forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/09/2018 : 11:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

#1: Mister No

Komentar iz 2007.:

Gledano iz današnje perspektive prilično naivno, ali s obzirom da su to sedamdesete i da je ovo prva epizoda jednog odličnog junaka, ipak, vrlo dobra epizoda. Prvi put sam pročitao ovu epizodu i to, srećom, u Libellusovu izdanju. Mogu samo zamislit na što je sličila priča u dnevnikovu izdanju sa 27 izrezanih stranica. Stvarno me nervirao Ferrijev izgled Mister No-a. Iako znam da je ovo prvi izgled, navikao sam na Disa.

EDIT 15.09.2018.

Nakon drugog čitanja, 11 godina kasnije, dojam je bolji. Nolitta nas planski uvodi u svijet našeg pilota, junaka s mnogo mana, koji nije baš dobar primjer djeci, kakvi su bili ostali junaci ove izdavačke kuće prije njega. Zanimljivo je da kasniji scenaristi nisu nimalo išli u promjenu njegova karaktera, a to ide u prilog Nolitti i njegovoj pripremi lika. Dakle, uvod je odličan, ali scenarij popušta kako se priča razvija. Dakako, jedan od razloga toga je i naš osjećaj da je sve to već viđeno. Stoga treba imati na umu da je ovo prva epizoda i da se to ne može uzeti za manu ovoj već slijedećim pričama. Iz tog razloga dižem ocjenu za scenarij s 6 na 8! Ne može više jer Nolitta je nebrojeno puta dokazao da može i zna bolje.

Ne nervira me više Ferrijev početni izgled Mister Noa, ali moram se složiti s ostalima da je mogao likove nacrtati s malo više ideje. Ipak, ni to neću uzeti za manu jer smatram da je to namjerno. Ipak je Zagor njegovo čedo, pa je ovako to naglasio. Dinamika crteža standardno odlična, a perspektive su mu uvijek bile mane. Svejedno, kad te priča usiše, te perspektive se i ne primijete. Crtežu dižem ocjenu s 8 na 9! Naslovnica odlična, baš kakva i dolikuje premijernoj epizodi ovog junaka s odličnim kolorom.

Zanimljivost: Libellus je na stranicama 98 i 99 ubacio dvije uvećane vinjete s prethodne stranice na mjestu gdje originalno završava prvi i počinje drugi broj. Zanimljivo rješenje, a nekoga bi moglo zbuniti, iako je dosta truda uloženo da se to i ne primijeti.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 9) - 84%


Pročitao i ja prvu epizodu Mister Noa, nakon toliko godina

Da prvo spomenem, ja sam od onih koji je Mister Noa susreo još u LMS izdanju, početkom 90-tih godina, te mi je taj junak bio jedan od najomiljenijih tada u djetinstvu. Čak sam imao tu sreću da posjedujem tada (a i danas) taj legendarni prvi broj "Dijamantsku klopku". Iako sam tek prošle godine saznao za cenzure i izostavljanje stranica, sve te stvari što su se radile, tada nisam bio niti svjestan niti mi je to moglo smetati. Tek sam prošle godine u biti saznao koliko je taj prvi broj "osakaćen" sa tolikim brojem nedostatkom stranica. Kao kad gledaš neki film prije na njemačkom RTL-u, pa poslije tek vidiš na VHS kaseti kad si posudio u nekadašnjoj videoteci, koliko je zapravo izbačenih scena. Ali opet poštujem to, jer da ga nije bilo tada u izdanju LMS-a, da nije bilo i ostalih junaka, vjerojatno nikad ne bih znao za taj čaroban svijet stripa.

Da dodam još da sam prošle godine bio na svom prvom interliberu i to sasvim slučajno išao za ZG, te sasvim slučajno primjetio na SA štandu da imaju Mister Noa od LL, i to knjige 1 i 2 za svega 35kn po komadu (vjerojatno oni reprinti). Nisam ni trenutka razmišljao već odmah uzeo Pa sam išao vidjet Spock to što je LL radio sa tim krupnim slikama (ubacivanjem) na str. 98 & 99 i potpuno shvatio na što si mislio, a ideja im je zaista genijalna i svaka čast im na trudu. Ove godine sam nabavio prvih 8 knjiga od Veselog i osobno mogu potvdit da mi je izdanje fenomenalno. Kasno je da krenem skupljat LL knjige i ne želim se upuštat u tu "avanturu" (iako je izdanje samo tako napravljeno), tako da sa ovim izdanjem Veselog itekako zadovoljan.

