forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2018 : 19:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Dakle, naš Mister No nije baš takav zgubidan kakvim ga Nolitta prikazuje. Pa čovjek u pedestim godinama prošlog stoljeća ima avion i brod s brutalnim motorom, i to u kraju gdje su troškovi života nikakvi, a s ta dva prijevozna sredstva si bogataš.


Da se osvrnem na ovo. Dugo sam se pitao kako takav siromašak kao Mister No može posjedovati pajper, koji ipak prilično košta bez obzira kakva krntija bio.
Odgovor je došao u epizodi Povratak u Manaus, na kraju je ispalo da ga je kupio za siću na policijskoj dražbi jer se radilo o zaplijenjenoj robi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/09/2018 : 22:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Spock
Dakle, naš Mister No nije baš takav zgubidan kakvim ga Nolitta prikazuje. Pa čovjek u pedestim godinama prošlog stoljeća ima avion i brod s brutalnim motorom, i to u kraju gdje su troškovi života nikakvi, a s ta dva prijevozna sredstva si bogataš.


Da se osvrnem na ovo. Dugo sam se pitao kako takav siromašak kao Mister No može posjedovati pajper, koji ipak prilično košta bez obzira kakva krntija bio.
Odgovor je došao u epizodi Povratak u Manaus, na kraju je ispalo da ga je kupio za siću na policijskoj dražbi jer se radilo o zaplijenjenoj robi.




Da, čitao sam. Dobra epizoda i zbog tog podatka bitna za kontinuitet, a nigdje je nitko ne spominje. U Hrvatskoj je dugo bila teško dostupna, pa možda i zato!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/09/2018 : 14:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Odmah sam iskoristio priliku da uslikam ovu scenu jer volim sprdanja sa trgovcima.




Zakon je Mister No

quote:
Originally posted by DODSFERD

Dugo sam se pitao kako takav siromašak kao Mister No može posjedovati pajper, koji ipak prilično košta bez obzira kakva krntija bio.
Odgovor je došao u epizodi Povratak u Manaus, na kraju je ispalo da ga je kupio za siću na policijskoj dražbi jer se radilo o zaplijenjenoj robi.


Nisam znao za ovo vidim da je to knjiga 86, a nju imam

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/09/2018 : 14:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Valjda ti taj podatak neće pokvariti užitak čitanja kada stigneš do te priče, iako treba priznati da u njoj ima stvari za koje je puno važnije da ostanu neotkrivene.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/09/2018 : 23:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Neće pokvarit, baš mi drago da sam saznao taj podatak

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/09/2018 : 23:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


#3: Posljednji Cangaceiro

Dvije scene smetaju da bih ovu epizodu proglasio vrhunskom. Ne mogu se nikako staviti na stranu Cangaceirosa nakon scene brutalno ubijene obitelji lokalnog zemljoposjednika. Zemljoposjednika koji ih je primio na imanje iako ih nije baš simpatizirao i još im je odlučio dati namirnice. Bandi to nije bilo dovoljno, već su htjeli sve. Nakon toga svirepo masakriraju cijelu obitelj uključujući i njihovu malu kćer, pa kreće pijanka i slavlje. Zvuči poznato i iz tužnih priča s naših prostora!! Mister No biva svjedokom tih događaja, ali to ga ne sprječava da se priključi pijančevanju i mirno zaspe. Nadalje, ujutro dolazi vojna ophodnja koja završi u zasjedi te bande ubojica i pljačkaša. Tada Mister No, koji stalno ponavlja da je došao u Brazil da živi mirno, ničim izazvan, uzima strojnicu i puca u leđa nevinom vojniku koji bi, bez njegove reakcije pobjegao. Naš vrli junak se ni u jednom trenutku nije zapitao dali taj vojnik, koji je samo radio svoj posao, ima obitelj i kakvo je njegovo razmišljanje o cijeloj situaciji. Dali razmišlja slično kao i vojnik koji mu je na kraju poštedio život i pustio ga da ode nekažnjeno?

Izuzev te dvije situacije scenarij je vrhunski i baš te uvuče u priču. Čak mi ni ona situacija gdje Mister No uhvati Cordeira kako pušta goluba i ni malo ne posumnja zbog čega to ovaj radi nije toliko zasmetala. Dobro je objašnjenje zbog čega je to napravio, ali Mister No njega ne zna pa nema razloga da ne posumnja u njegovo poštenje i lojalnost. Završnica priče je izvrsna i ta scena gdje vojnik pušta Mister Noa jasno daje do znanja da nije nikad sve crno i bijelo, a i da su neki postupci našeg junaka diskutabilni.

