekoliko filmova i knjiga palo na pamet) su mi pokvarili do tada poprilično atmosferičan film i nekoliko interesantnih ideja. Najlošije od ovog režisera do sada, ali daleko od lošeg filma.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 04/12/2016 : 00:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker
Neću se petljat u to koji je film kome loš, ali kad pročitam ovakav argument, želudac mi se okrene.
Vjerojatno najgori argument za išta, ikada, igdje.

Ma možeš biti najgenijalniji genijalac i shvatiti sve što postoji, ali ako ti je nešto dosadno i prepatetično, a da ne znam kakvu poruku nosi, smiješ reći da ti je loše i točka.

Ja nisam shvatio Donnie Darko na prvo gledanje, ali je tako genijalno snimljen, baš po mom ukusu, da mi je odmah bio odličan.
I dan danas češem glavu na taj film, ali mi je vrhunski.

Dok npr. Sicario sam shvatio u potpunosti, ali je dosadan za popizdit, s par dobrih scena.

Arrival nisam gledao. Gledat ću, al sudeći po redatelju i njegova zadnja dva filma, ne očekujem puno.
Iako, Prisoners su mi bili dobri, pa šansa postoji.



Čovjek je pojeo jabuku i napisao da mu kruška nije bila baš nešto, nije ni čudo da ti se okrenuo želudac.
Go to Top of Page

FrancoNero
Starting Member

16 Posts

Member since 16/11/2011

Posted - 04/12/2016 : 21:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send FrancoNero a Private Message  Reply with Quote
Meni je Arrival apsolutno savršen. U osvrtu sam opisao zašto: http://www.filmokaz.com/?p=771.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/12/2016 : 09:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



U dobi od 93 godine umro je Peter Vaughan, "svježi" meštar Aemon u Igri prijestolja, a nekad partner Dustina Hoffmana u Psima od slame, Seana Conneryja, Shelley Duvall i Johna Cleesea u Vremenskim banditima, Meryl Streep i Jeremyja Ironsa u Ženskoj francuskog poručnika, Jonathana Prycea i Roberta De Nira u Brazilu, Richarda Chamberlaina u meni jako dragoj mini TV-seriji Bourneov identitet, Tima Rotha u Legendi o pijanistu, Anthonyja Hopkinsa i Emme Thompson u Na kraju dana itd., a glumio je i u nizu i kod nas gledanih serija poput Protivnika Sherlocka Holmesa, Rata i sjećanja... a i na Otoku vrlo popularne a kod nas neprikazivane Porridge.

Bio je upečatljiva pojava, nesimpatična i nekako apriori podmukla, ali i odličan karakterni glumac.







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 07/12/2016 09:05:27
Go to Top of Page
Page: of 524 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000