forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/08/2017 : 15:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
znam za Alligator People.

sa tvoje liste sam gledao one bolje filmove haha.
neke naslove sam išao provjeriti, koji su mi nepoznati, ali ispada da si stavljao baš puno trećerazrednih. sad, da, ima tu lokacija, samo ne znam koliko se to ispalti gledati. čini mi se da ne.

recimo da je to neka proširena, preliminarna lista u nastajanju
faza 1

onda bi trebalo uraditi ultimativnu, pročišćenu listu mister-no-svijeta

samo, za to bi trebalo pogledati, ponoviti dosta noira i klasika, da se od toga odabere najreprezentativnije
pa odabrati buntovnik-bez-razloga filmove
klasične pustolovne
znači, puno vremena treba za jedan takav projekt (o kojemu sam, da budem iskren, razmišljao ovoga ljeta nakon što sam ponovio nolittine priče koje su me baš oduševile. bit će jednom.)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/08/2017 : 18:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Interesantno.
Lista filmova za koje vecinu nisam nikada niti cuo, a kamoli procitao o njima.

Vec sam par puta napomenuo u topiku da bih volio kao i mnogi vidjeti vise slika sa Bonellijevih putovanja, a i vidjeti tog famoznog kapetana Vegu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/08/2017 : 22:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
:-)
Vidio sam tu sliku od Pepea, odoka kap.Vega je nalik izmedju Bronca (Bella& Bronco) i Zdravka Colica. :-D


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/08/2017 : 00:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zanimljive price.
Kaminski uzeo pseudo-ime Vega kako se navodi, ali je i najvjerojatnije. Coppa je svjedok.
Tko ce znati zbog cega, bjezao od proslosti, ali ime mjenjaju samo, hmm...Pa ni Kruger (lik iz stripa "Mister No"-a,op. a.) nije bjezao od svog imena i porijekla, zasto bi ovaj?
Kao podloga za karakter Mnoa je nesumnjiv.
Da je kojim slucajem Jerry Drake imao drugi nadimak bio bi "Borrachon"("Rio Bravo" film, nadimak Dean Martina u filmu sto znaci "pijanac" op.a.).Iako je nadimak na spanjolskom jeziku, a ne na portugalskom, bit bi bila pogodjena.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 13/08/2017 00:28:34
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1584 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 13/08/2017 : 07:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir
10. Sacrifice! (1972)* - Delom je Let za Rio bio inspirisan ovim filmom.



Misliš na Dnevnikov Let za Rio, a ne na originalnu epizodu (Dvoboj na nebu)?
To je bio još jedan od Dnevnikovih bisera, uzeli naslov naredne epizode za završetak prethodne
Video sam da ti je to bio prvi Mister No, meni je taj bio drugi, a prvi je prethodni nastavak Zlato
I onda sam se pitao kakve veze ima naslov sa stripom, kad Mister No na kraju kaže svom pajperu "vratimo se u Manaus".
A i kad razmišlja u jednoj sceni gde bi mogao da otputuje kad se obogati, ne pominje Rio, već Akapulko i Honolulu.
Kad sam nakon toga kupio i broj Dvoboj na nebu, sabrao sam dva i dva, iako sam bio klinac,
i shvatio šta je u pitanju (naročito zato što je u oba broja bio naveden isti originalni naslov).

Inače, dobra ti je ideja ova lista filmova sa misternoovskom tematikom.
Iako većinu nisam gledao, jer nisam neki filmofil, filmove gledam samo na tv-u kad na koji naletim
a ranije i na video-rekorderu, al' to su bili uglavnom neki manje poznati.

Evo od mene dva koja se odigravaju u Južnoj Americi:

Tajna carstva Inka (1987) http://www.imdb.com/title/tt0093937/
Ovaj sam gledao na vhs-u više puta, jeste da spada u B ili koje slovo po redu produkciju, ali mi je bio zabavan za gledanje

Čuda se ipak događaju (1974) http://www.imdb.com/title/tt0071845/
Ovaj sam davno gledao na tv-u, bio mi je dosta dobar, još je i rađen po istinitom događaju

Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 13/08/2017 07:13:14
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/08/2017 : 08:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Drugo, Mister No svojoj instant popularnosti iz 70ih može delom da zahvali upravo tom exploitation žanru na temu džungle, avanutra itd, za kojim su italijani ludeli ko i za špageti vesternima.



