forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/10/2017 : 23:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Evo ovako, kada bih uzeo u obzir samo priče kojima bih dao ocjene 9-10 onda bi to bilo po brojevima knjiga;
03. Posljednji Cangaceiro
04. Čovjek iz Gvajane
05. Riječni pirati
07. Rio Negro
09. Operacija Posejdon
12. Atlantik
16. Lovci na glave
17. Bog jaguar
18. Asfaltna oštrica
19. Dobrodošli u Meksiko
25. Smrtonosni teret B-24
26. Mister No ide u rat
29. Hodnik za pakao
30. Uskršnji otok
31. Yanoame
32. Plaćenici
34. Okrutni filmaš
37. Mafija ne prašta
39. Dječak Santiago
41. Grad zločina
45. Fantom u operi
48. Mjesečeve planine
50. Poštanska kočija
51. Tuđinac

Od ostalih koje su mi ostale u izvrsnom sjećanju iz vremena Dnevnika, ali ih trebam ponovo pročitati:
62. Etrurski demon
69. Osvetnik iz Bonampaka
73. Veracruz
76. Ljudi leopardi
79. Pobuna Masaija

Ne znam koliko će ti ovo pomoći, ali rekao sam ti da ima dosta toga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/10/2017 : 23:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Pomogao si mi dosta,imam samo knjiga afrika i planiram za početak nabaviti cijeli taj period.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/10/2017 : 11:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kompletna afrička saga za 1967kn,glanceri.
Da ili ne?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2017 : 12:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kako ima ravno 10 knjiga to ispadne oko 200 kn po knjizi.
Kada su izlazile jedino je broj 80 Mau-Mau koštao više od tog prosjeka, zato mislim da je malo previsoka cijena za kupovinu u kompletu.
Istina da su knjige rasprodane, ali isto tako i da je sve to nedavno izlazilo pa se vjerojatno može naći povoljnije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/10/2017 : 13:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kako bilo da bilo naručio sam.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/10/2017 : 23:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Pomogao si mi dosta,imam samo knjiga afrika i planiram za početak nabaviti cijeli taj period.



Dvoboj na Pantanalu, obavezno štivo :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/10/2017 : 23:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kralj džungle


