forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/09/2017 : 20:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

skoro su poceli sa crtanjem epizoda...ne verujem da ce poceti pre nego sto isteknu 2 godine



Brzo će to, hvala na info
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/09/2017 : 23:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Misterij Selva Prete


Nakon Operacije Posejdon dobili smo još jednu priču sa fantastičnim elementima, iako osim toga njih dvije nemaju nekih većih sličnosti.
Svejedno mi je drago što se ovdje radi o kukcima kornjašima, koji su u stvarnosti malena bezopasna bića, umjesto da je kojim slučajem stavljeno nekakvo nepostojeće čudovište.
Uzmeš običnog kukca, ubaciš malo mašte, mutacijom ga povećaš do neslućenih razmjera i dobiješ zanimljivu ideju, a dalje sve ovisi o scenarističkoj razradi iste.
Gotovo uvijek se može bolje od onoga što je ponuđeno, rekao bih da je tako i ovdje, iako je u određenim trenucima Nolitta pametno vodio radnju.
Nije sve došlo iz vedra neba, trebalo je napraviti pripremu terena za kasnija događanja. Tu je jako dobro došla scena prisilnog slijetanja zbog kvara na pajperu, baš zbog toga što je Stark dobio priliku doći u prvi kontakt sa monstruoznim bićem.
U tom trenutku se još nije znalo o čemu se radi, jer ni sam Stark nije bio siguran što ga je toliko uplašilo, ali čitatelj jako dobro zna da je ta scena bitna za nadolazeću radnju. Kako se taj susret dogodio u krugu bivšeg vojnog logora, moglo se pretpostaviti da postoji nekakva povezanost u toj činjenici.
Druga bitna stvar je ubacivanje studenta zoologije Phila Rovera, koji će odigrati presudnu ulogu u rješenju slučaja divovskih kukaca.
Što je najzanimljivije, on se tu našao sasvim slučajno, posluživši se malom varkom od koje će svi imati više koristi nego on sam.
Završio je tako kako jest, da se mene pitalo radije bih kao žrtvu izabrao Starka, ali kako je taj lik bio potreban za vršenje ultimatuma prema predstavnicima medija, mora se priznati da je s razlogom ostavljen na životu.
Nesreća nikad ne dolazi sama, uz sve mogućnosti spasa, koje su otpadale jedna za drugom, vrhunac je svakako bila ona kada Mister No zbog besparice nije imao ni radio u svom pajperu, baš onda kada mu je najviše trebao.
Sviđa mi se dio sa opsadom divovskih kukaca i način na koji su oni svako malo pokušavali probiti strujnu barijeru. Međutim, povremeni prikaz rada generatora je dao naslutiti kako takva vrsta obrane neće dugo trajati.
Spas u obliku iznenadne pomoći od druge strane je već izlizan, taj dio mi se najmanje sviđa, mada u onakvoj situaciji nije bilo nekih velikih mogućnosti.
Završetak je opet potvrdio činjenicu kako moćni i bogati ljudi lako pronađu način da određene stvari sakriju od očiju i ušiju javnosti. Kao što Mister No kaže za Starka; ''na trenutak sam se zavarao da si napokon izgubio jednu bitku... ali zapravo sve je kao i uvijek, pobijedio si na svim bojišnicama''.
Crtež Disa je jako dobar, samo što mi je ovdje zasmetalo njegovo često forsiranje praznih pozadina, pa mu zato ne mogu dati maksimalnu ocjenu.
Na zadnje 33 stranice stvar je preuzeo Bignotti, dobro se uklopio jer se potrudio imitirati Disov stil, ali se svejedno lako mogu razlikovati jedan od drugoga.