Iz toga napisanog, zaključujete da što se tiče prve ep Mister Noa, imam je u 3 primjerka:



Što se tiče same radnje, rekao bi odlična prva epizoda, ne dajem ocjene jer vjerojatno sam malčicu i subjektivan, a ne možeš protiv nostalgije. Ono što je najbitnije, nakon današnje pročtane epizode, meni se dopada i uživao sam.

Mislim da je prva ep ok, saznali smo da se radi o 1952. godini, da je glavni junak Mister No, da je sudjelovao u ratu(ovima), da je došao u Manaus da pobjegne od tog svega, ali izgleda da ga nevolje ipak pronalaze. Saznajemo i da voli dobru "kapljicu", da je zadnji novčić dao za svoj mali avion koji mu služi u njegovom poslu turističkog vodiča, gdje još nije dobio niti jednog gosta do ovog Takera koji je ispao odmah pa zločinac, a mene je uvijek jako podsjećao na lika iz Zagorovog svijeta, Jednookog Jacka.

Mislim da je ova prva ep, debi Mister Noa mnogo toga ponudila da zavolimo ovog junaka i da sa nestrpljenjem iščekujemo njegove sljedeće avanture. Za razliku od Zagora i Texa koji su dosta ranije startali i trebalo je neko vrijeme da "sazriju", ipak je Mister No dosta kasnije krenuo (75') tako da je njegov serijal i odmah od starta zanimljiv.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 16/09/2018 : 11:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP

Svaka čast na komentaru i mini prologu :)

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/09/2018 : 14:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala djukak ja i Spock smo se dogovorili da ćemo krenuti ispočetka sa čitanjem Pilota, pa ćemo malo usput i komentirati. Bilo bi fora kad bi nam se još netko pridružio u čitanju i komentiranju.

Sad ne znam jel netko to već komentirao, ali ovaj zločinac Taker zaista jako podsjeća na Jednookog Jacka iz Zagora:



Dok drugi zločinac, koji je skrivao dijamante, Jackson jako "baca" na IronMana (isto iz Zagora):


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 16/09/2018 14:38:30
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/09/2018 : 16:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Sad ne znam jel netko to već komentirao, ali ovaj zločinac Taker zaista jako podsjeća na Jednookog Jacka iz Zagora:




Kako ne? Pa u recenziji, a dosta i u komentarima.
Zbog toga nisam to ni spominjao u svom komentaru, a glupo mi je bilo ponavljati nešto već napisano desetak puta.
Dapače, imamo i Chica u vidu trećeg razbojnika.
Stoga sam napisao da smatram da je to Ferri napravio namjerno, dok je većina to uzela za manu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/09/2018 : 17:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
#2: Amazonija

Dosta lošija epizoda od prvijenca. Ponovno imamo solidan početak s upoznavanjem MIster Noovog svijeta, a onda kreće puno akcije na malo stranica. Scenarij je ovdje najlošiji dio. Uz već nabrojane nelogičnosti najgora je ona s čudnim ponašanjem i nepotrebnim ubojstvom dvojice u trgovištu. Kako je Simoes došao do sata? Pretpostavljam da ga je ukrao i ostavio ostale, pa tako i izbjegao napad Indiosa, ali zašto se onda skrivao kad je vidio da dolazi Mister No? Kako je znao da ovi traže starog bogataša? Nije on napravio ništa toliko strašno da se treba skrivati i da zasluži tako glupu smrt, a i već je prošlo dosta vremena od tog događaja. Nadalje, razlog poštede starog od strane Indiosa ne bih uzeo za neku veliku manu. Čudni su putevi gospodnji i možda su mu se smilovali. Ovi vodiči su sigurno odmah posegnuli za oružjem. Više me kopka razlog njegova putovanja u te opasne krajeve. Kao da je namjerno išao izgubiti glavu. To se nigdje ne spominje. Za miran suživot u Amazoniji je lako mogao odabrati i područje s miroljubivim plemenima! Ima još jedna nelogičnost koju nitko ne spominje, a za nju je djelom odgovoran i Donatelli! Kada su naišli na ostatke ekspedicije, odnosno na kosture, iz njih strše strijele! Mislim, šta drži te strijele? U što su se zabile? Pa, zar nije logično da su pale pokraj kostura, kad više nema mesa? Zanimljivo je da je Libellus baš tu nesretnu scenu kopirao, uvećao i nadodao umjesto svršetka i početka novog broja.