Daleko od toga da su mu priče loše, ali u ovom periodu serijala Missagliino ime na mjestu scenariste nije razlog za pretjerano veselje, baš zato što ima nekoliko boljih.
Njegove priče se većinom oslanjaju na krimi elemente uz vrlo sličnu scenarističku razradu, kada se traži nekakav tajanstveni ubojica ili nešto slično nije teško otkriti o kome se radi.
Međutim, Kralj džungle je potpuno drugačiji, nema krimi elemenata već samo avanturističkih čime su predvidljivosti smanjene na najmanju moguću mjeru, i zbog toga smatram kako je Missaglia napravio svoj najbolji rad.
Jest da ovo pomalo sliči na Rio Negro, koliko zbog tematike toliko zbog nekih drugih poveznica, svejedno ne bih rekao da se radi o kopiji navedenog klasika.
Jedna od tih poveznica je Patricia, njezino 4. pojavljivanje do sada koje dobro nadmašuje ono prethodno iz jubilarca Džungla. Ona je ujedno i najveći razlog, uz kronično prazne džepove, zašto se Mister No odlučio pridružiti ekspediciji.
A kako natjerati Krugera da također krene na put i tako dobijemo još jednog člana nekadašnje ekipe? Treba ga dobro napojiti alkoholom tako da više ne bude u takvom stanju da može odbiti sudjelovati.
Gotovo ista metoda je već upotrijebljena u jubilarcu i dokazano djeluje, samo mi je teško povjerovati da bi Mister No svjesno prolijevao whisky u pokušajima da ostane trijezan.
Arheološku ekspediciju put vodi u Gvatemalu gdje još nismo imali prilike gledati kakvu pustolovinu.
Prije zalaska u samu divljinu ono malo vremena je iskorišteno za upoznavanje sa određenim likovima i skupinama ljudi.
Tako odmah na aerodromu Ciudad de Guatemale dolazi do sukoba vojnika i zarobljenih pobunjenika zambosa koji neuspješno izvode pokušaj bijega.
Nakon saznanja da ti pobunjenici operiraju upravo u pokrajini u koju se uputila ekspedicija, bilo je jasno kako je ovo samo početno upoznavanje sa tim ljudima i da će kasnije oni odigrati jednu od uloga.
Ubrzo dolazi i upoznavanje sa dvojicom lagarterosa, lovaca na kajmane, koji su tek nešto malo ugodniji od pobunjenika.
S obzirom na događanja u vojarni kapetana Urille, ni lagarterose nije trebalo zapostaviti u nastavku pustolovine, ako zbog ničega dugoga onda zbog prisustva Patricije.
Sudbina je htjela da lovci na kajmane najprije budu protivnici članova ekspedicije a zatim njihovi saveznici, ako se ne znaš prilagoditi trenutnoj situaciji teško da ćeš preživjeti u takvom okruženju.
Na putu prema majanskom groblju treba izdvojiti neke scene koje nisu toliko bitne za samu priču u smislu njezine funkcionalnosti, ali je obogaćuju jer pokazuju svakodnevicu i opasnosti života u prašumi, te različite reakcije na njih.
Kada je zmija ugrizla onog lovca na kajmane njegov prijatelj se nije ni trudio da mu pokuša pomoći, dok je npr. Mister No napravio sve što je u njegovoj moći iako je znao da su šanse jako male.