Tekućina većinom udara u glavu, ali zato šaka ne bira mjesto.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5274 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 06/09/2017 : 07:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Misterij Selva Prete


Nakon Operacije Posejdon dobili smo još jednu priču sa fantastičnim elementima, iako osim toga njih dvije nemaju nekih većih sličnosti.
Svejedno mi je drago što se ovdje radi o kukcima kornjašima, koji su u stvarnosti malena bezopasna bića, umjesto da je kojim slučajem stavljeno nekakvo nepostojeće čudovište.
Uzmeš običnog kukca, ubaciš malo mašte, mutacijom ga povećaš do neslućenih razmjera i dobiješ zanimljivu ideju, a dalje sve ovisi o scenarističkoj razradi iste.
Gotovo uvijek se može bolje od onoga što je ponuđeno, rekao bih da je tako i ovdje, iako je u određenim trenucima Nolitta pametno vodio radnju.
Nije sve došlo iz vedra neba, trebalo je napraviti pripremu terena za kasnija događanja. Tu je jako dobro došla scena prisilnog slijetanja zbog kvara na pajperu, baš zbog toga što je Stark dobio priliku doći u prvi kontakt sa monstruoznim bićem.
U tom trenutku se još nije znalo o čemu se radi, jer ni sam Stark nije bio siguran što ga je toliko uplašilo, ali čitatelj jako dobro zna da je ta scena bitna za nadolazeću radnju. Kako se taj susret dogodio u krugu bivšeg vojnog logora, moglo se pretpostaviti da postoji nekakva povezanost u toj činjenici.
Druga bitna stvar je ubacivanje studenta zoologije Phila Rovera, koji će odigrati presudnu ulogu u rješenju slučaja divovskih kukaca.
Što je najzanimljivije, on se tu našao sasvim slučajno, posluživši se malom varkom od koje će svi imati više koristi nego on sam.
Završio je tako kako jest, da se mene pitalo radije bih kao žrtvu izabrao Starka, ali kako je taj lik bio potreban za vršenje ultimatuma prema predstavnicima medija, mora se priznati da je s razlogom ostavljen na životu.
Nesreća nikad ne dolazi sama, uz sve mogućnosti spasa, koje su otpadale jedna za drugom, vrhunac je svakako bila ona kada Mister No zbog besparice nije imao ni radio u svom pajperu, baš onda kada mu je najviše trebao.
Sviđa mi se dio sa opsadom divovskih kukaca i način na koji su oni svako malo pokušavali probiti strujnu barijeru. Međutim, povremeni prikaz rada generatora je dao naslutiti kako takva vrsta obrane neće dugo trajati.
Spas u obliku iznenadne pomoći od druge strane je već izlizan, taj dio mi se najmanje sviđa, mada u onakvoj situaciji nije bilo nekih velikih mogućnosti.
Završetak je opet potvrdio činjenicu kako moćni i bogati ljudi lako pronađu način da određene stvari sakriju od očiju i ušiju javnosti. Kao što Mister No kaže za Starka; ''na trenutak sam se zavarao da si napokon izgubio jednu bitku... ali zapravo sve je kao i uvijek, pobijedio si na svim bojišnicama''.
Crtež Disa je jako dobar, samo što mi je ovdje zasmetalo njegovo često forsiranje praznih pozadina, pa mu zato ne mogu dati maksimalnu ocjenu.
Na zadnje 33 stranice stvar je preuzeo Bignotti, dobro se uklopio jer se potrudio imitirati Disov stil, ali se svejedno lako mogu razlikovati jedan od drugoga.

Tekućina većinom udara u glavu, ali zato šaka ne bira mjesto.




Secam se koliko mi je ovo kao klincu bila dobra epizoda...uopste ovaj period pilota bio je "zlatno doba"...lepo je podsetiti se opet
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/09/2017 : 07:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Mister No je seronja koji ne zna prihvatiti šalu na vlastiti račun
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/09/2017 : 13:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Mister No je seronja koji ne zna prihvatiti šalu na vlastiti račun


Već u sljedećoj sceni je Mister No objasnio kako ima samo nekoliko takvih dana u godini, i baš se potrefilo da Stark naleti na jedan od njih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 06/09/2017 : 22:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Neumoljivi


