forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja:Orka 11-Bilješke za ratnu priču
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/07/2009 : 10:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kenovi, NAVODNO, sutra.
Albumi, u narednih 10tak dana.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2123 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 23/07/2009 : 13:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip 'zapeo' mi je za oko cim je izasao. Zelio sam ga kupiti odmah ali jednostavno mi se od toliko Fibrinih izdanja i uzbudjenja zavrtjelo u glavi i ja sam zaboravio kupiti Biljeske...

I tako, svi hvalite strip, a ja imam sve vecu zelju dokopati se. I konacno, u varazdinsku knjiznicu(koja je stvarno super opremljena stripovima) dosle i 'Biljeske...' Odmah sam posudio strip i cim sam dosao kuci, poceo ga citati. Moje odusevljenje je raslo iz stranice u stranicu, iz slicice u slicicu. Ncin pripovjedanja price, crtez sve me odusevilo. Crtez na poseban nacin! Pislije citanja razmisljao sam jos nekoliko dana o stripu. Markose, svaka cast na ovom stripu! Super je!!!

@Markos
-I da, uskoro dolazim u Zagreb po nove stripove. Sacuvaj mi jedan primjerak Biljezaka, moze?

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 24/07/2009 : 17:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kenovi, NAVODNO, sutra.
Albumi, u narednih 10tak dana.


Jesu izašli?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/07/2009 : 09:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sutra je rastezljiv pojam:) Ali sljedeci tjedan sigurno. Cetvrtak, recimo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/07/2009 : 09:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milazzo
@Markos
-I da, uskoro dolazim u Zagreb po nove stripove. Sacuvaj mi jedan primjerak Biljezaka, moze?


Da ti ga cuvam? Od koga?:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2123 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 25/07/2009 : 11:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Milazzo
@Markos
-I da, uskoro dolazim u Zagreb po nove stripove. Sacuvaj mi jedan primjerak Biljezaka, moze?


Da ti ga cuvam? Od koga?:)


Ovaj jedan cuvaj za mene, a ostale od mene. :) Jer ne znam da li cu se uspjeti susdrzati, a da ne pokupim nekoliko primjeraka! Jedan za citanje, jedan za pokazivanje drugima, jedan za kolekciju...itd.

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/07/2009 : 14:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Milazzo
@Markos
-I da, uskoro dolazim u Zagreb po nove stripove. Sacuvaj mi jedan primjerak Biljezaka, moze?


Da ti ga cuvam? Od koga?:)


Od razuzdane navale kupaca koji su upravo nanjušili kakav je strip u pitanju...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29608 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/07/2009 : 19:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
da, baš je bilo na dnevniku! kolone u lučkom!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 24/08/2009 : 14:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Strip mi se nije dopao.

Rat se moze ekranizirati/beletristicirati/stirpirati na tri nacina:

1) Hollywoodski - to je uredno spektakl s dramaticnom glazbom, oskarovskim ulogama i specijalnim efektima od milijun dolara.

2) Kao "Biljeska...", koju je napravio covjek koji je rat gledao na CNN-u, ali je "duboko" razmisljao o tome.

3) Kao "Bosanske basne" ili recimo "Nicija zemlja", kad ljudi znaju o cemu pricaju.

Zasto mi se ne dopada Gipi autor? Ne znam nista o tom covjeku (priznajem), ali se uklapa u onaj "upper middle class" profil mladog covjeka kojem su roditelji priustili sve, a on ne zna kud bi sa sobom. Pa malo fuma travulju, razmislja koji faks upisati, a u me#240;uvremenu se bavi i razmisljanjem o poretku stvari na nasoj planeti.

I onda kre#230;e borba za mir u svijetu, a protiv globalizacije, pa onih lu#240;aka sto naganjaju foke na Grenlandu, pa globalno zatopljenje itd. A ak znas crtati onda to sve i nacrtas.

Ok, priznajem da frajer zna crtati. Zna u smislu da ima nevjerovatan talent za strukturu radnje, "kamera" prati likove savrseno, njihove su kretnje jasne u prostoru. Nestrucnom oku to ipak izgleda kao da je strip crtalo dijete od 5 godina. Zasto to Gipi radi? Zato sto to onda nije Bonelli nego umjetnost. Ipak je covjek talijan pod pritiskom stripova s kioska.

"Svagdanje borba" je pak u meni ostavila kontraopozitan, turbopozitivan dojam. Po mnogocemu su ta dva stripa (i autora) slicni. Tema: reakcija pojedninca na okolinu i doga#240;aje, sudbinu nenapisanu. Crtez: karikature. Publika i kritika: oba nagra#240;ena.

