forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja:Orka 11-Bilješke za ratnu priču
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2008 : 11:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

„Rat je kod nas stigao osamnaestog siječnja. Naravno, bilo je i drugih ratova uokolo, ali oni nisu imali nikakve veze s nama. Bili su to crnački ratovi. Arapski ratovi. Slavenski ratovi. Naš je rat počeo osamnaestog siječnja i u nekoliko je dana sve promijenio...“

Stefano, Christian i Giuliano su tinejđeri koji je zatekao ratni vihor. Stefano, koga zovu „Killerčić“ je bezobziran i opasan, Christian naivan i povodljiv, a Giuliano slab i „drugačiji“. Nakon što upoznaju Felixa, životi će im se nepovratno promijeniti...

„Bilješke za ratnu priču“ su pokupile sve najvažnije svjetske nagrade, a s Gipijem je talijanski strip konačno dobio novog velikog autora i Prattova nasljednika.

„Koliko blizu ti bombe moraju eksplodirati da bi si rekao kako je neki rat tvoj?“


Meni osobno možda i najdraži (ili bar jedan od top 3) strip koji sam objavio ove godine, mada je izbor jako, jako težak.

Preview: http://www.fibra.hr/download.asp?ID=25
Detalji o izdanju: http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=76

Toliko od Fibre za 2008. Hvala svima na podršci.

Trouble will find me

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 05/11/2008 : 11:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
UuUU, zakon... sad josh garage band da ne moram da se gnjavim sa Amazonom i milina:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Dash
Junior Member



Croatia
432 Posts

Member since 31/01/2008

Posted - 05/11/2008 : 11:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dash an ICQ Message  Send Dash a Private Message  Reply with Quote
Ako je jedan od top 3, onda uzimam!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2008 : 11:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

UuUU, zakon... sad josh garage band da ne moram da se gnjavim sa Amazonom i milina:))


Vjerojatno cu objaviti cijelog Gipija. Toliko je dobar da je to nevjerojatno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 05/11/2008 : 11:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dash

Ako je jedan od top 3, onda uzimam!!!


I ja!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 05/11/2008 : 11:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
procitao.svatko tko uzme ovaj strip nece se pokajati.stvarno fenomenalno! Strip koji ima dusu!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/11/2008 : 12:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
moram priznati da nisam citao ni znao za strip...ali vec recenica koliko ti blizu moraju padati bombe da bi za neki rat rekao da je tvoj me osvojila....genijalna je...s fibrom sam par puta riskirao uzimao na nevidjeno a na preporuku drugih poput svagdanje borbe i nikad nisam promasio....uzimam i ovo!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 05/11/2008 : 12:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dash

Ako je jedan od top 3, onda uzimam!!!

Meni dosad top 3 su:

1. Svagdanja borba
2. Špageti 1
3. Pakao

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 05/11/2008 : 12:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno uzimam i ovo, ali u zadnjih nekoliko Orki crteži su mi jedan gori od drugog
Valjda nisam još navikao
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2008 : 12:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zkne

procitao.svatko tko uzme ovaj strip nece se pokajati.stvarno fenomenalno! Strip koji ima dusu!


Preview ili američko izdanje?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2008 : 12:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

moram priznati da nisam citao ni znao za strip...ali vec recenica koliko ti blizu moraju padati bombe da bi za neki rat rekao da je tvoj me osvojila....genijalna je...s fibrom sam par puta riskirao uzimao na nevidjeno a na preporuku drugih poput svagdanje borbe i nikad nisam promasio....uzimam i ovo!


Ima na kraju pogovor koji je napisao sam autor, evo jedan isječak, strašno bitan:

... Ovo zato da kažem da nikad nisam imao nimalo simpatije za vojnike. Usprkos tome, ideja da talijanski vojnici odu u Irak i ubiju nekog i budu ubijeni zbog kaprica nekog mentalno neuravnoteženog državnog poglavara nije mi se sviđala.
Jadni dječaci, mislio sam.
Jadni dječaci je nešto što se može shvatiti samo kad više nisi "dječak".
A ja sam već bio odrastao čovječuljak u trenutku kad je počeo rat u Iraku.