Dolazak u selo Lacandona, iz kojega je skupina istjerana strijelama domaćina, je natjerao Krugera da nagonski posegne za oružjem, pa nije suvišno sa znanstvene strane čuti mišljenje o toj situaciji.
Vođa Zambosa Duarte je okrutan čovjek koji terorom želi uspostaviti vladavinu pokrajinom Peten, pri tome ne štedi ni svoje ljude dok protivnici od njega ne mogu očekivati ni gram milosti.
Podsjeća me na kapetana Quebrasca iz priče Strah na Karibima, obojica nose sličnu uniformu i kažnjavaju nesposobnost u svojim redovima, tko uspješno ne obavi svoj zadatak dobije metak.
Ali, Duarte u sebi nosi bolnu prošlost zbog koje ne dopušta strancima posjet staroj majanskoj grobnici.
Koliko moraš biti zahvaćen ludilom zbog neispunjenih očekivanja da staviš mrtvo tijelo svoga sina na mjesto mumije.
Posjetitelji su tako iz neznanja oskvrnuli grob onoga koji je trebao postati kralj džungle i doveli se u opasnost.
Klopka na mostu je dobro složena, ispočetka mi je bilo čudno kako ga progonjeni nakon prelaska nisu odmah srušili, ali kasnije se vidjelo da od toga ne bi bilo velike koristi jer se kanjon mogao prijeći i bez mosta.
Kada nešto odmah ne obaviš obično te to dočeka kasnije, tako je bilo i sa zambosima koje je Mister No ostavio na životu nakon rušenja mosta.
Pokazao je milost tamo gdje ne treba, za razliku od Duartea koji je nije imao prema profesoru Fonseci.
Koliko samo ima mržnje u tom čovjeku, nju nije pobila ni činjenica kako se ranjen odvukao da umre kraj ostataka svoga sina. Stari kralj džungle u društvu nesuđenog nasljednika, kako i priliči takvim zaluđenim osobama.
Za kraj treba napraviti nekakav rastanak Mister Noa i Patricije. Uvijek je on bio taj koji bježi, a sada su se stvari malo promijenile.
Smijao sam se kada je čitao pismo u kojem piše; ''počeo si igrati na kartu osjećaja, no ja vrlo dobro znam kakav si pasji sin''.
Nakon početnog razočaranja pilot je i sam shvatio da je to najbolje rješenje, barem je bio pošteđen muka u smišljanju raznih izgovora.
Crtež je upravo fantastičan, rekao bih da je ovo najbolji rad Bignottija do sada.
Likovi su mu ujednačeniji nego ikada prije, a prikaz prašume nevjerojatno detaljan.
Pravi potez je njemu dati ovakvu priču jer je u takvom ambijentu najjači, stvarno ne vidim nikoga tko bi to mogao odraditi bolje.

Kruger nije lud, dobro zna da po tim listovima majmuni pišaju sa drveća.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/10/2017 : 23:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mano de Piedra ili Atropoides nummifer mexicanus, zmija koja je ugrizla onog nesretnika da mu je krv curila iz očiju.
Stvarno gadno izgleda, bolje je sresti jaguara nego ovo čudo.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/10/2017 : 00:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
+1 !!!