Prvi rad braće Missaglia na serijalu, i obojica su podjednako dobro odradila svoj dio zadatka.
Nije to ništa specijalno, čak bih rekao da su neke stvari predvidljive, ali radnja drži pažnju u velikoj većini ove priče.
Ne sjećam se kada je Mister No u nekoj epizodi popio tako puno alkohola kao ovdje, gdje god dođe i u svakoj situaciju vidiš kako poteže iz neke boce. Zbog toga sam očekivao da će ova avantura imati više šaljivi nego ozbiljan pristup, međutim, to je ostalo u umjerenim granicama.
Krenulo je u bezbrižnoj atmosferi uz zabavu i piće, i onda je to narušila otmica. Naravno, nije ništa čudno kada netko otme sina najbogatijeg čovjeka u gradu, neće valjda nekog jadnika koji radi od jutra do mraka za puko preživljavanje.
Ipak, otkupnina koju su tražili otmičari je bacila tračak sumnje na cijelu stvar.
Imaš u rukama takvu krupnu ribu, i umjesto da je dobro unovčiš tražiš tamo neki sitan iznos, kojeg bogataš poput Deyana izvadi iz stražnjeg džepa hlača. Samo je pitanje je li ga želi izvaditi ili ima sasvim drugačije planove.
Koliki god bio škrtac, traženi iznos je zanemariv kada je u pitanju život njegovog sina. Zato je bilo neshvatljivo kada ga je odbio platiti, i još usput obavijestio policiju iako su otmičari zaprijetili da to ne čini.
Sve to navodi na pomisao da je otmica u stvari lažna, i da se radi o nečijoj igri koja ima za cilj obmanuti sudionike iste.
To je dokazao i bijeg takozvanih otmičara, zašto bi bježali bez novaca povlačeći za sobom čovjeka toliko duboko u prašumu, gdje više neće moći tražiti otkupninu za njega. Bilo je očito da je sin htio izvući novce od oca zaobilaznim putem, samo je trebalo otkriti zbog čega i koji su mu daljnji planovi.
Dolaskom u Puerto Casadu, zbog potjere za bjeguncima, usput je prikazana bijeda i težak život donjeg sloja južnoameričkog stanovništva, kojeg iskorištava tko god može i hoće.
To smo vidjeli dosta puta na serijalu, a ovdje su Alonzo i Egisto pravi primjer kako čovjek prihvaća obaviti prljavi posao za običan sitniš, jer je taj sitniš puno bolji od onoga što zarađuje u svakodnevnom životu. Mister No je prepoznao njihovu situaciju i pokazao velikodušnost ponudivši im puno veći iznos za pomoć u potrazi.
Potjera kroz prašumu je mogla ponuditi malo više maštovitosti, pogotovo susreti sa Morosima koji su odrađeni više na silu.
Na kraju se potvrdilo da je Gabriel otišao svojom voljom, mladi često znaju pokazivati neku vrstu bunta prema svojim roditeljima, tako da njegovi razlozi nisu nimalo čudni.
Mister No se priklonio njegovom uvjerenju jer je i sam takav tip kojem slobodan način života predstavlja najveće bogatstvo.
Zato nije nimalo žalio što je opet ostao bez zarade za ugovoreni posao, ionako mu je ostalo dovoljno za povratak u Manaus i višednevni provod, ništa mu više ni ne treba.
Iako se Vladimiro ne može mjeriti sa boljim crtačima na serijalu ovdje je napravio dobar posao, jedino sam očekivao malo bogatiji prikaz divljine u zemlji Morosa. Podsjeća me na puno bolju verziju Marraffe, šteta što nije radio i one 4 njegove priče.

Ima osjetljiv želudac a ispraznio cijelu bocu, to se zove hrabrost.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12201 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/09/2017 : 14:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Neumoljivi