Ne tako.
"Instant popularnost" je upravo ono što treba odbaciti (i što je odbačeno). To je ono najniže (da ne kažem odvratno, iritantno, kič) koje nema nikakvu postojanost. Jurcanje simo-tamo, glad za senzacijama. Zastarijeva dok se nisi okrenuo.

Oni koji ozbiljno čitaju M. Noa znaju da on ništa ne duguje eksploatacijama (onim budalastim kanibal filmovima koje si stavio), već se njegovo podrijetlo treba tražiti drugdje. A to drugdje jesu Nolittini uzori. Na Nolittine uzore se može zaključivati iz njegovog opusa, njegovih priča i njegovih naglasaka.

Uzori su, prije svega, klasici: pustolovni filmovi, vesterni i noiri.
Jedan Odavde do vječnosti govori o Mister Nou više i dublje nego "svi Tarzani u kojima je igrao Gordon Skot i Tarzani Majka Henrija".

Što ne znači da nije zanimljivo sastavljati i takve liste, ali kao i u svemu, tako i ovdje važi - postavljati stvari na mjesto.

Ne trebam gledati Mountain of the cannibal god da bih znao da je to skroz bezveze. Dovoljno je što sam pogledao nekoliko takvih filmova.

Kažem, ono što smatram nešto boljim, uglavnom sam gledao (sa tvoje liste). Našao sam Secret of the Incas i Beach Red, to smatram vrijednim gledanja. Zato je i takva tvoja nesavršena;) lista ipak dobra stvar.

...............

Dodaci za listu:

Zulu Dawn, 1979.
Zulu, 1964.
March or Die, 1977.
Fort Saganne, 1984.
Lawrence of Arabia, 1962.
Something of Value, 1957.
Simba, 1955.


Napomena (opet): sve to treba pogledati ponovo i pročistiti listu, na ono najznačajnije.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/08/2017 : 09:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
L'homme de Rio, 1964.
The Wild Geese, 1978.

Za upoznati se sa nastajanjem, postankom M. Noa treba gledati filmove tipa:

Casablanca, 1942.
From Here to Eternity, 1953.
To Have and Have Not, 1944.
Out of the Past, 1947.
Beat the Devil, 1953.
In a Lonely Place, 1950.
Gilda, 1946.

... i da sad ne pišem, ima ih jako puno. To su očevi i kumovi M. Noa, jako bitni za shvaćanje svijeta, atmosfere i duha stripova iliti m-no-priča.



Edited by - stinky on 13/08/2017 09:37:28
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/08/2017 : 17:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
In a Lonely Place kakva je to filmcuga!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/08/2017 : 19:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ima li koja VČ epizoda da važi kao vrhunska? ili, koje izdvajate?

kako se kreće usporedba SD i VČ perioda?

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/08/2017 : 20:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Čovjek iz Gvajane


Evo kako se može od jedne ideje, koja sama po sebi nije velika, napraviti epizoda koja se može nazvati velikom. Scenaristički je sve posloženo onako kako treba, avanturizam sa dobrom dozom humora ne može ostaviti ravnodušnim poklonika takve tematike.
Jest da određene stvari sliče nekima iz prethodne priče o Cangaceirosima, kao što su scene sa klijentom koji ne može platiti usluge ili prekasno otkrivanje zločinačkih namjera istih, ali u ovom početnom periodu serijala to ne mogu uzeti kao nedostatak.
Mister No je u nekoliko situacija svjesno zakoračio sa druge strane zakona, najprije kada je prošvercao one ljude preko granice, pa zatim kada je od trgovca na silu uzeo robu po puno manjoj cijeni. Bilo mi je smiješno kada mu je uzeo još i posljednju bocu Courvoisiera a da to ovaj nije ni skužio.
Osim same avanture Nolitta je u ovoj priči htio pokazati negativan utjecaj bijelaca na domorodačka plemena, bilo da se radi o čovjeku koji živi s njima kao prijatelj ili o nekome tko je samo u prolazu i želi ih iskoristiti. U prvom slučaju nismo ni saznali tko je točno bijelac koji je naveo indiose na krivi put. Međutim, to nije ni važno jer kao što je rečeno "šuma pruža utočište najočajnijim ljudskim izrodima" koji pod maskom civilizacije uništavaju primitivne narode.
Još jednom je pilot izrazio žaljenje što je bio prisiljen ubijati, iako je nakon dolaska u Manaus mislio da će pobjeći od duhova prošlosti.
U drugom slučaju, kada su inače miroljubivi Maroni pokazali agresivnost, bilo je odmah jasno kako i u tome bijeli ljudi imaju svoje prste, čak i to o kome se točno radi.
Dobra što epizoda nije završena odmah nakon raspleta u kojem je okončana potraga za Julienom Remyjem, baš zbog duhovite scene koja je stvarno vrhunska. Malo je neobično što je Remy odležao u zatvoru zbog onako banalnog razloga, ali je zato time ponuđeno materijala za pilotov bijeg.
Šteta jedino što će trebati toliko puno vremena da se Anouk ponovo vrati u serijal, a možda su scenaristi izbjegavali to napraviti ranije upravo zbog ovakvog rastanka.
Kako je ovo prvi rad Disa naravno da njegov Mister No još nije formiran do kraja. Bez obzira na to, u pitanju je više nego dobar crtež u kojem prednjači prikaz Anouk.