Bignotti može i zna bolje. Daleko je ovo od njegovih najboljih radova i mišljenja sam da mu ne odgovara krajobraz Sertaa, odnosno pustinja. Ovako mu crtež izgleda dosta siromašan i ne baš uvjerljiva lica likova dolaze do izražaja. Uspio je ubaciti i sovu, praktički njegov potpis, preko cijele vinjete. Naslovnice odlične, a prva jedna od najboljih uopće.

(priča: 9, scenarij: 7, crtež: 7, naslovnice: 9) - 78%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 21/09/2018 23:53:58
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/09/2018 : 09:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ova priča je po mnogočemu pokazala kako će se ovdje raditi o jednom dotad uvjerljivo najozbiljnijem Bonelli serijalu, sam glavni lik utjelovljuje, ipak, za to doba antijunaka što je samo po sebi presedan u dotadašnjoj Bonelli praksi... Ja sam prvi Mister No kupio tamo negdje 1986., Tangata Manu, od tada mi je stalno u top 3.
I nadam se i vjerujem da je sada pravo vrijeme da ga se izda od prvog broja, na kiosku, svima dostupno, a ne da se mora pljunuti po 400+ kuna za svesku u postu iznad...
Koji će mi HC da lijepo izgleda, Mister No je toliko dobar strip da je šteta da ga ne može čitati širi krug ljudi, a možda i neki novi klinci... Koji će tako ući u svijet stripa, pa počnu pazariti i neka druga izdanja, a sada si ne mogu priuštiti HC rasprodane perverzije.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/09/2018 : 12:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne smijem čitat komentar od Spocka jer mi je 3ep tek na redu za čitanje.

quote:
Originally posted by velka031

Ova priča je po mnogočemu pokazala kako će se ovdje raditi o jednom dotad uvjerljivo najozbiljnijem Bonelli serijalu, sam glavni lik utjelovljuje, ipak, za to doba antijunaka što je samo po sebi presedan u dotadašnjoj Bonelli praksi... Ja sam prvi Mister No kupio tamo negdje 1986., Tangata Manu, od tada mi je stalno u top 3.
I nadam se i vjerujem da je sada pravo vrijeme da ga se izda od prvog broja, na kiosku, svima dostupno, a ne da se mora pljunuti po 400+ kuna za svesku u postu iznad...
Koji će mi HC da lijepo izgleda, Mister No je toliko dobar strip da je šteta da ga ne može čitati širi krug ljudi, a možda i neki novi klinci... Koji će tako ući u svijet stripa, pa počnu pazariti i neka druga izdanja, a sada si ne mogu priuštiti HC rasprodane perverzije.


Apsolutno se slažem, lijepo napisano Velka31 Imam taj Tangata Manu, toliko sam ga puta pročitao u djetinstvu

Inače, mislim da mi je Tonka pričao da knjige LL 3 i 4 su išle i po 700 kn/komad što je strašno. Sva sreća pa to imam u sklopu biblioteke Veselog Četvrtka, zapravo tih 8 knjiga odgovara prvih 28 LL. Nadam se uskoro i toj 9-oj knjizi, kažu do jeseni, a jesen već sutra kuca na vrata

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/09/2018 : 13:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ova priča je po mnogočemu pokazala kako će se ovdje raditi o jednom dotad uvjerljivo najozbiljnijem Bonelli serijalu, sam glavni lik utjelovljuje, ipak, za to doba antijunaka što je samo po sebi presedan u dotadašnjoj Bonelli praksi... Ja sam prvi Mister No kupio tamo negdje 1986., Tangata Manu, od tada mi je stalno u top 3.
I nadam se i vjerujem da je sada pravo vrijeme da ga se izda od prvog broja, na kiosku, svima dostupno, a ne da se mora pljunuti po 400+ kuna za svesku u postu iznad...
Koji će mi HC da lijepo izgleda, Mister No je toliko dobar strip da je šteta da ga ne može čitati širi krug ljudi, a možda i neki novi klinci... Koji će tako ući u svijet stripa, pa počnu pazariti i neka druga izdanja, a sada si ne mogu priuštiti HC rasprodane perverzije.


Apsolutno se slazem
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/09/2018 : 21:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uff Tonka, bome gadno idu te cijene.