Nego , da spomenem i neke pozitivne strane kao što je zanimljiv opis Manausa i života u Amazoniji. Zanimljivo mi je, a to opet nitko nije spomenuo, da Mister No posjeduje brodić s brutalno snažnim vanbrodskim motorom. Mislio sam da je to još jedna scenaristička glupost, ali u to doba (1952.) je stvarno postojao takav motor, iako mora da je skupo koštao. Mislim da se kasnije taj brod nigdje ne pojavljuje, ali nisam siguran. Čitajući kronološki ću i saznati!

Dakle, naš Mister No nije baš takav zgubidan kakvim ga Nolitta prikazuje. Pa čovjek u pedestim godinama prošlog stoljeća ima avion i brod s brutalnim motorom, i to u kraju gdje su troškovi života nikakvi, a s ta dva prijevozna sredstva si bogataš.

Donatellija jako cijenim, ali ovdje nije dobar. Ne odgovara mu ova tematika, crtež je dosta ukočen, a fali i dinamike. Još kad tome pridodamo gore napomenutu nelogičnost s strijelama i "zagorovski" izgled likova, nije nikako dobro.

Predivna naslovnica, pogotovo u Libellusovu izdanju.

(priča: 7, scenarij: 4, scrtež: 5, naslovnica: 10) - 58%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/09/2018 : 18:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ja sam nedavno pročitao tu epizodu i nije me baš oduševila.
Recimo usporedbe radi, priče iz SD perioda su mi puno bolje.
Ipak ne mogu ništa duže pisati jer bi trebao opet pročitati za pravi komentar,kao što radim u Dylanovom topicu,trenutno.
Pohvale za trud na osvrt Reem CP.


Možda i kod tebe vlada nostalgija za tim SD periodom kao kod mene za tim periodom prije toga pa je teško biti načistu s tim. Ali me svakako raduje da ti je dobar taj SD period, jer sam čitao da mnogi povlače tu neku crtu zaključno sa brojem #200, kao da dotud serijal valja, a ovo kasnije kao i da nije nešto. Ali nema onoga dok se čovjek sam ne uvjeri.

quote:
Originally posted by Spock

Kako ne? Pa u recenziji, a dosta i u komentarima.
Zbog toga nisam to ni spominjao u svom komentaru, a glupo mi je bilo ponavljati nešto već napisano desetak puta.
Dapače, imamo i Chica u vidu trećeg razbojnika.
Stoga sam napisao da smatram da je to Ferri napravio namjerno, dok je većina to uzela za manu.


Aha, nisam uopće to znao pošto nisam išao gledati tamo komentare (a mogao sam). A niš', neću sad brisati, neka ostane, fora mi je što isto mislimo a i prošle godine sam tek saznao da je ovaj prvi Mister No radio Ferri, tako da sam se ugodno iznenadio.

Iskreno, jedno vrijeme nisam niti znao da je to prva ep Mister Noa. Tek sam kasnije skužio kad sam početkom 90-tih kupio na kiosku jedan Zagorov specijal iz Zlatne Serije u kom si imao sav popis dotad izašlih ZS i LMS brojeva.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/09/2018 : 19:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Prošle godine sam dosta pratio ovaj forum i kolegu DODSFERD-a sam upravo upamtio po njegovim sjajnim osvrtima, gdje bi uvijek stavio neku sliku i komentirao. Nažalost, slike je uploadao na postimage.org stranicu, a kako se ona bila srušila prije nekog vremena, te slike su "nestale". Ali ima caka kako da se opet vrate

Pa sam uspio pronaći njegov komentar ovdje u temi, komentar te prve epizode:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Krećem sa čitanjem Mister Noa kronološki od samog početka, a to je legendarna Dijamantska klopka.