DODSFERD


(ne radi zmije, sviđaju mi se tvoje "recenzije")


+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 26/10/2017 00:35:05
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/10/2017 : 05:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

+1 !!!

DODSFERD


(ne radi zmije, sviđaju mi se tvoje "recenzije")




+1 i meni sine...i meni...Dodo car!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/10/2017 : 22:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Iscrpne recenzije piše.Svaka čast.
Kad se uhvatim mister noa, pridružujem se.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/10/2017 : 23:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pruga prokletih


Nakon skoro 3 godina odsustva vratio se Nolitta na serijal jednom klasičnom pričom o ljudskoj pohlepi. To je tema koja se može obraditi na puno različitih načina, više ili manje uspješno.
Ne mogu reći da je ovdje nešto napravljeno pogrešno, ali moram priznati da sam očekivao više od onoga što sam dobio kada se sve zbroji u konačnici.
Radnja je većim dijelom usporena, a dojma sam da bi više odgovarala brža događanja.
Sve ima svoju glavu i rep kako to inače bude kod Nolitte, samo što nedostaje nešto što će do kraja razbuditi čitatelja i učiniti da nestrpljivo očekuje nadolazeće scene.
Možda se samo radi o tome da radnja u prvoj polovici nema određeni tijek koji treba slijediti, tj. ne dozvoljava da si čitatelj postavlja pitanja i traži odgovore na njih.
Svaki od uvedenih likova je iskorišten na neki način, niti jedan nije ubačen bezveze samo da bude običan broj na papiru, i barem sa te strane scenarist je napravio ono što je trebao.
Početak je malo neobičan, ne vidi se baš često Mister Noa i Krugera kako odlaze u bordel, a ovdje se daje naslutiti da su oni prilično dobro udomaćeni na takvom mjestu.
Ali, sada su došli u krivi trenutak jer bordel uskoro prestaje sa radom, mornara je sve manje a jadnici iz Manausa nemaju ni novca ni volje da nešto ubodu.
Grad sve više umire i vrijeme je za promjenu jazbine, a kako kruže glasine da će jedno mjestu uskoro biti prepuno života nije teško odlučiti gdje napraviti novo gnijezdo.
Tako barem misle vlasnice bordela, a Mister No pristaje da im bude pratnja jer ni njemu ne cvjetaju ruže na poslovnom planu.
Ispočetka se kurvaluk pokazao kao isplativiji biznis od turističke agencije, upravo zbog nedostatka posla pilot upoznaje čudnog lika kao što je John Riley.
On i njegova lokomotiva su pravo osvježenje za epizodu, u ono malo vremena koliko je bio prisutan pokupio je simpatije i šteta što njegov idiličan život nije potrajao.
Čovjek se cijelo vrijeme klonio nevolja i onda zbog drugoga nastrada tamo gdje to nikada ne bi očekivao.
Almeida je lik koji ima veću ulogu, zbog prirode svoga posla morao je skrivati pravo zanimanje, ali se moglo naslutiti da nije novinar kako se predstavio.
Tučnjava u selu Caripuna je uvukla određenu sumnju, Almeida se pokazao prilično sposoban za nešto s čime se njegova profesija inače ne susreće.
I firma koja provodi istraživanja terena nije bila uvjerljiva, ako se stvarno radi o izgradnji pruge zašto onda ne dopušta pristup strancima na to područje?
Oscar je prije odlaska ponudio odgovor na to pitanje iako dosta nejasan; nikakva izgradnja pruge, radi se o običnoj prevari.
Milton Galvão svojim postupcima nije ostavio dojam čovjeka koji se bavi čistim poslovima, nitko ne šalje bezveze svoje razbijače da prebijaju ljude i prave nered.
I onda takav gad ima obraza ponuditi poslovnu suradnju nekome koga je prebio, očiti znak da mu gori pod nogama i da se radi o vrlo važnom projektu.
Bila mi je smiješna scena u kojoj Galvão ponudi novac Mister Nou, a ovaj priđe ogledalu, napravi nekoliko grimasa i kaže; "nikad mi ne bi palo na pamet da imam njušku čovjeka koji će prodati dušu za šaku dolara".
Uglavnom, metode prisiljavanja koje je Galvão upotrijebio su bile početni put za otkrivanje njegove prljave igre.
Taj put se jednostavno morao iskrižati sa Almeidom, tako da i njegova pojava dobije svoju svrhu.
Sviđa mi se scena kada lokomotivom unište kamiončić, samo nije u redu što je i Riley nastradao zbog stvari s kojoj uopće nije imao veze.
Kod završnog obračuna trebalo je nekako iskoristiti Caripune, možda malo predvidljivo da oni spašavaju cijelu stvar.
Domorodački narodi imaju običaj uzvratiti iskazano prijateljstvo, a u ovom slučaju je poglavica Caripuna pokazao i koliko je mudar.
Bijelci su previše zlobni da bi se živjelo u njihovoj blizini, zato ne preostaje ništa drugo nego se povući što dalje od njih.
Mister No i njegove 3 prijateljice su na kraju shvatili da Manaus nije bio tako loš kao što se činilo prije dolaska u Porto Velho.
A što će napraviti svi oni jadnici koji su zagrizli lažni mamac o izgradnji pruge i bijegu iz sveopćeg siromaštva?
Ono što jedino i mogu; vratiti se svom starom životu i čekati trenutak kada će opet potrčati za nekom novom iluzijom.
Ovdje je već vidljiv mali pad Disovog crteža u odnosu na njegove prijašnje epizode. Pilotovo lice nije toliko ujednačeno, kao da je u nekim kadrovima rađeno na brzinu pa je nestalo preciznosti.
Ipak, treba pohvaliti kako je nacrtao one 3 kurve, pogotovo Irene kojoj je jako dobro istaknuo sise.
Naslovnice vrlo dobre, a na prvoj se također ističu sise mlade indijanke, iako nisu toliko otkrivene kao unutar samoga stripa.