Prvi rad braće Missaglia na serijalu, i obojica su podjednako dobro odradila svoj dio zadatka.
Nije to ništa specijalno, čak bih rekao da su neke stvari predvidljive, ali radnja drži pažnju u velikoj većini ove priče.
Ne sjećam se kada je Mister No u nekoj epizodi popio tako puno alkohola kao ovdje, gdje god dođe i u svakoj situaciju vidiš kako poteže iz neke boce. Zbog toga sam očekivao da će ova avantura imati više šaljivi nego ozbiljan pristup, međutim, to je ostalo u umjerenim granicama.
Krenulo je u bezbrižnoj atmosferi uz zabavu i piće, i onda je to narušila otmica. Naravno, nije ništa čudno kada netko otme sina najbogatijeg čovjeka u gradu, neće valjda nekog jadnika koji radi od jutra do mraka za puko preživljavanje.
Ipak, otkupnina koju su tražili otmičari je bacila tračak sumnje na cijelu stvar.
Imaš u rukama takvu krupnu ribu, i umjesto da je dobro unovčiš tražiš tamo neki sitan iznos, kojeg bogataš poput Deyana izvadi iz stražnjeg džepa hlača. Samo je pitanje je li ga želi izvaditi ili ima sasvim drugačije planove.
Koliki god bio škrtac, traženi iznos je zanemariv kada je u pitanju život njegovog sina. Zato je bilo neshvatljivo kada ga je odbio platiti, i još usput obavijestio policiju iako su otmičari zaprijetili da to ne čini.
Sve to navodi na pomisao da je otmica u stvari lažna, i da se radi o nečijoj igri koja ima za cilj obmanuti sudionike iste.
To je dokazao i bijeg takozvanih otmičara, zašto bi bježali bez novaca povlačeći za sobom čovjeka toliko duboko u prašumu, gdje više neće moći tražiti otkupninu za njega. Bilo je očito da je sin htio izvući novce od oca zaobilaznim putem, samo je trebalo otkriti zbog čega i koji su mu daljnji planovi.
Dolaskom u Puerto Casadu, zbog potjere za bjeguncima, usput je prikazana bijeda i težak život donjeg sloja južnoameričkog stanovništva, kojeg iskorištava tko god može i hoće.
To smo vidjeli dosta puta na serijalu, a ovdje su Alonzo i Egisto pravi primjer kako čovjek prihvaća obaviti prljavi posao za običan sitniš, jer je taj sitniš puno bolji od onoga što zarađuje u svakodnevnom životu. Mister No je prepoznao njihovu situaciju i pokazao velikodušnost ponudivši im puno veći iznos za pomoć u potrazi.
Potjera kroz prašumu je mogla ponuditi malo više maštovitosti, pogotovo susreti sa Morosima koji su odrađeni više na silu.
Na kraju se potvrdilo da je Gabriel otišao svojom voljom, mladi često znaju pokazivati neku vrstu bunta prema svojim roditeljima, tako da njegovi razlozi nisu nimalo čudni.
Mister No se priklonio njegovom uvjerenju jer je i sam takav tip kojem slobodan način života predstavlja najveće bogatstvo.
Zato nije nimalo žalio što je opet ostao bez zarade za ugovoreni posao, ionako mu je ostalo dovoljno za povratak u Manaus i višednevni provod, ništa mu više ni ne treba.
Iako se Vladimiro ne može mjeriti sa boljim crtačima na serijalu ovdje je napravio dobar posao, jedino sam očekivao malo bogatiji prikaz divljine u zemlji Morosa. Podsjeća me na puno bolju verziju Marraffe, šteta što nije radio i one 4 njegove priče.

Ima osjetljiv želudac a ispraznio cijelu bocu, to se zove hrabrost.






Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/09/2017 : 16:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nevidljiva prijetnja