Za početak serijala više nego solidna priča u kojoj saznajemo mnoge stvari o glavnom junaku po kojima će biti poznat. Tako nam je odmah otkriveno zašto i kako se preselio u Manaus, da je lud za alkoholom, da ga je lako preveslati, da često ostane kratkih rukava (ovdje doslovno bez ikakvih rukava), pa čak i način na koji pokreće svoj pajper. Uvod je dobro smišljen sa likom iz turističke agencije koji na pomalo duhovit način predstavlja svog prijatelja. Male zamjerke na postupak Mister Noa nakon bijega pajperom od indiosa. Kada je već imao u planu vratiti dijamante nije to trebao reći Samu Tuckeru već djelovati u tišini na mudriji način. Ovako je sam sebe doveo u opasnost iz koje se izvukao samo uz pomoć whiskyja. Zanimljiva su njegova maštanja o bogatoj nagradi nakon što vrati dijamante. Odmah je bilo jasno da od toga neće biti ništa, samo što sam očekivao da će na drugačiji način ti planovi propasti umjesto da torba sa dijamantima padne u vodu. Na svu sreću, posjedujem Libellus izdanje pa nisam bio izložen cenzurama i izbačenim stranicama kao što je slučaj kod Dnevnika.
Na crtežu se vidi da je Ferri puno toga preuzeo sa Zagora, unatoč tome nije loš i lijepo je vidjeti barem jednu epizodu sa njegovim potpisom. Naslovnica je legendarna, kao stvorena za prvi broj ovog junaka.

Ovo je najjača scena epizode, na kraju ništa ni od whiskyja ni od namiguša.




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/09/2018 : 20:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Aha, nisam uopće to znao pošto nisam išao gledati tamo komentare (a mogao sam).



Pritiskom na naslov epizode na mojim postovima je link na recenziju, pa je lako otvoriti recenziju.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/09/2018 : 20:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koja pušiona je ovaj postimage, isto kao Mister No i njegovi planovi sa namigušama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/09/2018 : 09:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Pritiskom na naslov epizode na mojim postovima je link na recenziju, pa je lako otvoriti recenziju.


Ahaaa, vidiš nisam to bio ni skužio

quote:
Originally posted by DODSFERD

Koja pušiona je ovaj postimage, isto kao Mister No i njegovi planovi sa namigušama.


Ja ga opet i dalje koristim, valjda zato što je jednostavan
Jedno vrijeme sam često koristio tinypic, ali sam bio lijen upisivati one šifre pa odustao od njega.

Ovdje kod postimage.org, kod slika koje su "istekle", treba samo na odgovarajuće mjesto upisat "cc".

https://s28.postimg.org/dkr6p25v1/IMG_20170810_104420.jpg
https://s28.postimg.cc/dkr6p25v1/IMG_20170810_104420.jpg

I onda se vidi slika

Istekla slika: https://s28.postimg.org/dkr6p25v1/IMG_20170810_104420.jpg
Spašena slika: https://s28.postimg.cc/dkr6p25v1/IMG_20170810_104420.jpg

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2018 : 14:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ali prošlo je više od 6 mjeseci i ne mogu više editirati postove, mogu samo quotati ili ponovo zalijepiti i prepravljati, a to bi samo zatrpalo ovu temu.
I mene je onda bio privukao postimage zbog bržeg uploada, ali kako sam se opekao nisam više lijen upisivati tražene riječi na tinypicu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 17/09/2018 14:42:03
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/09/2018 : 21:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Imam sve Dijamantske klopke ali bi ju opet rado kupio na kiosku...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/09/2018 : 21:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ali prošlo je više od 6 mjeseci i ne mogu više editirati postove, mogu samo quotati ili ponovo zalijepiti i prepravljati, a to bi samo zatrpalo ovu temu.
I mene je onda bio privukao postimage zbog bržeg uploada, ali kako sam se opekao nisam više lijen upisivati tražene riječi na tinypicu.