Ono što je posebno budilo moju radoznalost bio je način na koji smo se svi mi, počevši od mene, nastavili gledati svoja posla.
Uz sitne promjene, možda nikakve, a samo je malo strepnje obuzelo osjetljivija srca.
Bilo je čudno, ali dogodilo se već tisuću puta u prošlosti.
Ovaj rat, kao i ratovi u Bosni, Africi, Alžiru, na Bliskom istoku i u Jugoistočnoj Aziji, nije bio "naš" rat.
To je bila (je, u stvarnosti) potvrđena činjenica.
Rat u bivšoj Jugoslaviji, da odem blizu za primjer, nije bio naš rat. Bio je njihov. Bio je rat Srba, Bošnjaka, Hrvata.
Sjećam se kako sam radeći na knjizi počeo doživljavati te tvrdnje, tako opće i prihvaćene, kao nelogične.
Čudno je kad ti se nešto učini nelogičnim. Nije kao kad te nešto muči. Vrlo je drugačije. Jednom mi se takva stvar dogodila s reklamom. Ali vratit ću se na to poslije.
Nisam to htio, doista, ali zatekao sam se kako razmatram nepojmljive razlike između naroda i regija. Kao što sam rekao, bio je to neobičan dojam, jer razmišljanje nije bilo jasno. Prije osjećaj. Zatekao sam se kako se pitam: "Zašto nije moj rat, rat u Bosni?" A onda ... "Što čini to da mi ne pripada, da uspijevam osjećati dalekima osobe koje se ubijaju. Nisu li one na kraju, molekularno, moja braća?"

Činilo se da ne. Proučavanjem (ja moram proučavati stvari kako bih ih razumio) sam otkrio da je dovoljno povući crtu na karti da se postigne tako da se može prihvatiti katastrofa nekoliko kilometara od vlastite kuće. Tako to funkcionira. Pitajte Švicarce.
Hoću reći, koliko mi je, do vraga, Sarajevo bilo daleko od Pise? Kolika je zračna udaljenost? A od Riminija? Koliko su borbe bile udaljene od Jadrana? Nimalo.
A opet, taj rat nije bio naš. Bio je NJIHOV. Na karti je bila jedna crta (koju je, uostalom, nacrtao tko?) koja je određivala da se ovdje logoruje, ovdje se kupuje špeceraj, ovdje se igra na kompjutoru, a ondje se umire. I sve to kao da je normalno. Još mi danas to izgleda kao ludost. I dobro znam da pisanjem ovoga sebe kvalificiram kao naivnog i banalnog. No u najboljem od značenja (po meni) koje se može dati oba izraza.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 05/11/2008 : 12:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
americko izdanje, iako je taj mali format ubio Gipijev crtez koji je fenomenalan, a prica tako zivotna...stvarno se poistovjetis s tim likovima, sjajno sto si ovo izdao i jedva cekam da ga vidim u rukama
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2008 : 12:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aftermath

Vjerojatno uzimam i ovo, ali u zadnjih nekoliko Orki crteži su mi jedan gori od drugog
Valjda nisam još navikao


To je stvar ukusa, a ukus se stiče i mijenja s vremenom. Pogotovo je zanimljivo kako se stav o crtežu mijenja nakon što se pročita strip - uzmite samo Svagdanju borbu za primjer, ili Pakao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2008 : 12:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zkne

americko izdanje, iako je taj mali format ubio Gipijev crtez koji je fenomenalan, a prica tako zivotna...stvarno se poistovjetis s tim likovima, sjajno sto si ovo izdao i jedva cekam da ga vidim u rukama


Kako si uopće došao do toga, što te navelo da to kupiš?:) Nije baš da se ovdje puno priča o ovakvim stripovima. Bravo. Da, ameri su to smanjili i objavili na bijelom papiru. U originalu je to veliki format i na debljem, zućkastom papiru. Ja sam se namučio (i istrošio) tražeći sličan papir dok nisam našao nešto dovoljno dobro. Da, poanta je što se nevjerojatno lako možeš poistovjetiti s tim likovima, što u njima prepoznaješ sebe i ljude oko sebe. I sve to djeluje tako jednostavno, tako očito i tako dio "kolektivne svijesti", ali opet, nitko to nije uspio tako dobro prenijeti u strip kao Gipi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 05/11/2008 : 12:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
pa do toga sa dosao preko Denisa Pajtaka kao i vecinu stvari sto izlazi u Americi, volim takve stvari, nesto zivotno izvan okvira ove danasnjice. Valjda i ovaj rat koji nam je jos u svijesti jos vise potice na razmisljanje i uzivanje u Gipijevu radu-predivan antiratni strip!
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 05/11/2008 : 14:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
već 11! znači fali mi 5x orka + 1x kolorka + KP.. $$$$$$
Polako jedan po jedan. Samo znam da mi neće bit žao potrošenih para na te stripove:)
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/11/2008 : 14:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Uff...koliko najava!