Iako je ovo zajebancija i u stvarnom životu ima takvih kronera.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/08/2017 : 11:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ostalo mi u sjećanju da je iz tog maxija jubilarca broj 300 ostavio slabiji dojam od ostala 2.
A nije ni fora što je Anouk tamo prikazana kao udana žena, ako se ne varam. Tako se izgubila ona draž iz prvog pojavljivanja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/08/2017 : 14:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ima li koja VČ epizoda da važi kao vrhunska? ili, koje izdvajate?

kako se kreće usporedba SD i VČ perioda?





Ne znam kakva je usporedba SD i VČ perioda jer sam sa SD periodom slab, ali od VC epizoda istakao bih ove brojeve:

1-3 Dvadeset godina kasnije odlicna prica o Mister NOovom ocu, napeta akcija, pravi triler
7 Serijski ubica, odlican crtez
10-12 Gvadalkanal jos jedna vrlo dobra ratna prica
18 Nemilosrdni lov
19-20 Gringov izazov
23-24 Smrt u Manausu
27-28 Avantura na Kordiljerima
33-34 Atentat Odlican Bisi
53 Pod nebom Manausa
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/08/2017 : 18:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
okej
baš me u posljednje vrijeme razveselio mno, a nisam ništa pratio poslije SD-a, i nešto malo ludensa. to mi je pak (u to vrijeme) bilo jako loše, da sam skroz prestao.
VČ nisam vidio ni jednu jedinu prču, pa su ovo kao neke male pripreme;)
nek mi ovo tvoje bude kao podsjetnik, ako se odlučim nabaviti nešto od VČ-a.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/08/2017 : 00:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Riječni pirati