Ako se slažeš, kako ja i Spock budemo čitali, ja bi tako citirao i tvoj komentar, tako da možemo odmah i tvoj komentar pročitat a i meni će se činiti kao da i ti sad to tek čitaš

quote:
Originally posted by teller

Imam sve Dijamantske klopke ali bi ju opet rado kupio na kiosku...


I ja definitivno može i ono 2u1, samo da i on krene na kioske.

A može i u boji, kad već svi polako junaci na to prelaze

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2018 : 22:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako imaš volje kopirati te komentare onda neka bude tako, napravit ćemo threesome in homemade.
Samo što ti početni komentari nisu nešto, pisani su na brzinu pa su dosta kraći, a tek poslije 30. knjige je uloženo više truda u njih ako se dobro sjećam.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/09/2018 : 22:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@DODSFERD - dogovoreno a bolji su sigurno od mojih



Pročitao sam i ja drugu ep, ali prije bi nešto spomenuo. Čitam knjigu od Veselog iako imam još tu 2ep od LL. Samo na početku priče u knjizi Veselog me jako zbunilo u početku što su neke stranice viška nisam znao da postoji ta greškica, ali opet bolje da je viška, nego da fali (kao u LMS-u).

Znači, na 121. stranici završava prva ep, na 122 počinje nova, druga ep. Poslije 122 opet ide 121, pa 122-123-124 da bi opet bila 123.str. i opet 124 te dalje (hvala bogu) ide sve kako treba.

Ovu priču nisam imao prilike pročitat u djetinstvu i da odmah kažem da mi nije zbog tog ni žao. Donatelli mi je super na Zagoru, ali nije za Mister Noa (mislim prvenstveno na njega kao lika, ovo ostalo je ok). A priča nije nešto, dosta slabija od prethodne, prve priče.

Zanimljive ove nelogičnosti što ih je Spock spomenuo u svom komentaru :)

Naslovnica iz Veselog (knjige):



"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 17/09/2018 22:08:51
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/09/2018 : 22:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Evo i citat DODSFERD-a:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Amazonija


Ova epizoda je slabija nego premijerna, nije vođeno puno računa o razradi scenarija pa neke stvari fale ili nisu razjašnjene kako treba.
Početno upoznavanje sa Manausom je simpatično, samo što Donatelli to nije najbolje prikazao. Upada u oči najezda ćelavih likova ubrzo nakon toga; najprije kapetan u policiji, zatim vlasnik turističke agencije pa barmen komuniciraju sa Morasbyjem jedan nakon drugog. Trebalo je ubaciti malo raznolikosti da ne ispadne da su sve trojica kao rođena braća.
Kod tučnjave u onoj rupetini od lokala prelako je izbio požar velikih razmjera, pala svjetiljka na pod i za trenutak se razbuktala vatra koja se više nije mogla ugasiti.
Ne razumijem zašto su Maues i Simoes napali napali Mister Noa i Morasbyja kada nisu imali čvrstog razloga za to. Ostaje nepoznato kako je Simoes došao do onog sata, pretpostavljam da ga je ukrao i nakon toga pobjegao od klijenta i svojih kompanjona pa se tako nije sukobio sa indiosima.
Još jednom je Nolitta iskoristio priliku da nas malo podsjeti na pilotovu prošlost, a sada je još dao prve naznake kako je zaradio svoj nadimak.
Rasplet mi nije uvjerljiv, nije toliki problem što je stari Moresby svjesno odbacio civilizirani život bogataša, nego mi nema logike da su indiosi poštedjeli samo njega dok su vodiče ubili.
Mister No je na kraju dokazao da je skroman tip uzevši samo kutiju whiskyja za svoje usluge umjesto puno većeg novčanog iznosa, čovjek baš živi od danas do sutra i ne zamara se previše što mu nosi budućnost.
Donatellijev crtež ne paše za ovaj strip, ima neku nostalgičnu notu i to je jedino pozitivno što se može izvući iz njega. Naslovnica opet fantastična kao što je bio slučaj sa prošlim brojem.

Još malo alkoholnih scena.