Istina, sa "Svagdanjom borbom" se mogu donekle poistovjetiti, ipak sam sada u srednjim 30-im, razmisljam sto dalje sa sobom, novi zivotni ciljevi itd..., dok "Biljeska..." nema veze s ratom.

I da cjepidla#230;enja radi, kuzim da je rat u tom stripu prakticki sveden na metaforu, ali ako bi isli gledati blentavo stratesko-geopoliticki - kakav se to rat tamo odvija? Ima pjesadije, dakle vode se borbe na zemlji. Mi te borbe ne vidimo, ali stalno se zale na bombardiranja. Tko ih to bombardira? Da je neki "visi" neprijatelj upotrijebio bi malo vatreniji arsenal.

Jedino objasnjenje i dalje ostaje metafora, prema kojoj je rat mogao biti i ovisnost, homoseksualnost, problem doseljenika, sto god vam kontroverzno pada na pamet.

Usporedba s Prattom? Hahahahahahaha... Mora Gipi jos skole zavrsiti.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/08/2009 : 16:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Strip mi se nije dopao.

Rat se moze ekranizirati/beletristicirati/stirpirati na tri nacina:

1) Hollywoodski - to je uredno spektakl s dramaticnom glazbom, oskarovskim ulogama i specijalnim efektima od milijun dolara.

2) Kao "Biljeska...", koju je napravio covjek koji je rat gledao na CNN-u, ali je "duboko" razmisljao o tome.

3) Kao "Bosanske basne" ili recimo "Nicija zemlja", kad ljudi znaju o cemu pricaju.

Zasto mi se ne dopada Gipi autor? Ne znam nista o tom covjeku (priznajem), ali se uklapa u onaj "upper middle class" profil mladog covjeka kojem su roditelji priustili sve, a on ne zna kud bi sa sobom. Pa malo fuma travulju, razmislja koji faks upisati, a u me#240;uvremenu se bavi i razmisljanjem o poretku stvari na nasoj planeti.

I onda kre#230;e borba za mir u svijetu, a protiv globalizacije, pa onih lu#240;aka sto naganjaju foke na Grenlandu, pa globalno zatopljenje itd. A ak znas crtati onda to sve i nacrtas.

Ok, priznajem da frajer zna crtati. Zna u smislu da ima nevjerovatan talent za strukturu radnje, "kamera" prati likove savrseno, njihove su kretnje jasne u prostoru. Nestrucnom oku to ipak izgleda kao da je strip crtalo dijete od 5 godina. Zasto to Gipi radi? Zato sto to onda nije Bonelli nego umjetnost. Ipak je covjek talijan pod pritiskom stripova s kioska.

"Svagdanje borba" je pak u meni ostavila kontraopozitan, turbopozitivan dojam. Po mnogocemu su ta dva stripa (i autora) slicni. Tema: reakcija pojedninca na okolinu i doga#240;aje, sudbinu nenapisanu. Crtez: karikature. Publika i kritika: oba nagra#240;ena.

Istina, sa "Svagdanjom borbom" se mogu donekle poistovjetiti, ipak sam sada u srednjim 30-im, razmisljam sto dalje sa sobom, novi zivotni ciljevi itd..., dok "Biljeska..." nema veze s ratom.

I da cjepidla#230;enja radi, kuzim da je rat u tom stripu prakticki sveden na metaforu, ali ako bi isli gledati blentavo stratesko-geopoliticki - kakav se to rat tamo odvija? Ima pjesadije, dakle vode se borbe na zemlji. Mi te borbe ne vidimo, ali stalno se zale na bombardiranja. Tko ih to bombardira? Da je neki "visi" neprijatelj upotrijebio bi malo vatreniji arsenal.

Jedino objasnjenje i dalje ostaje metafora, prema kojoj je rat mogao biti i ovisnost, homoseksualnost, problem doseljenika, sto god vam kontroverzno pada na pamet.

Usporedba s Prattom? Hahahahahahaha... Mora Gipi jos skole zavrsiti.



Naravno, rat je samo kulisa u stripu, mogla se radnja dogadjati bilo gdje.

Kad kazes da ti se ne svidja Gipi kao autor, ono sto navodis da ti se ne svidja kod njega, vise mi se cini da ti se on ne svidja kao covjek, jer on ocito je takav tip kakav ti tvrdis da je.

Ono sto je mene odusevilo u stripu, je nacin na koji je on to prenio u strip, kako se savrseno ne uklapa medju te svoje prijatelje, kako je dobro prikazano koliko je drugaciji od njih. Ocito je da je on to duboko prozivio.