Ovakve pustolovine su nešto zbog čega se prati Mister No, jer posjeduju sve ono što je potrebno da bi se čitatelj zabavio čitajući ih. Kada bih morao navesti elemente koji su mi najdraži na serijalu onda bih dosta njih izdvojio iz Riječnih pirata.
Unatoč svojoj dužini priča ipak nije preduga i ništa od svega toga ne bih naveo kao suvišno.
Za promjenu je zanimljivo vidjeti kako pilot za prijevoz ne koristi nikakvu letjelicu sve do samog kraja. Tome u prilog svakako idu dvije situacije iz radnje, najprije kada ostaje bez teško nabavljivog rasplinjača, pa zatim kada pogiba lik koji je mogao platiti unajmljeni hidroavion.
Posebno mi se sviđa putovanje rijekom motornim čamcem i sva ona bogatstva prirode koje je Bignotti odlično dočarao.
Kapetan Ramos je meni jedini logičan izbor da bude tajanstveni vođa riječnih pirata, a to opet nije toliko predvidljivo da baš čekaš svaki trenutak kada će se razotkriti.
Jedina mala zamjerka je pirat koji je pomogao Mister Nou da pobjegne. Jest da je iznenađujuće, samo mi motivi zbog kojih je to uradio nisu previše uvjerljivi. Nategnuto je to da prijateljstvo među banditima može doći na takvu razinu da su spremni na tolike žrtve, recimo da bi osveta zbog ubijenog brata bila bolje rješenje u ovakvoj situaciji.
Scena u kojoj Mister No davi razbojnika s leđa je poslužila da vidimo još nešto iz njegovog repertoara zaostalog iz ratnih vremena.
Spas u zadnji čas od strane trećih osoba nije nešto što posebno cijenim u stripovima, ali ovdje mi to ni malo ne smeta zbog svega što se dogodilo nakon toga.
Tu mislim na postupak pukovnika Waldemara i njegov način rješavanja problema sa korupcijom u redovima policije. Najprije je sve potanko objasnio i onda presudio izdajnicima po kratkom postupku, a najkrvavije mi je bilo kada je rekao ''moja malenkost vjeruje da su ta tri hrabra agenta poginula tijekom noćnog okršaja. Tijela još nisu pronađena, ali potraga se nastavlja i njihove će obitelji od vlade dobiti ordene i velikodušne mirovine''. Kakav car.
Potpuno odobravam takve pukovnikove metode, ali naravno da Nolitta neće prikazati lik Mister Noa kako razmišlja na isti način. Mora biti malo buntovništva u njegovoj reakciji i to je u redu, a opet je pokazao kako neće uzeti novac uprljan krvlju koliko god mu financijska situacija bila teška.
Priča čija kvaliteta ne blijedi ni nakon više od 40 godina, priča koju svaki ljubitelj ovog junaka mora imati u svojoj kolekciji.

Ovi brodovi imaju veća kašnjenja nego teretni vlakovi na HŽ-u (koja su stvarno ogromna).


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/08/2017 : 06:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Rijecni pirati su fantastican strip,.ja bi to uveo jo obaveznu lektiru u skole....
Krasno dijelo krasi Ferrijeva prekrasna naslovnica..tako cista,mracna,puna tjeskobe...ma pilot je krasan strip u tom razdoblju...pilot se sroza kad postane detektiv...mister no mora u avanture a ne resavat gradske zlocine...da je Nollita ostao do kraja na pilotu ta bi izlazio i dan danas..i to uspjesno ne ko neki novi instant junaki po par brojeva....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24619 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/08/2017 : 17:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

quote:
Originally posted by quaresma

Posto imaju teme za sve bolje junake,za Mister Noa mislim nema...

U djetinjstvu najvise sam volio Zagora i Mikija jer kao klinac daj mu samo pistolje,da se puca i ravno ti do mora

Malo poslije poceo sam sa Noom i ono sto mi se dopada je sto je strip realan...Nije kao Zagor i Blek koji prebiju 20 ljudi jednim prstom i kao ostali koji uvijek namlate druge,vec je junak koji u vecini slucajeva dobije batina

Dzeri Drejk je amerikanac koji doseljava u Amazoniju,tacnije Manaus da odmori od americkog zivota i problema koje ima a ovamo upada u jos vece jer ga pustolovine prate iz dana u dan

On je pilot naivac,osoba koju u vecini slucajeva prevare slatke rijeci musterija zbog kojih uvijek zapadne u probleme koje rijesava sa svojim prijateljom Krugerom

Eto da ne duljim vise,nadam se da je topic ok i da ima jos fanova Nooa

Pa i Zagor je realan.Nije mr No kao Zagor.
Ne stiti njega Manitu!




Prestani da spamaš po forumu.
Ako ne znaš šta je to, pitaj nekog.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/08/2017 : 18:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tango Martinez