Il pljačkat kladionicu il igrat lotto.
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2093 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 05/11/2008 : 15:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Zasto ne oba-dvoje?!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 05/11/2008 : 16:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
prva reakcija bijase "evo jos jednog koji iz udobne fotelje otkriva toplu vodu ili posudjuje od nas sat da bi nam rekao koliko je sati".
nakon previewa moram priznati da je ipak vise-manje ok. svidja mi se sto obradjuje svoju fotelju, ne teren.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 05/11/2008 : 18:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan sjajan autor i sjajan strip...mislim,sta reci,Fibra is the Best...my no.1...Bravo Marko...svaka cast za odlican izbor i perfektna izdanja...cim sve izadje iz stampe salji u BG...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/11/2008 : 21:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zkne

americko izdanje, iako je taj mali format ubio Gipijev crtez koji je fenomenalan, a prica tako zivotna...stvarno se poistovjetis s tim likovima, sjajno sto si ovo izdao i jedva cekam da ga vidim u rukama


Kako si uopće došao do toga, što te navelo da to kupiš?:) Nije baš da se ovdje puno priča o ovakvim stripovima. Bravo. Da, ameri su to smanjili i objavili na bijelom papiru. U originalu je to veliki format i na debljem, zućkastom papiru. Ja sam se namučio (i istrošio) tražeći sličan papir dok nisam našao nešto dovoljno dobro. Da, poanta je što se nevjerojatno lako možeš poistovjetiti s tim likovima, što u njima prepoznaješ sebe i ljude oko sebe. I sve to djeluje tako jednostavno, tako očito i tako dio "kolektivne svijesti", ali opet, nitko to nije uspio tako dobro prenijeti u strip kao Gipi.


Nije baš ni da se ne priča o takvim stripovima, sjećam se da su dnevne novine pisale o Bilješkama kad su dobile neku nagradu. Tako sam ih i ja zapamtio pa sam kupio američko izdanje. Moram priznati da me priča i nije toliko oduševila (makar daleko od toga da je loša) koliko crtež koji je spektakularan. Ovo je meni jedan od najbolje nacrtanih stripova što su izašli u zadnje vrijeme i grehota ga je smanjiti kao što je učinio First Second.
Go to Top of Page

Dash
Junior Member



Croatia
432 Posts

Member since 31/01/2008

Posted - 05/11/2008 : 21:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dash an ICQ Message  Send Dash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Aftermath

Vjerojatno uzimam i ovo, ali u zadnjih nekoliko Orki crteži su mi jedan gori od drugog
Valjda nisam još navikao


To je stvar ukusa, a ukus se stiče i mijenja s vremenom. Pogotovo je zanimljivo kako se stav o crtežu mijenja nakon što se pročita strip - uzmite samo Svagdanju borbu za primjer, ili Pakao.



Točno je tako bilo kod mojeg tate. Kada je prvi put vidio Svagdanju borbu, rekao je da mu je crtež bezveze i da to ne kupujem.
Tada sam si ju posudio u knjižnici, dao tati da pročita, i sada jedva čeka drugi dio.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/11/2008 : 22:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dash

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Aftermath

Vjerojatno uzimam i ovo, ali u zadnjih nekoliko Orki crteži su mi jedan gori od drugog
Valjda nisam još navikao


To je stvar ukusa, a ukus se stiče i mijenja s vremenom. Pogotovo je zanimljivo kako se stav o crtežu mijenja nakon što se pročita strip - uzmite samo Svagdanju borbu za primjer, ili Pakao.



Točno je tako bilo kod mojeg tate. Kada je prvi put vidio Svagdanju borbu, rekao je da mu je crtež bezveze i da to ne kupujem.
Tada sam si ju posudio u knjižnici, dao tati da pročita, i sada jedva čeka drugi dio.


e stvarno genijalno, koja je to interakcija, otac potakne sina na stripove, a onda ga ovaj prosvjetljuje
strašna porodica, nadam se da ću vas upoznat

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2008 : 22:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
Nije baš ni da se ne priča o takvim stripovima, sjećam se da su dnevne novine pisale o Bilješkama kad su dobile neku nagradu.


U hrvatskim dnevnim novinama!?

Trouble will find me
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/11/2008 : 19:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
[/quote]
U hrvatskim dnevnim novinama!?
[/quote]

Vjerovatno u Novom listu, neka mala vijest.
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 09/11/2008 : 14:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message  Reply with Quote
svaka cast...
fibra me je stvarno pozitivno iznenadila sa svim ovim novim stripovima...sve odlicno izgleda i zelim da kupim, ali je problem samo sto ne mogu da nadjem fibrina izdanja u kragujevcu...moracu opet da idem do bg-a ili da teram nekog da mi kupuje sto me izludjuje.
fibra, svaka cast!

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000