Počeo danas čitat 3 ep, ali sam nažalost morao prekinut zbog nekog posla. Citirat ću od Dodsa njegov komentar 3 ep, ali ga još nisam čitao, a ni od Spocka.

quote:
Originally posted by DODSFERD

Posljednji Cangaceiro


Tragična priča koja govori o istrebljenju jedne cijele skupine ljudi na podmukli način, prijateljstvu, ucjeni, izdaji i osveti. Nolitta ima dušu za napisati nešto takvo, a da to opet bude vrijedno čitanja čak i onima kojima ne odgovara takva tematika.
Uvijek su ljudi koji se bore za prava malog čovjeka bili na udaru moćnika koji ne biraju sredstva da ih ušutkaju ili unište.
Mister No je protiv svoje volje upleten u situaciju koja ga se inače ne tiče, ali kada ti netko stane na žulj onda proradi inat i počneš stvari gledati drugim očima. Igra sudbine je neumoljiva i često ti ne daje prilike da se potpuno makneš ili barem ostaneš stajati po strani, moraš reagirati iako možda ne možeš pronaći točan razlog zbog kojeg to radiš. Kao što Mister No govori Mirandi; "učinit ću to za Capitãa Corisca, učinit ću to za one jadne momke masakrirane u koralu, učinit ću to i za tvog oca koji je bio prisiljen izdati prijateljstvo, učinit ću to za sve one jadnike koji kao robovi žive na ovom području. Gluposti... zapravo, učinit ću to prvenstveno za samog sebe, ono me je kopile prevarilo one večeri u baru, a ja ne volim da me vuku za nos. Taj me je gad nasamario i... eto zašto ću večeras ubijati!".
Razmišljajući o osveti čovjek se zapita da li ona ima smisla u ovakvim slučajevima. Dobiješ nekakvu zadovoljštinu onako za dušu zbog spoznaje da si kaznio krivca, samo je pitanje hoće li u materijalnom smislu biti bolje zbog toga što si se borio za određenu stvar i hoće li biti dugoročne koristi od toga. Vjerojatno ne, jer je dobro poznato da jednog tiranina ubrzo zamijeni drugi i onda opet sve kreće ispočetka. S druge strane, ako samo stojiš na mjestu i trpiš da te gaze sasvim je sigurno da se stanje neće promijeniti, barem ne u nekom skorijem roku. Začarani krug iz kojeg nije lako pronaći izlaz bez obzira kako da postupiš.
Sitna zamjerka je scena u kojoj Mister No uhvati Cordeira kako pušta goluba i ni malo ne posumnja zbog čega to ovaj radi, pa čak ni prilikom napada vojnika na imanje. Dobro rješenje je razlog zbog kojeg je Cordeiro napravio izdaju, jest da novac pokreće svijet ali bi bio preveliki klišej da je to napravio zbog njega. Iznenađenje je onaj vojnik na kraju koji ne odobrava metode pukovnika Fonsece, a možda je tom scenom Nolitta htio izbjeći da Mister No bude prisiljen napraviti još jedno ubojstvo. Let pajperom iznad grobova poginulih Cangaceirosa jest malo patetičan, ipak ne treba zamjeriti zbog toga jer ovdje odgovara takva scena kao završetak jedne ovakve epizode.
Bignotti nije toliko dobar kao u kasnijim brojevima, ali meni je i ovo za vrlo visoku ocjenu gdje ne treba zanemariti ni nostalgični ugođaj kojeg nosi njegov crtež.

Fuj... lako se kurčiti kada si pun novca do kojeg si došao preko tuđih leđa.




"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 22/09/2018 21:31:35
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/09/2018 : 22:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Za sve je kriv blesavo mali tiraž... I onda naravno mnogi ne mogu doći do željenog primjerka, dok se kod nekih zatekne više komada...
Kod Mister Noa se znalo koje će epizode biti traženije, pa ne vjeujem da bi se deal poremetio da su pustili 200 kom više... Ovo što sada izlazi sigurno neće planuti još na putu do prodajnog mjesta.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/09/2018 : 23:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Za sve je kriv blesavo mali tiraž... I onda naravno mnogi ne mogu doći do željenog primjerka, dok se kod nekih zatekne više komada...
Kod Mister Noa se znalo koje će epizode biti traženije, pa ne vjeujem da bi se deal poremetio da su pustili 200 kom više... Ovo što sada izlazi sigurno neće planuti još na putu do prodajnog mjesta.