Sve je to u redu, ali nema jebačine na veresiju, ni kurve nisu vesla sisale.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/10/2017 : 23:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tutta, pročitaj obavezno ovu epizodu, ako već nisi.
Ovdje ima sisa kakvih hoćeš; mladih, starih, bjelačkih, indijanskih, potpuno golih, te onih što se iscrtavaju preko odjeće.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 28/10/2017 : 01:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Hvala Dodo na preporuci, nisam je još pročitao. Mister Noa sam ostavio, kao najbolje, za kraj (što se ovih naših tiče).

Još jednom, velika pohvala za odlične tekstove što pišeš!





+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 28/10/2017 : 13:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Tutta, pročitaj obavezno ovu epizodu, ako već nisi.
Ovdje ima sisa kakvih hoćeš; mladih, starih, bjelačkih, indijanskih, potpuno golih, te onih što se iscrtavaju preko odjeće.





Pa gde ovako javno?
Sad ćemo svi misliti - kako je Tuta opsednut sisama.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/10/2017 : 15:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mi na forumu smo nebitni, glavno da mu žena ne skuži.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/10/2017 : 11:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Druga knjiga u interliberskoj turi nosi naslov “POVRATAK U MANAUS” i riječ je o 86. knjizi našega legendarnog pilota - Mister Noa!
Autori ove priče na 130+ stranica su Luigi Mignacco (scenarij) i Roberto Diso (crtež), a izvorno je u Italiji objavljena u brojevima 198-199 redovnog serijala u razdoblju između studenog i prosinca 1991. godine.
Kao što i sam naslov govori, nakon svih onih pustih putešestvija po Africi i derneka s Danom Winterom u okolici Rija (Ilha Grande je bila točna lokacija), u ovoj se epizodi Mister No konačno vraća u Manaus gdje ga čeka Danina simpatična prezimenjakinja Deborah Winter (inače naša stara poznanica), te odmah kreće u potragu za svojim piperom!
Prije čitanja ove knjige predlažemo vam da bacite pogled na sljedeće priče:
MNo 1 – “Mister No”
MNo 19 – “Dobrodošli u Meksiko!”
MNo 22 – “Nevidljiva prijetnja”
MNo 75 – “Afrika”
MNo 80 – “Mau-Mau”
MNo 84 – “Zbogom, Afriko!”
MNo orig. sp 6 – “Dark Lady”
Na kraju još samo podatak da će 86. knjiga Mister Noa tijekom prva dva mjeseca koštati 120 kuna, a potom će cijena iznositi regularnih 150 kn.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/10/2017 : 11:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Na ovogodišnjem Interliberu obilježit ćemo i jednu lijepu obljetnicu jer treće izdanje u ovoj našoj novoj turi bit će SEDMORICA SA “SANTA CRUZA”, inače izvorni broj 200 Jerryja Drakea alias Mister Noa!
Guido Nolitta (scenarij) i Marco Bianchini (crtež) autori su ove epizode na 110+ stranica u boji koja je izvorno u Italiji objavljena u siječnju 1992. godine.
Na kraju još samo podatak da će 87. knjiga Mister Noa tijekom prva dva mjeseca koštati 136 kuna, a potom će cijena iznositi regularnih 170 kn.
Bacite pogled:



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/10/2017 : 11:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To te ja pitam, odmah obje priče da zaokružimo ovaj uspješan period, jedan od najboljih poteza Libellusa u zadnje vrijeme.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/10/2017 : 17:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
kako kome, meni je i period Slobodne Dalmacije na MN odličan, možda što sam poslje dgo vremena opet kupio pilota na kioscima...
možda sam subjektivan ali pilot je odličan i preko 200 broja..
ja bih da Bernard objavi specijale pilota do kraja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/10/2017 : 23:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uzbuna na palubi


Vrlo dobra priča, iako stoji da je Castelli neka rješenja mogao bolje odraditi.
U drugom dijelu radnja odlazi u dva smjera; glavni koji prati potragu za tajanstvenim ključem, te sporedni sa ubacivanjem gerilaca i njihovog revolucionarnog pokreta.
Međutim, to je prikazano samo onako usput, više kako bi Mister No dobio potrebnu pomoć dok pokušava rješiti svoj slučaj.
Put ga je na početku doveo u Trinidad, zbog dobrog klijenta nije problem potegnuti koliko god treba daleko.
Ali, pilot je opet pokazao da upravljanje avionom nije sve što može ponuditi od svojih usluga, jedna bizarna nesreća pomogla je da nađe posao turističkog vodiča.
Dok jednome ne smrkne drugome ne svane, tko je kriv čovjeku što je malo više popio pa išao izigravati zavodnika i junaka u isto vrijeme.
A tko bi odbio dobru zaradu koju možeš uhvatiti bez puno muke, putuješ na luksuznom brodu i sve ti dođe više kao opuštanje nego kao posao.
No, je li to stvarno tako? Kada je Mister No u pitanju sigurno da nije, on je pravi magnet za izazivanje nevolje bez obzira trudi li ih se izbjeći ili svjesno ulazi u njih.
U prošloj epizodi jedan časnik ga je pitao zašto se nevolje lijepe za njega, ali mu nije znao ponuditi odgovor.
Prilikom ukrcaja na brod Merci Dieu vidimo većinu likova koji će odigrati važnu ulogu u ovoj avanturi.
Kod nekih je bilo očito što predstavljaju, dok su neki kao Sailer bili zamaskirani sve do trenutka dok se nisu sami otkrili.
Sailer je dobro odigrao ulogu nespretnog zavodnika, toliko se uživio u nju da je malo pretjerao s obzirom na broj šamara koje je dobio. Svako malo začuje se "pljas" pa bi čovjek pomislio kako se radi o mazohistu koji uživa u tome da se prema njemu postupa na takav način.
Dvije sestre u poznim godinama Adelina i Evelina su poseban slučaj, u dijalozima toliko nadopunjavaju jedna drugu da nekome slabijih živaca može zasmetati često korištenje fraze "da, čak bih dodala".
Kod njih je Castelli napravio jednu grešku; u sceni sa Thompsonom je htio sakriti njegove napadače, ali upravo zbog korištenja dobro poznatih riječi otkriveno je o kome se radi, po mojem mišljenju malo prerano.
Bio bi pravi efekt iznenađenja da je njihova uloga otkrivena tek u sceni kada Mister No i Interpolov agent pokušavaju spasiti Lanu u potpalublju broda.
Meyer je od početka bio sumnjiv da nešto mulja, a ni scenarist se nije previše trudio da to sakrije.
Ne znaš što je gore; završiti u moru sa morskim psima ili na brodu haićanske obalne straže koja hoće da ti oguli kožu.
Kakav nesretnik trebaš biti da nakon toliko vremena naletiš na čovjeka koji te prepozna kao svog nekadašnjeg protivnika. I to još čovjeka koji je tvojom krivicom ostao bez šake.
U takvim slučajevima proradi želja za osvetom i nagon da zakoračiš sa druge strane zakona, pogotovo kada se nalaziš na mjestu na kojem to nitko neće vidjeti.
Sreća je kada u isti trenutak naleti netko s kime si surađivao u prošlosti pa te spasi od ružnog kraja.
Moram priznati da se ne bih lako prisjetio Cesara da nisam malo bacio pogled na epizodu u kojoj se prvi puta pojavio.
U međuvremenu se stanje dodatno pogoršalo i revolucija ima sve manje šanse za uspjeh, ali Cesar kao svaki pravi gerilac neće odustati od svojih ciljeva.
Neobičan lik je Ernesto, pristao je odvesti pilota do uzletišta, iako je priznao da bi ga najradije strijeljao jer mu se nimalo ne sviđaju Amerikanci. Vjerojatno to ne bi napravio ni u nekoj drugoj situaciji, ako je vjerovati Bagarreu koji kaže da se radi o simpatičnom liku.
Bagarre je prijatelj kakvog je teško pronaći, tko bi išao nepoznatog čovjeka voziti na udaljenost od 750 kilometara potpuno besplatno i još mu financijski pomoći. To mu je kasnije donijelo probleme koje je skupo platio.
Ni dolazak u Havanu nije protekao ugodno za Mister Noa, baš je ažurna ta kubanska policija kada se odmah nađe u blizini čim ti netko zalijepi etiketu ubojice.
Što napraviti u situaciji kada te netko prisili da biraš između dvije podjednako važne strane?
Nismo saznali što bi napravio Mister No jer više nije ni bilo važno, ali ostaje činjenica da je na kraju otišlo na štetu jedne od tih strana.
Komesar Segura je službena osoba i odradit će svoj posao koliko god prljav bio, a pokazao je da će ipak izaći u susret kada se ukaže mogućnost.
To se dobro vidjelo prilikom lova na Meyera, situacija je zahtijevala brzu reakciju i Segura je omogućio da ista bude izvršena.
Sviđa mi se što na kraju nije otkriveno kakvu važnost ima ključ zbog kojeg su nastale sve nevolje.
Iz Meyerovih riječi mogla se dokučiti samo polovina tajne, dok je druga polovina završila uronjena u morsku dubinu za sva vremena.
Crtež Muzzija je solidan, najviše mu zamjeram neujednačenost kod likova, dok je morske scene dosta dobro napravio.
Prva naslovnica promašena, ali stvar spašava druga koja je odlična.