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/09/2018 : 06:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Bravo ReemCP! Zanimljivije je u troje!
Nego, tek za vikend bih mogao odraditi treću epizodu, možda i četvrtu!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/09/2018 : 07:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

#2: Amazonija


Zanimljivo mi je, a to opet nitko nije spomenuo, da Mister No posjeduje brodić s brutalno snažnim vanbrodskim motorom. Mislio sam da je to još jedna scenaristička glupost, ali u to doba (1952.) je stvarno postojao takav motor, iako mora da je skupo koštao. Mislim da se kasnije taj brod nigdje ne pojavljuje, ali nisam siguran. Čitajući kronološki ću i saznati!

Dakle, naš Mister No nije baš takav zgubidan kakvim ga Nolitta prikazuje. Pa čovjek u pedestim godinama prošlog stoljeća ima avion i brod s brutalnim motorom, i to u kraju gdje su troškovi života nikakvi, a s ta dva prijevozna sredstva si bogataš.



Moram sam sebe "quotati" jer me baš zanima.
@DODSFERD: Ti si pročitao skoro sve! Dali se ponovno pojavljuje ovaj brodić - volador, kako ga Mister No zove?
Koliko se ja sjećam nije, bar ne kao njegovo vlasništvo, ali davno sam čitao, a nisam sve ni pročitao.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 18/09/2018 07:10:29
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2018 : 09:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se više ne pojavljuje. Kasnije su većinom putovali unajmljenim brodovima, dva puta brodom kapetana Vege (Rio Negro, Posljednji samuraj), a po jednom kapetana Machada (Izazov na Pantanalu) i kapetana Cevile (Sedmorica sa Santa Cruza).
To je ono čega se ja sjećam ovako napamet.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/09/2018 : 14:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Bravo ReemCP! Zanimljivije je u troje!
Nego, tek za vikend bih mogao odraditi treću epizodu, možda i četvrtu!


Nema problema, večeras počinje liga prvaka tako da ću i ja malo "predahnuti" uspio danas kupiti M.Rendžer 28 pa bi se volio s njim pozabaviti prije 3 ep Mister Noa

A ovo je super da možemo kopirati i pročitat komentar DODSFERD-a, evo ja sam samo od vas dvojice puno stvari saznao i puno mi je zanimljivije. Ja slabo znam autore, scenariste i crtače pa će mi i u tu ruku vaši komentari dosta pomoći, jer vidim da volite to prokomentirati

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2018 : 14:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sada sam bacio pogled u tu knjigu i taj Volador je tek običan čamac s motorom, ja mislio da je u pitanju nešto veće kao što je bio slučaj u epizodama koje sam naveo.
Kasnije je Mister No povremeno koristio takve čamce s motorom, sjećam se da je u epizodi Yanoame jedan indios bez dozvole mislio posuditi njegov čamac, ali mislim da nije bio Volador već neki drugi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/09/2018 : 14:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mislim da u Veseloj knjizi je spomenuo da ima 25 konja, tako nešto, snaga tog voladora.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2018 : 15:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Odmah sam iskoristio priliku da uslikam ovu scenu jer volim sprdanja sa trgovcima.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/09/2018 : 16:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Sada sam bacio pogled u tu knjigu i taj Volador je tek običan čamac s motorom, ja mislio da je u pitanju nešto veće kao što je bio slučaj u epizodama koje sam naveo.
Kasnije je Mister No povremeno koristio takve čamce s motorom, sjećam se da je u epizodi Yanoame jedan indios bez dozvole mislio posuditi njegov čamac, ali mislim da nije bio Volador već neki drugi.



Znači "Volador" bi trebala biti marka ili?
Nije sporan čamac, već motorčina od 25 konja na njemu. Mislio sam da početkom pedesetih nije bilo takvih motora, ali provjerio sam i istina je. Taj motor je Johnson i izgleda baš kako ga je Donatelli nacrtao, samo mislim da je pogriješio u dimenzijama. Ovaj motor je veći.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 18/09/2018 16:28:32
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2018 : 18:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Volador ime čamca, malo sam proguglao i pronašao jahtu tog imena od skoro milijun eura (nije baš za svaki džep). https://www.boatinternational.com/yachts-for-sale/volador--83785

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000