Još jedna epizoda sa elementima fantazije, a ova možda ima dodirnih točaka sa nekim stvarnim događajima.
S obzirom na mali broj stranica unutra je stalo više toga nego što bi čovjek očekivao.
Na početku vidimo nešto iz pilotove prošlosti i lika oko kojeg će se kasnije vrtjeti veliki dio radnje.
Scena u zračnoj luci u Georgetownu ima efekt iznenađenja jer bi većina očekivala kako će Lopez u kabini pajpera ugledati Mister Noa, izgleda da ipak nije jedini koji vozi takve krntije.
Drugo pojavljivanje Deborah Winter u kratkom vremenu, ali joj je i ovdje suđeno da više provede u zarobljeništvu nego na slobodi.
Još jedan lik koji se drugi puta pojavljuje na serijalu je Phil Mulligan, Mister No ima dobar izvor informacija kada treba saznati nešto što se tiče bivših američkih stanovnika.
Castelli je ponudio nekakvu svoju verziju philadelphijskog eksperimenta u kojoj je povezao likove iz priče sa navodnim stvarnim događajima. Kada je u pitanju vjerovanje u iste ja sam sljedećeg mišljenja; ako se taj eksperiment stvarno dogodio onda je sve ostalo samo na pokušaju koji nije donio nikakve rezultate.
Djeluje mi nerealno da utjecaj elektromagnetskog polja na neko tijelo može izazvati da ono postane nevidljivo, a o teleportaciji da ne govorim. Trenutno se radi samo o teorijskim postavkama koje nisu dokazane, ali tko zna što nas sve čeka u budućnosti.
Što se tiče same priče, ideja je vrlo dobra dok scenaristička izvedba ipak nije na toj razini.
Glavni negativac je trebao biti maštovitije napravljen, umjesto da ovako ima velikih sličnosti sa Hellingenom iz Zagora što smatram nedostatkom.
Ludi znanstvenik koji planira bombardirati određene ciljeve zbog poniženja koja je morao pretrpjeti u prošlosti, pa i nije nešto originalno i nesvakidašnje.
I onda ono pojavljivanje vojske Ujedinjenih naroda koja spriječava polijetanje rakete u zadnji trenutak. Ne znam koliko je realno da joj se onako poremeti sustav za navođenje, ali moram priznati kako je isforsirano da raketa pogodi baš čamac znanstvenika u bijegu.
Kada sam kod njega, čudno kako je on ostao neidentificiran (barem za čitatelja), tj. tijekom cijele epizode niti jednom mu nije spomenuto ime. Vjerujem kako je to bilo ciljano a ne slučajno, a možda je i bolje tako.
Od cijele njegove pojave najbolja mu je izjava ''prokleti bili radoznalci i glupani'' koju je koristio prilikom oba susreta sa pilotom u razmaku od 10 godina.
Kraj je još čudniji, Deborah se odlučuje zaručiti za Lopeza kojeg je jedva imala prilike upoznati tijekom leta u avionu. Jedino ako je to bila samo predstava da učini ljubomornim Mister Noa.
Dobra završna scena kada on razmišlja o bojanju kose i pri tome drži u rukama tablu na kojoj piše ''svršetak'', mislim da nešto takvo više nije upotrijebljeno.
Crtež Bignottija odličan, a rekao bih da mu ovdje Deborah Winter izgleda još bolje nego u prvom pojavljivanju.

I kanta s krilima je dobra kada je u njoj odličan ''pilot''.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/09/2017 : 17:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Trebaju još 4 knjige, a broj 200 Sedmorica sa Santa Cruza će biti knjiga broj 87.
Valjda barem te 4 budu izašle do kraja godine.



Thanks.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/09/2017 : 19:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koja glupost od naslovnice, a nema nikakve veze sa pričom (osim naslova koji je dobar).


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/09/2017 : 22:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pobunjenici s Escuala


Ovakve morske pustolovine odišu posebnim ugođajem koji mi odgovara, zato u startu uvijek ide ocjena više za ukupni dojam bez obzira na scenarističku izvedbu.
Posebnost epizode je u tome što od prve do zadnje stranice nema vidljive naseljene lokacije, samo pusta divljina i beskrajno more.
Priča je baš ugodna za čitanje, samo što u njoj nema nikakvih obrata koje sam očekivao. Recimo, cijelo vrijeme sam mislio kako će se pokazati da Jussaro nije tajni agent, već netko tko radi za svoj račun s ciljem da se dočepa krijumčarskog oružja.
Da su se moja očekivanja obistinila moglo bi se govoriti o predvidljivosti, ovako toga nema, ali svejedno ne bih rekao da je to nekakav plus.
Missaglia voli prikazivati Mister Noa kao teškog alkoholičara, pa tako ovaj pije u svakoj mogućoj prilici; dok vozi avion, u čamcu za spašavanje, na palubi broda, u kapetanovoj kabini, u zarobljeništvu... Jedino nije mogao ništa pronaći za potegnuti u onom hidroavionu jer su oba njegova pilota trezvenjaci.
Ovdje je pronašao lika koji dijeli iste sklonosti s njime, kapetan Vargas je pravi veseljak koji također voli zaviriti na dno boce.
Ali, kapetan Vargas je pokazao i svoju najplemenitiju stranu, malo je ljudi koji bi skočili u morsku dubinu da se običnim nožem suprotstave ogromnoj lignji.
Krijumčarenje oružja u brodskom kotlu (pa makar bio i pričuvni) nije pametan potez jer nikad ne znaš što se može dogoditi za vrijeme plovidbe, pogotovo kada imaš kapetana koji želi svugdje zabosti svoj nos.
Kako se na brodu nalazio tajni agent trebalo je uništiti oružje da ne dospije u krive ruke, tu opet upada u igru poslovna ponuda za Mister Noa.
Naravno, čim je u pitanju veliki novac odmah se moglo znati kako on neće završiti u pilotovim rukama. Baš zato sam očekivao da će ga Jussaro na neki način preveslati, ali ovaj put je presudila nesretna slučajnost.
Definitivno najbolja scena je kada novac malo po malo ispada kroz razrezani pojas, a to nitko ne skuži na vrijeme.
Mister Nou nije preostalo ništa drugo nego da utopi tugu u posljednjoj boci ruma zbog koje je riskirao život prilikom razaranja Escuala... kakav nepopravljivi alkoholičar.
Diso odličan, a inače mu odgovaraju morske epizode, što se djelomično vidjelo ranije na Atlanticu.
Naslovnica mi se sviđa, iako nikako ne mogu dokučiti tko je onaj lik kojem Mister No drži ranu na čelu.