Sve u svemu dobra priča, bez obzira što je ovakva tematika toliko često prisutna u filmskom i stripovskom svijetu.
Opet su tu dva klijenta koji su na neki način nasamarili pilota, a koji nemaju međusobne povezanosti. U prijašnjim slučajevima smo imali jednog koji uopće nije imao novca za plaćanje, jednog koji je platio samo mali dio od dogovorenog iznosa, a sada imamo lika koji plaća lažnim novcem.
Mister Taft je debelo najgori od tih prevaranata, riječ je o čovjeku koji ima novca a svejedno pribjegava nezakonitim metodama, čovjeku koji nema ni malo obraza dok radi takve stvari. Zato mi je drago da je na kraju onako osramoćen pred gostima svog hotela.
Skrenuo bih pozornost na taj slučaj sa lažnim novcem; kada je Mister No plaćao njime odmah je bio otkriven, a kada je to isto Taft radio među gostima nitko ga nije mogao skužiti.
Sam Taft je rekao da lažni novac vrijedi kao i onaj pravi ako si dovoljno sposoban da ga zamijeniš. Je li to stvarno tako?
Mislim da je ovdje Nolitta htio pokazati nešto drugo i da nije riječ o sposobnosti već o ljudskim predrasudama. Ljudi su navikli procjenjivati druge na temelju materijalnog statusa, izgleda i sličnih stvari, pa se onda različito postave u identičnim situacijama. To je pokazao i jedan uvaženi gost hotela kada je rekao "ha, ha, možeš misliti kako bi nas prevarili u hotelu koji preporučuju najveće američke putničke agencije".
Drugi klijent Loger je drugačija vrsta prevaranata, on bi vjerojatno platio Mister Nou njegove usluge samo da je ovaj htio zatvoriti oči pred zločinom kojeg je planirao napraviti. A dobro je poznato da pilota ne zanima novac koji na sebi ima imalo prljavštine, pa zbog toga često dospije u neugodan položaj.
S druge strane, Loger je toliko zaslijepljen novcem da nije primjetio kakva se varka krije u ponudi Johnnyja Ricarda da smakne Tanga Martineza. To je bilo samo mazanje očiju da lakše dođe do svojih ciljeva, sigurno da takva vrsta ljudi ne želi svjedoke, isto kao ni konkurente u poslu kojim se bave.
Malo je iznenađujuće što Mister No na kraju nije htio povesti Martineza jer se ipak ne radi o pravom negativcu. Možda je jednostavno procijenio da bi mu daljnja suradnja sa nekim iz mafijaških krugova donijela nove nevolje.
Ali, on ih ionako ne može izbjeći gdje god se nalazio i što god radio, pa bi poneka novčana naknada dobro došla za pretrpljeni strah.
Crtež Bignottija je dobar, iako ne toliko kao u prethodnoj priči o riječnim piratima, ovdje nama onakvog bogatstva prirode što se ipak malo osjeti u samoj izvedbi.

Uvijek drage alkoholne zgode i nezgode.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 18/08/2017 : 16:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

quote:
Originally posted by quaresma

Posto imaju teme za sve bolje junake,za Mister Noa mislim nema...

U djetinjstvu najvise sam volio Zagora i Mikija jer kao klinac daj mu samo pistolje,da se puca i ravno ti do mora

Malo poslije poceo sam sa Noom i ono sto mi se dopada je sto je strip realan...Nije kao Zagor i Blek koji prebiju 20 ljudi jednim prstom i kao ostali koji uvijek namlate druge,vec je junak koji u vecini slucajeva dobije batina

Dzeri Drejk je amerikanac koji doseljava u Amazoniju,tacnije Manaus da odmori od americkog zivota i problema koje ima a ovamo upada u jos vece jer ga pustolovine prate iz dana u dan

On je pilot naivac,osoba koju u vecini slucajeva prevare slatke rijeci musterija zbog kojih uvijek zapadne u probleme koje rijesava sa svojim prijateljom Krugerom

Eto da ne duljim vise,nadam se da je topic ok i da ima jos fanova Nooa

Pa i Zagor je realan.Nije mr No kao Zagor.
Ne stiti njega Manitu!




Prestani da spamaš po forumu.
Ako ne znaš šta je to, pitaj nekog.

Sta je spamanje?
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 18/08/2017 : 16:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
Ferrijeve naslovne su mnogo bolje u mister nou nego u Zagoru.Mnogo su ispunjenije.
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 18/08/2017 : 16:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
Jedna od omiljenih naslovnih mi je upravo ova:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-ab&biw=1366&bih=659&tbm=isch&sa=1&q=mister+no+paura+bianca&oq=mister+no+paura+bianca&gs_l=psy-ab.3...8430.21317.0.22085.22.22.0.0.0.0.412.3407.0j2j11j0j1.14.0....0...1.1.64.psy-ab..8.5.1124...0j0i30k1j0i67k1j0i19k1j0i8i30i19k1j0i30i19k1.f68MBBNqdaE#imgrc=AyunB2eqQrKANM:
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/08/2017 : 16:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

Ferrijeve naslovne su mnogo bolje u mister nou nego u Zagoru.Mnogo su ispunjenije.