Eto, moj komentar, jer mi se cini da se tebi ne svidja strip tocno radi onog radi cega se meni svidja. Naravno, oba misljenja su legitimna, samo mi se ucinilo zanimljivo komentirati.



Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 24/08/2009 : 17:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Naravno amigo, sve što postoji na svijetu ima svoje fanatične sljedbenike, vatrene kritičare i cijelu sivu zonu između. Teško da će ikad uletiti nešto univerzalno, pogotovo u stripu.

Gipi je avantgarda, nije za svakog. Asterix će se dopasti 90% populacije, ovaj strip puno manjem dijelu. Iz kojekakvih opravdanih ili neopravdanih razloga.

Neopravdani bi bio da netko da izjavu da Gipi ne zna crtati ili pisati dijaloge ili slično, a opravdani su reko bi subjektivni. Uglavnom... vidli bumo što je još napravio kad Marko izda :).

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 24/08/2009 : 20:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Bas mi se svidja kad neko ovako argumentovano napise misljenje suprotno od mojeg, a ne mogu ni da zucnem da mu kazem da nije u pravu. Svaka ti cast Alene, zbog ovakvih postova volim ovaj forum.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/08/2009 : 20:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Naravno amigo, sve što postoji na svijetu ima svoje fanatične sljedbenike, vatrene kritičare i cijelu sivu zonu između. Teško da će ikad uletiti nešto univerzalno, pogotovo u stripu.

Gipi je avantgarda, nije za svakog. Asterix će se dopasti 90% populacije, ovaj strip puno manjem dijelu. Iz kojekakvih opravdanih ili neopravdanih razloga.

Neopravdani bi bio da netko da izjavu da Gipi ne zna crtati ili pisati dijaloge ili slično, a opravdani su reko bi subjektivni. Uglavnom... vidli bumo što je još napravio kad Marko izda :).



Kad sam jednom mom poznaniku rekao da sam procitao negdje da je njegova omiljena online igra presla xy cifru korisnika, uzviknuo je ajme ne, sad ce postatajati sve slicnija i slicnija vecini online igara na trzistu, tj. tocno onakva kakva se vecini svidja.

Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 27/08/2009 : 10:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
genijalan strip.
Go to Top of Page

Pusti
Starting Member



Serbia
80 Posts

Member since 20/10/2008

Posted - 27/08/2009 : 14:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pusti a Private Message  Reply with Quote
Jesu li izasli TIKI i FULU iz tiskare,stamparije,nesto ih ne vidim u ovoj novoj turi pristigloj u AF?!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/08/2009 : 21:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Danas su me zvali iz tiskare da su stripovi gotovi. Buduci da sam na moru, dostavit ce mi ih u ponedjeljak, kad će i biti pušteni u prodaju. Uvoz u Beograd još nije definiran, ali ići će prvom prilikom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 19/09/2009 : 19:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
Kakvo je razočarenje za mene ovaj strip! Jedno veliko ništa.
Nekakvo pametovanje sa MENI OSOBNO ružnim crtežom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20896 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2011 : 15:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Fibra me je prvi put zainteresovala kada sam video najave za ovaj strip, Autoput sunca i Potočiće.
Nikada nisam čitao slične stripove/grafičke novele, a opet su najave delovale tako interesantno.
Sva tri stripa sam nabavio još poodavno i Potočiće sam iz nekog razloga odmah pročitao, a pre par sedmica i Barua.Oba stripa su pravi biseri devete umetnosti.
To isto važi i za Bilješke koga sam danas završio.
Meni je crtež dosta manje bitan faktor u stripu, ali Gipijev je daleko od lošeg - odlično mi je seo.
A priča je odlična - sa lakoćom je ispričana, a opet dosta tu ima stvari koje te teraju da se zamisliš o pročitanom - Markosu hvala za ovaj strip i da nam objavi i ostale Gipije.
A vi koji ovaj strip niste pročitali/kupili - trk u knjižnicu/striparnicu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/07/2011 15:53:13
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/07/2011 : 16:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Biljeska je Fibrin album koji sam dugo odlagao kupiti. Bas dugo. Crtez me je fantasticno odbijao.

Ali, dopade mi i on saka pre koji mesec, i posle citanja, sta znam. I svidja mi se, i ne svidja mi se. Ne svidja mi se upravo iz onog razloga sto je gore Alen naveo, a to je da i meni Gipi deluje kao besciljni upper middle class streber koji je gledao rat na CNNu pa ga je "duboko pogodilo". Ali opet, i uz tu notu, njegova ratna prica je ipak nekako iskrena i verodostojna. Okreni obrni, nateralo me je na razmisljanje, a to nikad nije lose.