Možeš uzeti sve što ti treba, samo se potrudi da to obaviš tako da te ne stignem spriječiti.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 31/10/2017 : 01:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Dodo možda si izabrao baš ono najgore, za crtež ne bi dao pola dinara.
Okači možda još koju stranicu...


Kontrast 2,

ja opsjednut sisama? Ma daj, odaklen ti taj zaključak...

ok, ulovio si me...

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/10/2017 : 08:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Muzzi se ne može nikako mjeriti sa prvom ligom crtača na serijalu kao što su Bignotti, Diso, Civitelli, Bianchini, i svrstao bih ga u srednju klasu sa braćom Di Vitto.
Jedino je problem što su Di Vittovi nacrtali cijelo čudo epizoda, dok je Muzziju ovo jedina.
Rado bih stavio još koji njegov primjer (ovaj sam izabrao samo zbog dobre fore), ali danas sam na poslu i nemam strip kod sebe, imam samo sljedeći Magloviti vrh koji čeka na čitanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 31/10/2017 : 14:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Dobro da mu je jedina.

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 31/10/2017 23:05:57
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/10/2017 : 22:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Magloviti vrh


Čak i u ovoj odmakloj fazi serijala je moguće istovremeno dobiti scenaristički i crtački debi.
Dok je Cicogna ovdje samo u prolazu, nasuprot njemu braća Di Vitto će se prilično udomaćiti na pilotu što mi nije pretjerano drago.
Ja bih radije gledao neko vrhunsko ime kao što je Civitelli, pa makar na duplo manjem broju epizoda od onoga što su ukupno napravila braća.
Ipak, njihov rad ovdje je ispao bolji od očekivanja pa ne mogu reći da mi je crtež imalo pokvario užitak čitanja.
Velike zasluge u tome ima Cicogna koji je napravio odličnu priču, sa toliko puta viđenom tematikom ljudske pohlepe, ali sa dosta inovativnom scenarističkom izvedbom.
Na početku vidimo 2 slučaja lova na bogatstvo i oba su završila tragično za sudionike, saznajemo da bogatstvo uistinu postoji i da neka velika opasnost sprečava da se dođe do njega.
Što je to tako prestrašilo i narušilo zdravstveno stanje Carlosa da izbezumljeno bježi iz pravca Maglovitog Vrha? A nije jedini kome se to dogodilo jer je ranije već sreo stranca na samrti.
Nije poznato što je točno natjeralo stranca da se uputi na mjesto s kojega se nitko nije vratio, ali u slučaju Carlosa je robovanje ženi odigralo presudnu ulogu.
Zašto se mučiti skupljanjem oraha koji donose bijednu zaradu kada postoji puno vrijednije stvari.
I Carlos i stranac su kasnije shvatili kako su gadno pogriješili, samo što je bilo prekasno da se nešto promijeni po pitanju njihove sudbine.
Tada na scenu stupa treći lovac koji već na prvi pogled ostavlja dojam čovjeka spremnog na sve.
Bila je potrebna samo jedna riječ nesretnika u bunilu kako bi Big Bag odlučio istražiti o čemu se radi.
Strpljenje u praćenju nesigurnog traga se isplatilo, iako uz malu primjena sile, i Big Bag izvlači smjernice za nastavak istrage.
Da bi se uputio na tako daleko mjesto potrebno je imati nešto u džepovima, a oni su kronično prazni. Izvrsna ideja kako okrenuti situaciju u svoju korist, znanstvenici su idealne žrtve za stare iskusne prevarante.
Profesor Alex se po ničemu ne razlikuje od ljudi koji se bave sličnim poslom, njima je znanost na prvom mjestu a sve drugo može čekati.
Većinom se radi o poštenim i simpatičnim ljudima, pomalo lakovjernim zbog čega znaju biti na meti raznih prevaranata i zločinaca.
Kako Mister No od ranije poznaje Big Baga odmah je znao da to nisu čista posla.
Debeljko se do sada nije spominjao u serijalu, pa je Cicogna iskoristio scenarističku slobodu da za svoje potrebe ubaci njegovo poznanstvo sa pilotom. Vjerojatno je moglo drugačije, a možda bi bilo i bolje, samo što onda ovaj broj stranica ne bi bio dovoljan da se išlo malo zakomplicirati.
I Kruger dobiva malu ulogu, kao po starom običaju, a ovoga puta je dosta pomogao u razotkrivanju prevaranta.
Mister No se nije rastao sa profesorom Alexom u idealnom ozračju, ali kada je trebalo priskočiti u pomoć nije ni trenutka oklijevao.
Kako je samo uspio iščupati robu od vlasnice one trgovine, čovjek bi pomislio kako nema šanse da uspije nakon njezine početne reakcije.
Rasplet na Maglovitom Vrhu je još bolji od ostatka priče, sviđa mi se način kako je objašnjeno ono što pogađa sve koji dođu u kontakt sa smaragdima.
Puno bolje mi je ovakvo objašnjenje sa bolešću koja u stvarnosti postoji nego da je ubačeno nešto nadnaravno.
Nastanak kipova u dolini smrti je maštovit, baš sam se nasmijao kada sam vidio što je nastalo od debeljka kao Big Bag.
Profesor je spašen, ali i dalje ostaje njegov problem oko pronalaska vodiča i potraga za kostima dinosaura.
Mister No zna idealnog čovjeka za taj posao, samo nisam siguran da će on prihvatiti tu velikodušnu ponudu.
Kao što rekoh, braća Di Vitto su napravila bolji posao od očekivanja, ovo je njihov maksimum preko kojega ne mogu, a s vremenom će biti samo lošiji.
Ferri je vrlo dobro odradio svoju posljednju naslovnicu na serijalu, isto kao i Diso svoju prvu, Mister No je doživio promjenu imidža i sada izgleda modernije.

Čovjek dobio nožinu u prsa a oni bi kuhali dinosaurovu juhu koja uopće nije idealno jelo za karmine.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.23 seconds. Snitz Forums 2000