Rajski nektar za one koji žele po brzom postupku doći u raj.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/09/2017 : 22:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koji užas od naslovnice, Mister No izgleda kao patuljak.
A inspiracija za crtanje je sigurno bila na onaj sistem; otvori strip i nacrtaj ono što ti prvo padne u oko, pa su tako umjesto lignje nacrtani ovi šišmiši koji nemaju veze s vezom.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2017 : 16:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Stvarno rugoba..ko je taj Dik ili Pik...znao je da je grozan pa se i nije potpisao...
Najbolji kod Dnevnika je bio Plavsic,covjek je crtao naslovnice divota...jos je Kerac znao pogoditi a za ostale se ne secam da su nesto briljirali...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/09/2017 : 21:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Stvarno rugoba..ko je taj Dik ili Pik...znao je da je grozan pa se i nije potpisao...
Najbolji kod Dnevnika je bio Plavsic,covjek je crtao naslovnice divota...jos je Kerac znao pogoditi a za ostale se ne secam da su nesto briljirali...



Lebović je isto bio fantastičan, barem meni, potpis LEB...
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 10/09/2017 : 21:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Stvarno rugoba..ko je taj Dik ili Pik...znao je da je grozan pa se i nije potpisao...
Najbolji kod Dnevnika je bio Plavsic,covjek je crtao naslovnice divota...jos je Kerac znao pogoditi a za ostale se ne secam da su nesto briljirali...


Da, stvarno, jel zna tko ko je taj P(D)I(N)K???

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/09/2017 : 22:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prezime mu je Ljubičić i potpisivao se kao Pink, a s obzirom kakve su mu bile naslovnice bolje bi odgovaralo Dick.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/09/2017 : 21:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Eldorado