Odlican citat glavnog probisveta pred kraj, kad kaze da "patriotizam nije poslednje utociste bitange, vec hotel sa pet zvezdica i all-inclusive uslugom". Parafraziram, ali tako nekako je rekao. Dopadljiv line.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20896 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2011 : 17:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Biljeska je Fibrin album koji sam dugo odlagao kupiti. Bas dugo. Crtez me je fantasticno odbijao.

Ali, dopade mi i on saka pre koji mesec, i posle citanja, sta znam. I svidja mi se, i ne svidja mi se. Ne svidja mi se upravo iz onog razloga sto je gore Alen naveo, a to je da i meni Gipi deluje kao besciljni upper middle class streber koji je gledao rat na CNNu pa ga je "duboko pogodilo". Ali opet, i uz tu notu, njegova ratna prica je ipak nekako iskrena i verodostojna. Okreni obrni, nateralo me je na razmisljanje, a to nikad nije lose.

Odlican citat glavnog probisveta pred kraj, kad kaze da "patriotizam nije poslednje utociste bitange, vec hotel sa pet zvezdica i all-inclusive uslugom". Parafraziram, ali tako nekako je rekao. Dopadljiv line.


I ja sam takođe "osetio" tu iskrenost u priči i ona je i dala taj neki štimung celoj priči.
A navedeni citat i mene je "kupio" - genijalno!!
Mairosu, preporučujem ti još jedno čitanje - ja sam prvi put strip pročitao do pola, a juče sam ga slistio u cugu; i čini mi se da mi je bolje seo jer sam ga prethodno čitao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/07/2011 17:20:16
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 30/07/2011 : 15:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Biljeska je Fibrin album koji sam dugo odlagao kupiti. Bas dugo.

Odlican citat glavnog probisveta pred kraj, kad kaze da "patriotizam nije poslednje utociste bitange, vec hotel sa pet zvezdica i all-inclusive uslugom". Parafraziram, ali tako nekako je rekao. Dopadljiv line.



E da zanimljiva recenica.
A i zanimljivo je koliko je ona iz danasnje perspektive pogresna.
To je naravno vazilo tokom ratnih godina i ratnog profiterstva i sta ti ja znam.
Ali u danasnjem drustvenom poretku nije patriotizam hotel sa pet zvezdica i all-inclusive uslugom vec je to mundijalizam.
Oko nacionalistickih i primarno patriotskih politickih opredeljenja se pretezno grupisu najsiromasniji i najneobrazovaniji slojevi drustva. Kesh lezi u suprotnom razmisljanju.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/07/2011 : 15:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Oko nacionalistickih i primarno patriotskih politickih opredeljenja se pretezno grupisu najsiromasniji i najneobrazovaniji slojevi drustva. Kesh lezi u suprotnom razmisljanju.

Koje okupljaju i eksploatisu iz primarno ekonomskih nego politickih uslova neki obrazovaniji i bogatiji slojevi drustva. Sirotinja je tu da gine i pali. Tako da, iz moje perspektive, citat je jos uvek relevantan.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 30/07/2011 : 15:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Born To Run

Oko nacionalistickih i primarno patriotskih politickih opredeljenja se pretezno grupisu najsiromasniji i najneobrazovaniji slojevi drustva. Kesh lezi u suprotnom razmisljanju.

Koje okupljaju i eksploatisu iz primarno ekonomskih nego politickih uslova neki obrazovaniji i bogatiji slojevi drustva. Sirotinja je tu da gine i pali. Tako da, iz moje perspektive, citat je jos uvek relevantan.



to je apsolutno tacno, ali to nikako ne govori u prilog relevantnosti citata. prica je kompleksna ali bi se moglo skliznuti u nestripovske vode pa ju je bolje ne pocinjati

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 30/07/2011 15:19:05
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/07/2011 : 15:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je autor citata bio iz te price, te da se citat u danasnja vremena transponirano i primarno odnosi na neke njemu slicne. Ne nuzno na decurliju sa bakljama.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/11/2013 : 11:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip mi je upao u paket jedino iz razloga sto Se dogodilo sa rezolucijom Trensmetoplitana i zato sto mi ga je Edvin predlozio.
Zahvalan sam i spletu okolnosti kao i Edvinu na ovakvom jednom nenadanom stripovskom uzitku.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000