I ne samo naslovnice, priče iz početnog perioda (1-50) idu debelo na stranu Mister Noa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 18/08/2017 : 16:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

Ferrijeve naslovne su mnogo bolje u mister nou nego u Zagoru.Mnogo su ispunjenije.


I ne samo naslovnice, priče iz početnog perioda (1-50) idu debelo na stranu Mister Noa.

Naravno.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/08/2017 : 21:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

Ferrijeve naslovne su mnogo bolje u mister nou nego u Zagoru.Mnogo su ispunjenije.


I ne samo naslovnice, priče iz početnog perioda (1-50) idu debelo na stranu Mister Noa.



To sigurno, ja bi čak rekao da nijedan Bonelli iz te garde nema tako kvalitetne prvih 50 epizoda, čak ni Dylan Dog...
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 18/08/2017 : 21:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Rijecni pirati su fantastican strip,.ja bi to uveo jo obaveznu lektiru u skole....
Krasno dijelo krasi Ferrijeva prekrasna naslovnica..tako cista,mracna,puna tjeskobe...ma pilot je krasan strip u tom razdoblju...pilot se sroza kad postane detektiv...mister no mora u avanture a ne resavat gradske zlocine...da je Nollita ostao do kraja na pilotu ta bi izlazio i dan danas..i to uspjesno ne ko neki novi instant junaki po par brojeva....

Ah,kada bi to moglo...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/08/2017 : 22:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Rio Negro


Epizoda koja je po mnogo čemu legendarna i jedinstvena i uvijek je zanimljivo ponovo je pročitati.
Uvod u kojem se radnja odvija u nekom baru mi je najdraži mogući kada je u pitanju ovaj serijal. Cuganje popraćeno dozom humora uz poneku tučnjavu je izvrsna priprema plodnog tla za zaplet i pravu priču.
Upoznali smo dva nova lika koja su usput iskorištena za nekoliko smiješnih situacija.
Konačno je i Kruger dobio prvu zapaženu ulogu u serijalu, prijašnja dva pojavljivanja su bila svedena tek na kratki upad i muke po pitanju pronalaska alkohola.
Niti klijent koji je unajmio Mister Noa nije negativac, pa tako ova avantura posjeduje veseli ugođaj od početka do samog kraja. To nije uspjela narušiti ni ekipa pohlepnog Arthura, većinom takva vrsta ljudi u namjeri da dođe do svojih ciljeva ostavi poneku žrtvu, ali sada je čak i stari Fusiwe uspio izbjeći tragičnu sudbinu.
Sviđa mi se što je svaki lik ubačen sa svojom svrhom, niti jedan nije statist koji bi služio samo da se popuni potreban broj.
Nolitta ima običaj da se ne razbacuje sa previše likova, pa zbog toga čitatelj može upoznati svakoga od njih dok radnja teče svojim tokom.
I onaj svećenik kojeg su sreli u prašumi je ostao upamćen, iako se pojavio na svega nekoliko stranica. Za većom njegovom ulogom nije ni bilo potrebe, a veo tajanstvenosti s kojim je otišao se izvrsno uklopio u kasnija događanja.
Trojica glavnih negativaca su također dobili onoliko prostora koliko je bilo potrebno. Stupili su na scenu u pravo vrijeme, baš kada je trebalo napraviti scenaristički zaokret kojim je priča dodatno začinjena dozom akcije.
Rasplet u hramu jest očekivan, kako nije moglo biti govora o prokletstvu od kojeg su strahovali Tukani trebalo je posegnuti za realnijim rješenjem. Arthurova pohlepa i nestrpljivost su pomogli da se rješenje nađe na dohvat ruke, to se vjerojatno nije moglo drugačije izvesti pa prihvaćam ovo malo predvidljivosti.
Na kraju je tako i najpoštenije, za banditima nitko neće žaliti a arheološka istraživanja su stopirana.
Crtež Disa je već počeo poprimati svoje poznate obrise, na prvih 100-tinjak stranica ima nešto neujednačenosti, ali u drugoj polovini je sve došlo na svoje. Naslovnice odlične, kao stvorene za priču ovakvog kalibra.

Popipaj ga kako je tvrd ovaj mišić.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000