Nisam ljubitelj priča o izgubljenim civilizacijama i narodima s kojima nitko nije imao kontakt stotinama godina.
Eldorado na kraju može dobiti prolaznu ocjenu, ali svejedno treba priznati da spada među dvije najslabije epizode u dosadašnjem dijelu serijala. Nedostaje nekoliko stvari i maštovitija završnica da bi se moglo pričati o nekoj većoj vrijednosti ovakvog stripa.
Arheolog Cubillas je unajmio Mister Noa u potrazi za Eldoradom, bilo je jasno da se ne radi o mogućem prevarantu čim je spomenuo profesora Warrena kao svog kolegu, a dobro znamo da s njime nije bilo problema u Rio Negru.
Cubillasove teorije su se temeljile na starom pismu Estebana Martina, ali pomnijim proučavanjem istog se dalo primjetiti da izbrisani dijelovi izvrću njegov smisao.
Dakle, pravo bogatstvo Eldorada ne odnosi se na materijalno već više na duhovno što se na kraju i potvrdilo. Pismo je bilo samo zamka za lakovjerne koja je, namjerno ili slučajno, postavljena upravo na takav način.
Zanimljivo kako su dvojica pustolova krenula na dugo pješačenje samo sa jednom čuturicom vode. I gle vraga, baš je ona imala puknuto dno pa je sva voda iscurila, ali važno da je ona sa whiskyjem čitava.
Nakon dolaska u selo Chibca napetost pada, a ni Cubillasovo ponašanje nije najjasnije. Potraga za Eldoradom je bila njegova ideja, a nakon kratkog boravka u selu htio je pobjeći prije nego što je otkrio ono zbog čega je došao.
Plemenski poglavica Zipa je prikazan na 2 različita načina; na početku zadnji primitivac koji je spreman na ljudske žrtve zbog glupog praznovjerja, a kasnije razuman čovjek koji prihvaća razne kompromise.
Vještica Necros kao glavni negativac skupa sa svojim žderačima smrti drži ovu priču iznad površine vode.
Ideja sa drogiranim i hipnotiziranim ratnicima je puno prikladnija nego da su upotrijebljeni duhovi koji napadaju po noći.
Vještica izgleda kao da nosi masku preko lica, koliko god bila stara teško se prirodnim putem može toliko unakaziti.
Sukob između Chibca i Cajaba je dobro izveden, samo je njegov rasplet previše jednostavan.
Razumljivo je što su Mister No i Cubillas dobili zadatak da ubiju staru vješticu, ali način na koji su to izveli nije za pamćenje. Prelako su došli do njezinog skrovišta, jedan je zadržavao čuvare a drugi se ušetao u spilju i smjestio joj metak dok nije bila pri svijesti.
Ne razumijem ono oklijevanje Cubillasa, kao da se radi o nekom normalnom biću a ne vještici koja te samim izgledom uplaši da pucaš u nju bez razmišljanja.
Barem je bilo zanimljivo vidjeti kako je Mister No ideju za napad na vješticu izvukao iz svojih ratnih dana i sukoba sa Japancima.
Završetak je isforsiran, stari Zipa osjeća da mu se bliži kraj pa mora pronaći nekoga tko će ga naslijediti, i baš se sjetio dvojice stranaca pored svih ljudi iz svoga plemena.
A nisam ni siguran da bi ijedan bijelac htio ostati živjeti na takvom mjestu zaboravljenom od civilizacije.
Crtež dvojca Monti/Merati je dobar, rekao bih da je sve napravljeno besprijekorno osim vještice i lica Mister Noa koje u određenim situacijama izgleda čudno.
Naslovnice su za desetku, a ova druga me podsjeća na jednu koju je Ferri kasnije napravio na Zagoru.

Koliko si napoja progutao u životu možeš izdržati i tu malu posudu.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/09/2017 : 22:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ferri sam od sebe pokupio ideju.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/09/2017 : 05:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Prezime mu je Ljubičić i potpisivao se kao Pink, a s obzirom kakve su mu bile naslovnice bolje bi odgovaralo Dick.


aha...hvala,konacno je razkriven i taj misterij...
Ljubicicu,ljubicicu...bemti ljubicu..kojim vezama si crtao za Dnevnik?
Mozda i prebere covjek...bas me briga..,grozne naslovnice...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/09/2017 : 23:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Smrtonosni teret B-24