Pa bio je tiraž 500 komada pa nije išlo, već još imaju na lageru dosta primjeraka određenih brojeva koji su izašli prije 8 godina i prodaju ih u pola cijene na Mafestu i CRŠ-u. Ovako nemaju tih problema!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 23/09/2018 : 00:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-libellus-broj-69-osvetnik-iz-bonampaka/15066647/
Isti prodavač ima sve rijetke brojeve,ali cijene su mu dosta visoke.
Treba uzeti u obzir da se neki brojevi jako dugo uopće nisu pojavljivali na tržištu.


Svi brojevi koji mene zanimaju su već bidani pa će bit veselo ako se još netko uključi u ganjanje. Ali kao što kažeš, neki brojevi se već dugo uopće nisu pojavljivali na tržištu. Sva sreća pa mi ovi najskuplji ne trebaju.
Ali i bez toga, ovih 7 brojeva koji meni fale bi me bez bidanja, sa ovim početnim cijenama ispali nekih 2500 kn... Za te pare ima kod talijana cijeli komplet za uzeti. Od 1 do 379. U dobrom stanju. A mi sa našim krnjavim standardom za te pare dobijemo 20-ak brojeva u 7 knjiga 😢😢😢😢😢😢😢😢

Edited by - sumohrvat on 23/09/2018 01:40:31
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 23/09/2018 : 09:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ova priča je po mnogočemu pokazala kako će se ovdje raditi o jednom dotad uvjerljivo najozbiljnijem Bonelli serijalu, sam glavni lik utjelovljuje, ipak, za to doba antijunaka što je samo po sebi presedan u dotadašnjoj Bonelli praksi... Ja sam prvi Mister No kupio tamo negdje 1986., Tangata Manu, od tada mi je stalno u top 3.
I nadam se i vjerujem da je sada pravo vrijeme da ga se izda od prvog broja, na kiosku, svima dostupno, a ne da se mora pljunuti po 400+ kuna za svesku u postu iznad...
Koji će mi HC da lijepo izgleda, Mister No je toliko dobar strip da je šteta da ga ne može čitati širi krug ljudi, a možda i neki novi klinci... Koji će tako ući u svijet stripa, pa počnu pazariti i neka druga izdanja, a sada si ne mogu priuštiti HC rasprodane perverzije.



Slažem se u potpunosti.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 23/09/2018 : 09:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-libellus-broj-69-osvetnik-iz-bonampaka/15066647/
Isti prodavač ima sve rijetke brojeve,ali cijene su mu dosta visoke.
Treba uzeti u obzir da se neki brojevi jako dugo uopće nisu pojavljivali na tržištu.



Pffffff..... stvarno užas....
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 23/09/2018 : 10:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Stvarno je vrijeme za odličan projekt Mister Noa na kioscima.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/09/2018 : 16:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ako krene, sto se mene tice, zbogom VC knjigama.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/09/2018 : 16:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
A možda se u međuvremenu ritam ubrza na barem 3 godišnje, pa ne bude potrebe za ikakvim drugim izdanjem.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/09/2018 : 16:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ako krene, sto se mene tice, zbogom VC knjigama.



Također.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/09/2018 : 17:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja nekako dijelim serijal na 1-200 i 201-379.
Od ovog prvog dijela, da VC bibloteka objavi 57-174 orginalne epizode, ja sretan-meni dosta.

Ovaj drugi dio 201-379 cu uspjet kompletirat kroz neke 2-3 godine mozda, tako da nema brige. Jedino taj prvi dio. A kad bi isle 3 knjige godisnje, to bi bilo sjajno :) onda i ne treba kiosk izdanje kad bi takav ritam bio.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 23/09/2018 : 18:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by wesskowaz

Ako krene, sto se mene tice, zbogom VC knjigama.


Također.


setite se mene sa knjigom 1

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/09/2018 : 19:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by wesskowaz

Ako krene, sto se mene tice, zbogom VC knjigama.


Također.


setite se mene sa knjigom 1



Da, ja imam knjigu 1
Vidim da ju je postalo teško nabaviti... I kad se pojavi na aukcijama, pfff ode u nebo cijena
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 23/09/2018 : 19:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Priče s divljeg zapada završavaju uskoro, tako da strip agentu ostaje prazan slot. Nadajmo se...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/09/2018 : 20:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Priče s divljeg zapada završavaju uskoro, tako da strip agentu ostaje prazan slot. Nadajmo se...



Nadajmo
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 23/09/2018 : 20:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ako krene, sto se mene tice, zbogom VC knjigama.


da li se to odnosi i na texa, s obzirom da je SA krenuo sa kiosk texom od pocetka...
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000