Jako dobra priča u kojoj me Castelli nekim rješenjima malo podsjetio na Nolittu.
Samo njezino ime može odvesti na krivi put jer bi čovjek prvo pomislio da se radi o nekoj vrsti oružja.
Srećom nije tako, zato što ne vjerujem da bi sa tom idejom ispalo nešto ovako kvalitetno, a sasvim sigurno ne bi dobili zanimljivog lika kao što je Uriarte.
Velika prednost je u tome što se gotovo ništa ne može predvidjeti, prisutno je nekoliko izvrsnih scenarističkih rješenja koja stalno drže čitatelja budnim.
Već na početku se događa nesvakidašnja situacija, Mister No je pronašao klijenta koji plaća 3 puta više od dogovorenog iznosa.
Prvi puta u serijalu je spomenuto njegovo puno ime Jerry Drake, izgovorila ga je plavuša u ljutnji kada je vidjela Deliju u krevetu Mister Noa.
Drugo pojavljivanje Delije koja je opet uspjela preveslati pilota da obavi posao za CIA-u, prošli puta lažnim ubojstvom a sada lažnom otmicom.
Ovdje dobivamo i dozu crnog humora, muž ubije ženu i njezinog ljubavnika, a bivši svećenik žali što nisu bili pažljiviji u preljubu jer mora izgubiti cijelo jutro zbog pogrebnog obreda.
Mister No opet posjećuje Bogotu, carstvo droge koju prodaju ne samo opasni kriminalci već i klinci po ulicama grada.
Naravno, vlasti dobro znaju kako stoje stvari, ali im uopće nije u cilju rješavati takve probleme. Baš kao što kaže Uriarte; "ovdje vlada diktatura, a diktatorima odgovara da ljudi budu zaokupljeni vlastitim stanjem jer to umanjuje rizik od revolucije i nezadovoljstva. Kruha i igara, govorili su rimski carevi, a ovdje se kaže kruha i droge".
Upravo taj bivši istražitelj Uriarte je najzanimljiviji lik, koji pokazuje kako život može biti okrutan prema čovjeku. Kriminalci su ga kaznili na najgori mogući način učinivši od njega osobu koja prezire sama sebe.
Unatoč svim svojim manama nije izgubio plemenitost, i Mister No mu se odlučio odužiti tako što će privesti kraju započeti posao.
U tom trenutku je shvatio kako je opet igrao za tuđi račun pa je posegnuo za varkom kako bi skinuo sa leđa svoje pratitelje, stvarno izvrsna ideja sa drugim pilotom. Kako je samo pronašao čovjeka koji je s leđa tako sličan njemu.
Završnica sa bombarderom B-24 je vrhunska, u prvi trenutak bezizlazna situacija za Mister Noa je ispala više nego jednostavna zbog fore sa nadmorskim visinama.
Bignotti možda nije zaslužio čistu desetku, ipak ću mu je dati zbog jako dobrog prikaza lika Uriartea, pogotovo njegovih kriznih trenutaka.
Naslovnice vrlo dobre, istina da je zadnja malo skrenula u neke drugačije vode, ali zato ima prednost da nije otkrila nikakav bitan detalj za samu radnju.

Ponosne domorodačke kurve, Južna Amerika je prepuna iznenađenja.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/09/2017 : 15:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za sve ljubitelje Mister Noa, izlazak nove ture značit će još jedan korak prema svršetku sage koja se odigrava u Africi, a priča koja nosi naslov “Legionari” deveta je pustolovina po redu iz tog ciklusa.
Autori ove priče koja se proteže na gotovo 250 stranica su istinske, nikad prežaljene ikone talijanskog stripa Guido Nolitta (scenarij) i Franco Bignotti (crtež), a izvorno je u Italiji objavljena u brojevima 191-193 redovnog serijala u razdoblju između travnja i lipnja 1991. godine.
Na kraju još samo podatak da će 83. knjiga Mister Noa tijekom prva dva mjeseca koštati 172 kune, a potom će cijena iznositi regularnih 215 HRK.
Bacite pogled:



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/09/2017 : 16:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mogli su ubaciti još jednog Mister Noa umjesto MM kolorca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/09/2017 : 20:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I još jedan odlični Nollitin pilot.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1590 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 15/09/2017 : 07:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD
Naslovnice vrlo dobre, istina da je zadnja malo skrenula u neke drugačije vode, ali zato ima prednost da nije otkrila nikakav bitan detalj za samu radnju.


Koji si ti kralj, Dodsferde, mogao bi da odeš u političare kad promašaj hoćeš da prikažeš kao pogodak...
Za naslovnicu koja nema veze sa pričom kažeš da "ima prednost da nije otkrila nikakav bitan detalj za samu radnju"...Genijalno!
A prva tek nema veze s vezom, Mister No u stilu Teksa, jedina odgovarajuća je ona druga,
samo što bi onda uz nju morao da ide i drugačiji naslov, kao onaj Dnevnikov - Špijunska mreža,
koji, doduše, ne odgovara originalnom naslovu.
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-lms-671-spijunska-mreza/8396/0/
Ali, ako ćemo pravo, i ovaj originalni naslov koji je Libellus odabrao ima veze samo sa poslednjih možda 30-ak stranica epizode.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/09/2017 : 14:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kod naslovnica mi je najvažnije da su kvalitetno napravljene i da imaju nešto po čemu će biti pamtljive.
Ta zadnja nije toliko pobjegla izvan granica same priče jer postoji dio koji se odvija u avionu, da je umjesto kostura nacrtan živi čovjek možda bi bila potpuno neprimjetna.
Što se tiče naslova na knjizi Libellus je mogao odabrati neki drugi, ali to je njihova greška koja ne utječe na samu priču.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000